Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA:

Általános 2021 ápr. 22 18:17 #18935

Most jutottam oda, hogy nézzem a PLF adatlap kitöltésének részletes útmutatóját a címlapon. Szerintem nagyon jó és érthető. Biztosan sok mindenkinek segítségére fog lenni. Bár nem bonyolult, de jó kis "mankó" lett ez a leírás Balázs. Ha meg tudjuk frissíteni az aktualitásokkal, az igazán jó lesz. Persze, mindenkinek követnie kell az eseményeket és a híreket, de szerintem rendben lesz.
Addigra majd kiderül, hogy a családtagoknak/nem családtagoknak kell-e külön PLF - de sztem biztos, h kell. Jó lenne, ha egy e-mail címről (vagyis egy regisztrációval) meg lehetne csinálni mindenkiét.

Köszi! Igyekeztem. :)

Na az egy e-mail címről sok kitöltés nem fog menni elvileg, vagyis márciusban még nem ment. Legalábbis Ági elmondása szerint ezzel küzdöttek, mikor mentek haza. Nekik is külön e-mail-ről kellett kitölteniük....

Viszont én egy szempontból nem tartanám logikusnak a külön-külön kitöltést. Ha valakik egy háztartásban élnek, akkor miért kell a sok papírt gyártani? Jó, tudom, hogy nem egy olyan eset volt, hogy egy családból nem lett mindenki beteg. De miért ne nyilatkozhatnék én mindenkiről a velem utazók közül??? 
Mondjuk én még kibővíteném a kérdéseket az együtt utazókról... (pl.: személyi/útlevél szám, volt-e külföldön, milyen igazolása van, ...)
Bár az igazolás típusára a kitöltőnél sem kérdez, csak a negatív PCR teszt meglétéről van lehetőség nyilatkozni.
Változni fog ez még. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Általános 2021 ápr. 22 10:06 #18934

Most jutottam oda, hogy nézzem a PLF adatlap kitöltésének részletes útmutatóját a címlapon. Szerintem nagyon jó és érthető. Biztosan sok mindenkinek segítségére fog lenni. Bár nem bonyolult, de jó kis "mankó" lett ez a leírás Balázs. Ha meg tudjuk frissíteni az aktualitásokkal, az igazán jó lesz. Persze, mindenkinek követnie kell az eseményeket és a híreket, de szerintem rendben lesz.
Addigra majd kiderül, hogy a családtagoknak/nem családtagoknak kell-e külön PLF - de sztem biztos, h kell. Jó lenne, ha egy e-mail címről (vagyis egy regisztrációval) meg lehetne csinálni mindenkiét.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Általános 2021 ápr. 20 21:40 #18933

Az út:
Evzoni nem Macedóniától függ, hanem Görögországtól. ................................................. Nagy politikai játék lehet ez.

....................................................................... ;)

Nem is úgy függ tőle, hogy melyik ország hozza meg a döntést - de függ a járványhelyzettől... és - ahogy említed - a politikai helyzettől is.
Reménykedjünk a jó megoldásokban!

Általános 2021 ápr. 20 16:45 #18932

Az út:
Evzoni nem Macedóniától függ, hanem Görögországtól. Tavaly sem ők nem engedtek átmenni az országon és Evzoninál belépni... Kifele persze lehetett arra jönni.... Nagy politikai játék lehet ez.
Bulgáriától ne féljetek! Nekünk kellemes csalódás volt. Ha átértek a határtól Szófiáig tartó útépítésen, akkor onnét már nem lesz gond. Az utak sokkal jobbak mint Macedóniában.

Reméljük nyárra valóban tisztulni fog a helyzet. 
Mondjuk azt sem tudom, hogy pl. majd milyen oltási igazolás kell mutatni. A plasztik kártyánk kb. semmire nem való. Lesz addigra mindenki által elfogadott EU-s kártya? A kiadott papír oltási lapon csak magyar szó van, azt nem fogják érteni sehol. Be kell szerezni majd külön angol nyelvű igazolást? Hol? Kitől?
Sok még a kérdés...
DE MEGYÜNK! 

Oltás:
Érdekességként. Mi Gergővel nem tudjuk mi lesz oltás ügyben. A gyerekorvoshoz elvileg már nem tartozik (21 éves), felnőtt orvosnál meg még nem volt soha. Mondhatjuk, hogy szerencsére, mert nem volt beteg. Budakalászon a kevés orvos, sok lakós miatt körzetek vannak, így elvileg megvan, hogy kihez kerül, így elvileg tudhat is róla a felnőtt orvos. Hiába mondjuk neki, hogy legalább hívja fel a dokit, nem teszi. Ennyi idősen meg ha ne intézzem a sorsát. ;)

Általános 2021 ápr. 20 11:48 #18931

Evzoni nyilván Észak-Macedóniától függ.
Én nem követtem, arrafelé mi a helyzet, így nem tudom, de nyilván annak az országnak a helyzetétől függ, hogy lehet-e arra haladni.
Éééééés... nyárig még változhat... a ma érvényes szabályozás nem döntő.

(Aki nem fél Bulgáriától, Thassosra menet nem túl durva opció a Makaza/Nymphaia határátkelő sem, ha Kulatánál nagy a dugó. Szófiától autópálya, 140-es megengedett sebességgel, Plovdiv után azt hiszem Haskovónál délre fordulni, elég jó az út, átérve Görögországba Komotinitől északra lyukadunk ki, onnan azért nincs messze Thassos.)

Általános 2021 ápr. 20 09:33 #18930

Aki most kap Astrát figyeljen a 12 hét múlva  második oltás + két hét múlva alakul ki a védettség!

ÉRDEKESSÉG:

Végeztem 4 főnél ellenanyag tesztet, ebből 3 fő kapott Pfizer védőoltást. A teszt patikában kapható gyorsteszt (6900 Ft) az alábbi eredménnyel:
1. fő - igazoltan átesett COVID-19 fertőzésen: a teszt pozitív, tehát van ellenanyag a szervezetben.
2. fő - nem volt COVID-19 fertőzése, 18 nap telt el az 1. oltás után teszt végzésekor: a teszt pozitív, tehát van ellenanyag a szervezetben
3. fő - nem volt COVID - 19 fertőzése, 18 nap telt el az 1. oltás után: a teszt negatív, tehát nem mutatható ki ellenanyag a szervezetben
4. fő - nem volt COVID-19 fertőzött, 2 hónap telt el a 2. oltás után: a teszt negatív, nem mutatható ki ellenanyag a szervezetben.... DE!!!!!!!!!!!!!!!! >>>> ebben az esetben végeztettünk laborba vérsavóból COVID-19 spec. ellenanyag-vizsgálatot, aminek az eredménye:  JÓ!, mert 690 az ellenanyagszint (50 felett jó)- a mértékegységet most pont nem tudom (szóval bocs).

Szóval ez is csak egy teszt és igaz a megállapítás, hogy "Egy teszt nem teszt". Attól, hogy a gyorsteszt negatív, még lehet ellenanyag a szervezetben. A biztosat csak a laborban levett vérsavóból megállapított ellenanyagszint mutatja.

Általános 2021 ápr. 20 08:29 #18929

Evzoninak nyitnia kell!
Bár a járványhelyzet most súlyosabb, de az oltások mennek. Összességében nem lehet majd rosszabb a helyzet idén  nyáron, mint tavaly. Szerintem több utazó is lesz. Mi legalábbis megyünk- szóval velünk biztosan többen lesznek :) .
Szóval erősen mantrázom Evzonit. Bulgária felé még nem mentünk és nem is szeretnénk arra menni. Bár picit rövidebb, de akkor sem.
PLF nyomtatványt se töltöttünk/igényeltünk még. Szóval kihívásokkal teli már most is az utazás tervezése. De mire megyünk (augusztus) majd szépen megírtok mindent és mi ezért nagyon ügyesek leszünk :) :)
Nekünk meglesz a 2. oltás. De Gergőmnek nem biztos (bár kapott volna már itthon oltást, de sajnos hétközben nem tud hazajönni. Az az érdekes, hogy át van jelentkezve Szegedre , mégis a korábbi háziorvosához lett behívva)
Új plasztikkártya igénylése adekvát adatokkal 3000 ft/fő.

Általános 2021 ápr. 19 17:10 #18928

Aki most kap Astrát figyeljen a 12 hét múlva  második oltás + két hét múlva alakul ki a védettség!

És a plasztik kártyánk gyanítom nem lesz elég a belépéshez...

Részletek itt:
travel.gov.gr/#/

Google fordítóval a lényeg (bocs, nem pötyögöm be..):

Saját egészségének, családjának és a biztonságos vendéglátásban részt vevő személyek védelme érdekében Görögországban április 19-től a következő általános alapelvek érvényesek az egészségügyi protokollokkal kapcsolatban:
  • Minden külföldről Görögországba érkező utasnak negatív PCR-vizsgálatot kell végeznie egy diagnosztikai laboratóriumból. A vizsgálatot legkésőbb 72 órával az érkezés előtt el kell végezni. Ez a teszt minden turista számára kötelező (beleértve az 5 évnél idősebb gyermekeket is), függetlenül az indulási országban elterjedt járványügyi helyzettől.
  • Ha az utazó befejezte az oltást (azaz az utolsó oltás óta eltelt 14 nap, a szükséges dózisoktól függően), és képes megerősíteni a vonatkozó oltási igazolás bemutatásával, akkor a negatív teszt igazolása nem szükséges .
  • A Sputnik, Sinovac stb. Vakcinákkal ellátott oltási igazolások, amelyeket az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) nem hagyott jóvá, szintén mentesíti a látogatókat a negatív PCR-vizsgálat kötelezettsége alól. Az elfogadható vakcinák listáját itt találja: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm
  • Minden utazó, aki Görögországba érkezik, függetlenül az általa viselt igazolástól, véletlenszerű állapotfelmérésen eshet át. Ha kiválasztja, az ellenőrzés kötelező. Ellenkező esetben fenntartjuk a jogot az országba történő belépés megtagadására. A kiválasztás célzott mintavételi rendszeren keresztül történik, a 2020 nyarán alkalmazott EVA rendszer alapján.
  • Figyelem: Tisztázzuk, hogy a turisták belépése Görögországba nem oltás alá esik. Az oltási igazolás bemutatása nagyban megkönnyíti az érkezéskor a formaságokat. Az oltás vagy az antitest-tanúsítvány azonban semmiképpen sem tekinthető "útlevélnek".
  • Azok az országok, ahonnan a fent említett feltételek mellett, az elszigeteltség követelménye nélkül megengedett a belépés: EU + Új-Zéland, Ausztrália, Dél-Korea, Thaiföld, Ruanda, Szingapúr, USA, Egyesült Királyság, Izrael, Szerbia és Egyesült Arab Emírségek.
  • Az utasok 9 repülőtéren (Athén, Thesszaloniki, Iráklio, Korfu, Rodosz, Kosz, Chania, Mikonosz, Szantorini) keresztül léphetnek be az országba.
  • Az utazók az ország szárazföldi határaitól Promachonas és Nymphaio szárazföldi kapuin keresztül léphetnek be
  • Április 23-tól kék hajózás, azaz hajózás közbenső megállók nélkül a kikötőkben, valamint jachtozás bizonyos korlátozásokkal megengedett, míg a görög és a külföldi állampolgárokra ugyanazok a feltételek vonatkoznak.

De hol marad Evzoni??????

Általános 2021 ápr. 17 20:03 #18927

Általános 2021 ápr. 11 11:16 #18926

Facebookon:

"Sándor Zsuzsa
Egyik ismerősöm közép-európai országba utazott pár napra, kétszer beoltva Pfizerrel, védettségi igazolvánnyal, angolra is lefordítva, hogy teljesen védett. Kifelé mentet semmi problémája nem volt, hazajövet azonban a Feihegyen közölte vele a honi hatósági személy, hogy a védettségi igazolvány nem számít, ha nincs ezen felül két érvényes negatív vírustesztje is - amit természetesen a saját költségen kell megcsináltatni - megy a karanténba. Értitek? A magyar kormány által kiadott védettségi igazolványt külföldön elfogadják, de itthon nem. Akkor mire való a nyilván sok milliárdforintból kiadott védettségi igazlvány? Erről hol van tájékoztatás? Csupán azért írom ki, hogy ha bárki másnak utaznia kell, nem árt, ha tisztában van ezzel. "

Általános 2021 ápr. 11 10:18 #18925

Nekem is megvolt csütörtökön a második kínai.
Az elsőtől nulla oltási reakció, most kicsit nyomott volt a fejem, pici duzzanat és kicsit érzékeny volt első nap, semmi több.
Viszont nem tudom, egyáltalán ad-e védettséget. Vannak hírek, de hogy mi mennyire pletyka...

A lányom kedden kapott Astra Z-t. Ő két napig lázas volt, fáj a karja és még mindig szédül.

Hogy hova mikor mivel utazhatunk, jó kérdés... és még egy darabig kérdés marad...
Néztem a konzuli honlapot Lengyelország felé, hát ott tombol a járvány, akit mégis beengednek, azt csak eu-s oltás igazolásával. A szlovákok be se engednek senkit, ha mégis, azt karanténba vágják.
Hogy mi lesz Szerbia és Macedónia esetében...? de mire indul a szezon, biztosan eldöntik. A görögök örülnek minden megoldásnak.

Annak a repülőtéri történetnek csak azzal a részével találkoztam, hogy haza akart jönni az illető (nem derült ki, hogyan és miért utazott ki), de Ferihegyen nem fogadták el tőle a magyar védettségi kártyát, karanténba küldték. Itt az lehet, hogy valamikor hoztak egy szabályt, hogy az érkezőt karanténba kell zavarni, de akkor még nem volt szó oltási kártyáról... és még nem módosították a szabályt, az illetékes meg nem mert eltérni a leírt betűtől.

Érdekes ez a festés.... na én ilyet nem kérek, ez rettenetesen apró :-D

Vigyázzatok Magatokra!

Általános 2021 ápr. 10 22:38 #18924

Utlevelet  ingyen csinálták és nagyon örültünk hogy az is van  jól jött két évvel ez elött a személyi igazolványom otthon kicsúszott a táskámból és jó volt hogy ott volt, a második oltás után napok óta elég ramatyul vagyok,hőemelkedés, gyengeség , izomfájdalom, nagyon reagál a hyperérzékeny szervezetem azRNS-re,de mindent el kell viselnem mert vár Szamothraki.
A hazafelé 10 nap karantént mi nagyon jól elviseltük tavaly,a Pityu el tudta készíteni a közel 100 heggesztést igénylő polcát,de szerintem szeptemberig nem lesz semmi járvány helyzet /a foci miatt/

Általános 2021 ápr. 10 17:56 #18923

Amikor új sziget kapsz kérheted a régít érvénytelenítsék és akkor viszed magaddal ,mond meg hogy ezért kéred vissza a régit. Az utlevél számod is rajta van a plasztik kártyán  igy kerek lesz a dolog. A régi szig.-et még esetleg fényképezd le, de az oltáskor kapott igazolásodat feltétlen mert azon még az oltóanyag fiólájának sorszáma is rajta van.Az EESzT.gov.hu megtalálod és kinyomtathatod

Zsuzsi, útlevelem nincs, meg igazából nem is akarok (nem tervezünk olyan utat, hogy esetleg szükség legyen rá.) Az oltással kapcsolatosan minden papírom megvan. Naná, egyrészt, mert magam hígítottam, szívtam fel az ampullákból és dokumentáltam az EESZT-be az összes oltást, amit akkor adtunk. Éppen csak nem én szúrtam meg magamat :) De csak azért, mert a saját vállamba nem tudnám beadni. Remélem, hogy Te már teljesen rendbe jöttél. Anyukámnak a 2. kínaitóll nem volt semmi baja.

Ez az egész védettségi kártya amúgy sztem egy vicc. Nem tudom, h igaz-e, a fb-on olvastam valakinek az írását, aki 2 oltás után védettségi igazolvánnyal utazott külföldre. Sehol nem volt gondja. Hazafelé a Liszt F. repülőtéren azt mondta neki egy ellenőr, hogy a kártya ellenére  karantén vagy 2 neg. PCR-teszttel számoljon.

Júniusban lejár a személyink, elvileg ugye meghosszabbítva érvényes itthon. De az utazáshoz mindenképpen új SZIG kell. Szóval lehet mielőbb meg kellene csináltatni, mielőtt az egységes uniós kártyáról meg nem születik a döntés. Igazából gyanús, hogy ezzel, amit most megküldtek - a belföldi használaton túl - szükség lesz-e.

Más!
Új hobbit találtam. nah, nem mintha annyira sok időm lenne. De még decemberben kitaláltam, hogy festeni szeretnék. Ezzel az a baj, hogy nem vagyok benne tehetséges. De szerencsére valaki kitalálta a számfestést. Nem tudom, hogy ismeritek-e. Hasonló, mint a gyerekeknek a kifestő: a színek meg vannak jelölve számokkal, hozzá kis tégelyekben akrill festék. És hajrá. Egy rendes festmény lesz belőle. Na, ma elkezdtem egyet. Tesómtól kaptam névnapomra, de 1 hónap késéssel hozta meg a futár. A szemem kifolyt a helyéről, mert annyi pici kis keret van és a számok kb. 1 mm-esek! Szóvall kell egy nagyító. Meg egy új szemüveg!!! Megpróbálok képet csatolni. Nem biztos, hogy sikerül, mert már nem is emlékszem arra, hogy ide hogyan kell!

Mellékletek:

Általános 2021 ápr. 10 15:10 #18922

Amikor új sziget kapsz kérheted a régít érvénytelenítsék és akkor viszed magaddal ,mond meg hogy ezért kéred vissza a régit. Az utlevél számod is rajta van a plasztik kártyán  igy kerek lesz a dolog. A régi szig.-et még esetleg fényképezd le, de az oltáskor kapott igazolásodat feltétlen mert azon még az oltóanyag fiólájának sorszáma is rajta van.Az EESzT.gov.hu megtalálod és kinyomtathatod

Általános 2021 ápr. 10 00:47 #18921

Sziasztok! 
Az van, h megkaptam a védettségi kártyát, rajta a személyigazolv. számommal. ....................

.........................

Ez a kártya egy saját magyar találmány és gyártmány.
És még a mi saját magyar hatóságaink sem találták ki és nem döntöttek róla, mi a fenére lesz jó. Még mindig csak a tervekről szállnak a szavak a levegőbe.
Ettől független az a dolog, amit az EU talált ki EU-kompatibilis védettségi kártya címen. Az még mindig csak a tervek szintjén van. Pedig én úgy értelmeztem az elejétől kezdve, hogy majd azzal lehet utazni.
Ezt is "majd meglátjuk"...

Általános 2021 ápr. 09 22:46 #18920

Sziasztok! 
Az van, h megkaptam a védettségi kártyát, rajta a személyigazolv. számommal. A személyigazolv. viszont hamarosan lejár. Ha utazunk, akkor már új SZIG-gel fogok határtlépni. A védettségi kártyán viszont a régi szig szám van.... Nah most mi lesz? Új védettségi kártyát kell csináltatnom (min. 3000 ft-ért)?- és nem az én hibám v mulasztásom miatt...
Ja Misinél ugyanez a helyzet!!!!!!!

Zsuzsa, a 2. oltás szinte mindig erőteljesebb reakciókat okoz. Az a szerencse, h múló tünetek. Remélem, h már jól vagy. Nekem még 3 hét, Misinek 4 hét.

Általános 2021 ápr. 09 22:19 #18919

Az nem jó. :( Reméljük hamar elmúlik.

Jobbulást!

Nekem semmi nem volt a Pfizer-től. Talán egy ici-picit fájt az oltás helye, ha megnyomtam. Kíváncsi leszek a második után mi lesz.
Eszter lányom elmondása szerint neki jobban fájt a karja is, és a második után estére belázasodott, de az reggelre elmúlt.

Általános 2021 ápr. 09 13:02 #18918

Szerdán megkaptam a második Modernát , csütörtök délutá mint akin átment a 6.20 -as lázas lettem,  fájt a fejem , az oltás helye nagyon fáj még a ruhát is alig tűri, most viszonylag jól vagyok csak alig látok,és a fejem  olyan mint a tök.

Általános 2021 ápr. 06 17:59 #18917

Meglepetés: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/thassos-i-elmenybeszamolok/548-thassos-a-covid-alatt-balazsh-2020

Jó munkához idő kell, lassúhoz meg még több. ;)

Általános 2021 ápr. 06 16:51 #18916

Holnap kapom a másodikat.

Általános 2021 márc. 31 11:27 #18915

Leolvastam! Tényleg nem tartalmazza a QR-kód az oltás nevét,

Általános 2021 márc. 30 16:02 #18914

Tehát becsapták a Pityut,mindegy én lefényképeztem az oltási igazolását,van nekem is telepítve a tabletemre QR kod olvasó de nem tudom használni, de sebaj, minden oltást elfogadnak a görögök.Csak már indulnánk! Nagyon várom Samothraki utat.

Általános 2021 márc. 30 10:22 #18913

lovas zsuzsa post=18912Az István is megkapta a Pfizert ,nekem is megjött az oltási igazolásom az első oltás után egy héttel, igen  valóban nincs rajta hogy mit kaptunk,de azt mondták az oltó központban hogy a QR kód tartalmazza ...

Ez jó hír! 
De az oltóközpont nem jól mondta. Mi leolvastuk a lányomét. Semmi plusz adat nem volt benne, csak ami a kártyán van. Persze később lehet, hogy belefejlesztik. 

Friss hír!
Elvileg 3 napon belül minket (mint fontos személyek az áramellátásban :)) is beoltanak. Csak egyenlőre nagy a fejetlenség. 
A szegedi kollégáknak Bp-re kellett jönni, nekünk pedig először Egert ajánlották. :)
A friss hír szerint három napon belül valamikor majd szólnak és akkor azonnal menni kell a Honvédba a Pfizerért.
Meglátjuk. ;)

Általános 2021 márc. 28 15:33 #18912

Az István is megkapta a Pfizert ,nekem is megjött az oltási igazolásom az első oltás után egy héttel, igen  valóban nincs rajta hogy mit kaptunk,de azt mondták az oltó központban hogy a QR kód tartalmazza , én biztos ami biztos lefényképeztem az oltó igazolásomat, a görögök  elfogadják a kinai és az orosz vakcinát is.A szerbek nem kérnek semmit, mert tranzit az ország,most már csak azon izgulok hogy korlátozzák e a görögök hogy hány személy utazhat egy autóban,

Általános 2021 márc. 26 20:09 #18911

Akkor Te már utazhatsz majd. ;)
Az első Pfizer az Eszternek is fájt, a másodiktól estére belázasodott, de az nem fájt.
Döntöttél az urad helyett. :) Nem hiába mondják, hogy nem a fej, hanem a nyak a lényeg. :) :D

A héten mi is kaptunk olyan hírt, hogy talán mégis előrébb vesznek minket is, mint kritikus infrastruktúrában dolgozókat. Kíváncsi leszek mikor és mivel próbálkoznak majd..

Oldalmegjelenítési idő: 3.104 másodperc
endeel