Autóval Thassos-ra

Minden ami a sziget megközelítésével kapcsolatos legyen az autós, buszos vagy repülös.
Első olvasatlan hozzászólás • 929 hozzászólás • Oldal: 1 / 191, 2, 3, 4, 5 ... 19

Re: Autóval Thassos-ra

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Maszat » 2017.07.11. 17:16

Szívesen! :)
Sajnos azt nem írtam fel, hogy hányadik kilométernél van a kapu, csak annyit tudok, hogy a Nis-Leskovac szakasz után volt a macedón határ felé közeledve.:)
Maszat
Haladó Thasos-fan
Haladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.07.11. 16:58

Maszat írta:Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire újdonság a dolog, de gondoltam azért írok, hátha valaki még nem tud róla. :) Ha Szerbián keresztül megyünk kocsival, akkor összesen 4 kapunál kell majd fizetni! Ugyanis Leskovac után, közeledve a Macedón határ felé még van egy kapu, ahol kb 50centet kell fizetni. /Nekünk 1 euro volt, mert kisbusszal mentünk és az II. kategóriás már, úgyhogy szerintem a személyautósoknak kevesebb, én kb 50centre tippelek./ Nem egy nagy összeg, csak minket meglepetésszerűen ért, hogy hoppá itt van még egy kapu.:D

Köszönjük a tájékoztatást.
Javítottam a leírást.

Ha valaki megtenné, hogy a km-t felírja, azt megköszönném. Az előző kaputól mért távolság érdekelne, vagy az új kaputól a macedón határig.
A többit kiszámolom. :)
Köszönöm!

Nekünk idén kimarad az utós görög út.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Maszat » 2017.07.11. 14:13

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire újdonság a dolog, de gondoltam azért írok, hátha valaki még nem tud róla. :) Ha Szerbián keresztül megyünk kocsival, akkor összesen 4 kapunál kell majd fizetni! Ugyanis Leskovac után, közeledve a Macedón határ felé még van egy kapu, ahol kb 50centet kell fizetni. /Nekünk 1 euro volt, mert kisbusszal mentünk és az II. kategóriás már, úgyhogy szerintem a személyautósoknak kevesebb, én kb 50centre tippelek./ Nem egy nagy összeg, csak minket meglepetésszerűen ért, hogy hoppá itt van még egy kapu.:D
Maszat
Haladó Thasos-fan
Haladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.08. 22:07

clara79 írta:Szia! Ha nem jön közbe semmi, akkor június 29-én indulunk, mert 30-10-ig leszünk kint az Anna házban. :) Egy másik családdal megyünk, ők még nem voltak Thasoson. :)

:) Mi váltunk akkor Benneteket, 11-én - bár nem az Annában. :)
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: clara79 » 2017.06.08. 17:39

Messinia írta:
clara79 írta:Az idén mi is úgy tervezzük, hogy nem éjszaka megyünk, hanem kora délután. Tavaly nagyon fárasztó volt az éjszakai vezetés (ez volt az első autós utunk, így nem volt még saját tapasztalat), ezért most ezzel próbálkozunk. Hátha így jobban bírjuk majd a gyűrődést. A gyerekek meg mindegy, hogy nappal van vagy éjszak, úgyis el tudnak aludni az autóban. :D :D
Mi is úgy számolunk, hogy lehet Keramotiban fogunk megaludni az első komp indulásáig. :D
Majd megírom a tapasztalataimat! :D

Ti mikor mentek? :)

Szia! Ha nem jön közbe semmi, akkor június 29-én indulunk, mert 30-10-ig leszünk kint az Anna házban. :) Egy másik családdal megyünk, ők még nem voltak Thasoson. :)
clara79
Kezdő Thasos-fan
Kezdő Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2017.06.08. 15:11

"Mindenhol óvatosnak kell lenni, és látható helyen értéket nem hagyni!"

Ez örök aranyszabály. Ne kísérletezgessünk azzal, hogy az ördög éppen alszik-e vagy sem. Nemcsak szervezett tolvajbandák léteznek, hanem alkalom is szüli a tolvajt.

Amúgy Szerbiában nincs baj a közbiztonsággal.
Pirot, kisváros. Többször aludtunk meg a városban. Séta közben figyeltünk föl arra, hogy mindenütt letámasztott biciklik vannak. Nem, nem leláncolva - csak úgy odatámasztva. Senki nem félt, hogy majd nem találja ott.
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.08. 09:39

Maszat!
Magáról a történetről én is csak egy poszt alá írt hozzászólásokban találtam infót....

tfildiko!
Jó ez a konzuli leírás, bár ők a Vajdaságot biztonságosnak mondják, pedig a fenti eset ott történt.....

Bár szerintem maradhatunk annyiban, hogy ez sajnos bárhol, bármelyik európai országban megtörténhetett volna.....
Mindenhol óvatosnak kell lenni, és látható helyen értéket nem hagyni!
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: tfildiko » 2017.06.08. 09:14

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/euro ... ok?szerbia

Érdemes átolvasni utazás előtt !
tfildiko
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Maszat » 2017.06.08. 09:12

Fura, nem találom már én se azt a bejegyzést... :/
Maszat
Haladó Thasos-fan
Haladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Maszat » 2017.06.08. 09:00

Sziasztok! :)

Köszönöm az infókat a bankártyás kérdéssel kapcsolatban! :D

Olvasom, hogy ide is eljutott már a híre ennek a Szerbiai esetnek. Én tagja vagyok annak a Zakynthosi csoportnak, én is ott olvastam az esetről. Mindjárt megkeresem azt a bejegyzést és bemásolom nektek! :)
Maszat
Haladó Thasos-fan
Haladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.08. 08:50

Honey írta:Messi, hát igen, Sarti lett. Nincs túl messze. Az útvonal és a hely ismerős. A tenger pedig itt is szuper meg a környéken is. Amit biztos szeretnénk látni, az a másik fsz: a Kassandra félsziget, Stagira és persze Ammoulianin szigetére is 1 napra átmenni. Na meg Vourvouru csodás öblei :). Sarti bázisnak jó. Minden van. Bár a tömeg és honfitársaink magas előfordulási rátája miatt már nem vagyok annyira elragadtatva, de nem hagyom, hogy ez beárnyékolja a nyaralásunkat a görög tengerparton.

Első utatok autóval? :) Szupeeer, szerintem fogjátok élvezni - na jó, a fáradságot leszámítva -, de hidd el tök jó lesz nézelődni, a saját tempótokban haladni, Mondjuk Szerbiát én kihagynám az útból mindig, mert nagyon hosszú, mindnig alig várju a macedón határt, és Evzoninál már végképp megnyugszom. :) Lesz mit feledeznetek a Chalkidikin, egyébként Sarti sem rossz hely, csak hát a tömeg...meg a rengeteg magyar szó. De mivel kirándulni fogtok sokat, kiindulópontnak tökéletes! :) Jó lesz minden! :)
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: tfildiko » 2017.06.08. 08:30

balazsh írta: Bár az úton folyamatosan posztolt a facebookra.

Igen ez rögtön szemet szúrt nekem is . Nem érdemes nagy dobra verni a nyaralásunk részleteit higgyétek el! Óvatosan osszatok meg infókat ,mert sokan sokféle emberek olvassák a neten.

Honey!
Írod,hogy izgulsz,mert első autós utatok lesz .Érdekes én az elsőnél cseppet sem izgultam,igaz 17 évvel ezelőtt volt. Fiatalabbak voltunk jó és rossz tapasztalatok hiányában indultunk útnak.
Azóta ,hogy történt már velünk ez is, az is az évek alatt ,na most lettem parázósabb.
Annak idején még utasbiztosítást sem kötöttünk nem is gondoltunk rá eleinte.
Viszont anélkül már nem indulnék el.Mindenkinek ajánlom,hogy kössön! Baj esetén nagy segítség,egyébként meg a biztonságérzet miatt is megéri.
Örülök,hogy sikerült találnom biztosítót,ahol a 13 éves autónkra is kötnek assistance biztosítást!

Jó tervezgetést és szerencsés nyaralást mindenkinek !
tfildiko
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.08. 07:58

Engem sem kifejezetten az ilyen rémhírek aggasztanak. Hanem úgy összességében: hogy bírjuk a hossz utat, autó műszaki állapota, el ne tévedjünk (mi mindig eltévedünk :) ) és minden. Mivel Görögországba ez az első utunk autóval, sztem érthető, ha kicsit több van bennem, mint általános izgalom az út miatt.

Messi, hát igen, Sarti lett. Nincs túl messze. Az útvonal és a hely ismerős. A tenger pedig itt is szuper meg a környéken is. Amit biztos szeretnénk látni, az a másik fsz: a Kassandra félsziget, Stagira és persze Ammoulianin szigetére is 1 napra átmenni. Na meg Vourvouru csodás öblei :). Sarti bázisnak jó. Minden van. Bár a tömeg és honfitársaink magas előfordulási rátája miatt már nem vagyok annyira elragadtatva, de nem hagyom, hogy ez beárnyékolja a nyaralásunkat a görög tengerparton.
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 22:37

Honey, nem is tudtam, hogy Sartira mentek! A Chalkidikin is van ám látnivaló rendesen! :)

Balázs, sokkal jobban vágyom Görögországba, mintsem pár ilyan hír eltántorítson. :) Nyilván a gyerek miatt jobban tartok a hosszabb utaktól, de általában ez az út alatt már nem jelentkezik, csak előtte. :) Csak lett a keresésednek eredménye, igy legalább mi is láthattuk mi történt. :)
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.07. 22:26

Megtaláltam.

Sok újat nem tudtam meg. Bár az úton folyamatosan posztolt a facebookra.

21:00 körül indultak Budapest mellől. Éjfél körül érhettek át a határon, majd 1 óra előtt egy kicsival megérkeztek a Backa Topolai OMV benzinkútra.Itt megálltak pihenni és elaludtak az autóba. Ekkor törték rájuk az ablakot. 25 Eurót, iratokat és wifi készüléket vittek el tőlük.

Csak azt nem értem, hogy miért indul valaki több, mint 1500 km-es útra éjszaka, ha 4 óra és kb. 250 km után megáll aludni.
Ha enyire nem bírja, akkor inkább feküdt volna le időben és éjjel 1-2 óra környékén kipihenve indult volna.... Az embernek ismerni kell(ene) magát.

Az nem derült ki, hogy a kút területén belül hol álltak. Én mindig igyekszem közel a shop-hoz állni, hogy legyen mozgolódás. Bár mi nem aludni szoktunk megállni....

Mindenesetre ne parázzon senki, mert úgy nem lehet utazni! Ne gondoljatok ilyenekre, mert a végén bevonzátok a bajt. ;)

Honey!
Jó a tervetek!
Szerintem nem rohanva, a határokon kis szerencsével, 14-15 óra alatt letudjátok az utat!
.
.
Megmondom őszintén egy kicsit sajnálom, hogy elmarad idén az út autós élménye. ;)
2006-óta minden évben autóval indultunk június utolsó hétvégéjén. (plusz még 2002 és 2004 is volt.)
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.07. 22:04

Az eredetihez nekem sincs hozzáférésem.De hátha vki még ezt sem olvasta.

Mi úgy tervezzük, hogy késő este, kb. éjfél tájban indulunk, hogy ne kelljen sokat vezetni éjszaka, a sötétben. Az indulás időpontja függ az aktuális várakozási időtől Röszkénél. Ha minden jól megy akkor délutánra oda kell érnünk Sartiba.
Ez persze elméletben működik. Hogy aztán a gyakorlatban hogy megy az 1200 km levezetése hármónknak... na azt majd megírom, ha hazaértünk.
"...jól, csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.07. 21:50

Honey írta:
balazsh írta:Erről hol lehet konkrétumot olvasni?

Én itt olvastam Dodi62 244395 sz. hozzászólásában: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=21&start=17385

Ezt én is olvastam, de az eredetire lennék kíváncsi......
Nyomozok tovább új szálon.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.07. 21:48

balazsh írta:Erről hol lehet konkrétumot olvasni?

Én itt olvastam Dodi62 244395 sz. hozzászólásában: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=21&start=17385
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 21:40

Balázs, a srác nevér emlékeztem, azt megtaláltam, megirom priviben. De a saját facebook oldalán kósza megjegyzésen kivül nincs semmi az esetről. (annyit ir, hogy visszafordultak, meg el kellene jutnia a rendőrségre stb) Hátha a neve segít a keresésben. :)
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.07. 20:52

balazsh írta:A Zakynthos-os zárt csoportnak én sem vagyok tagja, de ahogy látom a párom igen. Majd az engedélyével belépek a neve alatt és kutakodok. ;)

Nem találtam meg a beírást. :(
Két magyar Zakynthosos facebook oldalon is kerestem. :(
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 18:52

clara79 írta:Az idén mi is úgy tervezzük, hogy nem éjszaka megyünk, hanem kora délután. Tavaly nagyon fárasztó volt az éjszakai vezetés (ez volt az első autós utunk, így nem volt még saját tapasztalat), ezért most ezzel próbálkozunk. Hátha így jobban bírjuk majd a gyűrődést. A gyerekek meg mindegy, hogy nappal van vagy éjszak, úgyis el tudnak aludni az autóban. :D :D
Mi is úgy számolunk, hogy lehet Keramotiban fogunk megaludni az első komp indulásáig. :D

Ti mikor mentek? :)
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: clara79 » 2017.06.07. 15:07

Messinia írta:Görögországban még soha ilyen attrocitásról nem hallottam, hogy valakivel útközben, pihenéskor történt volna bármi is. A páromnak is könnyebb lenne nappal vezetnie. Az is lehet, hogy csak a Keramoti kikötőben fogunk aludni az első komp indulásáig. Majd meglátjuk.
Valamiért Görögországban sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, bár tudom ott is lehet más náció, akik ügyeskedni próbálnak.

Az idén mi is úgy tervezzük, hogy nem éjszaka megyünk, hanem kora délután. Tavaly nagyon fárasztó volt az éjszakai vezetés (ez volt az első autós utunk, így nem volt még saját tapasztalat), ezért most ezzel próbálkozunk. Hátha így jobban bírjuk majd a gyűrődést. A gyerekek meg mindegy, hogy nappal van vagy éjszak, úgyis el tudnak aludni az autóban. :D :D
clara79
Kezdő Thasos-fan
Kezdő Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 12:44

Görögországban még soha ilyen attrocitásról nem hallottam, hogy valakivel útközben, pihenéskor történt volna bármi is. A páromnak is könnyebb lenne nappal vezetnie. Az is lehet, hogy csak a Keramoti kikötőben fogunk aludni az első komp indulásáig. Majd meglátjuk.
Valamiért Görögországban sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, bár tudom ott is lehet más náció, akik ügyeskedni próbálnak.
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.07. 11:24

Messinia írta:Hát igen, sosem lehet tudni.
Ez éjjel történt Balázs?
Pontosan emiatt most napközben fogunk utazni, és majd alszunk Görögországban valahol, ott már mindegy hol. :)

Az eset amiről írtam, egy facebookos Zakys csoportban olvasható (én nem vagyok a csoport tagja, igy nem láttam), de akik látták a bejegyzést, szóltak róla. Hátha Balázs Te megtalálod. Eléggé szem előtt hagyták állítólag az iratokat/pénztárcákat ilyesmit az autón belül, és valószínű látták ezt a tolvajok, és mig aludtak, rájuk törték az ablakot. De nem akarok hülyeséget írni, nem tudom már mennyi belőle a hozzáadott pletyka. :)

Igen éjfél után nem sokkal történt.
Nem akarlak riogatni, de Görögországot miért gondolod út melletti alvás szempontjából biztonságosabbnak? Mint írtam sajnos tőlünk nyugatabbra is működik ez az iparág. :(

A Zakynthos-os zárt csoportnak én sem vagyok tagja, de ahogy látom a párom igen. Majd az engedélyével belépek a neve alatt és kutakodok. ;)
Mindenesetre ha szem előtt hagyod a dolgaidat akkor itthon sem sokat kell várni az eltűnésére. :(
Ha ez igaz, akkor ez az ember nem áldozat, hanem felelőtlen! De ez csak az én véleményem...
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 10:56

Hát igen, sosem lehet tudni.
Ez éjjel történt Balázs?
Pontosan emiatt most napközben fogunk utazni, és majd alszunk Görögországban valahol, ott már mindegy hol. :)

Az eset amiről írtam, egy facebookos Zakys csoportban olvasható (én nem vagyok a csoport tagja, igy nem láttam), de akik látták a bejegyzést, szóltak róla. Hátha Balázs Te megtalálod. Eléggé szem előtt hagyták állítólag az iratokat/pénztárcákat ilyesmit az autón belül, és valószínű látták ezt a tolvajok, és mig aludtak, rájuk törték az ablakot. De nem akarok hülyeséget írni, nem tudom már mennyi belőle a hozzáadott pletyka. :)

Mindenesetre én rendkívül örülök, hogy megyünk, tényleg ahhoz képest, hogy szörnyülködtem, hogy már a balatoni szállások is foglaltak, hová fogunk menni, szenzációs, hogy a párom lefoglalta Ágiál a szállást - még márciusban.
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.07. 09:53

Messinia írta:(gondolok itt a Zakys esetre, ahol kifelé kirabolták a sofőrt, és haza kellett jönnie, hozzáteszem tapasztalatlan volt görög utakban).

Erről hol lehet konkrétumot olvasni?
Már többször láttam, de sehol nem találom az eredeti bejegyzést. :(

Nem elrettentésként, de elmesélek egy esetet, ami velem történt meg.
Ugye volt az a bizonyos autólerobbanós esetünk 2014-ben. Hazafele jövet az autómentővel a sofőr már nagyon nem bírta (este indult BP-ről, levezetett Kavaláig, majd pihenés nélkül indultunk vissza), így Belgrád előtt nem sokkal rászóltam, hogy most már aztán álljunk meg. Addigra már párszor majdnem belenyúltam a kormányba, mert .... :(
Megálltunk egy parkolóban pihenni. Én nem tudtam aludni, ezért csak néztem ki a fejemből. Egyszer csak megjelent egy autó, megállt pár méterrel mellettünk, kiszállt két rossz arcú ember és körbesétált. Nézte a szomszédos kamionokat, meg az autókat. A tréleren lévő autónkat is nézegették. Egyszer csak benéztek a kocsiba, én meg vissza rájuk. Ezek után beültek az autójukba és gyorsan elhúztak.
Szerintetek miért voltak ott? Hát persze hogy azért. De mivel volt egy ébren lévő ember, ezért tovább mentek. Gondolom kerestek új helyszínt.
Sajnos ugyan erről a típusú rablásokról a nyugati országokból is lehet hallani. :(

Szóval ha valaki megáll pihenni, akkor észnél kell lenni, de szerintem nem jobban, mint máshol.
Vagyis ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell ahhoz tapasztalatlannak lenni, hogy a rossz megtörténjen.
Ami meg van írva, az meg van írva.
Végül is mi is lementünk tízszer minden gond nélkül és a 11. alkalommal adta meg magát az autó..... Ekkor ez volt a sorsunk. Azóta pedig már kétszer ismét megjártuk, mivel a kedvünket nem vette el....
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.06.07. 07:44

Sziasztok!
Honey, mi egyetlen évben fizetttünk kártyával a szerb kapuknál (nem jókedvemben azt sem, akkor volt, hogy a kompon eltűnt a pénztárcánk, nem lopták, elhagytam és nem lett meg, még jó, hogy a kártyán is mindig hagyunk pénzt), semmi gond nem volt, hipp-hopp ment. Egyébként én ki szoktam készíteni az aprót, és azt adom oda.

Minden évben előkerül valami rémhír, illetve megtörtént eset, ami rengeteg emberből egyet érint. (gondolok itt a Zakys esetre, ahol kifelé kirabolták a sofőrt, és haza kellett jönnie, hozzáteszem tapasztalatlan volt görög utakban). Mióta gyerek van, azóta sokkal jobban ráparázok az iyen dolgokra, de nemcsak Hellaszba menet, mindenhol. Éjjel akartunk indulni a gyerkőc miatt, de úgy néz ki délután fogunk mégiscsak letudjuk Szerbiát az éjszaka előtt, igy jobban fogom magam érezni, a páromnak is jobb, ha kevesebbet vezet éjjel, és voltunk már igy, ez a indulás vált be a legjobban. Éjfél után a görög határon voltunk és az Egnatia Odoson álltunk meg pihenni, az első kompig úgyis rengeteg időnk volt.

Kérdés, hogy mennyi időt fogunk elcseszni a határon, ahogy olvasgatom borzasztó milyen sorok vannak, nem lehet kiszámítani. Mi ugye autópályán megyünk végig Pest felől, nem tudom érdemes-e valamelyik kishatárt választani.
Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.06. 22:00

No, én baksist még előre sosem adtam. Max a végén, ha szépen lemosták a szélvédőt.
De szerintem nem is kell. Csak gondold végig. A kútkezelő kint áll, intézi a kutakat. Ő nem tud a rendszer pillanatnyi állapotáról. Hiába mondja, hogy oké, rendben, attól még bent akármi is történhet. Ha már régebb óta fennálló hiba van, azt persze tudja.....

Honey!
Ne parázz! Minden tökéletes lesz! Sokkal jobb lesz, mint egy buszos utazás.
Egyre figyelj, a "rémhíreket" ne olvasd el!
Én azt mondom, hogy itthon is bármi megtörténhet. Itt is vannak átverős kutasok, főleg kézpénzes fizetésnél. Itt is vannak utszéli tolvajok. Itt is vannak zsebre dolgozó rendőrök.
Ha pont úgy viselkedtek, és cselekedtek mint itthon, akkor nem lehet baj.

Új autó?
Eddig bevált. :) Nagy, kényelmes, megy, szép. Egészen más kategória, mint az eddigi autóink.
Megvolt a 3000 km-es első olajcsere is. A fogyasztása remélem még javul, bár nem panaszkodok, mert ha kell megy mint a golyó.
Eddig egy érdekességet csinált az elektornika, de az is elmúlt. Egyik reggel mikor nyitottam az autót megszólalt a gyári riasztó. Persze semmire nem hallgatott el, csak 5 perc után. Ezt még egyszer 1-2 óra múlva egy nyitáskor megint eljátszotta, de este már semmi baja nem volt.
A híres OnStar persze nem tudott segíteni. A szervízvezetővel is beszéltem, de Ő is csak olyanokra tippelt amit én már megnéztem....
Ja és egyszer a navigációban a keresés funkció lassult be nagyon, de az is magától meggyógyult a következő induláskor.
Szóval a sok elektronika, ami néha-néha viccelődik. Lehet, hogy windows fut a kocsiban is. :)
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.06. 20:33

Igen, én a "nagyobb kutakon" a nemzetközileg is ismert benzinkutakat értem, nem a helyi mérce szerinti benzinkutakat.
Most az indexen azt olvastam, hogy előre meg kell kérdezni (ahogy pamag is írta), hogy lehet-e kártyával fizetni és baksisként rögtön 1 eurót nyomni a kutas kezébe. Így biztos nem lesz baj a terminállal. Hát... ez is egy megoldás.
Ahogy közeleg az idő, én spec. egyre jobban parázok az úttól.
Balázs, Nektek hogy műkszik az új autó?
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.06.06. 20:12

Kérdés, hogy mit nevezünk "nagyobb kutak"-nak? Autópálya mellett nem nagyon szokott lenni kis kút.
Ha a nemzetközi hálózat kútjait, akkor ott tuti rendben van a bankkártya. Mondom ezt úgy, hogy velem a Belgrád utáni 2. OMV kútnál egyszer (talán 2008-ban) hajnalban eljátszották a nem jó a terminál sztorit. Na ugyanekkor a wc-t sem lehetett használni. De a 11 út kb. 44 szerb és macedón tankolásából ez az egy volt ilyen, a többinél teljesen korrektül működött a kártyás fizetés.
Azt mondják az "okosok", hogy fapofával rá kell vágni, hogy nincs kp és egyből jó lesz a terminál.......

Mi mindig a következők szerint tankolunk (benzines autó, kb 650 km hatótáv):
- Itthon tele tankolok.
- Belgrád utáni első OMV kút (Lapovo) tele tankolok (nekemez ez 500 km).
- Macedóniában az utolsó RT Petrol kúton (Gr határ előtt kb. 15 km) megint teletankolok (kb. 450 km).
- Görörgországban szükség szerint tankolok úgy, hogy még elérjek Macedóniáig.
- Macedónia határ után RT Petrol teletank.
- Szerbiában Lapovo OMV tele tank.
- Itthon teletank.

"Sajnos" én idén kihagyom az autót.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2017.06.06. 17:57

Ja és nagyon jó utat mindenkinek! :D
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2017.06.06. 17:55

De régen jártam arra... :(

Alapvetően a nagy kutak mind elfogadják a bankkártyákat, és nemcsak a dombornyomottakat.
Annyi "fáradságot" érdemes még venni: kérdezzük meg a személyzetet, mielőtt elkezdjük a töltést, hogy "kreditkard oké?" Ha rábólintanak, akkor rendben van.
Időnként - azért szerencsére egyre ritkábban - előfordulnak a fórumokon olyan történetek, hogy mikor az áldozat fizetni akar, közlik, hogy rossz a terminál, adjon készpénzt. Azaz eurót, amit aztán pocsék árfolyamon számolnak át. De ha ezt megelőztük a célzott kérdéssel, akkor hiába néznek megkopasztható madárnak, hivatkozhatunk arra, hogy megkérdeztük.
Én még nem jártam így, és talán egyre ritkább is az ilyen. Nagy forgalomban nem húzzák az időt vitatkozással.

Az autópályakapuknál is elfogadják a bankkártyákat. (Görögországban nem.) Egyszerű és gyors a folyamat, még egyszerűbb is, mint ha vissza kell adnia a kapusnak - kártya kinyújt, kapus elvesz, két pillanat múlva visszaadja a blokkal együtt, mehetsz.
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.06.06. 15:40

Mi úgy tervezzük, hogy csak nagyobb kutaknál állunk meg. Több okból. Főként biztonsági okból. Ott el kell hogy fogadják a kártyát. Én egyáltalán nem akarok helyi valutát váltani a tranzitországokban. A kapuknál euróval fogunk fizetni (készítjük az aprókat) a kutaknál pedig kártyával. Direkt csináltattam dombornyomis kártyát, hogy tutira elfogadják. Bár elvileg a sima maestro kártya is jó lehet a kutaknál. Legalábbis Romániába Mol kútnál biztos elfogadják a nem dombornyomisat is.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Maszat » 2017.06.06. 10:10

Sziasztok!

Ahogy közeledik az indulás ideje, úgy merül fel egyre több kérdés. :D
Olvastuk, hogy a benzinkutakon inkább bankkártyával érdemes fizetni. Kérdésem az lenne, hogy Szerbiában és Macedóniában minden kútnál lehet fizetni kártyával? Mármint itt az autópálya melletti nagyobb kutakra gondolok, mert gondolom a kisebb kutaknál nem biztos, hogy elfogadják.

További szép napot nektek! :D
Maszat
Haladó Thasos-fan
Haladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Messinia » 2017.04.07. 21:47

Messinia
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.04.06. 14:26

Én Szegedtől néztem és 54 percet írt a google maps. Mt-tól kb. 2 órát szoktunk számolni Szegedig forgalomtól függően. Mivel a gyerkőc már 2/3 részben szegedi lett, így időnként megfordulunk arra :D - és én csak onnan néztem az utat. De, ha Mt-Tompát nézem valóban kb. 2 és fél órával tervez.
Románia felé szinte kizárt, hogy elinduljunk. Eddig akárhányszor mentünk közúton Görörögországba, mindig Szerbia felé mentünk - igaz busszal.
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.04.06. 13:07

Honey!
Talán nincs az 1 óra.....

Beütöttem a Google Maps-ba a következőket:
- Mezőtúr - Röszke: 138 km - 1 óra 52 perc
- Mezőtúr - Tompa: 167 km - 2 óra 26 perc

De a délkeleti országrészből sokan mennek Románia felé, ezért beütöttem a következőket:
- Mezőtúr - Röszke - Autópálya (Belgrád után, ahol a Romániai út csatlakozik): 400 km - 4 óra 40 perc
- Mezőtúr - Tompa - Autópálya (Belgrád után, ahol a Romániai út csatlakozik): 440 km - 5 óra 24 perc
- Mezőtúr - Battonya - Arad - Temesvár - Versec - Autópálya: 358 km - 5 óra 29 perc

Romániai útvonal: https://www.google.hu/maps/dir/47.00267 ... m2!4m1!3e0

Van aki esküszik rá, és soha nem menne másfelé. De van aki utálja, és soha nem menne arra.
A beszámolókat olvasva, hallgatva szerintem éjszaka vállalható a dolog, nappal a sok főút miatt biztosan nem mennék arra.

Esetleg gondoljátok meg ezt is.....
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.04.06. 10:34

Tfildi, sajnos Tompa még plusz 1 óra utazás, persze, lehet, hogy ez megtérülne, főleg, ha Röszke be van/lesz állva. Elvileg működik a Röszkei régi határátkelő, a matrica nélkülieknek, de csak 7-19 h-ig. Vagyis becsatolom, amit találtam róla.
Végül is van még idő augusztusig kideríteni. Hamarosan kiderül, mit is jelent pontosan ez az április 7-től bevezetésre kerülő fokozott ellenőrzés.
De majd "szomszédban" is felteszem a kérdést, hátha ott valaki tájékozottabb.
Csatolmányok
határ.jpg
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.04.06. 09:47

Ez nagyon:
A rendőrség az európai uniós rendeletben kötelezően meghatározott új ellenőrzési rend végrehajtására felkészült, az ahhoz szükséges feltételeket biztosítja.

Ez a felkészülés vajon mit jelent. a meglévő 8 kapuból nem 3, hanem 4 fog működni? :(

De hogy legyen egy jó hír az autózóknak.
Elvileg májusban átadják a macedón autópályát, így Macedóniában már végig pályán autózhatunk. (Én "sajnos" csak jövőre.)

Olyan érzésem van, mint az M7-el. Mikor felköltöztem Budapestre, még csak Zamárdiig ért, igaz a vége már csak autóút volt. Majd elkezdték építeni az autópályát, így Keszthely egyre "közelebb" lett. Főleg nyáron nem kellett araszolni a Balaton parti településeken. No az is elkészült.
Szóval egyszer azt is megéljük, hogy Görögországig végig autópályán utazhatunk. :)
Mi 2002-ben voltunk először, majd 2004-ben (ekkor még Bulgária felé "kellett" menni a Macedón vízum miatt) és 2006 óta minden évben. És egyre jobb és jobb lett az út.....

Jó tervezgetést mindenkinek!
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Andriska » 2017.04.06. 09:26

http://www.portfolio.hu/gazdasag/holnap ... paign=link

kitartást Mindenkinek a régi-új helyzethez!
Andriska
Középhaladó Thasos-fan
Középhaladó Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: tfildiko » 2017.04.05. 19:05

Honey ! Nagyon jó kérdés !

Nem tudom elképzelni,hogy pályamatrica vásárlás nélkül (még elhagyni sem))nem lehet elhagyni az országot :oops:
Megcsináltam az útvonaltervezőben,kiiktatva a fizetős utakat és úgy jelzi,hogy az 5 útról kövzvetlen a határátkelő előtti körforgalomnál fölvisz az autópályára . :roll:

Javaslatom,egyébként Tompa .Remélhetőleg mi is arra megyünk majd idén!Egyébként is nagyon rossz véleménnyel vagyok a Röszkei átkelőről, hát még így, hogy még erősebb ellenőrzésre kell számítani. Eddig is piszok lassúak voltak,nagy torlódást fogtunk ki legutóbb is ( 3 éve)
Nem nagy kerülő nekünk,(szerintem nektek sem lenne az) remélem megéri !
Előbb megyünk,mint Ti,majd beszámolok ....
tfildiko
Profi Thasos-fan
Profi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.04.04. 21:58

És még egy mai "jó" hír.
Lassabb lesz a határátlépés, mivel mindenkit csekkolnak.

http://karpathir.com/2017/04/04/fontos- ... rendszere/
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.04.04. 21:48

Ha ezt a képet nézem: http://nemzetiutdij.hu/files/img/articl ... ye2016.jpg
...akkor nincs más opció.

Szerintem kénytelen leszel megvenni a pályamatricát is. :(
De hátha jön valaki, aki tudja a tutit.
.
.
.
Ha keresel a google-n akkor is ez jön ki: https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#newwi ... k%C3%BCl&*
:(
.
.
.
Bár, ha a régi határ működik, akkor talán az 5-ös főút szóba jöhet. Bár az csak 7-19-ig van nyitva.
.
.
Nem találok megoldást. :(
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.04.04. 20:21

Azt persze nem írtam, hogy este-éjszaka indulunk. Az éjjel zárva tartó határátkelők eleve kilőve ebből a szemszögből....
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.04.04. 19:00

A biztonság kedvéért csináltattam egy dombornyomisat...

De most más. Kérdés. Mindig egyszerűbb kérdezni, mint visszaolvasni ;)
Szóval, mi van akkor, ha Szegedig nem autópályán megyünk, viszont a Szeged-Röszke között lévő útszakasz autpálya matricás ... most tényleg vegyek erre a pár km-re matricát???? Nincs valami osonó út a matricanélkülieknek? Más határátkelőn nem akarunk menni, mert nem szeretnénk utána visszatévelyegni az E75-re. Mennénk nyíl egyenesen... csak ez a matrica dolog bosszant. Persze, ha kell megvesszük... de hátha mégis van megoldás...
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: balazsh » 2017.01.08. 23:23

Honey írta:Kérdés:Benzinkutaknál (és ebben értendő Szerbia, Macedónia, Görögország) a sima, nem dombornyomott Maestro kártyával tudok-e fizetni???? Vagy kell Visa vagy Mastercard vagy más dombornyomásos kártya?

Elvileg elég a sima is. Minden logó kint van az ajtóikon.
Bár évek óta nem próbáltam, mivel dombornyomott Mastercard a WizzAir kártyám.
balazsh
Fórum Adminisztrátor
Fórum Adminisztrátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Honey » 2017.01.08. 21:38

Kérdés:Benzinkutaknál (és ebben értendő Szerbia, Macedónia, Görögország) a sima, nem dombornyomott Maestro kártyával tudok-e fizetni???? Vagy kell Visa vagy Mastercard vagy más dombornyomásos kártya?
RODOSZ
ZAKYNTHOS
KEFALONIA
THASSOS 2014
Honey
Az igazi Thasos-fan
Az igazi Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: pamag » 2016.07.14. 23:18

Judit írta:................. megérkeztünk a szigetre .
................................................

Irigykedünk! :D
:rajzoló:
pamag
Moderátor
Moderátor

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Judit » 2016.07.14. 19:16

Sziasztok!
Kicsit megkésve de jelzem ,nagyon gyorsan és nagyon szerencsésen megérkeztünk a szigetre .
Az utunk Dunakeszi - Keramoti között 16 óra volt , a határok ,az utak szinte teljesen üresek- nem hogy migráns ,de egyéb ember is alig volt...
Jól begyorsított minket ,hogy a szerb szakasz vége felé is már hosszabb a pálya .....
A sziget még mindig fantasztikus, az idő gyönyörű és az apartmanunkkal is elégedettek vagyunk .

Köszönjük Áginak a tippet , és a segítséget - :-)
Kedden hajókirándulás!!!! :-)

Üdv mindenkinek ,Juditék

:Thassos-fan:
Judit
Kezdő Thasos-fan
Kezdő Thasos-fan

Olvasatlan hozzászólásSzerző: Judit » 2016.07.11. 11:54

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a pozitív megerősítéseket.
Maradunk a macedón úton .

Mi is pakolunk - most még épp befelé :-)
Bár a vasalás 35 fokban is szuper. :D

Szép napokat!
Judit
Judit
Kezdő Thasos-fan
Kezdő Thasos-fan

Következő

929 hozzászólás • Oldal: 1 / 191, 2, 3, 4, 5 ... 19

Vissza: A sziget megközelítése