file Anekdoták, vidám, kedves történetek

Ági válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Gyerekek, a tegnapi templom látogatásom valami csodálatos volt.
Minden évben azonos, és minden évben ámulattal tölt el.
Tegnap volt Jézus keresztre feszítésének megemlékezése.
Munkaszüneti nap a keresztény helyeken. Kívételt képeznek tehát az pumák, török tráki települések. ezért napközben oda mentünk át vásárolni az ünnepekre. Xantiba.
6 óra felé értünk haza. a második kompra fértünk fel. Mindenki ünneplőbe öltözve, láthatólag a templomba kéaszült minden autós. ahogy a faluba értünk, mi ia elmentünk az EPITÁFIÓ-nál áldozatot mutatni. Ez egy gazdagon felvirágzott .. keresek képet róla.
xryshaygh.wordpress.com/2009/04/17/ - xryshaygh.wordpress.com/2009/04/17/?-?????????-??????a-«???????????»-??/
www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&op=viewPost&pid=15959 - www.musicheaven.gr/html/modules . ... &pid=15959

Keresztvetés, majd négykézláb átmászunk rajta úgy, hogy a mászásunk egy keresztet írjon le. A tömeg már akkor ott torlódott. Mi csak 9 órára mentünk vissza, hogy a mise utolsó félóráját meghallgassuk. Párom reggel azért még volt gyónni is. Fél tízkor kezdődött, hogy a tömeg gyertyával a kezében, vigyázva az ki ne aludjon, megvárta míg a ministráns gyerekek kiséretében ki nem hozzák az EPITÁFIÓT. A tömeg az mögött sétál. egyházi éneket énekel. Körbejárjuk a falut. elől egy nagy ministráns fiú a vállán a kereszttel mellette a tömjénezők. Mögötte a pap és mi. minden térnél megállunk, egy ima, és így haladunk vissza a templomhoz. Egy órás út. Ének, illat, gyertyák. Mindenhol így van ez, de a mi falunk a hegyoldalba épüt és a kígyózó tömeg a 1 km-es gyertyafényes vonulása. Ehhez hozzájön, hogy a régi naptár hívői ezt a sétát fél órával később kezdik. így egy emberi koszorút fonunk a falu köré. vissza-vissza tekintünk a sötétben. Oly sötét persze nincs, hiszen minden házban egy lámpának a bejáratnál világítani kell. Egyszer megnézném a partról, hogy milyen csodás panorámát az ez a látvány. Ahogy visszatérünk a templomba, petárdákkal köszöntik az Epitáfiót, majd újra megkezdődik a mise, de akkor már szinte csak énekek. Az még egy fél óra.
Nem tudom visszaadni soraimmal. De kívánom egyszer, ha tehetitek vegyetek rész egy görög ortodox ünnepsoron.
Sietek, mert készülődni kell az ma éjfélkor történő feltámadás megünneplésére.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Érzem miről írtál. Tudod, mindannyian a pénzért dolgozunk. És fontos a pénz, hiszen a mindennapjaink nem mennek anélkül. De olykor kevéssel, sőt nagyon kevéssel is beéri az ember, ha szereti a munkáját, mert örömet okoz neki. Az emberekkel való munka mindig a legfárasztóbb. Hozhatja a legnagyobb fájdalmakat is, de hozhatja a legnagyobb örömöket is.
Én is sokszor érzem a kiérkezett vendégek között, hogy hazamegyek hozzájuk pihenni. És ez azóta van, mióta ez a honlap van. A magánvendégekkel sok levelet váltok, tehát ők ismeretlenül is ismerősek lesznek a levelek által. Veled, akit még személyesen nem ismerek, úgy leszünk majd itt, mintha mindig ismertelek volna. És tudjátok milyen jó úgy kimenni a csoportot fogadásra a kikötőbe, hogy az 50 főből legalább 5-6 ilyen ismerős van. A busz sofőrök még az első évben megdöbbenve kérdezték, hogy ismersz mindenkit, mindig ilyen közvetlen vagy és közvetlenek veled? Azóta már megszokták, hogy az én csoportom egy nagy család.
És azt hiszem, nem csak az idősek érzik, úgy hogy ti vagytok a családjaik. Mivel az időd felét velük töltöd, te, ill. ti is úgy érzitek őket.
Kellenek az ünnepek, hogy ellágyuljunk egy kicsit lelkileg.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

noriga válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Honey, igazán nagyon szép és megható amit elmeséltél. Jó érzés tudni, hogy még van ilyen!

Honey válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Ma egy nagyon megható élményben volt részem. Igaz, nem éppen a görögökkel kapcsolatos, de szeretném megosztani veletek.

Egy idősek otthonában dolgozom és ma volt a Húsvéti ünnepség. Egyszerűen gyönyörű volt. A mentálhigiénés csoport tagjai állították össze a műsort és minden épületben, annak minden emeletén külön-külön előadták. Az előadás szólt Jézusról, az ő tanításairól, a keresztrefeszítéséről és feltámadásáról. De felelevenítődtek a húsvéthoz kapcsolódó népszokások és a tavasz köszöntése. Mindez zenével, verssel kb. fél órán keresztül. Annyira szépre sikerült, hogy teljesen elérzékenyültem. De nemcsak én. Sokunknak könnyes volt a szeme. Sajnos sok itt élő idős embernek nincs hozzátartozója, vagy sokukat nem látogatják. Nekik mi vagyunk A CSALÁD. Azt hiszem, hogy igazán meghitt és családias ünnepségben volt ma részünk mindannyiunknak. Látni a szemekben a csillogást, a már halványuló, de még meg-meg csillanó fényt... Az ilyenekért érdemes élni és itt dolgozni.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!!!

mia válaszolt a témára:

a görögök pontossága...
szintén tavaly történt, amikor a rally vb egyik gyorsasági szakaszát gyalogosan közelítettük meg, az egyik kereszteződésben (földutak kereszteződése volt...) álló rendőrt megkérdeztük, hogy mennyit kell még menni a pályáig. mondta, hogy ááá már nincs messze, talán 5-10 perc. majd' 1 órát gyalogoltunk tikkasztó hőségben, hegymenetben. :D

mia válaszolt a témára:

tavaly, amikor a nászutunk volt, pár éjszakát Loutrakiban szálltunk meg. a szállodában minden reggel egy idős néni szolgálta fel a reggelit, és mindig hozott egy kis gyümölcsöt is. mindennek, amit letett elénk az asztalra, elmondta a görög nevét, majd elismételtük neki, aztán minden reggel nagy öröm volt, hogy tanultunk néhány új szót. egyik reggel cseresznyét tett elénk, és mondta a nevét... kísértetiesen hasonlított hangzásra a magyarra... és nevetve mondtuk: igen, cseresznye! ő meg mondta, hogy nem... cseresznye! mi meg hogy igen-igen, cseresznye. aztán elkezdte betűzni: kerászia :D

Verus válaszolt a témára:

Hű, már mennyi infóóó!!! Én meg nem győzöm raktározni, hogy semmit ki ne hegyjunk!!! A másik fórumról az unokahugi kinyomtatta az összes leírást!! Azt hiszem lesz mit tanulmányozni az odaúton, és összeállítani az útitervet, ha azt az egy hetet maximálisan ki akarjuk használni!

MInden esetre köszi mindenkinek, aki hozzájárult, ehhez a sok értékes információhoz ! Igyekszem valamit én is viszonozni belőle, ha visszaérkeztünk!

balazsh válaszolt a témára:

bontom írta: /Folytatás/

Idő: 2008. 07. 01. 16:00
Team: 4 jeep, 16 fő (10 felnőtt, 6 gyerek)
Hely: Teologosz
Cél: Egy ottani képeslapon látott gyönyörű barlang folyóval/tóval(?)
Küldetés: A CÉL felderítése, lefényképezése.

A mission könnyűnek ígérkezett. A cél, helyi források alapján: 500 méterre arra van. Hosszas keresés és járatlan utakon való 2 km-es tévelygés után találtunk valamit, amit csapatunk egyik tagja közelről is meg akart vizsgálni. (Szia Sanyi! :) ) Sikerült neki:

Küldetés értékelése: A cél (képeslapon látott gyönyörű barlang) helyett új turisztikai látványosság felfedezése. Megközelítésének módja jelenleg csak csapatunk tagjai által ismeretes.
Akta zárolva.
Titkosítva.

Ez az Ági ez mindent összeszed! :lol:
Mi csak köveket pakoltunk a jeep-be.

A következő héten a fotozás nekem szárazon sikerült, de azért nálunk is volt egy fürdőző.
Mi a köhídtól továbbvezető utat fedeztük fel. De én nem titkosítom, hanem a beszámolómban majd leírom.

bontom válaszolt a témára:

/Folytatás/

Idő: 2008. 07. 01. 16:00
Team: 4 jeep, 16 fő (10 felnőtt, 6 gyerek)
Hely: Teologosz
Cél: Egy ottani képeslapon látott gyönyörű barlang folyóval/tóval(?)
Küldetés: A CÉL felderítése, lefényképezése.

A mission könnyűnek ígérkezett. A cél, helyi források alapján: 500 méterre arra van. Hosszas keresés és járatlan utakon való 2 km-es tévelygés után találtunk valamit, amit csapatunk egyik tagja közelről is meg akart vizsgálni. (Szia Sanyi! :) ) Sikerült neki:

Küldetés értékelése: A cél (képeslapon látott gyönyörű barlang) helyett új turisztikai látványosság felfedezése. Megközelítésének módja jelenleg csak csapatunk tagjai által ismeretes.
Akta zárolva.
Titkosítva. :)

bontom válaszolt a témára:

Szia Ági, sziasztok!

Ígéretünkhöz híven itt vannak azok a képek, melyek emlékezetes jeep-szafarinkon készültek, és idegenvezetőnk gyűjtőszenvedélyéről, valamint a Suzuki Jimny befogadó képességéről tanúskodnak.

(off: kicsit szét lett ráncigálva a képekkel a topic, bocsi :) )

pamag válaszolt a témára:

Az egyik utazós tévécsatornán folyt ez a beszélgetés egy görög pacák meg egy riporter között (nem személyesen láttam, sajnos)
Görög : -Tudja-e, hogy mi a különbség a görög ember és a nem görög ember között?
Riporter : -Nos, mi?
Görög : - A nem görög ember azért eszik, hogy éljen. A görög azért él, hogy egyen!
:zabálás:

Ági válaszolt a témára:

Próba.

pamag írta: Paralia 2002. Első görög (és igazi külföldi) nyaralásunk.
A lányom nagyokat derült, mennyi helyen van kitéve magyarul az étlap. Elkezdte gyűjteni, fényképezni. Az egyiknél a kezembe nyomta a gépét, hogy ő odaáll a tábla mellé, úgy fényképezzem le. Az egyik kinti asztaltól felpattant egy görög, mint a nikkelbolha, mint kiderült, a tulaj volt. Na, gondoltuk, most jól le leszünk tolva és el leszünk zavarva. Feugrott, odarohant, Szeretlek, mágyár!!!, átkarolta a (19 éves) lányom vállát, és vele együtt kellett lefényképezni. :nyalóka:

Paralia, utcasarok. Pesten élő néger ott árult a járdán kínai vacakokat. Jól elbeszélgettünk... :dilinyós:

Mikor a Meteoráknál kiszálltunk a buszból, az összes árus rákezdte : gyere mágyár! vegyél, mágyár! :rugós:

Paralián (mondom, ez még 2002-ben volt) egy bácsi árult cseresznyét egy adott helyen. Mindennap vettünk tőle. Pár nap múlva az utca túloldaláról nagyot köszönt. Hát bizony forgolódtunk, hogy kinek szólhatott a köszönés? de bizony csak nekünk szólt az, mint biztos vevőknek. Nagyon kedves volt.
:popcorn:

Paralia 2002. Első görög (és igazi külföldi) nyaralásunk.
A lányom nagyokat derült, mennyi helyen van kitéve magyarul az étlap. Elkezdte gyűjteni, fényképezni. Az egyiknél a kezembe nyomta a gépét, hogy ő odaáll a tábla mellé, úgy fényképezzem le. Az egyik kinti asztaltól felpattant egy görög, mint a nikkelbolha, mint kiderült, a tulaj volt. Na, gondoltuk, most jól le leszünk tolva és el leszünk zavarva. Feugrott, odarohant, Szeretlek, mágyár!!!, átkarolta a (19 éves) lányom vállát, és vele együtt kellett lefényképezni. :nyalóka:

Paralia, utcasarok. Pesten élő néger ott árult a járdán kínai vacakokat. Jól elbeszélgettünk... :dilinyós:

Mikor a Meteoráknál kiszálltunk a buszból, az összes árus rákezdte : gyere mágyár! vegyél, mágyár! :rugós:

Paralián (mondom, ez még 2002-ben volt) egy bácsi árult cseresznyét egy adott helyen. Mindennap vettünk tőle. Pár nap múlva az utca túloldaláról nagyot köszönt. Hát bizony forgolódtunk, hogy kinek szólhatott a köszönés? de bizony csak nekünk szólt az, mint biztos vevőknek. Nagyon kedves volt.
:popcorn:

Hát anekdoták valószínűleg nemigen vannak. Ahhoz ott kell élni, hogy ilyeneket felszedjen az ember.
Inkább csak vidám történetek. (Bármelyik görög csücsökből való.)

Thassoson nekünk nem volt jellemző a vidám kaland (ez egyéni dolog). De jópofa volt, mikor a naplementére várva, egyszercsak éktelen kolompolás, zenebona verte fel a csendet. Dallama is volt, csak nagyon lárma volt, gondoltam, ki a fene hallgat ilyen hülye zenét ilyen hangosan? Hát a birkanyáj ereszkedett le a szemközti domboldalon... ahány kolomp, annyi hangzás.
:futyul:

Ági válaszolt a témára:

pamag írta: Nem kifejezetten az anekdota kategória, de nagyon tetszett Heltai Péter Athéna című könyve.
Igaz, hogy belülről nézve (tehát görög rokonokkal, nyelvtudással) kicsit más az odalátogató helyzete, de nagyon tetszik, ahogy leírja a görög viszonyokat, sőt helyenként, ahol kifejezetten turistaként jártak, a turista-tapasztalatot is.

Milyen érdekes, hogy senkinek sincs egy két vidám története. Pedig naponta érkeznek az emailomra olyan vendégek levelei, akik engem szórakoztatnak. Hiába tuszkolom őket, hogy inkább idelépjenek be nem látom, hogy bemerészkedtek volna. Tőlük vártam hogy beíndítják ezt az oldalt. Abból, hogy hányan olvassák, és hányan írnak be, megint következtetek arra, hogy 90% a csendes szemlélő, és a piciny töredék az aktiv tag.
Bevallom, én is félek a köz előtt beszélni. Csak el kell tudni kezdeni, utána már egyszerű lesz.
Ti, akik csak olvassátok, hozzátok szólók.
Látjátok írhattok teljesen személytelenül is. Sokkal színesebb lehetne a fórum, ha több személytől lenne hozzászólás.
Kérlek, vegyetek egy kis bátorságot, írjatok ti is egy két sort.
Látjátok senki nem neveti ki a másikat. Senki nem piszkálodik.

Verus válaszolt a témára:

-

Nem kifejezetten az anekdota kategória, de nagyon tetszett Heltai Péter Athéna című könyve.
Igaz, hogy belülről nézve (tehát görög rokonokkal, nyelvtudással) kicsit más az odalátogató helyzete, de nagyon tetszik, ahogy leírja a görög viszonyokat, sőt helyenként, ahol kifejezetten turistaként jártak, a turista-tapasztalatot is.

2004-ben nagy körutat tettünk Görögországban. A peloponnészoszi utolsó szálláshelyünk Arkoudi falucskában volt, Killini kikötő közelében. Itt öt napig pihentünk. Ahogy mászkáltunk a környéken, láttuk, kezd érni a dinnye (május vége volt). Egy bácsi el is kezdte árulni a kapujában. Utolsó nap, induláskor, még megálltunk a bácsinál dinnyét venni (kiderült, hogy még azért érhetett volna). Feltűnt neki a külföldi rendszámú autó, kérdezte, honnan valók vagyunk? (Persze testbeszéddel kommunikáltunk leginkább) Mondjuk neki : Ungária! Erre ő: Áááá! Bulgária! Mondjuk: Nem! Ungária! Ááááá! Bulgária! Az szép! Neeemm!!! Ungária!!! Tudom, tudom, Bulgária! ...
Tényleg igaz, hogy a görögök a közvetlen környezetükön kívül nemigen ismernek mást...

De ugye alapvetően görög történeteket írjunk?

Ági létrehozta a témát: Anekdoták, vidám, kedves történetek

A párom évek óta morog, hogy nem kapott tőlem még igazi ajándékot. Ismerte szülővárosom történetét. Elmeséltem neki azt is, hogy a gyermekkoromban a Nagykőrösön, a szomszédos pipagyár területén játszottam. Onnan szeretett volna egy meggyfa, vagy egy rózsa gyökérből, kézzel faragott pipát. Elképzelte magát, mint kopasz, borzos szakállú kapitány, egy eredeti csibukkal a szájában.
Ki kellett ábrándítanom ebből az álomból, mert a gyár már évtizedek óta nem létezik.
A másik vágyára, amely egy helyi húros hangszer, a baklama volt, arra azt mondtam, ha pénzem lesz, és jó leszel,- majd megkapod. Kérdeztem tőle, tudsz játszani rajta? Nagy könnyedén meghúzta vállát, mondván annak pengetéséhez nem tudás, csak jó kedv kell.
( A baklama, egy tenyérnyi húros hangszer, vagy a kisujjuk megszarusodott körmével, vagy segédeszközzel ütemre pengetéssel ad hangot. Kicsinek kellett lenni. Miért? A hunta idején tilos volt az éneklés, a tánc. A szórakozó helyeken is a zenészek csak merev testtel ülve zenéltek, a ritmust csak a fejük bólogatásával, lábuk topogtatásával adhatták. Az énekesnek is ülni kellett, ő a kezét magasra emelhette, és azzal eltáncolhatta az ütemet. Ezért alakultak ki olyan lebujszerű titkos kávéházak, ahol ital mellett énekeltek, zenéltek. Ide persze csak férfiak járhattak. Szívták a narkós cigarettájukat, itták a cipurót, meg kemény pénzekben játszottak különféle szerencsejátékot. Tehát nem volt zenekar, meg énekes. Ez a kis hangszer befért zakójuk belső zsebébe, a kávéház hangulata, pedig amikor tetőfokra hágott, akkor közösen énekeltek a baklama pengetésére. A lassan 40 éves nótákat kiadták először csak hanglemezen. A hatóságok betiltották forgalmazásukat. Napjainkban jelentek meg újból, immár cd-n. Már nem tilos ezeknek hallgatása. )
Az évek teltek, időnként eszébe jutott a baklámája. Szemrehányó tekintetét, hogy felvidítsam, elszaladtam a cukrászdába, és vettem neki egy doboz baklávát. (Neve és eredete török, mézes, szirupos diós réteslapos édesség.)
Nyáron, mikor első Kavalai kirándulásunkat tettem az Apollonos vendégekkel, a szabad programuk kezdetekor, el szerettem volna búcsúzni tőlük, mondván egy magánügyet szeretnék elintézni. Ők, kíváncsian faggattak,- de hová megyek? Mondtam, baklamát szeretnék venni. Együtt vettük nyakunkba a hangszerüzleteket. A belvárosi elegáns üzletben nem nyerte el tetszésünk a kiszolgálás módja, így tanácstalanul töprengtem, hová tovább? Majd megakadt a szemem egy kávéház teraszán, ülő idősférfiakon. Ha valaki tudja, hol lehet ezt a hangszert beszerezni, hát ők azok! Kis társaságommal, az úriemberekhez fordultam kérdésemmel. Ők először egy semleges tekintettel megnéztek bennünket,- turisták. A szomszédos cukrászdába küldtek bennünket. Türelmesen ott álldogáltam, és mondtam nekik,- eddig több doboz baklavát vettem, most a húros hangszert, a baklamát szeretném megvásárolni. Erre mind a négyen összenéztek, becsukták asztali táblajátékukat, pénzt dobtak az asztalra, és felkaroltak bennünket és végigvonszoltak bennünket a centrumból, fel a hegy felé egy kis utcába. Útközben faggattak, olaszok, spanyolok vagyunk? Mikor végre megértették, hogy magyarok, jöttek felénk a cigányzenére és focistákra vonatkozó kérdéseik.
Meg lett hát a baklama. Nagy volt az öröm. Részünkről.
A kutyánk és a macskánk riadt csak meg, mikor Pánosz dédelgetve ölébe vette hangszerét.
A baklamás történet folytatása később…

Oldalmegjelenítési idő: 0.404 másodperc
endeel