file Régészet

pamag válaszolt a témára: Régészet

Mai cikk:
www.origo.hu/tudomany/20180125-kerosz-hatalmas-meglepetest-rejtett-az-osi-oriaspiramis-belseje.html

A legújabb feltárások vízvezetékrendszerre, fémmegmunkálásra és bonyolult mérnöki teljesítményre utaló bizonyítékokat találtak a görög Kükládok egyik szigetén és a mellette fekvő piramis alakú képződmény feltárásakor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára: Re: Régészet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Bár a terület ma Bulgária állam területén van, az ókori Trákia a mai bolgár és észak-görög területeket foglalta magába.
A legfőbb Dionüszosz-szentély volt itt.
Friss hír az ásatásokról Perperikonban:
www.origo.hu/tudomany/20170906-okori-temetkezohely-a-bulgariai-perperikonban.html - www.origo.hu/tudomany/20170906-o ... onban.html

Jártam ott és írtam róla az Orfeusz sírjánál c. beszámolómban, ott vannak linkek is a hely ismertetéséről.

Ági válaszolt a témára: Re: Régészet

Messinia írta: Ági, döntetlennél mindenkinek kellett volna innia a pezsgőből! :)

Sokan nem tudják, honnan és hogyan indult ez az egész olimpia dolog, még én is elolvasgatom a hasonló cikkeket, mindig tanulok valami újat. Ráadésul a tanultakat a gyerekeknek is át tudom adni, szeretik az érdekességeket, és jobban fel is fogják igy a mondandómat.
Sajnos még nem jártam Olympiában, de nagyon szeretnék, fantasztikus hely lehet!

(valamelyik nap éjjel ókori görög romokkal álmodtam, de fura, mert nem ismertem, biztosan nem jártam még ott, nem tudom hol lehettem éppen :) )

Dehogynem. Jártál ott, azért álmodsz vele.
Egy este elalvás előtt beszélj az álmodról mire emlékszel. Mesélj a kicsinek. Tedd történetbe. Majd elalvás előtt igyál meg fél pohár vizet. És gondolj a kérdésedre. Ha ezt telihold környékén leszel, éber álmdod lesz és felébreszt. Fogod tudni hol van. Ekkor kelj fel, tudatosan, idd meg a pohár víz másik felét, és jegyzeteld le a helyet. Nappal keresd ki az internetten.
Felteszem hogyan lett a pezsgőivászat! Pános tudjátok Nagy Boldogasszony napján ünnepel. Sokan ünnepelték meg! Akkor itták a pezsgőt meg. MINDENKI.

Messinia válaszolt a témára: Re: Régészet

Ági, döntetlennél mindenkinek kellett volna innia a pezsgőből! :)

Sokan nem tudják, honnan és hogyan indult ez az egész olimpia dolog, még én is elolvasgatom a hasonló cikkeket, mindig tanulok valami újat. Ráadésul a tanultakat a gyerekeknek is át tudom adni, szeretik az érdekességeket, és jobban fel is fogják igy a mondandómat.
Sajnos még nem jártam Olympiában, de nagyon szeretnék, fantasztikus hely lehet!

(valamelyik nap éjjel ókori görög romokkal álmodtam, de fura, mert nem ismertem, biztosan nem jártam még ott, nem tudom hol lehettem éppen :) )

Messinia írta: Ha már olimpiázunk, akkor annak akit érdekel, egy kis összefoglaló az ókori versenyekről:

olimpia.origo.hu/peking-2008/20080226-az-okori-olimpiak-rovid-tortenete.html - olimpia.origo.hu/peking-2008/200 ... enete.html

www.gondola.hu/cikkek/37230-Az_okori_olimpia_versenyszamai_es_napi_menete.html - www.gondola.hu/cikkek/37230-Az_o ... enete.html

Köszönjük.
Tegnap Pános fogadott vendég barátaimmal kifog a győztes lenni. Egy üveg pezsgő volt a tét.
8-8 lett az eredmény.
SENKI NEM IVOTT PEZSGŐT. DE NAGY VOLT A NEVETÉS.

Friss cikk:

Kétezer éves indo-görög várost fedeztek fel Pakisztánban - Nagy Sándor-féle település
www.origo.hu/tudomany/20160627-ketezer-eves-indo-gorog-varos-pakisztanban.html - www.origo.hu/tudomany/20160627-k ... anban.html

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Régészet

Köszönöm!Egy hétre megyünk sajnos, tudom nagyon kevés!

Ági írta (valamiért nem sikerül személyesen beírnia) : - folytatás az Általános-ból

Zsu, ugye bolondozol, hogy erre most időm van...
Tuti az idegenvezető majd tudja. Én most csak kapásból mit találok azt írom feléd.

Azt írja, hogy:
????????? ??? ??????? ????? ?????? ???? ??????? ??? ?????????? ??? ????? ??????? ???? ???? ? ????????? ??? ??????? ??? ???????, ??? ???????? ??? ???? ?? ??????????? ??? ?????? ?? ?????????? ??? ???????? ???????????????

Pigadiából távozva dél keletre, egy szűk bejárathoz érve, hol a Pigadia , - ez patak lehet-torkolata van bal kéz felé találkoztok egy száraz, sziklás területen egy épület rommal.

Akkor látom ír erről is. Tudod, hogy ez mi Samothraki szigeti archeologiai írásom áttanulmányozod!Hasonló volt itt is.Hmmm. ez neked való hely lesz!

www.metafysiko.gr/?p=3158 - www.metafysiko.gr/?p=3158

???????? ???? ???? ???????- Kaviri misztériumok szentéj-Kárpáthosz

???? ???? ??????????

Diszkouron szentéj / Ez tudod itt Aliki öblünkben is van/

?? ???????? ??? ?????

Kavirio Apéri

Nohát itt valami le van tiltva... Ott ugye az újjá születés ceremóniája történt. Erről több link látható, de a tartalom mind le van tiltva...

Itt egy művész fotós képei:

vasilisliappisphotography.blogspot.gr/2012/10/high-above-karpathos-saria-islands-high.html - vasilisliappisphotography.blogsp ... -high.html

Itt meg oldalt addig tekersz, míg a categories alsó táblázathoz érsz. Ott egyenként mindegyik falu címét kinyitod. Jó fotók vannak ott is.

Mind nyitogasd ki. Fesztiválokról is írnak.

Egyértelmű, hogy kettő hét nem lesz elegendő a felének a meglátogatásához sem.

mykarpathos.wordpress.com/page/4/-https://mykarpathos.wordpress.com/page/4/

lovas zsuzsa írta:

Ági írta: Az általánosban megkezdett beszélgetést és gondolatot már itt folytatom.
Ebben a cikkben Kárpáthosz sziget egy régészeti kutatásáról láthattok képeket.
poszeidon sírja

Zsu, látogassatok majd el ide.

Ágikám!
Merre keressük? Segits!

lovas zsuzsa írta:

Messinia írta: Naprakészen tájékozódom a régészeti hírekről, muszáj tudnom, ha valamit felfedeztek. Ugye főleg az ókor érdekel, de az újabb dolgokra is vevő vagyok. :)
Meg is beszéltük, hogy Arisztotelész szülőfaluját a legközelebbi görög nyaralásnál útba ejtjük majd. :)
(biztos, hogy igaza volt anno a jósnőnek, aki azt mondta, hogy azért vonzódom ennyire ezekhez, mert előző életemben az ókori Hellaszban éltem, és valami irodalmi dologgal foglalkoztam, pl. szónok lehettem :) )

Verginába a helyed! Ott aztán látnál csodát! Kutakodj!!!!!

Zsuzsa, tudom én, hogy azt még látnom kellene, sőt ahová nagyon vágyom, az Delphoi, szégyen-gyalázat, de még azt sem láttam... :)
Ahová ki van irva, hogy archeological site, ott meg kell állni mindig, nincs mese. Thassoson is elég sok ilyen tábla volt, de a párom már tudja, hogy hiába csak egy-két kő van ott, nekem látnom kell. :)

Jók ezek a Karpathosi fotók, érdekes lehet a hely.
Zsuzsa, oda mentek idén?

Ági írta: Az általánosban megkezdett beszélgetést és gondolatot már itt folytatom.
poszeidon sírja

Ágikám!
Merre keressük? Segits!

Az általánosban megkezdett beszélgetést és gondolatot már itt folytatom.
poszeidon sírja

Messinia írta: Naprakészen tájékozódom a régészeti hírekről, muszáj tudnom, ha valamit felfedeztek. Ugye főleg az ókor érdekel, de az újabb dolgokra is vevő vagyok. :)
Meg is beszéltük, hogy Arisztotelész szülőfaluját a legközelebbi görög nyaralásnál útba ejtjük majd. :)
(biztos, hogy igaza volt anno a jósnőnek, aki azt mondta, hogy azért vonzódom ennyire ezekhez, mert előző életemben az ókori Hellaszban éltem, és valami irodalmi dologgal foglalkoztam, pl. szónok lehettem :) )

Verginába a helyed! Ott aztán látnál csodát! Kutakodj!!!!!

Naprakészen tájékozódom a régészeti hírekről, muszáj tudnom, ha valamit felfedeztek. Ugye főleg az ókor érdekel, de az újabb dolgokra is vevő vagyok. :)

Messinia írta: Megtalálták Arisztotelész sírját. :) :örül:
mno.hu/tudomany/gorog-regeszek-ugy-velik-megtalaltak-arisztotelesz-sirjat-1344214 - mno.hu/tudomany/gorog-regeszek-u ... at-1344214

Ugyes vagy, es tajekozott.
Itt a nyilvanis bejelentest epp tegnap este jelentetek a hiradoban.
Koszonom az ismertetesedet.

Tegnap jartunk az Amfipoli asatas kornyeken. Meg mindig nem lathatogathato.A muzeuma viszont nagyon sokat gyarapodott.Akiket erdekel, erdemes ott egy nagy megallot tenni.

amfipolinews.blogspot.gr/2015/01/blog-post_149.html - amfipolinews.blogspot.gr/2015/01 ... t_149.html
Újra nagyon megkedett téma.
A sírdom eddigi eredményei azt mutatják , hogy a nő alak 54 éves volt OLIMPIÁDA.
Tehát, Nagy Sándor anyja.
A vizsgálatok továbbá kimutatják, hogy a labirintusnak van még másik kettő bejárata. Ez volt a feltűnő, mit feltártak. A további feltárásokhoz elsősorban sok pénz, idő, türelem és nagy nagy szakértés kell. De amit most meg kell oldani az állami engedélyek ,hogy a területet az arheologia tudja bővíteni.
Szándékos félrevezetésnek szánhatták a már megtalált bejáratot a sírrablók számára. Bonyolultabb lesz a másik kettő bejárat feltárásának munkálata. De a főbejárat azok közül lesz ez már biztosan állítják a régészek.
Évek fognak hát eltelni, mire látogatható lesz ez a sírdomb.

A találgatások továbbra is folynak. Úgy érzik a régészek, hogy a fő sír tulajdonosa szándékosan levédte a maga eredetét. Egy bonyolult keresztrejtvény a labirintus. A pazl minden rublikáját ismerni kell azzoz, hogy a végszó kiderüljön.
A régi nagy emberek szerették ezt a játékot.
Gondoljatok bele a mi Atillánkba.
Sejtem többen olvastátok :
Gárdonyi Géza: Láthatatlan ember című könyvét.
Attila temetéséhez a Tiszát terelték el.
Koporsója három fedélből állt.
A táltosok egy ének részlete:
Atilla számára a legkedvesebb 12 fekete paripája élükön Villám, a kedvenc lóva. 40 embere temetői posztó zsákba kísérte a nagy királyunkat utolsó útjára.
Vele meghalni mentek.
Isten veled szép föld: Tisza, Maros tája,
Legvitézebb népem örökös hazája.
Testem már a földanyám keblébe megyen,
lelkem csillagok közt száguld az éjjelen!
Éjszaka történt a temetés. Hogy azok kik tudták, ők sem tudják majd beazonosítani pontosan a helyet. És még aznap éjjel a zsák gátakat megbontották és ráeresztették a Tisza vizét a sírra.
A halottat fejjel nyugatra, lábbal keletnek, a lovat melléje balról. A lónak is lelke van.
Éjfélkor mind a két lélek megmozdul és fölkel. A hun fölül a lovára és felszáll a csillagok közé.
Ezt írták Atilla temetéséről.

Nagy Sándor a görögnek azonos nagyságú királya volt. A nép halhatatlannak tartotta.
A görög nép Nagy Sándor személyét hatalmas legendával vette körbe.
Halhatatlanságára kitalálta az a meséket.
Az uralkodót magát is félig Istentől származónak gondolták.
Így rokonsága is azok voltak. Unokatestvérei és testvérei a tenger hableányai voltak, félig hal félig gyönyörű leány formájában.
Akik tudnak görögül, itt e cikkben meghallgathatják a meséket:
www.komvos.edu.gr/mythology/ent6/alexandros.html - www.komvos.edu.gr/mythology/ent6/alexandros.html

A legenda szerint a hajósokat kérdezik a Hableányok:
- Tengerész! Jó tengerész! Él-e a Nagy Sándor?
-?????· ?????????·?? ? ???????? ??????????;
Erre a válasz mindig ennek kell lenni:
- Él és uralkodik! Él és uralkodik és az egész világot uralja.
-?? ??? ?????????· ???????? ?????. ?? ??? ????????? ??? ??? ????? ????????.»

A következő cikkben arra próbálnak választ adni, hogy a valóságban vannak-e hableányok, más szóval sellők.
Amióta világ a világ, a tengerjárók sok különös dologról számolnak be napjainkig. Egy egy özön víz után is különös lények kerülnek ki a tenger és az óceánok mélyéről. Tehát minden mesének van valami alapja. A mitológia, a monda mese világa mindig valóságos elemekből születnek, de a félelem, a fantázia, és egy egy különleges esemény ezeket a tényeket mindig feldúsítja.
www.neraidokiklos.gr/forum/showthread.php?t=141 - www.neraidokiklos.gr/forum/showthread.php?t=141
????????... ??????? ? ??????
paraportal.gr

Egy dologra azonban figyeljetek fel.
A párhuzamok a legendákban Atilla és Nagy Sándor közt.
A kard....
Az egész világon való uralkodás...
A temetésnél egy másik különlegességre hívom fel figyelmetek.
Az ortodox temetési szokásoknak milyen mély gyökere van.
Bennünket pogányoknak tartóktól átvették szokásainkat elsőként a bizánci időszak keresztény szokásai közé, majd az ortodox keresztény vallás a mai napig tartja e szokást.
A halottat fejjel nyugatra, lábbal keletnek.
A kihantolást is. A déli törzseink tették ezt elsőként. A kék szemet az elhunyttal temették. Majd mikor el kellett hagyni egy egy területünket ilyen olyan okoknál fogva a törzseinknek, akkor kihantolták a sírjaikat is. Egy batyuba kötötték a sírokban talált kis csontdarabokat is, és vitték magukkal. Mondván:
SEMMIT NEM HAGYUNK MAGUNK UTÁN!
A mai magyar keresztények ezt az ősi magyar szokást már nem ismerik. Furcsálják a görög nép Barbár szokásait...
Most mi mondjuk rájuk e szokásuk miatt, hogy barbárok.
Régen a görög népcsoportok neveztek bennünket barbárnak.
Az a vallás, az arámi kereszténység volt.
Minek szokásait a korszak váltás idején üldözték, majd egy az egyben minden hozzátartozó ritussal átvették a mai ortodox és katolikus keresztény világba.

Kicsit ide oda kalandoztam a gondolatokban. Szándékosan tettem ezt.
Ezáltal látjátok, hogy az Amfipoli sírdombon hogyan dolgoznak. Amíg volt pénz a feltárásra, addig teljes sebességgel dolgoztak. Most egyenként nagyító alá tesznek minden kis darabot és kalandoznak, olvasnak, vitatnak.
Azt hiszem így teljes az a kép, hogy mik történek most ott az ásatáson.

Egy gyors fordítás, hogy ma mit írtak Amfipoli ásatásról.
Pénzgyűjtésről van szó.
www.msn.com/el-gr/news/national/%CE%B1%CE%BC%CF%86%CE%AF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7-%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%BB%CE%AE%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD/ar-AAf5iEC?li=AAaiBsP&ocid=UP97DHP - www.msn.com/el-gr/news/national/ ... id=UP97DHP

Nem ült le a port a tavalyi nyári és Amphipolis visz viták, forgatókönyvek és ellentétek a monumentális együttese a Tomb kasztok. A második felvonásban a sokat emlegetett nemzetközi forgatókönyvírás, a kétely klímájáról néhány régészeti világ táplálja a közelmúltban értelmezései ásatási csapat mellett az új ismereteket bemutató kultikus emlékmű efiroismenou halott által tervezett Deinokratous tiszteletére Ifaistionos igény és finanszírozása M. Sándor.

Ha az első felvonásban a hangsúly a vita volt a személyazonosságát az elhunyt és társkereső, a kutatók, hogy az építőiparban a műemlék végén a 4. c. és a másik oldalon a keresztelésre Roman, a második fejezetben minden összefonódott. Antigoné és a rendelési monumentális projekt méretei a hatalmas hadvezér miatt különböznek a szövetségek közötti történelmi adatok: Az a legutóbbi tervezési gyakorlata M. Sándor, aki építette az ő hősei Ifaistionos volt a viszonyítási alap a későbbi építési a sír? kéri az építész úr feltárás. Mich. Lefantzis.

A keresést Mrs. Lefantzis építészmérnöki szakosodott a történelem építészeti örökség iránya nem felel meg a személyazonosságát az elhunyt. Ez megy a korreláció megállapításait, amely összekapcsolja a puzzle értelmezési a célkitűzéssel, hogy egy emlékmű kivételes építészeti tipológia. A meglepetés nem ért véget itt. Vannak más leletek, tanult és hamarosan megjelentetjük, biztosította a K .

Az egyedülálló találja kulcsszavak

A kotrógépek meg vannak győződve arról, hogy a monogram vésett ANT észlelt négy ponton a burkolat ép és a felirat: megkapta a klaszter a szó Ifaistionos márvány építészeti, egyedi eredmények kulcsfontosságúak a megértése és értelmezése az emlékmű.

A monogram, mint a felirat: kapott IFAISTIONOS megemlíteni átvételét szerződés építőanyag esetleg Antigonusnak a Félszemű, vésett építési és dátummal három vezető tudósok epigrafika görögök és külföldiek, akikkel együtt A csapat Amphipolis , mondja a K Mr. Lefantzis. Nem hozzák nyilvánosságra a nevét epigrafologon Amphipolis vált ingatlanok és vita a nemzetközi tudományos közösség. A tanulmány halad nagy óvatossággal, nem rohant, és nem rohan mutasd meg nekik, mondja.

Dokumentált és a modern technológia volt a folyamat, visszafejteni az előadások a fríz. A jelenetek istentiszteleti egy halott afiroismenou nem egy fantasy összetételét, válaszolta a kritikusok, Mr. Lefantzis. Az újratervezés Az előző kamera nagy felbontású, másolás a színek és a vonalak, amelyek a háttérben.

Titkok az emlékmű keresett és egyedi méretek ház épült, hogy támogassa a dombon. Az építészeti tagjai kelt (késői 4. sz.) Vezető tudósok (Stephen Orlandos, Oscar Bronir, Stephen Miller) nem hagy kétséget azonosításához szétszórt márvány tagok pusztulása után a sír a rómaiak, mondja Mr. Lefantzis. Több mint 600 darab található a Amphipolis. Közülük 99% a származik a sírból.

Ez az egyetlen épület, amely használtunk márvány. Ők alkotják a legnagyobb azonosító tagjai még soha nem volt egy régészeti lelőhely és a helyreállítás kiemeli építési-architektúra modell, mondja Mr. Lefantzis. Ez egy emlékmű gyönyörű, igényes, kifinomult, egyedülálló a maga tipológia, haladó a maga idejében modell viselő élmény egy nagyobb földrajzi egység, dolgozott kézművesek kiválóan ismerő műszaki projektek - a konstrukció, amely felülmúlja a minősége és szerkezete milyen Ők már felfedezték a mai napig.

Tapasztalt régészek tudományos feltárás projekt Macedóniában úgy tűnt, hogy meggyőzte a társkereső az emlékmű, miután a nemrég bejelentett ásatási csapat. Azokban az ügyekben a Heroon Ifaistionos fenntartások. Ez nem könnyű találni. Ez összetett. Dekódolás és tolmácsolás igényel kiterjedt kutatás és gondos tanulmányozása, mondja.

Mivel ásatási a sír még nem fejeződött be -anaziteitai finanszírozását annak folytatása ;, Amphipolis táplálja a vitát a régészeti közösség egy kihívást jelentő körülmények között éveken át. Nem ugyanaz történt felfedezése Vergina?

pamag írta: Újabb cikk Amphipolisról:

www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20151001-amphipolisz-nagy-sandor-sir.html - www.origo.hu/tudomany/tortenelem ... r-sir.html

Mivel itt részletesebben írnak, én csak egy rövid újság részletet találtam ma erről.
www.msn.com/el-gr/news/national/%CE%B1%CE%BC%CF%86%CE%AF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85/ar-AAf3OCu?li=AAaiBsP&ocid=UP97DHP - www.msn.com/el-gr/news/national/ ... id=UP97DHP
mondom mi történt.
Azaz én sem tudom biztosan. Csak találgatok.
Mindenesetre politika van ebben a témában.
Megint az őserőnél kezdem.
Ciprasz...
ÚJRA AMERIKÁBAN VOLT.
Hosszan.
Felkérte az amerikai pénzes embereket invesztáljanak be görögbe.
Ő aki azt mondta ...
Majd hazajött és azt rebesgetik 71 évre felemelik a nyugdíjasási élertkort, össze vonnak minden társadalom biztosítást. Az adók felszaladnak 57 %ra. Csak kártyával tudunk majd fizetni mindenhol. Jövőre kezdik, hogy az orvosnál csak azzal fognak majd fogadni fizetést. Forog majd készpénz is kézen, de csak a kártyával történt fizetésekből lehet majd adó kedvezményt vagy adó visszatérítést kapni.
Támogassuk egyénenként saját lakásunkba a menekülteket. Etessük, itassuk, ápoljuk otthonunkban őket. Bemutatnak olyan riportokat példaként, hogy hogyan kell befogadni otthonunkba a menekülteket.
Azt gondolom, hogy mindenki csak hébe hóba nézi a televízió híradásait.
Senkit nem érdekel mi történik a politikai életben.
És hogy néző közönséget verbuváljanak, most újra nagy dobra vernek egy kettő témát.
- folyó víz van az Áris- on
- Ifesztionasz van az Amfipoli sír domban.
Nagy Sándor Ifesztionoszra azt mondta?
- Ő, én vagyok.
Értitek mi történik?
Pénz nincs az ásatásra. Újabb leletek a valóságban nincsenek, csak a tavalyiak bővebb ismertetését időzítették mostanra. Az ősszel is jártunk arra. Már nem is őrzik az ásatás környékét, és egész nyáron semmi sem történt ott.
A híradás felét e másik kettő témával töltik ki.
Feltételezésekről beszélnek.
Semmi bizonyítható nincs.
Politika ez.
Ki mit olvas ki belőle?
Az egész világ egy ARCHELOGIA LETT!
Ott használjuk azt a szót: Talán, esetleg, feltételezzük. Mindez ez egy bizonytalanság.
Ezt kell lefedni légből kapott témával.

Szép hétvégém van.
Szedtünk gesztenyét , diót, és kevés róka gombát is találtunk. Az idő is szép.
Minden szállásadó és sziget lakó pihenéssel és a családjával tölti a napokat. Vidáman, meghitten.
Ez valóság.
Kívánok nektek is nagyon szép hétvégét.

Oldalmegjelenítési idő: 0.207 másodperc
endeel