Kréta - Általános

Ági nagy szerelme.
Sőt idén én is oda készülök. :)

Re: Kréta - Általános

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2017.06.23. 20:19

Andriska írta:Csak így, egyszerűen: köszönöm...

Örülök, ha tetszett Kréta az én szememmel. Remélem hamarosan bemutathatom azt is, milyen Kréta, a Psziloritisz csúcsáról.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Andriska » 2017.05.03. 07:58

joska írta:Akit Krétán nem csak a strandok érdekelnek.
thasos2012.blogspot.hu

Csak így, egyszerűen: köszönöm...
Andriska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2017.04.29. 17:12

Akit Krétán nem csak a strandok érdekelnek.
thasos2012.blogspot.hu
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2017.01.08. 18:46

[quote="joska"][/quote]

Bocs, most néztem újra a júl11-25ig időszak az Inter Hellasznál a HIGH időszak. A főszezon.
Te3ljes körű biztositással értendő az ajánlatuk, nem kérnek önrést meg kiegészitő biztosítást sem.
Gyermekülés ingyenes, csak ha GPSt igényeltek azért kell külön fizetni.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2017.01.08. 12:27

kiflic írta:

Autót honnan béreltetek?Azt olvasom mindenhol,hogy itthonról olcsóbb bérelni.........
... Matala és Knosos/ez oda vagy visszafelé lenne célszerübb?/esetleg még erre mi esik utba?
Plaka/A leprások szigetére a férjem nem akar bemenni,...
Ag.Nikolaos és Vai van még erre a napra tervezve.

Tavaly mi magánszervezésben mentünk, igy már a megérkezéskor szükségünk volt az autóra, igy a neten foglaltam és a repülőtéren vettem át, és ott adtam le.de kiszállitják akár Gouvesbe is, felár nélkül.
A Traffic-nál rendeltem egy Toyota Yarist, 30 euró/nap teljes biztositás, önrész nélkül.
Jun 11-25ig az itt az interhellasznal a Middle, és extra időszak2014-ben és 15 ben irodával utaztunk, Sisi Palm Bay, és akkor helyben béreltem a MEVIS-nél.
Teljes biztositással, önrés nélkül ,kb. hasonló árban
Ugyanők a neten kiegészitő biztositással hirdetik
Szerintem, ha csak 2 napra tervezitek ráértek helyben is. Van elég sok kölcsönző Gouvesben is, és ott esetleg még alkudni is tudtok.
Knososba érdemes korán menni, délután már iszonyú a tömeg, ezért mindenképen odafelé ajánlanám. 8 órakor nyitnak.
atala felé, Agi Deka után jobbrra vanak Gorthya romjai. Csak egy nagy parkolót láttok Agi Deka felől jobbra, oda kell bekanyarodni, ott már megtaláljátok. Az ókori szerepe, és a hire nagyobb mint a látnivalók.
Festos impozánsabb, az meg ott van ahogy Mirthios után elkanyarodtok Matala felé, az első hajtűkanyarban.
Matala érdekes. Szép a két sziklafal közé zárt strandja, a barlangüregek mindjárt az út mellett is, bár tele vannak szeméttel, meg a strand fölötti hegy oldalában is. Egyszer meg kell nézni, de a hippi korszak által keltett hire nagyobb mint a valóságos szépsége.
Szerintem Krétán vannak szebb strandok is.
Viszont ha már arra jártok, a matalai elágazótól majdnem ugyanennyire van Agia Gallini, ami valóban egy tündéri kis város.
Spinalonga? MIért? Már nem fertőz a lepra. Az meg egyébként is Plakából indult.
Nem szoktam Fakultativ kirándulásokat igénybe venni, drágák is, ide viszont mi is e keretében mentünk. Éppen akkor ment a sorozat a TV-ben, és az idegenvezető elég kimeritően elmesélt mindent. Nem csak a leprakorszakot, de a sziget előéletét is.
Nem bántam meg, mert magánúton sokkal szegényesebb lett volna.
Közben ott van a Selinari szurdokban az Agios Georgios kolostor a maga mondájával, Agios Nikolaos, és egy gyönyörű hajóút.
Bár Agios nikolaosra kevés az az óra, ami a halyó érkezése és a busz indulása közá esik, oda érdemes autóval elmenni, mert egy igazén hangulatos, romantikus kisváros. Sétálni a dimbes dombos utcácskák árnyas fasorai alatt az ajándékboltok forgatagában, a Volismeni tó partján megnézni az unatkozó macskákat, van belőlük mindig egy tucatnyi, beülni aMigomis kávézóba egy kávéra, egy jó hideg sörre, vagy egy jó ebédre, közben gyönyörködni az alattad a mélyben fodrozódó Volismeni tóban. Kitárulkozik előtted a Mirabelló öböl teljes szépségében.
Vai? Érdekes.A Pálmaerdő, ahogy az árnyékban kereshetsz helyet a napozóágyakon, a forró homokos strand, a főlé magasló sziklafallal, de hogy őszinte legyek engem nem nyűgözött le. De egyszer látni kell. És ha már arra jártok, hát ne hagyjátok ki Toplu kolostort. Ott mentek el mellette.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: kiflic » 2017.01.07. 15:13

joska írta:
kiflic írta: majd még biztos lesznek kérdéseim is,ha nem gond :)

Szivesen válaszolok a kérdésekre, amennyiben tudok.
Két évben a környéken nyaraltunk, egy kicsit keletebbre Sisi-ben. de bejártuk a környéket Akkor az egész Kelet-Krétát.
Az viziparkban nem voltunk, ahhoz már sajnos öregek vagyunk, de a pici élvezheti.
Meg ott van a szomszédban, Gournesben a Dino park is.

A dinóparkot biztosan megnézzük és a tengeri akváriumot is :) A vizipark kimarad,a szállodában lesz csuzda,az elég,ugy gondolom :)
Autót honnan béreltetek?Azt olvasom mindenhol,hogy itthonról olcsóbb bérelni.Ezt néztem,de nem értem,itt van e teljes biztositás a kocsikra?http://www.interhellas.gr/pricelisten.php
2 napra gondoltam bérelni:1.nap Matala és Knosos/ez oda vagy visszafelé lenne célszerübb?/esetleg még erre mi esik utba?
2.nap Plaka/A leprások szigetére a férjem nem akar bemenni,de én legalább innen látni szeretném,nagyon tetszett a róla szóla sorozat/
Ag.Nikolaos és Vai van még erre a napra tervezve.

Szivem szerint többet mennék,de a kicsinek ennyi elég lesz/meg a férjemnek is :)/
kiflic
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.12.22. 20:16

kiflic írta: majd még biztos lesznek kérdéseim is,ha nem gond :)

Szivesen válaszolok a kérdésekre, amennyiben tudok.
Két évben a környéken nyaraltunk, egy kicsit keletebbre Sisi-ben. de bejártuk a környéket Akkor az egész Kelet-Krétát.
Az viziparkban nem voltunk, ahhoz már sajnos öregek vagyunk, de a pici élvezheti.
Meg ott van a szomszédban, Gournesben a Dino park is.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: kiflic » 2016.12.22. 16:16

joska írta:
kiflic írta:Sziasztok!
Megvan a jövö nyári uticélunk-Kréta :) Végre eljutok,egyenlöre még olyan hihetetlen :) Életem elsö repülös utja,kis para van,de nagyon várom :) Szorgalmasan olvasok mindenhol,a négyévesünk is jön velünk, .

https://thasos2012.blogspot.hu Az utazás

A négyévesnek is biztos élmény lenne

Köszönöm,olvasom is :) majd még biztos lesznek kérdéseim is,ha nem gond :)
kiflic
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.12.22. 08:52

kiflic írta:Sziasztok!
Megvan a jövö nyári uticélunk-Kréta :) Végre eljutok,egyenlöre még olyan hihetetlen :) Életem elsö repülös utja,kis para van,de nagyon várom :) Szorgalmasan olvasok mindenhol,a négyévesünk is jön velünk, .

https://thasos2012.blogspot.hu Az utazás

A négyévesnek is biztos élmény lenne
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: kiflic » 2016.12.21. 21:33

Sziasztok!
Megvan a jövö nyári uticélunk-Kréta :) Végre eljutok,egyenlöre még olyan hihetetlen :) Életem elsö repülös utja,kis para van,de nagyon várom :) Szorgalmasan olvasok mindenhol,a négyévesünk is jön velünk, több lesz a pihenés,de azért tervezek többfelé kirándulni is.Állitólag jó a buszközlekedés,de szeretnénk 1-2 napra kocsit is bérelni.Gouvesben lesz a szállásunk.
kiflic
Aktív Thasos-fan
Aktív Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.08.19. 19:36

Hogy izlett Kréta, bocsika?
Semmi hir róla?
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.02.27. 12:55

joska írta:
Honvédek, a haza védelmében. Egy olyan háborúban, ami nem volt az ő érdekük, mint ahogy a Trianoni döntés általi kivéreztetésből éppen feltápászkodni akaró, építkező országnak is a békére lett volna leginkább szüksége.

Jóska,
Gondoltam, hogy valami konkrétra gondolsz, csak azt nem, hogy mire. Azt hiszem, h mindenki névében köszönjük a leírást! Én erről semmit sem tudtam :(
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.02.26. 14:57

Honey írta:
Bár ezt nem igazán értem:
joska írta:... Nálunk meg máig tilos megemlékezni, a várból kitört , és lemészárolt apáinkra ...

:

Kedves Honey.
Arkadi kolostora a török elnyomás elleni lázadás központjaként szerepel a krétai történelemben. Valójában a mozgolódások már az 1800-as évek elejétől folytak. Nem felszabadító háborúként történtek ezek, csak békés jogkövetelésekért, de a török hatalom ezt is megtagadta.
1866-ra a mozgalom vezetői, az üldöztetés miatt a kolostorokba menekültek, így az Arkadi kolostorba is, mintegy 200, ekkorra már, fegyveres szorult, be, de ugyanide menekült a környék civil lakossága is, többnyire idősek, nők, gyerekek.
A leírások szerint 964 fő zsúfolódott össze az Arkadi kolostorban, amelyből mintegy 200 fegyveres volt csak.
A török 15000 fővel, és 30 ágyúval Körülzárta a kolostort. Egy napi küzdelem után a bent levő harcosoknak már elfogyott a lőszerük, tarthatatlanná vált a kolostor védelme.
Másnap a török újra támadt, és betörték a kaput. A nők, és gyermekek az épület legbiztonságosabb kamrájában bújtak el, ahol a puskapor készletet is tárolták.
Amikor a védekezés már lehetelenné vált, Gavril apát felrobbantotta a kamrában tárolt puskaport. Alig néhányan élték túl a robbanást, de mintegy 1500 török katona is életét vesztette.
Arkadi kolostora,
Idézet:
„A tragédia, és az Arkadi kolostort védők önfeláldozásának híre futótűzként terjedt el az egész világon. Önkéntesek indultak el különböző országokból, hogy segítséget nyújtsanak a török elnyomás elleni harcban, az addig közömbös Európa egy csapásra felfigyelt a szabadságukért küzdőkre, és még Amerika is a támogatásáról biztosította a felkelőket.”

Az Arkadi kolostor a krétai nép szemében a szabadságért hozott áldozat szent helye, Nov 9 ről nemzeti ünnepként emlékeznek meg. A lőporkamrában emléktábla állít emléket az 1866ban itt elhunytak hősiességének.
Ági biztosan tudja idézni a görög feliratot, magyarra így fordították.
„„E kriptában meggyújtott láng egész Krétát megvilágította, Isten tüze volt, olyan tűzáldozat, amelyben a krétaiak a szabadságért haltak meg.”

Budapestet 1944 karácsonyára körbezárta a Vörös Hadsereg.
Budapest védelmére összegyűlt Német és magyar haderő, mintegy 25000 német és 20000 magyar katona , visszaszorult a bekerített várba. A bekerítés megakadályozta az utánpótlás szállítását, így mintegy másfél hónapnyi ellenállás után élelmiszer és lőszertartalékaikból kifogyva Pfeffer- Wildenbruck tábornok a védősereg parancsnoka elhatározta a gyűrűből való kitörést.
a sebesült, mintegy 5000 német katona és 2000 magyar honvédel csökkent, 35000 főnyi egység, a hozzá csatlakozott civilekkel, megpróbálta a kitörést. Adatok szerint, mintegy 700 fő érte el a 30-40 km-re levő német vonalakat. A többi vagy hadifogságba került, közülük csak kevesek tértek vissza, 8-10 év múlva, vagy elesett a kitörési harcokban.
Tetemük ott porlik, valahol a Buda környéki erdőkben. Tömegsírban, vagy a civil lakosság által eltemetve. Néhányuk sírjára civilek jelt állítottak, amit mások rendszeresen meggyaláznak ma is. A hivatalos politika fasiszta, náci gyilkosoknak nevezi őket, a róluk megemlékezni akarókat náci söpredéknek, akiket rendőrséggel vegzáltat.
Apáink, nagyapáink voltak.
Honvédek, a haza védelmében. Egy olyan háborúban, ami nem volt az ő érdekük, mint ahogy a Trianoni döntés általi kivéreztetésből éppen feltápászkodni akaró, építkező országnak is a békére lett volna leginkább szüksége.
Két hatalom felette folyó élethalál harcából nem volt lehetősége kimaradni.
Mint ahogy a többi kis országnak sem.
Civileket uszítanak egymásnak, úgynevezett demokraták támadnak „nacionalistákra”, akik csak apáikat akarják meggyászolni.
Miközben fennen hirdetik, hogy a halott katona nem ellenség, és megilleti a”győzelmi emlékmű” a Szabadság téren.

Elképzelem, hogy amikor Arkadiban, nov 9 én a krétaiak összegyűlnek a krétai hősiességre emlékezve, krétaiak egy másik csoportja rájuk támadna, hogy, hogy mernek emlékezni arra a Garil apátra, aki, akárhogy is nézzük 900 krétai gyilkosa.
Na csak ezt akartam vele mondani.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.02.26. 11:40

balazsh írta:[
.. én mérgelődtem a sok gyenge kölcsönzős autó miatt, akiket a hegyre majdnem úgy kellett feltolni. :):(

Főként, ha a sok"alföldi" turista a hajtűkanyar közepén jön rá, hogy ez ugyan nem fog itt ötödikbe felmenni.

balazsh írta:Szantorinit gondold meg! ........ Azt mondják nagyon kevés az ott tölthető idő és árban sem a legjobb. :(

Az irodák által szervezett fakultativ programban iszonyú drága ( az egy napi hajókázásér). Magánszervezésben a helyi irodáknál jelentősen olcsóbb. És a fakultativ program esetén sincs magyar idegenvezetés

balazsh írta:Elafonissit ne hagyjátok ki.:(

És ha már úgy is arra jártok nézzétek meg a 3000 éves olajfát Vouves-ben.

balazsh írta:Nekünk Spinalonga is nagy élmény volt, :(

A páromnak is két éve. Ő akkor volt először Krétán, és éppen akkor ment a TV-ben a sorozat.
Igaz mi Sissi-ben voltunk, és onnan csak egy ugrás (a sugár)
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2016.02.25. 09:37

bocsika írta:Jóska!
Mi június 26.-án megyünk egy hétre, IBUSZ szervezéssel,így csak a városban kell autót bérelnünk.3 napra terveztem autót bérelni mert egy nap Szantoríni is lesz,és a gyereknek nyilván kell a tengerpart is.

Majd a repülőből nézzetek le Skopelosra, mi akkor már ott leszünk. :D
Autóból na a legkisebb motorost béreljétek, mert a hegyekben gondotok lesz. Legalábbis én mérgelődtem a sok gyenge kölcsönzős autó miatt, akiket a hegyre majdnem úgy kellett feltolni. :)
Szantorinit gondold meg! Én is vágytam oda, de mindenki lebeszélt és nem is mentünk. Azt mondják nagyon kevés az ott tölthető idő és árban sem a legjobb. Inkább ott is 1 hét egyszer. ;)

Jó tervezgetést!
Elafonissit ne hagyjátok ki.
Balost mi kihagytuk, mert már nem volt kedvem annyit autózni. :( De így legalább lesz még mit megnézni. :)
Nekünk Spinalonga is nagy élmény volt, bár Rethinotól elég messze van.
Amúgy az egész sziget egy álom!
Csak ne lenne olyan messze. :(
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2016.02.24. 18:50

Jóska!
Mi június 26.-án megyünk egy hétre, IBUSZ szervezéssel,így csak a városban kell autót bérelnünk.3 napra terveztem autót bérelni mert egy nap Szantoríni is lesz,és a gyereknek nyilván kell a tengerpart is.
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.02.24. 16:16

bocsika írta:Most már elkezdek gyüjtögetni hogy az egy hetet :( jól beosszuk,nem lesz könnyű,de megpróbáljuk.

Azt tényleg jól be kell osztani, és ilyen rövid időre kár is lenne autóval menni.
Részben mert azért mégis csak 1800 km Athén, és a hétből két nap elmegy az utazással, plusz egy nap amíg kipihenitek az utazás fáradalmait. Maradna a pihenésre 4 nap.
Repülővel viszont két óra alatt ott vagy, bérelsz egy autót, odaviszik a repülőtérre, és oda mész ahova akarsz.
Tavaly öt napra 175 euróért béreltem egy Pegueot 207est.
Sajnos mi is csak egy hétre mentünk.
Mikor mentek? Mi, ha valami addig közbe nem jön aug 5-én, és valószinüleg szintén Retimnoba. Ha oda, akkor a Minos-ba. Ott a korforgalomnál.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2016.02.24. 10:22

Nagyon köszönöm Jóska,már már ott érzem magam.
Balázs repülős lesz. Ha autóval mennénk akkor csak Thasosra,Tamás nem vág most neki az útnak pedig nagyon szerettem volna.
Most már elkezdek gyüjtögetni hogy az egy hetet :( jól beosszuk,nem lesz könnyű,de megpróbáljuk.Egy nap biztosan Santoríni lesz ez az én vágyan a gyereké Knossosi palota.Aztán majd lesz valahogyan. :örül:
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2016.02.23. 22:27

bocsika írta:Kedves fórumozók!
Az idén sajnos újra nem Thasos az ulticél! :(

Az idei ulticél úgy néz ki,hogy Kréta ott is Rethymnon . :D Ha van valakinek használható információja szívesen fogadom. Atrium hotel.

LIKE! :)

Csodás nyaralásotok lesz!
Autóval és komppal mentek, vagy repülő és autóbérlés?
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.02.23. 21:43

joska írta:......... Retimno egy gyöngyszem ......... a közelben ott ringatózik a velencei kikötő mólóján a kétárbócos kalózhajó, a mólón a régi világítótorony idézi a múltat. A parton végig tavernák, ott ülhetsz közvetlenül a tenger mellett, a hullámok csobogását hallgatva, a jó vacsora után egy pohár jó krétai vörösbort kortyolgatva.
.......... Szóval jó választás Kréta, és Retimno

Hmmm... hát én ezt nagyon elképzeltem.

Bár ezt nem igazán értem:
joska írta:... Nálunk meg máig tilos megemlékezni, a várból kitört , és lemészárolt apáinkra ...

Bocsika! Szuper nyaralásotok lesz!!!! :örül:
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2016.02.23. 21:10

bocsika írta:Kedves fórumozók!

Ne sajnáld. Kréta csodálatos, és Retimno egy gyöngyszem benne, még akkor is, ha tizenvalahány évvel ezelőtti arculatát sajnos mára elvesztette.
De ha szereted a nyüzsgést és túl tudod tenni magad a város zsúfoltságán, ésel tudsz merülni a velencei kori óváros hangulatában , szép élményekkel térhettek haza.
Az Aterium hotel, bár a zsúfolt forgalmat el kell viselni, lévén hogy a város főutcáján van, de a belső, az udvari rész védett a zajtól.
Rövid séta, a finom homokos tengerpart, közel a város központi parkja, ahol érdemes kicsit sétálgatni, elüldögélni az árnyas kertben.
A piac ott van a park mellett. Kizárólag gyalog, mert parkolóhely csak akkor van, ha még az éjjel viszed oda a kocsit.
Az óváros néhány száz méter, a szűk sikátorszerű utcák teleüzletekkel, ajándékboltokkal. És a Rimondi kútnál fényképezkedő turistákkal . Egy útvesztő.
A tengerparti úton, az új, és a velencei kikötő között van a városjáró "kisvonat" végállomása, be lehet járni a várost, angol, francia és német idegenvezetéssel. Velencei, Török emlékek.
A város felett ott trónol a velencei erőd, a Fortezza. Ha lenézel a falról , alattad a mélyben ott kavarog az autóforgalom. A z örökké háborgó tenger habos tajtékot vet a part szikláin. Alattad, a közelben ott ringatózik a velencei kikötő mólóján a kétárbócos kalózhajó, a mólón a régi világítótorony idézi a múltat. A parton végig tavernák, ott ülhetsz közvetlenül a tenger mellett, a hullámok csobogását hallgatva, a jó vacsora után egy pohár jó krétai vörösbort kortyolgatva.
Egy rövid autóút, a történelmi emlékhely az Arkadi kolostor. Érdemes meglátogatni, ha másér nem is, hát azért, hogy párhuzamot vonjon az ember, ahogy a görög, a krétai nép emlékezete, és a mi magyar lelkivilágunk között.
Arkadi kolostor, a krétai történelemben a bátorság, és a hősiesség jelképe, Máig évente megemlékeznek a kegyelet napján az Arkadi kolostor hőseiről, akik a török elleni ellenállás hősei voltak. Amikor az ellenállás már lehetelenné vált, Gavril apát, más iratokban Konstantinos Yiaboudaki az ellenállás egyik jeles alakja, felrobbantotta a lőszerkamrát, hogy ne kerüljön török fogságba, a kolostorba bemenekült mintegy 900 krétai. Nagy részük, asszony, gyerek, öregember.
Nálunk meg máig tilos megemlékezni, a várból kitört , és lemészárolt apáinkra.
Na ez a különbség.
Nincs egy órás autóút a Líbiai tenger. Preveli strandja megéri ezt a kiruccanást( Meg hát közben átautózol a Kurtalitikó szurdokon, ami maga is megér egy misét), már ha nem sajnálod azt az 547 lépcsőt, amin nem csak lemenni kell a parkolótól, de fel is kell rajta jönni. De megéri a strand szépsége, na meg a látvány, ahogy a tenger, harcol a pálmafák szegélyezte folyóval.
És ha már arra jár az ember, hát megérdemel egy jó ebédet, a Gefira tavernában, miután rácsodálkozott az öreg hídra, elnézegette a kacsákat ahogy versenyt buknak le a víz alá, hogy csak a fenekük ágaskodik az ég felé.
Vagy a hangulatos kis Despina tavernában visszafelé, ahol felséges halételeket kínálnak családias légkörben.
Retimnóból könnyen elérhető akár Balos, akár Elafonízi csodás lagunája. Keresztül a Topoliai-szurdokon, amely néhol olyan szűk, hogy ha szembe jön egy nagyobb autó, valamelyiknek vissza kell tolatni .
Aztán hát ugye ott van az Agia Sofia barlang amit meg kell nézni, és ha kellően elfáradtál a gyaloglásban alatta a tavernánál felfrissítheted magad egy φρέσκο χυμό πορτοκάλι, azaz frissen facsart narancslével, amit igazi krétai népviseletben szolgál fel a tulaj.
Szóval jó választás Kréta, és Retimno
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: bocsika » 2016.02.23. 16:12

Kedves fórumozók!

Az idei ulticél úgy néz ki,hogy Kréta ott is Rethymnon . :D Ha van valakinek használható információja szívesen fogadom. Atrium hotel.
bocsika
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2016.02.06. 23:08

Honey írta:Mindent elolvastam, amit találtam. Na jó, nem volt még sok, látszik, hogy nem régi a blog, de majd biztos kialakul és sok-sok érdekességet lehet olvasni később. Minden esetre "bekönyvjelzőztem". Köszi Balázs :)
https://eletemegyszigeten.wordpress.com/

Nagyon szívesen. Krétáról nem mondtam le, oda még visszamegyünk. :)
Én is bele-bele olvastam a blogba. Nekem is tetszett. A Spinalongás írása különösen. :)
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2016.02.06. 16:38

Bevallom, egyetlen egy Fejős Éva regényt sem olvastam még (de gondoltam már rá :) ), azonban a cikk felkeltette az érdeklődésemet és tovább vándoroltam az "életemegyszigeten"-re. Mindent elolvastam, amit találtam. Na jó, nem volt még sok, látszik, hogy nem régi a blog, de majd biztos kialakul és sok-sok érdekességet lehet olvasni később. Minden esetre "bekönyvjelzőztem". Köszi Balázs :)
https://eletemegyszigeten.wordpress.com/
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2016.02.04. 22:03

balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: cserrobi » 2014.07.08. 18:11

Mindenki úgy gondolkozik, ahogy akar, s a mókusnak is meg lehet a véleménye a hiúzról.

Kép PNA Fórum ,
cserrobi
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2014.07.08. 11:19

Ági írta:Retcimno felett Milo Potamos mesterséges tavánál krokodil veszély. .................

Tegnap este olvastam egy rövid hírt a neten erről, de persze korántsem írták meg ilyen részletesen. Most nem is találom, hol van...
Azért milyen felelőtlen emberek vannak... :wink:
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Ági » 2014.07.08. 07:18

Retcimno felett Milo Potamos mesterséges tavánál krokodil veszély. Több min egy éve el- eltűnnek a pásztorok állatai. most derült fény az okára. Eddig csak a parasztok fantáziájának gondolták a híreket. Ők mondták, hogy látják, hogy a tóból kimászik egy hatalmas krokodil, majd lenyeli a kecskéjüket. A köz nevetett ezen a panaszon. mondták sok rakit isznak azon a vidéken a helyiek. Majd miután egyre több pásztor panaszkodott, és egyre többen emlegették a krokodilokat, egy kamerát irányítottak a tóra. Kiderült, hogy valóban krokodiolokról van szó. A hatóságok nyomozásba kezdtek. Egy házaspár két kicsiny krokodillal rendelkezett otthonába. Majd azokat nem tudván már otthon tartani, kiengedték azokat a természetbe. Xifina a lánykrokodil és Xifisz a fiú, boldogan éltek hát immár másfél éve a félig sós félig édes bő vizű tóban. Igen nehéz lesz a kifogásuk, mert immár két méter feletti nagyságnak mérik azokat a kamerán keresztül.
Ági
Alapító
Alapító

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.08.22. 16:08

Elkezdtem írni a beszámolóm. :)
Az út és az első nap már megvan.

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybe ... kreta-2013
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2013.07.15. 08:00

melus16 írta:
joska írta: :wink: És nem a korom miatt, nehézkes, hanem a lábam miatt. De, több pihenéssel, megoldom, ha akarom, fontosnak érzek valamit. Meg, hát úgyis van, aki segít, ahol bizonytalan vagyok. :wink:

Bocs, természetesen ismeretlenül nem tudhatom.
A barlanghoz vezető lépcsőket ne úgy képzeld, mint ha az emeletre kellene felmenni. Az útnak, az erdő között, vannak lankás szakaszai, vannak meredekebb lépcsői, és vannak pihenők. Ha nem csoporthoz vagy kötve megállsz egy egy pihenőnél, lenézel a völgyre, gyönyörködsz a tájban. Aztán kipihenve folytathatod.
Tegnap nosztalgiázás képen visszanéztem egy pár évvel korábban készült videót. Hát nekem bizony már elég kevés volt a levegő a csoport tempójához.
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.07.13. 09:19

joska írta:Ne szomorodj el. Az Agia Sofia barlangba nem a cseppkövek miatt kell menni. Nem csak materiális értékek vannak.
A lépcsősor, bár elég hosszú. Zsuzsának is, meg nekem is. A te korodban még csak egy kellemes séta. De ha másért nem is, a Topoliai-szurdokra való rálátásér megéri felmászni

Szia Jóska!
Azt nem mondtam, hogy nem nézzük meg, ha ott leszünk. :) Az a mindenre felmászós fajta vagyok... :wink: És nem a korom miatt, nehézkes, hanem a lábam miatt. De, több pihenéssel, megoldom, ha akarom, fontosnak érzek valamit. Meg, hát úgyis van, aki segít, ahol bizonytalan vagyok. :wink:
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: joska » 2013.07.12. 21:18

melus16 írta:Hát, Zsuzsa, most elszomorítottál...
Mennyi az a sok lépcső? Darabban, vagy időben, kb?

Ne szomorodj el. Az Agia Sofia barlangba nem a cseppkövek miatt kell menni. Nem csak materiális értékek vannak.
A lépcsősor, bár elég hosszú. Zsuzsának is, meg nekem is. A te korodban még csak egy kellemes séta. De ha másért nem is, a Topoliai-szurdokra való rálátásér megéri felmászni
joska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.07.12. 18:45

Jelentkezem itt is!
Most töltöttem fel még pár képet a Facebooka, már van 37 db.

Aki tudja, itt megnézheti:
https://www.facebook.com/balazsh01/medi ... 078&type=3

És ezt írtam oda:
Sziasztok!
Megint erőt vettem és elcipeltem a laptopot a wifi-ig. Töltök fel pár képet, hogy lássátok, nem unatkozunk.
Holnapra még egy program van hátra, a Samaria szurdok. Utána már jól fog esni egy kis pihenés is. Bár már ma is csak strandoltunk....
Vai Beach és a Balos Laguna kimarad a tervezett programból, már nincs kedvem napi 400 km-eket vezetni. Így is 2500 felett járunk a szigeten.
A többit majd otthon írom és a képeket is feltöltöm.
Üdvözlet mindenkinek!

Látom lesz mit olvasnom, ha hazamegyek! :)
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.23. 22:55

melus16 írta:Szerintem, szuper terv, csak km-ben kicsit sok... 14 napra 10 progi, az még kivitelezhető.
Lehet, mégis jobb lett volna egy nyugatibb szállás is?
Én ezt még megnézném Elafonissira menet, de nem biztos, hogy benneteket is annyira vonz, mint engem.
http://www.explorecrete.com/crete-west/ ... a-cave.htm

És a Vai, ott más nem lesz? Sokan élőben, nincsenek hasra esve tőle...
Ha arra járnék, mindenképpen Xerocambos felé, a déli úton jönnék vissza...
De ez megint sok-sok km.

Köszönöm. De ez csak terv. Majd kiderül mi valósul meg!
Jó lett volna egy nyugati és egy keleti szállás, de nem szeretünk költözni. :(
Cseppkőbarlang nem vonz, van itthon világhírű, minek menjek egy kicsibe? A Kefaloniai is csalódás volt.
Vai-ról én is olvastam a negatív kritikákat. De érdekel, ezért, ha belefér megnézzük. A hazafele utakat mindig próbálom majd másfelé megtenni, mint odafelé. Persze csak annyira, amennyire lehet. De nem akartam annyit vacakolni a google maps-on. Erre nem egy felhasználóbarát szoftver.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.23. 22:50

melus16 írta:És Balost hogy tervezed, autóval, vagy hajókáztok?

Autóval.

Chrissi, Roumeli, és Spinalona lesz hajós, csónakos.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: lovas zsuzsa » 2013.06.23. 21:30

Nem tudjuk megmondani de a völgyi utról mész fel a hegy oldalába,egy kis kápolna van a bejárnál hátralehet menni ott voltak a cseppkövek onnan lehet kifelé szép képeket csinálni.
lovas zsuzsa
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.06.23. 20:33

Hát, Zsuzsa, most elszomorítottál... De tényleg. Erről még sehol nem olvastam. :shock:
És képeket, is csak szépeket láttam.
Mennyi az a sok lépcső? Darabban, vagy időben, kb?
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: lovas zsuzsa » 2013.06.23. 20:18

melus16 írta:Szerintem, szuper terv, csak km-ben kicsit sok... 14 napra 10 progi, az még kivitelezhető.
Én ezt még megnézném Elafonissira menet, de nem biztos, hogy benneteket is annyira vonz, mint engem.

De ez megint sok-sok km.

Melus!
A "cspkőbarlangba" nagy csalódás lesz. Sok lépcsön kell felmenni semmiért, kiszáradt, poros, az emberek csimpaszkodtak, pózoltak a köveken és tönkretették.Van ott egy étterem és az Elafonizibe menő utasokat ott pihentetik,nagyon sokan látogatják és teszik tönkre.
lovas zsuzsa
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.06.23. 19:32

És Balost hogy tervezed, autóval, vagy hajókáztok?
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.06.23. 19:30

Szerintem, szuper terv, csak km-ben kicsit sok... 14 napra 10 progi, az még kivitelezhető.

De ez megint sok-sok km.
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.23. 17:19

lovas zsuzsa írta:Szép terv! Legyen hozzá erőd!

Egy részéhez biztosan lesz. :)
A többi meg majd alakul.....
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: lovas zsuzsa » 2013.06.23. 15:33

Szép terv! Legyen hozzá erőd!
lovas zsuzsa
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.23. 15:16

Íme a kilóméterek:
kréta_km.jpg

Jól saccoltam én azt a 3000 km-t a 2 hétre.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.23. 14:42

Már csak 7 nap!

Mutatok nektek valamit. :)
Nyaralás előtti utolsó 12 órás szolgálatom szerencsére csendben zajlik, így van időm Krétára.
Bejelölgettem a napi terveket. Aztán, hogy mi valósul majd meg, az kiderül.

Kréta1.jpg

Kréta2.jpg

Kréta3.jpg

Ami egy szín egy térképen azt tervezem egy napra.

Mindjárt beírom táblázatba is, hogy lássam a km-eket. :)
Ha meglesz, azt is felteszem.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.17. 22:02

Még nem ismertem. Köszönöm!
Már "csak" 13 nap és úton vagyunk!
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.06.16. 22:01

Találtam egy szuper csatornát a Youtube- n.
Lehet, látsz benne újat, ha még nem ismered....

http://www.youtube.com/user/CreteMedia
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.06.12. 08:23

Csak annyit mondok 18 nap múlva este indulunk.
19 nap múlva ilyenkor már nagyon közel járunk Görögországhoz!
20 nap múlva pedig már 3 órája Krétán leszünk.

Persze csak akkor, ha minden a tervek szerint megy.

Van egy kb. 200 A4-es oldalból álló kinyomtatott cuccom. Leírások, élménybeszámolók, menetrendek, térképek,.......
Ezen kívül van 4 db bolti Kréta könyv is.

Úgy érzem felkészültem. Nagyjából a fejembe összeállt a kép is. Majd meglátjuk mi valósul meg belőle.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2013.05.22. 10:12

melus16 írta:Balázs! Megkaptad a beszámolót? Nehezen tudtam dönteni hová küldjem... :wink:

Meg köszönöm. Ma éjszakás leszek és elolvasom.....ha lesz időm.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.05.22. 09:19

Balázs! Megkaptad a beszámolót? Nehezen tudtam dönteni hová küldjem... :wink:
melus16
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: melus16 » 2013.05.17. 09:21

Persze, már kértem rá engedélyt, az írótól. :D