exclamation-circle Közlemények!

tfildiko válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Köszönjük Balázs! Igyekszünk lépést tartani :D !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Jelentem a fórum és az oldal felhasználói adatbázisának összekapcsolása megtörtént!

Ezentúl az oldalon kell bejelentkezni és a fórumra kattintva már ott is be leszel jelentkezve. Illetve mindenki aki regisztrál az oldalra, az automatikusan regisztrál a fórumra is.

Ezzel sajnos egy kis külalak változás is járt azoknak, akik nem tértek át az újra. Sajnos csak menet közben derült ki, hogy ez a híd csak az új sablonnal képes együtt működni.

Remélem azért nem lesz végem, és megszokjátok ezt is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Dézsé válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Köszi Balázs, nekem a mini msi notebook-kal így sokkal jobb lett! :D

Felhasználói vezérlőpult / Fórum beállítások / Általános beállítások szerkesztése menüpontban a Megjelenés mezőben mától választható a prosilver beállítás is az alapértelmezett subsilver2 helyett. Ez egy kicsit más kinézetet kölcsönöz a fórumnak. Aki több fele fórumozik, az láthatta, hogy ezt is előszeretettel használják.

Aki szeretne, mostantól szabadon változtathat a kinézeten.

Én váltottam. :)
:arrow: Adminisztrációs szempontból talán egy kicsit jobb.

Sőt talán a kismonitoruaknak az is segít, hogy a jobb felső sarokban a ˇA^ betűnél lehet állítani a betűméretet 3 lépésban.

Ma frissítettem a fórum motorját 3.0.5-ről 3.0.6-ra.
Elvileg minden megy tovább, csak van néhány új funkció.
Ha valami mégsem menne, akkor keressetek!

Verus válaszolt a témára: Re: Közlemények!

balazsh írta: Egy kicsit késve, de mindenkinek (aki eddig még nem állította át) beállítottam a téli időszámítást.

Köszönjük!

Egy kicsit késve, de mindenkinek (aki eddig még nem állította át) beállítottam a téli időszámítást.

pamag válaszolt a témára: Re: Közlemények!

A honlap figyelője :

Látogatottsági statisztika
Indítás: 2008.10.23. este

...........................
Összesen 71851

A régi oldalt az új számláló indításáig 71835-en látták.

Tehát kevesebb mint egy év alatt lett annyi olvasónk, mint előzőleg két-három év alatt összesen.
Aki hallja, adja át! Aki ismeri és elégedett a honlappal (kritikákat várunk!!!), ajánlja másoknak is!

Honey válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Nem tudom megállni, hogy ne reagáljak Ági írására! Annál is inkább, mert alig egy hónapja mi is ugyanezen a strandszakaszon pihentünk elég sokat. A tűzoltótoronynál ill. környékén. Amikor először olvastam Ági írásában ezen partszakasz veszélyeiről, egy kicsit furcsállottam. Amikor a saját szememmel megláttam, ismét. Amikor Ági kintlétünk alatt elmondta, hogy a gyereken legyen a szemünk, ha a vízben van - mindig. Meg, ha baj van, kiabáljunk torkunk szakadtából, mert biztos lesz, aki segít , ez már tényleg komolyan hangzott. És a szemem le nem vettem a gyerekről, ha a tengerben volt. Soha nem fordítottunk mindketten hátat a tengernek, még ha a nap délután már úgy is sütött, hogy inkább napoztunk volna háttal a víznek. Vagy én, vagy a férjem mindig figyelt. Pedig Gergő sokkal jobb úszó, mint mi ketten együtt. És ami a leginkább megérintett, hogy Gergő is felfogta az áramlatok és az erős hullámzás által keltett veszélyt. Soha nem ment nagyon be, ha hullámos volt a víz és ő is mindig szemmel tartott bennünket.
Örülök, hogy kimenekültek a gyerekek a minap és nagyon sajnálom azt a 17 éves lányt!
Szomorú dolog ez!

Ági válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Elmúlt egy év a szerencsétlen fulladásos tragédia óta.

Ma a Jota apartman ház előtt mentem el. Argiris a tulajdonos leállított, hogy álljak meg egy szóra.
Elmesélte, hogy az emeleti erkély takarítása közben vészkiáltozások sikolya süvített a szélben. Meghallota 150 m távolságról, hogy az azonos partszakaszon a tűzoltó torony előtt egy görög férfi eszméletlen hangerővel segítségért kiabál. Rohant Argiri, rohant mindenki, aki hallotta. Az egyébként gyér stand teli lett segítőkész emberekkel. A 9 és a 7 éves gyermekek élve kerültek ki a hullámok közül.
LÁTJÁTOK EZÉRT FONTOS, HOGY BAJ ESETÉN OTT MARADJ A TETT HELYSZÍNÉN, ÉS ÜVÖLT, ORDÍTS, AHOGY CSAK A TORKODBÓL KIFÉR. MINDEGY MILYEN NYELVEN. ÍGY IDŐBEN ÉRKEZIK A HATHATOS SEGÍTSÉG.

ÍROM EZEKET A 17 ÉVES KISLÁNY EMLÉKÉRE.

Kedves fórumozók!
Bár nem ide illő téma, de mindenkinek a figyelme és a segítsége számíthat.
Eltűnt egy kislány - a szöveg a képen van.
<!-- ia0 -->inner_pict.php.jpeg<!-- ia0 -->

bocsika válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Ági!
Ez remek,sajnálom ,hogy Mi már ennek nem lehetünk részesei.Biztosan jó lesz hátha köszönnek ezútán a vendégek egymásnak./tisztelet a kivételnek/A Tratában különös kiszolgálásban volt részünk.Pedig kritikus vendéglétós szemem nyitva volt! :Thassos-fan:

MINDEN PÉNTEK ESTE 19.30-TÓL TALÁLKOZÓ A TRÁTA TAVERNÁBAN.
MINDEN VENDÉG RÉSZÉRE. (AUTÓS MAGÁNVENDÉGEK, APOLLON, IBUSZ, NEM NÁLAM ÉS NEM IRODÁKNÁL SZÁLLÁST FOGLALTT VENDÉGEK RÉSZÉRE.
RÉSZEMRŐL AZ ASZTAL BONTÁS 22.30'KOR, A SZOMBATI ÉRKEZÉSEK, ILL. A NAGYON ZSÚFOLT ÉRKEZÉSI NAPOK MIATT. EZÉRT MEGÉRTÉSETEK ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

ASZTALFOGLALÁS PÉNTEK REGGEL 10.00 ÓRÁIG.
AZ ASZTAL FOGLALÁSNÁL KÉREM LEADNI
NYARALÓ LAKNÉV, SZOBASZÁM, LÉTSZÁM, ILL. HOGY CSAK ASZTAL FOGLALÁS LESZ EGY KIS ITAL VAGY ÉDESSÉG RENDELÉSE MELLETT, VAGY ESETLEG HAL ÉTEL KÉRÉSE IS.
EZ UTIBBI FONTOS AZ MIATT, MERT A TAVERNA CSAK FRISS ÉTELEKBŐL FŐZ, TEHÁT NAGYOBB MENNYISÉGŰ AZONOS HAL ÉS HÚS RENDELÉS GONDOT OKOZHAT, HA ARRÓL A SZAKÁCS NEM GONDOSKODIK ELŐRE.
AKIK VACSORÁZNAK IS, AZOKNAK FONTOS, HOGY 22.00 ÓRIG MEGÉRKEZZENEK.
22.00 ÓRA UTÁN MÁR, HA JÓ A HANGULAT, AZ ESETBEN EGY KIS GÖRÖG TÁNC IS LEHET.

SA SELA NA KÁNÓ KRATISIS GIA TO TRAPEZI. /SZERETNÉK ASZTALT FOGLALNI./
MENÓ STO.......APARTMAN./AZ.........APARTMANBAN LAKOK./
SA IMASTE...........ATOMA./ENNYI FŐ LESZÜNK/
SA PARANGILÓ /MAJD RENDELEK/
1. ME POTÁ /CSAK ITALT/
2. ME GLIKÁ /CSAK ÉDESSÉGET/
3. ME PSZÁRIA /HAL FÉLÉT/
4. ME KEÁTA/HÚS FÉLÉT/

Természetesen akik először úgy gondolták, hogy csak egy italra fognak beülni, és esetleg még is meggondolják később magukat, hogy mégis fogyasztanak valamit, azok az étlapból rendelhetnek.

Remélem hangulatos összejövetelekben lesz majd részünk.

.

Egy új javaslat érkezett a kintlévő vendégektől.
Nem tudom mennyire megvalósítható az ötlet.
Tegnap nagyon sokan összefutottunk a Trata tavernában. Most érkezett vendégeket én kértem, de voltak ott régebbi érkezések, Apollonosok és Ibuszosok. Teljes zavarban voltam, mire erre rájöttem. A Jeep utról 20.00 órakkor estem be, és meglepve láttam, hogy mindenki ismeri egymástés jókedvűen beszégetnek. A jól sikerült esten kérdezték mindig így teszed a vendégekkel. Mondtam soha, ez most így sült el. Mondták, pedig milyen jó ez így, mert egymással így megismerkedtünk, tapasztalatot cseréltünk.
Hm. Nem tudom. Majd ahogy tudok beszaladok a Trátás tavernáshoz megkérzedezem mit szól hozzá. Most szezon előtt biztos örült neki. De később nem tudom. Beszaladok megkérdezem. Ill. felmerült bennem valami, amit felétek is kérdezek, ill. tőle fogok elsősorban kérdezni.
NINCS GÖRÖG EST.
GÖRÖG ESTET SZERVEZNI ÉN SEM TUDOK.
De esetleg, mit szólnátok hozzá, hogy mondjuk csütörtök este, 8 órás találkozót tartanánk minden olyan vendégnek, aki szeretne a többiekkel találkozni.

Ez én úgy képzelem, hogy előző este előjegyeznének csütörtök estére létszám foglalást, ill. ételre előrendelést. Minden vendég maga.
Hogy miért kellene így?
A főszezon idején talán fontos lehet ez, hogy legyen annyi asztal, ill. legyen meg az az étel, amit kigondolt a vendég.
Meg aggodom azon is, hogy nehogy a sok vendég az étel minőség ill. a kiszolgálás gyorsasága rovására menjen.

Véleményem, hogy 10 asztalig elférünk. De a tavernás véleményét is meg kell várnom. Zenéje nagyon jó van. Tánc parkettre sajnos nincs elég hely. Meg hangos zenét sem lehet. Ezért tud mindenki pihenni minden szálláson, mert sehol nem engednek dáridó hangulatot. Pedig egy kis görögest hangulatot pl a tegnap az összehozott volna.
A régi görögestes helyen örülnének nekünk, de oda meg ha autóval megyünk, akkor nem tudunk inni.
Töröm a fejem, hogy milyen köztes megoldás lehetne.
Várom a ti javaslataitokat.
Erre volt jó a görög estünk, de ott meg beszélgetni nem tudtunk... Meg messze van...

balazsh írta: FIGYELEM!

Most vettem észre, hogy a hozzászólás időpontok nem jók. Kérnék mindenkit, hogy a Felhasználói vezérlőpult / Fórum beállításoknál pöckölje be, hogy nyári időszámítás van!

Köszönöm!

Nem kell tenni semmit. Mindenkinek átállítottam én!

Ezzel:

UPDATE `phpbb_users` SET `user_dst` = 1 WHERE `user_timezone` = 1.00 AND `user_dst` = 0;

:)

A mai napon frissítésre került a fórum motorja.
Ha esetleg valakinek gondja akad az új rendszerrel, akkor kérem jelezze!
De elméletben senkinek nem kell(ene) észrevenni semmit. :)

FIGYELEM!

Most vettem észre, hogy a hozzászólás időpontok nem jók. Kérnék mindenkit, hogy a Felhasználói vezérlőpult / Fórum beállításoknál pöckölje be, hogy nyári időszámítás van!

Köszönöm!

Éppen 100 tagunk van a fórumon!

Kedden bebarangoltuk a hegyet az Apollonos vendégekkel.
Én 3 bérelt személy autóst fordítottam vissza a veszélyes pontokról lejelentve az autók bérlőit a kölcsönzők fel.
Utunk során összefutottam a többi hegyi vezetőkkel, akik szintén azonos módon tettek.

NAGYON MEGKÉREK MINDEN MAGÁNAUTÓST,HOGY CSAK AZ ÚTNAK MEGFELELŐ TEREPJÁRÓVAL KÖZLEKEDJENEK.
AZ UTAK A TÉLI ESŐZÉSTŐL ESŐMOSTa KÁTYÚSAK.
A HEGYRŐL AZ ÚTRA ZÚDULÓ KŐVEKKEL, SZIKLÁKKAL BEBORÍTOTTAK.
NE VESZÉLYEZTESSÉK SEM A MAGUK SEM MÁSUK BIZTONSÁGÁT!
MARJESBŐL A JENNA TÓIG ELVISELHETŐ AZ ÚT A SZEMÉLYAUTÓ SZÁMÁRA IS, DE A TÖBBI HELYEN CSAK AZ TEREPJÁROK , GYALOGOSOK TUDNAK BIZTONSÁGGAL KÖZLEKEDNI.
MEGKÖSZÖNÖM, HOGY MINDEN HEGYI KIRÁNDULÓT, KOMOLYAN VESZI EZT A FIGYELMEZTETÉST!

Honey válaszolt a témára: Re: Közlemények!

Agi írta: Vasárnap. A Skála Potámiai vendégek fogadó órái.

Ági! Egy adott helyen van a fogadóórád???

Bazsi!
Ez főleg neked szól, de míg nem érsz rá, az érintettek itt tudják olvasgatni.
KIRÁNDULÁSAINK és a hetiirend.
Az Apollon, az Ibusz és a vendégeinek kirándulásai egy helyi Limenasi iroda által,-NEAPOLIS-. A kirándulások vezetői én leszek.

Hétfő: SZIGETTÚRA
Kedd: JEEP
Szerda :- szálláslátogatásaim vannak
Csütörtök: HAJÓS KIRÁNDULÁS
Péntek: GÖRÖGEST
Szombat: érkezések távozások. Fogadóóra csak a Limenasi vendégek részére a parti kikötő mellett levő Mouses tavernában, egy vendég ital kiséretében.
Vasárnap. A Skála Potámiai vendégek,-Ibusz és Apollon- fogadó órái a szállásokon.
Ezek úgy néznek ki, állandó napok. Azárakat azért nem írom, mert egyenlőre a tavalyiaknál 5%-kal olcsobbak. De lehet, hogy visszamásznak a tavalyira.

Ha valami változás van, azt mindig közölni fogom felétek.

A viktor78 által nyitott cím nélküli topikot töröltem, a hozzászólásokat bemásoltam a Tapasztalatok szállásokkal kapcsolatban topikba.

Kedves Levelezőim!
A szombati és vasárnapi beérkező e-mail üzeneteket a szolgáltató karbantartási munkái miatt nem kaptam meg. Újból érintkezésbe lépve a társasággal, azt a választ kaptam, hogy valószínűleg hétfőn estétől tudok újból működni.
A 3 nap alatt feltorlódó levelekre fontossági sorrend szerint fogok majd tudni válaszolni.
Azon vendégek, akik úgy érzik sürgős választ szeretnének kapni, a fórumon, mint magánüzenet küldhetik kérésüket felém. Az oda érkező leveleket rendben megkapom.
Tehát hétfő estig, a Skypén és a fórumon keresztül küldött magán üzeneteken keresztül tudok csak kapcsolatot tartani. / Fórumos magán levelezés csak a regisztrált vendégek között működik./
Köszönöm megértéseteket.
Üdvözlettel: Ágnes

Ma a sok tanulás után foglalkoztam egy kicsit az oldallal is. :)

Frissítettem:
A honlap motorját: Joomla 1.5.9-re. (1.5.7. volt, de az 1.5.8-al nekem gondok voltak)
A fórum motorját:phpbb 3.0.4-re. (3.0.2. volt, a 3.0.3. valamiért kimaradt. :()

Remélhetőleg senki nem vesz észre ezzel kapcsolatban semmit, legfőképpen hibát nem.

Családi okok miatt, várhatóan január 8.-ig nem lesz lehetőségem a levelek megválaszolására. És emlékezzetek arra is, hogy a víz kereszt ünnepe nagy ortodox ünnep, tehát a szállásokkal való kapcsolattartás is szünetel ez időszakban.
Köszönöm megértéseteket. : :ördögűző: : :túra:

Oldalmegjelenítési idő: 0.264 másodperc
endeel