Triccstraccs topik

Általános témájú beszélgetések és szállás tapasztalatok!
Nagyon sok témát azért ne nyissunk!
Első olvasatlan hozzászólás • 864 hozzászólás • Oldal: 1 / 181, 2, 3, 4, 5 ... 18

Re: Triccstraccs topik

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.12. 19:43

Ági írta:Ági is és Zsu is itt van.
Jó nyaralást nekik! :)
Ági írta:Jogások találkozója és meditációs találkozók vendégei lakják be a szigetet.

Nekem is ott lenne a helyem :)
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Ági » 2017.06.12. 05:30

Ági is és Zsu is itt van. Emőék meg épp mentek haza.
Az időjárás mostanság épp kirándulásoknak és barangolásoknak kedvez jobban, de ez senkit nem zavar.
Kettő pár pedig ma mennek Samothrákira.
Ahogy hallom ott nagyobb telt ház van már, mint itt. Jogások találkozója és meditációs találkozók vendégei lakják be a szigetet.
Ági
Alapító
Alapító

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2017.06.09. 08:23

Pont váltjuk egymást!!! Mi akkor jövünk haza, amikor ti mentek!!! Eljött ez a nap is, végre indulás! Persze sose készülök el mindennel, amit még indulás előtt be szeretnék fejezni. Vár a langyi tenger, a gondtalanság, a kirándulások, a szép élmények! Mindenkinek jó nyaralást!Üdv: U.Ági.
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.08. 16:59

Megtaláltam a hozzászólásokat:

uagi52 írta:Kezemben a VÓCSER, Thassos, Potámia. Pontios, Jun. 9.-e, 7éj, Apollón.

lovas zsuzsa írta:Mi junius 10.-én megyünk Thassosra 6.alkalommal, már alig várom.Nagy terveket szövögetek.

Nem tudom Zsuzsáék hány napra mennek, de ha jól tévedek, akkor uági már pont hazafele jön, mikor Ti mentek.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.08. 16:52

bocsika írta:2012-ben voltunk utoljára Thasoson!
Reméljük jó utunk és felhőtlen nyaralásunk lesz!

Uuuuu, akkor még régebben mint mi voltunk.
Csak az lehet! Bár néhány szép fehér felhő szebbé teszi a fotókat. :)

bocsika írta:az lenne a kérdésem esetleg van-e kint valaki a szigeten 06.17-28 között? Jó lenne összefutni ha van valaki arra?

Úgy rémlik, mintha talán uági, vagy lovaszsuzsa.
Netalán mindketten?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2017.06.08. 15:02

Olyan régen sikerült belépnem az lenne a kérdésem esetleg van-e kint valaki a szigeten 06.17-28 között? Jó lenne összefutni ha van valaki arra?
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2017.06.08. 14:50

Semmi nem derült ki ! Jött a gyerek nyomkodott ide-oda,és lám működik!

2012-ben voltunk utoljára Thasoson!
Reméljük jó utunk és felhőtlen nyaralásunk lesz!
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.08. 09:52

bocsika írta:Hurrrrááááááá!
Újra betudok lépni!!!

Köszöntelek benneteket újra!
Sok minden történt az elmúlt időben velünk,de ami a legfontosabb a jövőhét pénteken indulás Thasosra!!! :örül:

És mi volt a baj? Kiderült miért nem sikerült belépni?

Jó utat Thassos-ra!
Mikor voltatok ott voltatok utoljára?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2017.06.08. 09:42

Hurrrrááááááá!
Újra betudok lépni!!!

Köszöntelek benneteket újra!
Sok minden történt az elmúlt időben velünk,de ami a legfontosabb a jövőhét pénteken indulás Thasosra!!! :örül:
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.06. 15:33

Utólag is köszönöm Balázs.

Többen mindjárt indultok Thassosra!!!!! Remélem, hogy már megy a készülődés ezerrel! Várjuk ám a bejelentkezést, élménybeszámolót!

Uagi, képzeld szépen kihajtott a Tőled kapott kána gumó és több hajtása is van. Kíváncsian várom a virágzást! :)
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.05.18. 22:35

balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.05.18. 21:28

Igen, de oda nem akartam lementegetni ilyen-olyan fotókat. Eddig úgy csináltam, hogy pl. innen-onnan lementett a szülinapos-virágos-vicces képeket egy mappában tároltam a gépemen. Szülinapja volt vkinek, a képmegosztóra föltettem, linket bemásoltam és megjelent a kép a hozzászólásban.
Így meg be kell lépni a google fiókomba.... de végül is járható út, csak sokkal bonyolultabb.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.05.18. 20:44

Erre tökéletesen megfelel a google szolgáltatása is, ahova a nyaralásos albumaidat is feltöltöd.
Egyéb helyeket én még nem használtam.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.05.18. 18:40

balazsh írta:2. A hozzászólás szerkesztő mezője feletti Img gomb megnyomása után a ... helyére kell a kép linkjét bemásolni. [img].......[/img].

Közeledünk a megoldáshoz.:) Elnézést kérek, ha nem megfelelően fogalmazom meg a kérdésemet. Valószínűleg ezért nem érted.Megpróbálom még egyszer :
Az [img].......[/img- használata megy, azzal nincs gond, hanem ahhoz, hogy oda beillesszem a kép LINKJÉT, fel kell tölteni a képet egy képmegosztó helyre. Na, ilyen képmegosztó kellene, (ami bevált, egyszerűen kezelhető és biztonságos).
(Az előző hozzászólásomban szándékosan nem írtam ki az eddig használt képmegosztó hely nevét, nehogy valaki használja)
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.05.18. 10:34

Lehet, hogy még mindig nem értem. :(
Bocsánat.

Ide szeretnél képeket betenni????

Ha igen, akkor két megoldás van.
1. A csatolmány, azt írod, hogy ez megy. Nyugodtan használd, van még tárhely. :)
2. A hozzászólás szerkesztő mezője feletti Img gomb megnyomása után a ... helyére kell a kép linkjét bemásolni. [img].......[/img].

Mindkét esetben van méret korlát.
Illetve, sajnos nem minden linkelt kép megfelelő, mert van amiről nem tuja a rendszer megállapítani, hogy mekkora.

Ha nem az volt a kérdés, akkor sorry.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.05.17. 13:46

balazsh írta:Mire gondolsz???
Album kezelésre?
Ha jól látom Te is a Google cuccába tároltad a képeidet. Azzal van a baj?

Azzal semmi.
Olyanra gondoltam, mint amilyennel ide lehet betenni hsz-ba képet. Mert csak csatolmánnyal megy. Régebben egy "kostelnosb..-rel" tettem fel képeket, de már nem szerettem, mert vírusos. Tudod, olyan directupload féle megbízható oldalra gondoltam.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2017.05.17. 12:20

Honey írta:Légy szíves adjatok már egy megbízható linket képfeltöltéshez!
(Amit eddig használtam, azt már nem szeretem. Így csak csatolmányként tudok képet föltenni.)

Ide a hozzászólásba képet betenni?
Én megbékéltem azzal, hogy csatolmányként tegyem be, talán megbízhatóbb is. (csak ha nagy a kép, le kell kicsinyíteni)
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.05.17. 11:30

Honey írta:Légy szíves adjatok már egy megbízható linket képfeltöltéshez!
(Amit eddig használtam, azt már nem szeretem. Így csak csatolmányként tudok képet föltenni.)

Mire gondolsz???
Album kezelésre?

Ha jól látom Te is a Google cuccába tároltad a képeidet. Azzal van a baj?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.05.17. 07:46

Légy szíves adjatok már egy megbízható linket képfeltöltéshez!
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2017.03.29. 09:19

Webkamera az athéni őrségváltástól kicsit távolabb ment sajnálatomra. Most a Erma utca és Syntagma tér irányába vetít. (mulatságos benne, hogy a kamera szomszédságában jó láthatóan egy hölgy szokott kinézni az ablakon)

Szombaton arra lettem figyelmes, hogy a járókelők feltünően fekete fehérbe öltöztek. Egy kedves barátnőm hivta fel a figyelmemet, hogy március 25.- e a görögök Nemzeti ünnepe

„Szabadság vagy halál!
A törökök ellen vívott görög szabadságharc jelmondata 1821. Március 25-én hangzott el először. Germanos érsek kiáltott így az Agia Lavra Kolostorban, (Peloponnészosz) amikor ellenállásra és harcra szólította fel a görög népet. Az 1453-ban, Konstantinápoly elestével kezdődött török megszállás több évszázados igáját nyögő görögök ugyan már többfelé robbantottak ki kisebb felkeléseket, de ezek szórványosak voltak. Az igazi szervezett függetlenségi háború ekkor vette kezdetét és ezután még hosszú évek teltek el Görögország függetlenségének elismeréséig, melyre csak 1829-ben került sor. Ez nem a mai Görögország teljes területére vonatkozott. Görögországot ekkor a Peleponésszosz, a Kikládok és a görög szárazföld körülbelül fele jelentette. A török uralom teljes felszámolása még sokáig váratott magára. A Dodekanisszosz-szigetek például csak a II. világháborút követően kerültek vissza Görögországhoz.”

Amit eddig tudtam, hogy csak Evia szigete nem volt más nemzet fennhatósága alatt.
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2017.03.19. 09:48

Valami nagyon klassz történik Athénban a parlament előtt. Olyan sportnapnak néz ki, mert tömegesen futnak, sátorok a járdán. Tegnap volt valami tüntetés, több százan vehettek részt. Valaki bővebben ? :? Köszönöm :)

Kép
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2017.03.06. 16:26

Ma a Tescóba voltam vásárolni. Hegyes zöldpaprikák válogattam, a csomagoltak között. Feltűnt, hogy a szentesi paprika 799 Ft/csomag, míg a görög származású 479.-Ft /csomag. Az utóbbiban valamivel kisebb, de több darab volt, mint a szentesiben. Na mármost, ugye a magyar ember a magyar árut vásárolja, ami nemcsak szlogen, hanem hozzájárulás honfitársunk megélhetéséhez. Ez esetben az veszi a szentesit aki pénzének ellensége, én nem. Arról nem is beszélve, hogy görög paprika csípősségében még nem csalódtam.
Csak azt nem értem, hogy miért olcsóbb az 1000 km-es távolságból hozott, mint amit a szomszédban termelnek, a közelből szállitanak. Csak nem a munkabér a különbség oka :D
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2017.01.15. 11:51

Nálunk Szegeden olvad a hó, kibújtak a hóvirágok,-2-3 centis a zöldjük,- Már aggódtam a kerti énekesmadaraim miatt, a minusz 20 fokba nem jöttek enni a madárkalácsra, ma csőstül megjelentek, cinegék, sármányok, még agy Őszapó is, és a mezei verebek. Aki teheti, ne feledkezzen meg a madarakról, mert a nagy hidegben elgyengültek, most meg a hó miatt nem találnak élelmet. Kenyérmorzsával TILOS őket etetni, bele is pusztulhatnak! (az élesztő miatt) Influenzásoknak mielőbbi gyógyulást, jó egésséget kivánok:U.Ági.
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2017.01.13. 15:17

pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.01.05. 12:26

Köszönöm!
Azt gondolom, hogy tele lesz emberrel a reptér, de legtöbb kölcsönző a honlapja szerint 21-ig (22-ig) van nyitva. Lehet, hogy feláras lesz a későbbi szolgáltatás....
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.01.05. 11:53

Balázs, a szigeten nagyon sok bérautó van. Szerintem amikor mi ott jártunk, a közlekedő autók 80%-a az volt - Feltűnően sok a micra, ami véleményem szerint pici. Utazni, kirándulni jó és persze attól függ, hogy mennyi bőröndötök van. Legföljebb visztek gumipókot és a tetőre kötitek :) A reptérre késő délután és este érkezik a legtöbb gép, tehát este 9-10 óra felé még hidd el, özönet ember lesz ott és nem probléma, ha akkor veszitek fel az autót. Mi is este 8 fel keveredtünk ki a reptérről és zsúfolásig volt.
A magyar autókölcsönzős számát privátba átküldöm. Állítólag szállást is tud.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.01.05. 09:04

Honey!
Köszönöm a gyors választ.
Mi 14 napra bérelnénk, mivel mindig megyünk. (Zakynthos-on 700 km-nél többet sikerült autózni a két hét alatt.)
Előzetes tervek szerint a repülőtéren vennénk fel, és ott is adnánk le. Bár nem tudom mit fognak szólni a este 22 órás átvételhez? 21:15-kor landol a gépünk.
Az Efrem-nek 370 Eurós online ajánlata van Micra méretű és 465 az egyel nagyobb autóra. A honlap szerint full biztosítással, önrész nélkül.
Az autoeurope.eu oldalon van ajánlat Micra méretre 268 illetve a nagyobbra 313 Euróért is, de ott mindenhol van elég magas biztosítási önrész is. Önrész kiváltó pluszban 8-11 Euró/nap lenne.
Az autó mérete azért kérdéses, mert érkezéskor azért lesz csomagunk, aminek be kellene férni. :) Bár már olyanon is gondolkoztam, hogy másnap reggelre kérem, és este elmegyünk taxival....
Az indexet átnyálazom a magyar emberért. Köszi a tippet.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.01.04. 23:52

balazsh írta:...
Mennyi volt nektek a Micra bérlése 3 napra?

Az autó az Efrem rent a car-tól volt. A honlap már nem ajánlott fel szabad autót az általunk kért időszakra, ezért a fb-on rájuk kerestem és írtam 08. 03-án, hogy aug. 18-20-ra kellene egy kis autó. Rögtön visszaírtak, hogy van. A kért időpontra 130 eurót kértek. Én balga meg 120 eurót ajánlottam max. Rögtön belementek. Ezt tudva még kevesebbért is elhozhattuk volna, mert szerintem bőven alkuképes volt. Ebben mindenféle biztosítás benne volt. Megkérdezték mikorra kérjük a kocsit és hová. kaptam e-mailben visszaigazolást is. Aztán amikor már kint voltunk, szintén a fb-on írtak, hogy jó lenne-e az automata váltós autó. Persze, nemet mondtam, mivel még egyikünk sem vezetett olyan autót és úgy gondoltam, hogy nem pont Rodoszon kellene kipróbálni. Aztán teljesen pontosan meghozták az autót a kért időben, a pasas kb. 5 mondatban elmondta a lényeget, felmarkolta a pénzt és Adio...:)
(Zakinthoson, Kefalonian, Pargan 50 eu/napra jött ki az autó- tehát ezekhez képest jó árnak mondanám a rodoszit, de valszeg lehetett volna olcsóbb is. A thassosi kb 30 eurora jött ki/nap 2014-ben- de akkor 7 napra volt autónk)

Szóval főszezonban is jutott járgány ilyetén módon. Amúgy az indexen ajánlottak egy kint élő férfit, aki szintén autók bérbeadásával foglalkozik és magyar. Hívtam telón, de nem vette fel. Aztán volt olyan rendes, hogy visszahívott. Sajnos nála már nem volt autó, mivel valami szörfös csapat lefoglalta az összeset aug. végéig. Esetleg lehet, hogy nála is érdemes próbálkozni.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.01.04. 23:29

Honey írta:Nem, nem alszik... tervezget :)
Én még mindig a Pelion fsz-et nézegetem, de szerintem nem az lesz. Ennek oka pedig hasonló, mint amit Balázs írt, h a keleti oldal szép, de a szállások elhelyezkedése nem ideális, a nyugati oldal meg hasonló, mint egy tópart- vagyis nincs igazán tengerparti jellege a Panasztikos öböl felől.
Most éppen megint Thassoson gondolkodunk. Negyedszerre :Thassos-fan: mennénk :) Lehet, hogy első autós utunkra valami ismertet kellene választani. :)
De majd meglátjuk.....

Ugye, hogy ugye. Pelion jó, jó, de valahogy nem az igazi.
Thassos első autós útnak ideális. Nincs messze, a kompra állás "őrületét" is kipróbálhatja Misi. :)

Én is tervezgetek.
De a megfelelő szállás egyenlőre nincs meg. Valahol Afandou és Lindos között keresném, de .......... egyenlőre nincs.
Az autót is nézegetem, lassan írni kellene azoknak is. Ha jól értettem, akkor Ti nem az online felületen béreltetek, hanem e-mail-ben fixáltátok le.
Mennyi volt nektek a Micra bérlése 3 napra?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2017.01.04. 19:22

Ha Samotraki útazásról van bármilyen híretek, ÉRTESÍTSETEK! O.Ági álltal adott telefonszámon érdeklődve, azt az infót kaptam,ők idén nem szerveznek oda utat, ne is nyaggassuk őket. Szivesen betársulnék valakihez, hogy egyedül, vagy ketten, azt még nem tudom. Akkor Lovas Zsuzsáékkal már biztos, hogy együtt utazunk!!! :D :lol: :örül:
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.01.04. 08:24

lovas zsuzsa írta:Mi junius 10.-én megyünk Thassosra 6.alkalommal, már alig várom.Nagy terveket szövögetek.

Zsuzsa, én is :) szerintem egyazon dolgon jár az eszünk: Szamothraki ;)
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: lovas zsuzsa » 2017.01.04. 00:46

Mi junius 10.-én megyünk Thassosra 6.alkalommal, már alig várom.Nagy terveket szövögetek.
lovas zsuzsa
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.01.03. 14:15

Nem, nem alszik... tervezget :)
Én még mindig a Pelion fsz-et nézegetem, de szerintem nem az lesz. Ennek oka pedig hasonló, mint amit Balázs írt, h a keleti oldal szép, de a szállások elhelyezkedése nem ideális, a nyugati oldal meg hasonló, mint egy tópart- vagyis nincs igazán tengerparti jellege a Panasztikos öböl felől.
Most éppen megint Thassoson gondolkodunk. Negyedszerre :Thassos-fan: mennénk :) Lehet, hogy első autós utunkra valami ismertet kellene választani. :)
De majd meglátjuk.....
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2017.01.01. 18:53

Kezemben a VÓCSER, Thassos, Potámia. Pontios, Jun. 9.-e, 7éj, Apollón. A lányom munkahelyén kötelező nyári leálláskor, -ideje márc.-ban derülhet ki, akárhova G.o.-ba, Last minute, szintén 7 éj. Ez a terv, de egyre nehezebb azonban a beteg gyerekem elhelyezése, Magyarországon olyan sok szép hely van amit látni kellene!!! Tavaly ilyenkor már bujtak ki a hóvirágok, ilyen hidegbe hírük-hamvuk sincs, alig várom a tavaszt, utálom a telet, :( folyton fázok.
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.01.01. 17:43

BUÉK minden fórumozónak!
Még mindenki alszik?
Vagy mindenki tervezi az idei nyarat? :D
Mik a tervek?
Kiflic --> Kréta
Mi --> Rodosz

Többiek?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2016.12.30. 21:13

köszönöm a figyelmeztetést, 6 db nyavajás macskám van, -ami igen sok- mert ideszoknak a környékből a kóbor jószágok, mostmár én vagyok a felelős értük, 1 éjszakára a fürdőszobába kell őket zárnom, mert nincs zárható melléképületem, valahogy majd csak kibirom.!! :cry:
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2016.12.30. 19:10

Kedves Mindenki!

Közeledik a rémálom éjszakája! A kutyáknak, macskáknak és minden szabadon élő kisállatnak, a szilveszteri mulatság mellé társuló petárdázás, tűzijáték valóságos rémálom. A tűzijátékot egyelőre képtelenség betiltatni, ezért az állattartók kötelessége, hogy a kedvencüket biztonságos helyre helyezzék, amíg a durrogtatás tart. A GAZDI KÖTELESSÉGE, hogy az állata ne szökjön el, ne érje baleset, ne tépje ki magát a pórázból, ne vesszen el!!!! A sokkos állapot miatt sok kutya és macska kerülhet olyan helyzetbe, hogy a menekülési utat választva tragédia áldozata lesz!

December 31-én a délelőtti óráktól az állatok számára elkezdődik a horror éjszakája! Míg sokaknak a szilveszter velejárója a mulatozás, zajongás és tűzijátékozás, addig az állatoknak ez az időszak maga a rémálom. Az év utolsó éjszakáján négyszer annyi kóbor eb kerül a menhelyekre, mint máskor és rengeteg cica szalad világgá vagy éri őket baleset.

A tűzijátékok robbanásainak hangja félelmetes az állatok számára. Vannak gazdik, akiket ez nem zavar sajnos, de vannak, akik minden követ megmozgatnak, hogy az állatkáik biztonságban legyenek és minél kevesebb stressz vagy rettegés érje őket.

Kérünk mindenkit, nagyon figyeljen az állataira! December 31-én a délelőtti óráktól zárja be őket a lakásba, kamrába, garázsba, biztonságos helyre! Biztosítsunk nekik egy dobozt, szekrényt vagy bármilyen kuckót ahova elrejtőzhetnek a zenebona idejére!
Kérünk minden cicatartó embert, hogy vegye komolyan a felhívásunkat, ugyanis rengeteg cica menekül félelmében, legtöbbjük balesetet szenved, vagy sosem talál haza.

Sok idős embernek van cicája, kutyusa, ezért kérjük azokat, akik olvassák ezeket a sorokat, hogy figyelmeztessék szomszédjaikat, ismerőseiket, hogy felhívásunknak tegyenek eleget, az állatkáik érdekében! Köszönjük!

Tűzijátékmentes Boldog Új Évet Kívánunk!
Cicamentő Angyalok
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.12.23. 20:03

Áldott, boldog karácsonyt kívánok minden Thassos kedvelőnek! :D
Csatolmányok
FB_IMG_1482514111798.jpg
FB_IMG_1482514111798.jpg (10.71 KiB) Megtekintve 2247 alkalommal.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2016.12.18. 12:16

Mindannyiotoknak kellemes Karácsonyt kivánok, főképp azoknak akik rendszeresen járnak a találkozókra, süssetek, főzzetek, egyetek finomakat, sok ajándékot, békét, pihenést, jó nagy alvást !! Üdv: U. Ági Szegedről.
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.12.17. 15:14

Kép

Egy jó hét múlva valóban lesz lazulás felnőttként is. De addig? :D Ajándékot már novemberben beszereztem, már csak a csomagolás van vissza. Enni, innivaló nagyjából meg van. Azért maradt még a listán, amit be kell szereznem. Például sütéshez. Bejgli biztosan nem, ahhoz nincs türelmem, mert vagy sikerül vagy nem :) Szerintem érdekességként baklava, és sós apró sütemény.
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.11.28. 22:59

Remélem nem csak felnőtteknek, de gyerekeknek is tetszik a rénszarvasok gyülekezete az asztalnál, a hó is szállingózik:)
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.11.26. 22:52

Észtországi webkamera. Most éppen vacsorázik a rénszarvas. Csodás kép :D

http://pontu.eenet.ee/player/siga.html
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.11.06. 18:52

Köszönjük. Hiányoztál!
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.11.05. 10:11

Mezőtúrra!!!!!!!

Kép
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.10.25. 20:40

Köszönöm Honey, hidd el mennék, mert a szülővárosom (Dévaványa) közelében van Mezőtúr, és érdekelne a város nagyon. Bármilyen kicsi ez az ország, mégis ég, és föld a különbség ahol én lakom, és az alföldi városok között. Ezért is sajnálom, hogy nem tudok részt venni a találkozón, de a kis családom hétvégi kiruccanást tervezett Izraelbe, és én leszek aki eteti a baromfikat, meg vigyázz a házakra.
Úgy látszik, Thassos közelebb van, mint bármely település Itthon :D Jó szórakozást :!:

Küldök egy szép őszi képet. Ma a Mecsek közeli településeken keresztül autóztunk, szép időben, csodaszép látvány volt. Kicsit vidámabb, mint a képen.
Kép
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.10.25. 07:48

vikso írta: Találkozó :?:
Puszi: vikso

Ó,ne ..... másfél hónapja írogatunk róla. :shock:
De még időben vagy végül is, mert jövőhéten lesz :lol:
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2016.10.24. 22:34

vikso írta:.....................
........................... Találkozó :?:

Ne má' !!!!! :lol:
Nem hiszem el, hogy nem nézed a találkozós topikot...
Gyere!
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: vikso » 2016.10.24. 17:19

uagi52 írta:Válasz Viksonak: Sok gyönyörű hely van Magyarországon amit még nem láttam, 20-on éve jártam Pécs környékén természetjárókkal. 2hete Erdélyben voltam velük, 2 napot, nagyon érdekes volt, de nagyon zsúfolt, kevés idő volt. Tudod nekem van a súlyos-fogyatékos agysérült gyerekem, akit ápolnom kell, egyre nehezebben tudom elhelyezni utazásunk alatt. Általában csak szombat-vasárnap tud vigyázni rá a testvére, hétköznap dolgozik és iskolába is jár, most épp számvitelt tanul, ez már a 3. szakmája lesz. Persze a korlátaimon belül igyekszem mindent megoldani, köszönöm a szives meghívást, majd visszatérünk még rá. Ugye jössz a találkozóra? Addig is ölelés :U. Ági.

Szia Ági!
Megértelek, és szeretettel várlak bármikor. Találkozó :?:

Puszi: vikso
vikso
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: uagi52 » 2016.10.24. 09:58

Válasz Viksonak: Sok gyönyörű hely van Magyarországon amit még nem láttam, 20-on éve jártam Pécs környékén természetjárókkal. 2hete Erdélyben voltam velük, 2 napot, nagyon érdekes volt, de nagyon zsúfolt, kevés idő volt. Tudod nekem van a súlyos-fogyatékos agysérült gyerekem, akit ápolnom kell, egyre nehezebben tudom elhelyezni utazásunk alatt. Általában csak szombat-vasárnap tud vigyázni rá a testvére, hétköznap dolgozik és iskolába is jár, most épp számvitelt tanul, ez már a 3. szakmája lesz. Persze a korlátaimon belül igyekszem mindent megoldani, köszönöm a szives meghívást, majd visszatérünk még rá. Ugye jössz a találkozóra? Addig is ölelés :U. Ági.
uagi52
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2016.10.21. 07:44

balazsh írta:Úgy láttam valaki nem tudott ellenállni a Facebook-nak és regisztrált, majd hamarosan lájkolta is az ottani thasos.hu-t. :)

Vajon ki volt az? :?: :?: :?: :?: :D :oops:

Jelen. :lol:
Már nem hagytak békén. Igaz, hogy ezentúl sem leszek nagy facebook-fan, annyira nem vagyok elájulva tőle, de jó volt belépni régi egyetemista szaktársaim csoportjába. :)
És természetesen az elsők között kedveltem a thassos.hu-t. :)
Sőt már Melust is felvettem ismerősnek, majd megyek tovább. :) Ha valaki rámtalál, csak hajrá! :)

Ja, és még a boritóképem és thassosos... :örül:
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Következő

864 hozzászólás • Oldal: 1 / 181, 2, 3, 4, 5 ... 18

Vissza: Társalgó - THASSOS