file Autóval Thassos-ra

pamag válaszolt a témára:

Autóstársak!

Ugye jól emlékszem, hogy Görögországnak ezen az északi részén is olyan a közlekedési lámpa, mint délebbre (Athén maradt meg a lelkemben, régebbről, mert ott nyomasztó volt a tülekedés) : szóval a piros után nem következik piros-sárga, hanem egyből zöld.
A szigeten nem emlékszem lámpára, de Kavalában (és még valahol előtte is) volt egy vagy kettő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára:

Új élménybeszámoló van az INDEX fórumon itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021260
7069-es hozzászólást keressétek.

Ez is arról tanuskodik, hogy nincs semmi gond az úttal kapcsolatban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Az kiamaradt, hogy az utánna lévő pár hozzászólást is érdemes elolvasni. :)

pamag írta: Benzinárak Európában:
http://www.amzs.si/?podrocje=18

Ha sikerült a linkelés...

Ez a szlovén autóklub oldala. Rendszeresen frissítik, sokszor kéthetenként is. Sajnos, angol nyelvű oldalon nem tudom behozni ezt a táblázatot, de azért így is érthető, az országnevek és zászlók magukért beszélnek, na meg a számok is.

Thassoson azt találtam érdekesnek, hogy a sziget nyugati oldalán (ahol kisebb a turistaforgalom), alacsonyabbak voltak a benzinárak (1 euró alatt valamivel), mint a sűrűn járt keleti oldalon, ahol valamivel 1 euró fölött volt az ár.

Látod, hogy nem is olyan nehéz ez a fórum! :)

noriga válaszolt a témára:

pamag írta: Benzinárak Európában:

Ez a szlovén autóklub oldala. Rendszeresen frissítik, sokszor kéthetenként is. Sajnos, angol nyelvű oldalon nem tudom behozni ezt a táblázatot, de azért így is érthető, az országnevek és zászlók magukért beszélnek, na meg a számok is.

Thassoson azt találtam érdekesnek, hogy a sziget nyugati oldalán (ahol kisebb a turistaforgalom), alacsonyabbak voltak a benzinárak (1 euró alatt valamivel), mint a sűrűn járt keleti oldalon, ahol valamivel 1 euró fölött volt az ár.

Szia Pamag!
Tökéletesen működik, köszönjük!

Benzinárak Európában:

Az Indexen ismét van néhány hozzászólás, ami szerint az utóbbi napokban minden probléma nélkül járták meg a szokásos utat Görögországba.

zsűl válaszolt a témára:

Mindent én sem nem tudhatok... Köszi!

zsűl!

Egy lényeges és jó link lemaradt: forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021260 - forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021260

Itt is stevie wonder-re hallgassatok.

Én 2002 óta olvasom, eddig nem volt semmi bajunk.
2002-ben és 2004-ben Bulgária felé mentünk (vízumkényszer miatt).
2006-ban és 2007-ben már szerencsére Macedonia felé.
Szerintem a Macedón út sokkal kellemesebb, ezért idén ismét Macedónia felé fogunk menni.

Mi ált. este indultunk. Kivéve 2004-et, mikor Korfura mentünk. Nekem bejön. Az éjszakázást bírom, és monotonitás tűrésemmel sincs gond. :) A gyerekek alszanak hátul, párom hol teljesen ébren van, hol csak félig, én meg dúdolom a zenét, és haladunk. :)

zsűl válaszolt a témára:

Persze, hogy nem! Képzeljétek el, elkezdik cidáztatni a külföldieket, akik elmennek Bulgária felé, mit fognak beszedni az autópályán?

Május 11-re tűzték ki az új szerb választást. Szerintem addig nyugi lesz. Utána meg majd meglátjuk. Valószínűnek tartom, hogy a tranzitforgalmat nem fogja érinteni a politikai zűr.

Az Indexen a Bulgáriáról szóló topikokban szokott hozzászólni stevie wonder. Mivel ő jól ismeri Szerbiát is, Koszovót is, Albániát is, javaslom, hogy figyeljük, ő mit ír adott időben az úthelyzetre.

Kalandos kedvű fórumtársak eljátszhatnak a gondolattal, hogy milyen úton lehetne Románián-Bulgárián keresztül, vagy Ny-Magyarországról Horvátországon-...-Albánián keresztül menni.
De ismétlem, nem hiszem, hogy arra sor kerül. A szerbek sem ellenségei a saját érdeküknek.

zsűl válaszolt a témára:

Sziasztok!
2006 és 2007-ben is autóval utaztam Görögbeeee és még előtte 2000 tájékán. Gondolom ez a topic csak áprilistól fog beindulni, de kezdetnek pár link a Szerb és Macedón hivatalos autópálya honlapokkal és egyéb útleírásokkal. Ha valakit bármi is érdekel az tavalyi és előtti utammal kapcsolatban, szívesen válaszolok, de nem biztos, hogy azonnal.

www.utikalauz.hu/gorogorszag/index.html - www.utikalauz.hu/gorogorszag/index.html
www.utikalauz.hu/jugoszlavia/index.html - www.utikalauz.hu/jugoszlavia/index.html
www.utikalauz.hu/macedonia/index.html - www.utikalauz.hu/macedonia/index.html
www.amss.org.yu/html/korisne_info/putarine.html - www.amss.org.yu/html/korisne_info/putarine.html
www.amsm.com.mk/02uslugisoobin07-3.asp - www.amsm.com.mk/02uslugisoobin07-3.asp

Még egy pár link és fórum Görögországról, amivel nem innen akarok átcsábítani senkit, de az információmorzsák felcsipegetésében hasznos segítség lehet!

<!-- w --><a class="postlink" href=" www.sithonia-sarti.fw.hu-www.sithonia-sarti.fw.hu </a><!-- w -->
<!-- w --><a class="postlink" href=" www.assos.hu-www.assos.hu </a><!-- w -->
gportal.hu/gindex.php?pg=889378 - gportal.hu/gindex.php?pg=889378
www.haniboy.hu/_/info.html - www.haniboy.hu/_/info.html
www.hellasz.hu/forum - www.hellasz.hu/forum

Zsűl

Ági válaszolt a témára: Re: Autóval Thassos-ra

balazsh írta: Ágnes üzenete:

Szeretnék mindenkit megnyugtatni! A koszovói helyzet miatt kirobbant, február végi-március eleji belgrádi tüntetés ellenére Görögország felé a szokott útvonalon semmi fennakadás nincs! Sehol semmi akadály, simán lehet haladni, mostanában a forgalom is kicsi. Szerbiában az autópályadíjat lehet euróban is fizetni, ki van írva euróban is az ár és euróban adnak vissza.

Egyébként saját vélemény, hogy Budapesten is voltak zavargások, a tranzit forgalmat mégsem érintette. Tudjak azt a szerb erők is, hogy az átmenő forgalomból is élnek.

Egy szállás lemondás érkezett a kiutazás nehézségére hivatkozással.
3 kérdés jött hozzám az úttal kapcsolatban.
Ez a foglalást tevőknek 0,5%-a.
Tehát elenyésző az aggodók száma.
Az első híreket hallgatva február elején, én bennem is megfordult a gondolat, vajon rendbe lesz e a kiút.
Azóta teljesen megnyugodtam.
A pelágó apartmantulajdonosa Natasa asszony Belgrádból való, vele is átbeszéltük a témát.
Maximálisan meg szeretnék mindenkit nyugtatni, hogy nem lesz semmiben eltérés a tavalyi utazásoktól.
Tömeg az most is lesz, a határoknál várakozás szintén. De ennek oka a nagyobb érdeklődés észak görögország tengerpartjai felé. Naghyon beindult a lengyel, Cseh, Szlovák, Osztrák és Német forgalom. Mindenki az adott utvonalon közlekedik, tehát nem kell tatrani a zavargásoktól, csak a forgalomtól. De mivel az útviszonyok tökéletesek, ezt is el lehet majd viselni.
Ez István levele felétek:
Az útról .
Miután megkaptuk a meghívót az esküvőre , egész februárban a
külömböző útvonaltervező programokat és térképeket bújtam.
Egyetlen használható alternatívaként a Románia Temesvár Bulgária
Vidiv Zsófia útvonal látszott .Egészen addíg míg ki nem derült ,hogy
Vidinnél nincs híd a Dunán és kompal kell Romániából Bulgáriába
átkelni. Ezek után a kérdés nem a merre, hanem a megyünk vagy sem
lett. Közben lezajlott a belgrádi tüntetés , ahol kicsit gyujtogattak
kicsit kirakatot törtek.Pont mint nálunk Budapesten az MTV-nél. Ekkor
teljesen megnyugodtam .Belgrád utól érte Budapest színvonalát,
nyugottan útnak indulhatunk.
Na eddig a tréfa , hogy lazuljon a görcs.
A lényeg : indulás elött felhívtam a Volánbuszt ,hogy indulnak-e
Tesszaloniki felé a járatok , folyamatosan figyeltem a híreket az
interneten , sikerült ismerősök révén Belgrádban élőktől híreket
beszerezni .Minden felől pzitív válasz kaptem , így nyugodtan
elindultunk. Este 8 körül indultunk , a határokon egy-két autó,
rendőr szinte sehol. Reggel 8-ra Keramotiba voltunk, kerékcserével
együtt. Visszafelé szintén simán jöttünk , este 9-re értünk haza
.Útdíjakat mindenhol euroval fizettük, Szerbiaban ki is van írva az
eu-s ár és eurót adtak vissza . Macedóniában az első kapunál helyi
pénzt
kaptam vissza de az hazafelé el is fogyott.
Ha további kérdés lenne az útró , hívhattok éjel nappal a
20-xxxxxxx-on . (<--ezt én töröltem, inkáb elküldöm a komoly érdeklődőknek pü-ben - balazsh)
Üdv , István

balazsh létrehozta a témát: Autóval Thassos-ra

Ágnes üzenete:

Szeretnék mindenkit megnyugtatni! A koszovói helyzet miatt kirobbant, február végi-március eleji belgrádi tüntetés ellenére Görögország felé a szokott útvonalon semmi fennakadás nincs! Sehol semmi akadály, simán lehet haladni, mostanában a forgalom is kicsi. Szerbiában az autópályadíjat lehet euróban is fizetni, ki van írva euróban is az ár és euróban adnak vissza.

Egyébként saját vélemény, hogy Budapesten is voltak zavargások, a tranzit forgalmat mégsem érintette. Tudjak azt a szerb erők is, hogy az átmenő forgalomból is élnek.

Oldalmegjelenítési idő: 0.207 másodperc
endeel