file Autóval Thassos-ra

balazsh válaszolt a témára: Autóval Thassos-ra

Tegnap 2018.05.05-én frissítettem az oldalon lévő leírást, leírásokat!
Új térkép, új táblázat, szöveg módosítás. Plusz több kisebb oldalon az árakat, válaszokat, ja és a hazafele út leírását is....

thasos.hu/thassos/informaciok-a-szigetrol/a-sziget-megkozelitese/17-a-sziget-megkozelitese-autoval-macedonian-keresztul-ajanlott-utvonal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

cserrobi írta:

balazsh írta:
Ha valaki megtenné, hogy a km-t felírja, azt megköszönném. Az előző kaputól mért távolság érdekelne, vagy az új kaputól a macedón határig.
A többit kiszámolom. :)

Írtam a szerb ismerősömnek,ha tudok valamit úgy is olvasni fogod. Lehet hogy nem itt,de meg fogod találni!

cserrobi!
Egy kicsit le vagy maradva. Majd 1 éves hozzászólásra válaszoltál. ;)
Az utolsó szerb kapu pontos helyét már rég tudom. Sőt már tudom a határhoz közelebb hozott első helyét is.

Azért köszönöm fáradozásodat.
(Nem úgy mint te, odaát az enyémet.......)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

cserrobi írta:

balazsh írta:
Ha valaki megtenné, hogy a km-t felírja, azt megköszönném. Az előző kaputól mért távolság érdekelne, vagy az új kaputól a macedón határig.

Írtam a szerb ismerősömnek,ha tudok valamit úgy is olvasni fogod. Lehet hogy nem itt,de meg fogod találni!

cserrobi!
Egy kicsit le vagy maradva. Majd 1 éves hozzászólásra válaszoltál. ;)
Az utolsó szerb kapu pontos helyét már rég tudom. Sőt már tudom a határhoz közelebb hozott első helyét is.

Azért köszönöm fáradozásodat.
(Nem úgy mint te, odaát.......)

cserrobi válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

balazsh írta:

Honey válaszolt a témára: Autóval Thassos-ra

Hallelúja: pár napja átadták a Macedón autópályaszakasz hiányzó részét.
A menetidő kb. 20 perccel lerövidül pl. a tavalyi terelésekkel megtűzdelt úthoz képest.
Mindazonálltal hozzáfogtak az új autópályaszakasz előtt lévő rész felújításához: "Negotino és Demir Kapija között kb. 10 kilométeres terelés, ami jónéhány hétig aktuális lesz."

"2018. április 27-től elindult az átlagsebesség ellenőrzése Szerbia összes autópálya szakaszán. A közlekedési rendőrség elkezdte büntetni mindazokat, akik akár 1 km/h-val is átlépik a 120 km/h-s limitet.
A" Roads of Serbia" minden releváns helyszínre kamerákat telepített és az átlagsebességet az adott szakasz megtételéhez szükséges idő alapján mérik.
Példaként a legrövidebb megengedett idő a 423km-es Subotica - Nis távon 3 óra 31 perc, míg a Belgrád (Vrcin) - Nis szakaszon 1 óra 58 perc. A legrövidebb idő, amivel még nem lépjük túl a 120 km/h-s limitet a Belgrád - Subotica szakaszon, az 1 óra 34 perc, míg a Belgrád - Sid szakaszon Horvátország felé 54 perc."

Horgostól Presevoig (kapuig) , tehát határtól majdnem a macedón határig, az 537km-es utat senki sem teheti meg 4 óra 16 percnél rövidebb idő alatt büntetés nélkül. Belgrád (Vrcin) - Presevo (kapu) távot pedig legkevesebb 3 óra alatt szabad megtenni.

Honey válaszolt a témára: Autóval Thassos-ra

Bea írta: Sziasztok!Bea vagyok..mi Párommal idén 2 en indulunk autóval Thassosra.07.12től 07.20 ig.A másik Pár lemondta.Van teljes útleírásunk.Hajnali indulással készülünk..Esetleg tanács?Sokatok leírását olvastam nagy segítség....

Hát ezt nem hiszem el: telefonról vagy 20x próbáltam elküldeni a hozzászólásomat, de vmi hibaüzenet miatt nem ment el (Illegal mix of collation....). Bekapcsoltam hát az asztalit, de innen is eltűnt , mert vmit elnyomtam. Szóval ez már sokadik..... ha most sem megy el a hsz., feladom....
Szóval, írom:
Szia Bea, jó, hogy itt vagy!
Majd biztosan írnak rutinosabb autós utazók is. Mi ugyan már sokszor voltunk Görögországban, de csak tavaly mentünk először saját autóval.
Hétköznap indultunk és éjfélkor. Itthonról nekünk kb. 2 óra Röszke."Szívás", hogy csak arra a tizen-pár km miatt kellett matricát vennünk az autópályára, amíg Szegedtől elértük Röszkét. Nagyon jól tudtunk haladni. Visszafelé szintén hétköznap jöttünk, de sokkal nagyobb volt a forgalom. Viszonylag sokat várakoztunk a fizetőkapuknál és a határokon. A hazaút e miatt sokkal fárasztóbb volt.
Egyébként sokat gondolkodtunk, hogy mikor induljunk. Sokan a kora esti órákban indulnak, de mi inkább aludtunk egyet és ezért maradtunk az éjféli indulásnál. Az idén szintén így tervezzük, bár most lesz egy fél órás kitérőnk Szegeden- ha minden jól megy :)
Bár első utunk volt autóval, de mondhatom, hogy semmi nehézséget nem okozott. Jobbára OMV és Lukoil kutaknál tankoltunk -meg azért Szerbiában a biztonság kedvéért egy szerb kúton, meg visszafelé a Macpetrolnál a határ előtt (mert a másik oldalban van a Lukoil kút).
A tankolás szempontjából már rutinosabbak leszünk az idén. Reméljük a Macedon pálya is elkészül az idén és még jobban lehet haladni, nem lesznek terelések.
Mi is sokat olvastunk előtte. Ezek az infók beépültek és hasznosak voltak.
Én leginkább azon izgultam, hogy az autóval ne legyen műszaki probléma. Az útvonalat nagyjából még videón is végignéztem :D -de rendkívül unalmas volt és mire mentünk, már a terelések sem ott voltak.
Az biztos, hogy itt a honlapon sok infó van az utazással kapcsolatosan, és ha beindul a szezon lesznek frissítések is. Szóval szerintem kísérd figyelemmel. Ha van konkrét dolog, amire kíváncsi vagy, írd meg ! :)

pamag válaszolt a témára: Autóval Thassos-ra

Bea írta: Sziasztok!Bea vagyok..mi Párommal idén 2 en indulunk autóval Thassosra.07.12től 07.20 ig.A másik Pár lemondta.Van teljes útleírásunk.Hajnali indulással készülünk..Esetleg tanács?Sokatok leírását olvastam nagy segítség....

Isten hozott közöttünk!
Jól fogjátok érezni magatokat a szigeten.
Tanács? Olvass, gyűjts információkat és kérdezz.
Olvasd át ezt a honlapot - az írásokat is és a fórumot is érdemes -, ismerd meg előre a helyet. Egy hét alatt nem tudtok minden érdekeset megnézni, de nektek kell eldönteni, mi számotokra az izgalmas.
Aztán majd az élményeitekre is kíváncsiak leszünk ám!
Jó tervezgetést addig is!

Bea válaszolt a témára: Autóval Thassos-ra

Sziasztok!Bea vagyok..mi Párommal idén 2 en indulunk autóval Thassosra.07.12től 07.20 ig.A másik Pár lemondta.Van teljes útleírásunk.Hajnali indulással készülünk..Esetleg tanács?Sokatok leírását olvastam nagy segítség....

Maszat válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Szívesen! :)
Sajnos azt nem írtam fel, hogy hányadik kilométernél van a kapu, csak annyit tudok, hogy a Nis-Leskovac szakasz után volt a macedón határ felé közeledve.:)

Maszat írta: Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire újdonság a dolog, de gondoltam azért írok, hátha valaki még nem tud róla. :) Ha Szerbián keresztül megyünk kocsival, akkor összesen 4 kapunál kell majd fizetni! Ugyanis Leskovac után, közeledve a Macedón határ felé még van egy kapu, ahol kb 50centet kell fizetni. /Nekünk 1 euro volt, mert kisbusszal mentünk és az II. kategóriás már, úgyhogy szerintem a személyautósoknak kevesebb, én kb 50centre tippelek./ Nem egy nagy összeg, csak minket meglepetésszerűen ért, hogy hoppá itt van még egy kapu.:D

Köszönjük a tájékoztatást.
Javítottam a leírást.

Köszönöm!

Nekünk idén kimarad az utós görög út.

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire újdonság a dolog, de gondoltam azért írok, hátha valaki még nem tud róla. :) Ha Szerbián keresztül megyünk kocsival, akkor összesen 4 kapunál kell majd fizetni! Ugyanis Leskovac után, közeledve a Macedón határ felé még van egy kapu, ahol kb 50centet kell fizetni. /Nekünk 1 euro volt, mert kisbusszal mentünk és az II. kategóriás már, úgyhogy szerintem a személyautósoknak kevesebb, én kb 50centre tippelek./ Nem egy nagy összeg, csak minket meglepetésszerűen ért, hogy hoppá itt van még egy kapu.:D

Messinia válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

clara79 írta: Szia! Ha nem jön közbe semmi, akkor június 29-én indulunk, mert 30-10-ig leszünk kint az Anna házban. :) Egy másik családdal megyünk, ők még nem voltak Thasoson. :)

:) Mi váltunk akkor Benneteket, 11-én - bár nem az Annában. :)

clara79 válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Messinia írta:

clara79 írta: Az idén mi is úgy tervezzük, hogy nem éjszaka megyünk, hanem kora délután. Tavaly nagyon fárasztó volt az éjszakai vezetés (ez volt az első autós utunk, így nem volt még saját tapasztalat), ezért most ezzel próbálkozunk. Hátha így jobban bírjuk majd a gyűrődést. A gyerekek meg mindegy, hogy nappal van vagy éjszak, úgyis el tudnak aludni az autóban. :D :D
Mi is úgy számolunk, hogy lehet Keramotiban fogunk megaludni az első komp indulásáig. :D
Majd megírom a tapasztalataimat! :D

Ti mikor mentek? :)

Szia! Ha nem jön közbe semmi, akkor június 29-én indulunk, mert 30-10-ig leszünk kint az Anna házban. :) Egy másik családdal megyünk, ők még nem voltak Thasoson. :)

pamag válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Mindenhol óvatosnak kell lenni, és látható helyen értéket nem hagyni!

Ez örök aranyszabály. Ne kísérletezgessünk azzal, hogy az ördög éppen alszik-e vagy sem. Nemcsak szervezett tolvajbandák léteznek, hanem alkalom is szüli a tolvajt.

Amúgy Szerbiában nincs baj a közbiztonsággal.
Pirot, kisváros. Többször aludtunk meg a városban. Séta közben figyeltünk föl arra, hogy mindenütt letámasztott biciklik vannak. Nem, nem leláncolva - csak úgy odatámasztva. Senki nem félt, hogy majd nem találja ott.

Maszat!
Magáról a történetről én is csak egy poszt alá írt hozzászólásokban találtam infót....

tfildiko!
Jó ez a konzuli leírás, bár ők a Vajdaságot biztonságosnak mondják, pedig a fenti eset ott történt.....

Bár szerintem maradhatunk annyiban, hogy ez sajnos bárhol, bármelyik európai országban megtörténhetett volna.....
Mindenhol óvatosnak kell lenni, és látható helyen értéket nem hagyni!

tfildiko válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Fura, nem találom már én se azt a bejegyzést... :/

Sziasztok! :)

Köszönöm az infókat a bankártyás kérdéssel kapcsolatban! :D

Olvasom, hogy ide is eljutott már a híre ennek a Szerbiai esetnek. Én tagja vagyok annak a Zakynthosi csoportnak, én is ott olvastam az esetről. Mindjárt megkeresem azt a bejegyzést és bemásolom nektek! :)

Honey írta: Messi, hát igen, Sarti lett. Nincs túl messze. Az útvonal és a hely ismerős. A tenger pedig itt is szuper meg a környéken is. Amit biztos szeretnénk látni, az a másik fsz: a Kassandra félsziget, Stagira és persze Ammoulianin szigetére is 1 napra átmenni. Na meg Vourvouru csodás öblei :). Sarti bázisnak jó. Minden van. Bár a tömeg és honfitársaink magas előfordulási rátája miatt már nem vagyok annyira elragadtatva, de nem hagyom, hogy ez beárnyékolja a nyaralásunkat a görög tengerparton.

Első utatok autóval? :) Szupeeer, szerintem fogjátok élvezni - na jó, a fáradságot leszámítva -, de hidd el tök jó lesz nézelődni, a saját tempótokban haladni, Mondjuk Szerbiát én kihagynám az útból mindig, mert nagyon hosszú, mindnig alig várju a macedón határt, és Evzoninál már végképp megnyugszom. :) Lesz mit feledeznetek a Chalkidikin, egyébként Sarti sem rossz hely, csak hát a tömeg...meg a rengeteg magyar szó. De mivel kirándulni fogtok sokat, kiindulópontnak tökéletes! :) Jó lesz minden! :)

tfildiko válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

balazsh írta: Bár az úton folyamatosan posztolt a facebookra.

Igen ez rögtön szemet szúrt nekem is . Nem érdemes nagy dobra verni a nyaralásunk részleteit higgyétek el! Óvatosan osszatok meg infókat ,mert sokan sokféle emberek olvassák a neten.

Honey!
Írod,hogy izgulsz,mert első autós utatok lesz .Érdekes én az elsőnél cseppet sem izgultam,igaz 17 évvel ezelőtt volt. Fiatalabbak voltunk jó és rossz tapasztalatok hiányában indultunk útnak.
Azóta ,hogy történt már velünk ez is, az is az évek alatt ,na most lettem parázósabb.
Annak idején még utasbiztosítást sem kötöttünk nem is gondoltunk rá eleinte.
Viszont anélkül már nem indulnék el.Mindenkinek ajánlom,hogy kössön! Baj esetén nagy segítség,egyébként meg a biztonságérzet miatt is megéri.
Örülök,hogy sikerült találnom biztosítót,ahol a 13 éves autónkra is kötnek assistance biztosítást!

Jó tervezgetést és szerencsés nyaralást mindenkinek !

Honey válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Engem sem kifejezetten az ilyen rémhírek aggasztanak. Hanem úgy összességében: hogy bírjuk a hossz utat, autó műszaki állapota, el ne tévedjünk (mi mindig eltévedünk :) ) és minden. Mivel Görögországba ez az első utunk autóval, sztem érthető, ha kicsit több van bennem, mint általános izgalom az út miatt.

Messi, hát igen, Sarti lett. Nincs túl messze. Az útvonal és a hely ismerős. A tenger pedig itt is szuper meg a környéken is. Amit biztos szeretnénk látni, az a másik fsz: a Kassandra félsziget, Stagira és persze Ammoulianin szigetére is 1 napra átmenni. Na meg Vourvouru csodás öblei :). Sarti bázisnak jó. Minden van. Bár a tömeg és honfitársaink magas előfordulási rátája miatt már nem vagyok annyira elragadtatva, de nem hagyom, hogy ez beárnyékolja a nyaralásunkat a görög tengerparton.

Honey, nem is tudtam, hogy Sartira mentek! A Chalkidikin is van ám látnivaló rendesen! :)

Balázs, sokkal jobban vágyom Görögországba, mintsem pár ilyan hír eltántorítson. :) Nyilván a gyerek miatt jobban tartok a hosszabb utaktól, de általában ez az út alatt már nem jelentkezik, csak előtte. :) Csak lett a keresésednek eredménye, igy legalább mi is láthattuk mi történt. :)

Megtaláltam.

Sok újat nem tudtam meg. Bár az úton folyamatosan posztolt a facebookra.

21:00 körül indultak Budapest mellől. Éjfél körül érhettek át a határon, majd 1 óra előtt egy kicsival megérkeztek a Backa Topolai OMV benzinkútra.Itt megálltak pihenni és elaludtak az autóba. Ekkor törték rájuk az ablakot. 25 Eurót, iratokat és wifi készüléket vittek el tőlük.

Csak azt nem értem, hogy miért indul valaki több, mint 1500 km-es útra éjszaka, ha 4 óra és kb. 250 km után megáll aludni.
Ha enyire nem bírja, akkor inkább feküdt volna le időben és éjjel 1-2 óra környékén kipihenve indult volna.... Az embernek ismerni kell(ene) magát.

Az nem derült ki, hogy a kút területén belül hol álltak. Én mindig igyekszem közel a shop-hoz állni, hogy legyen mozgolódás. Bár mi nem aludni szoktunk megállni....

Mindenesetre ne parázzon senki, mert úgy nem lehet utazni! Ne gondoljatok ilyenekre, mert a végén bevonzátok a bajt. ;)

Honey!
Jó a tervetek!
Szerintem nem rohanva, a határokon kis szerencsével, 14-15 óra alatt letudjátok az utat!
.
.
Megmondom őszintén egy kicsit sajnálom, hogy elmarad idén az út autós élménye. ;)
2006-óta minden évben autóval indultunk június utolsó hétvégéjén. (plusz még 2002 és 2004 is volt.)

Honey válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

Az eredetihez nekem sincs hozzáférésem.De hátha vki még ezt sem olvasta.

Mi úgy tervezzük, hogy késő este, kb. éjfél tájban indulunk, hogy ne kelljen sokat vezetni éjszaka, a sötétben. Az indulás időpontja függ az aktuális várakozási időtől Röszkénél. Ha minden jól megy akkor délutánra oda kell érnünk Sartiba.
Ez persze elméletben működik. Hogy aztán a gyakorlatban hogy megy az 1200 km levezetése hármónknak... na azt majd megírom, ha hazaértünk.

Honey írta:

balazsh írta: Erről hol lehet konkrétumot olvasni?

Én itt olvastam Dodi62 244395 sz. hozzászólásában: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=21&start=17385

Ezt én is olvastam, de az eredetire lennék kíváncsi......
Nyomozok tovább új szálon.

Oldalmegjelenítési idő: 0.461 másodperc
endeel