file Anekdoták, vidám, kedves történetek

Ági válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Messinia írta: Köszi, hogy raktál be képet, igy már könnyebb beazonositani.
Látható ott valami a romokból? Vagy ez most akkor magánterület?

Igen nagyon látványos volt!!! Fel lehetett mászni a világító toronyhoz is. ÉS LE LEHET MENNI! MERT KIZÁRóLAGSÁGOT SENKI MAGÁN NEM KÉRHET. A PART ÉS A TENGER MINDENKIÉ!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Messinia válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Köszi, hogy raktál be képet, igy már könnyebb beazonositani.
Látható ott valami a romokból? Vagy ez most akkor magánterület?

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Messinia írta: Ó, már nézem is a térképen, hogy hol van ez a partszakasz.... :)
De gondolom az ottani feltárásokat, romokat most az épitkezés miatt nem is lehet megnézni.

Tegnap Bazsi dolgozott a honlapon és nem tudtam betenni a képet. A Paradisó és Aliki közti szép öböl. Most tettem fel a képet. ILYEN VOLT. Tekerj vissza a szöveghez.

Messinia válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Ó, már nézem is a térképen, hogy hol van ez a partszakasz.... :)
De gondolom az ottani feltárásokat, romokat most az épitkezés miatt nem is lehet megnézni.

Boldogságos jó hírt mondok a szigetünk vad partjainak szerelmeseinek!
Szomorúan tapasztaltam, hogy az Agios Joannis öbölben a 3 éve oroszok által megvásárolt öbölben nyár kezdetén buldozerek és géppark kezdte meg a munkálatokat. Több ezerágyas hotel építését kezdték ott meg.
Nagy volt ott a rongálás év tizedek óta. 7 évente szándékos gyújtogatás történt ott, a archeológia miatt. 1974 ben találtak ott halászok 3 méteres arany kétkarú mérleget és sok sok mást. Azok i.sz előtt 700 bol származnak. A későbbi keresztény időszak kolostorából is kerültek kik a nagy feltárások idején leletek. a legértékesebb dolgok a francia nagy múzeumok őrzik. Francia régészek végezték el az első feltárási munkálatokat. Ők vittek mindent. Szó szerint. Onnan kezdve megszűnt a mezőgazdasági termelés is ott az öböl környékén. Márcsak birka legelőnek lehetett használni a hatalmas öblöt és a felette húzódó hegyoldalt. Ott fent római korból származó sírokat tártak fel. Az egykori tulajdonosoktól a terület nem lett elvéve. De semmire nem tudták használni. Hogy legeltetésre jó legyen, meg hogy előbb utóbb tűzgócnak minősüljön, a területet többször véletlentűz elpusztította. Majd 3 éve összefogtak a terület tulajdonosok, és egy gazdag orosznak eladták az öblöt. VIGYÁZAT!!! Tábla mutatta archeológia. Ókori világitó torony az egykori bizánci kolosor romjai tetejénél. Lent az öbölben épület aljzatok az ókorból. Egy kis város rész romai voltak. Az orosz 3 év alatt megkapta mégis az építkezési engedélyt.
Hmmm... Nem sokáig tartott az öröme. Most kárörvendő vagyok. Bocsánatot kérek ezért, és érezzetek velem. Újabb hatalmas értékes régiségek bukkantak fel az építkezés megkezdése során.
Nos, most derül majd ki, milyen befolyásos az építkező. Elbukik majd mindent? A befizetett pénzét, és a teljes területet? Vagy egy idő után majd folytathatja újra az építkezést.

Szia Ági!

Mi rendben hazaértünk! 18:05-kor léptük át a Magyar határt a 05:45-ös első komppal indultunk!
Az összes vendégek ismét nagyon elégedettek voltak, jövőre ismét jön mindenki!!! :)
HÉTFŐN ÚJRA NÁLATOK LESZÜNK A KIS CSAPATTAL! Majd HÍVLAK A KOMPRÓL.
Ja....és ez az ufo
www.google.hu/search?q=awacs&rlz=1C9BKJA_enHU636HU636&espv=1&hl=hu&source=lnms&tbm=isch&sboxchip=K%C3%A9pek&sa=X&ei=CbCcVYvoCoa9Ub6PhagL&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=653#imgrc=_-https://www.google.hu/search?q=awacs&rl ... 53#imgrc=_
Addig is puszi: Levente

NEM, NEM EZ AZ UFÓ! :D

Nos, újra itt vannak.
Az Achilleon, Jota, Aiolos stúdióók vendégei láthatják a legjobban.
PART KÖZEPÉN LEVŐ VENDÉGEK
21.30-kor jelenik meg. 22.00 óráig egy helyen látható. Nincs hangja.
A gépem írtam nem egy profi gép.
Próbáltam csillagot is fotózni vele, de azt nem sikerült.
Ezt a két fényt is csak így tudtam levenni. A sziget teljes közepe felett van, kb 1km távolságra a hegytetőtől. Mozdulatlan. Sem nem erősödik, sem nem gyengül a fénye.
22.00 órakor kezd láthatóan távolodni, majd hirtelen kialszik a fény. Mintha egy pályán hátrálna.
a fotókat próbáltam tűzijáték ill. éjszakai, meg tájkép készítésben elkészíteni. A csillagok 21.45 körül jelennek meg. És nincsen ilyen erős fényű, még az est hajnal csillag sem.
A nagy teljes biztos reflektorfényeket ad ki körbe. Pános is nézte a nagyon jó minőségű tengeri látcsövével. Már nem nevet ki.
Ma estére jobban kiélesíti, hogy jobban láthassuk.
Nem tudjuk mi ez.

kissas57 válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

minden reggel látok, igaz csak egyet, mikor a fürdőbe megyek, de az iszonyat ronda, mondom is neki; ufffál már el, mert a kv.-n (ébresztőn) már túl vagyok :D

Igaz az ufóról szóló hír.
Nem bírtam tovább, kibukott belőlem, ahogy összeszedtem ma a csoportot. Nevetve mondtam, vártam, hogy mindenki nevet majd. De nem ez történt. Összevitatkoztak a szállások vendégei. Ugye megmondtam, ugye megmondtam volt a vita lényege. Ők minden este látták.
A sziget közepéről jön a két ugyan úgy leírt fény. Minden este azonos időben 20 percig tart.
A szállásokon a vendégek fele látta, a másik fele nem. Akik látták elmesélték a többieknek, és persze azt kapták, mint én tegnap este.
Sapka volt rajtuk? Nem szégyenled magad, felnőtt komoly ember lévén ilyeneket mondasz. Berúgtál?
No, most a hitetlenkedők kaptak tőlük.
A most érkezettek majd nézik este a kettő furcsa fényt.
Nem olyan jó fotógépem. Ha újra lesznek, lekattintom.
Pános azt mondja, hogy műholdas tv közvetítő van ezen a pályán és azt láthatjuk.
Nem tudom az milyen...

A tv programok kevésbé jól foghatók.
Nem tudom mit merjek hinni.
Azt mondjátok, úgy vagyunk mint az 50 évvel ezelőtti itteni emberkék, kik az első autót mikor meglátták, Azt hitték keréken közlekedő birka akol, mely még füstől is...
Pamagtól ezt kaptam az ufó látásom miatt...

Furcsa jelenséget láttunk tegnap este 21.30 körül az Ypsárió és a Profétis Ilias körüli fenn síkről.
A Halkiás markettől jöttem fel a falu felé. Szép tisza volt az ég, sehol egy felső és még sehol csillagok. Szeretem nézni a hegyvonulat tetejét. Szemből felérkező hold nagyon szép sziluettel ruházza fel a hegyvonulatunk csúcsát. Mélykék vonallal élesen látszott a falunk feletti hegyvidék. Most volt kettő furcsa nagy fény. Egy kisebb, és egy hatalmas. Gondoltam repülők mehetnek a szemközti partokra. Majd megérkeztem a Topsis Markethez. Ott látom mindenki a bejárat előtt áll, és nézi azt a jelenséget, mit én is felfedeztem. Ki szemüvegben, ki anélkül. Izgatott nevetések: UFÓ...
Mozdulatlan valami. Az egyik lehetett egy normál repülő fénye. De nem távolodott, nem közeledett. stabilan állt jó 15 percig egy helyen. A másik? Kb 1 km távolságra, tehát szorosan egymás mellett. Az sokszorosa volt a kicsi fénynek. Egy félkör alakú a fenn síkon álló hatalmas reflektor volt. Olyan, mintha egy ablakos félgömbből erős fénycsóvák törtek volna ki. Nem volt hangja. Hatalmas fénnyel volt. Én közbe bementem vásárolni. A tömeg, még nézte, majd egy kis ívvel a két fény egyszerre eltűnt. Jöttem ki, kérdeztem ott van még, hogy lefotózzam? Mondták épp e pillanatban tűnt el. azt mindenki mondta. NEM CSILLAGOK. NEM REPÜLŐK. Katonai valami?
Mi lehetett? :D
Később hatalmas tűzijátékok voltak a parton mindenhol.
Elkezdődött a fesztiválok időszaka!
Panigrik, azaz búcsúk lesznek mindenhol kettő hónapig.
A fesztiválok, koncertek is elkezdődnek majd az ókori színházaknál.
Figyeljétek a kiplakátozásokat.
Ma este LIMENASban lesz nagy népzenei fesztivál.

Beköszöntött a főszezoni nyári időszak.
Öröm ez minden szállásadó és minden vendég részére.
Szólt a zene a faluból, és a partról. Több taverna már tegnap este megkezdte élőzenés műsoros programját. Szombat és vasárnapra jellemzőek ezek. De nyitáskor több naposra elhúzódhatnak az ünnepségek.
JÓ NYARAT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Drága Judit!
Hát ezt szépen írtad.
Így volt ez régen és ma is a kirakat mögött.
Épp tegnap beszélgettünk öregekkel a központi orvosi rendelőben az orvosra várva. Mesélik, hogy mikor az első autót meglátták, az taxi volt. Sárga mercedesz Kavalából. Nézték és összeszaladtak, hogy egy bádog viskó kerekeken gurulva jön hozzájuk. Azelőtt a birka akol volt bádogból. Arra emlékeztette őket az autó.
Ahogy tegnap este elmentünk a kertbe a jószágoknál a kertkaput becsukni, mert egész nap szabadon kószálhatnak a környék olívaligetében , mi is ilyen elégedettséggel néztük őket. A kakas még egy utolsó takarodót kukorított, és elcsendesült az udvar. A párom kérdezte, érzed ezt a gazdagságot? Én nevetve mondtam, ha egyet levágnék belőlük, a friss csirkékből és rántott csibét készítenék, akkor jobban érezném. Ő nagyot nyelt, hogy nem olcsóbb venni egyet a hentestől, hogy azt rántsd ki?
Ebből láttam, hogy az idei csirkék is a fészken megöregedve elaludva halnak majd meg...
Áthatolható-e a sziget?
Tavalyig igen. Az idei évre levédte magát a hegybelső.
Kaptam képeket 25 évvel ezelőttről. Majd felteszem azokat is a honlapra.
A narancs itt nem lóg a fán. Helyette a lótusz narancslik ősztől a télbe menve.
Az épp olyan szép, mintha narancs lógna.
A lótuszfa levele lepotyog. A fa meg teli lesz narancson világító fényes , fanyaran édes gömbökkel. Karácsonykor szoktuk végképp azt leszüretelni. Épp olyan, mint a búgófa. Az levél nélküli kezdetben és mindenhol virággal borított. Ez pedig télre szintén levél nélküli, és telis -teli hatalmas lemenőnap színű terméssel. Milyen érdekes... Látjátok a természet milyen szépen gondoskodik a szépségéről?
A lótusz fa a szeretet szimbóluma. Karácsony is a szeretet szimbóluma. És karácsonykor szüreteljük...

Változtunk, és mégsem változunk.

2015.07.02. 8:35 keltezéssel, Judit írta:

> Kedves Ági!

> Olyan érdekes, amit írsz, hogy „szegény kis sziget”!!! Nekem épp a gazdagsága tetszett meg!! Mármint nem az embereké, hanem a természeté!! Ott nem az a lényeg, mint itt Magyarországon, hogy kinek mekkora háza, kocsija van! Templomnyi márványtömbökön bádogviskóban pecázik az ember, mert úgy érzi jól magát!! Lóg a narancs a fán, terem a hal a tengerben, a kecske legel a hegyen. Mi kell még??? Ja! Az olaj meg ott van a sziget előtt e tengerben! Mitől szegény ez a sziget? Attól, hogy nincsenek aranypaloták?? Nekem nem is kéne!! Egyébként mit dolgoznak ott a helyiek? Azt néztem, hogy a sziget belsejébe valahogy be lehet jutni? Vagy az áthatolhatatlan??
De már nagyon vágyom oda!!!!

> Szeretettel üdvözöllek: Judit

Június 21 a Jóga Világnapja.
Itt is nagy divat ez az irányzat. Mozgás, táplálkozás reform és meditáció. Egyre többen vannak kik nemcsak ismerői a jógázásnak, hanem követői lettek. Ez persze mélyen sérti a görög ortodox papokat. Talán kicsit túlkapásaik vannak. Talán nagyon! Hosszabb ideje különféle fórumon próbálják eltántorítani a jógázó görögöket. Az étrendre mondják, a böjti idők és ételek betartása a fontos. A meditációra ott a templom és a misék.
Most a világnap előtt nagy felbuzdultan hirdetik LE A JÓGÁVAl! :D
www.msn.com/el-gr/news/other/%C2%AB%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CF%8C%CE%B3%CE%BA%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%82%C2%BB/ar-AAbGn8I?ocid=UP97DHP#image=1 - www.msn.com/el-gr/news/other/%C2 ... HP#image=1

Vannak szólások, miket ha egy görög hall, azonnal betudja azonosítani, hogy az honnan származik.
Egy ilyen szólás:
Akik,mindig egy meg egy, azaz párban járnak.
Erről mindenki tudja hát, hogy Hios szigetén lakóra mondják ezt.
Mi ennek a története. Talán a leghosszabb ideig tartott ott a török megszállás. /500 éven túl./
Kevés volt a szigeten a teherhordásra szolgáló szamár.
A török, ha gyalogolni kényszerült és meglátott egy hiotiszt,- azaz Hiosz-it. azonnal ráparancsolt, hogy vegye őt a hátára és vigye el a céljáig. Sokáig így ment ez a szegény helyi parasztok kárára. Míg nem egy okos hiotiszi azt agyalta ki, hogy onnantól kezdve járjanak párban. És valóban, minden útjukra a masztiha ültetvényükhöz, vagy a várfalvaikhoz, mindig párban jártak. És vitték egymást. A hiotiszi cimborák közül hol az egyik vitte a másikat. Ha az elfáradt, cseréltek. A másik vitte őt.
Így aztán, ha a török meglátta őket, nem kérhette őket arra, hogy vegyék fel őt.
Azóta is tartják ezt a szokást, átvéve az ország területén ezt a mondást.
Mindig menj egy meg egy, azaz párban.
A mai értelme:
Így ha valaki terhelni akar, látva a terhed, nem terhel többel...
Járjatok hát ti is mindig párban!

Rendhagyó Húsvéti ünnepünk.
Nagy szombat estéje.

Pános kitalálta, hogy ne vegyünk részt az általános Húsvéti ceremóniákon, hogy ne csábuljon el, és ne szenvedjen.
Vettünk halast, hogy azt készítjük majd el faszénen, meg készítettem hozzá csicseriborsó levest, és salátát, meg egy tojást engedélyeztem. Hanem más nagy szombat este éjjel kezdődött az itteni eszem, és hogy mi azt is kihagyjuk, egy kirándulást talált ki Pános.
Szombaton az utolsó komppal áthajóztunk Keramotiba. Hogy ott várjuk be a szentelt fényt.
Ott 2 órát kellett várni, hogy Athénból megérkezzen a repülő az itteni reptérre, majd rendőri autós és motoros kíséret a nagy fekete sötét üveges papi autóknak és nagy csindrarattával bevonultak a kompba. Itt petárdák, meg hajós jelzőfények, tűzijátékok fogadták őket.
Majd Limenasban másik rendőri menet, és ott is sok ember szintén tűzijáték, míg a mi hajónkról a hajós jelzőket lőtték fel. Hangos és nagyon látványos volt. 23. órára értünk át Limenasba, ahonnan a papi autók széthordták a templomok felé a szentelt lángot.
E szentelt lángnak éjfélre oda kellett érnie minden kicsi és nagy kápolnájához, hol a hívők nagy örömmel várták a köszöntéshez a szent fényt. Majd e szent fényt körmenetben viszik haza a házakhoz, a homlok ajtót felkeresztelik vele, és őrzik e szent lángot következő év húsvétjáig.

Az elemzés folytatódik, és egy újabb szörnyűséggel bővül.
Alma:
Rovar ügyben:

Nem szöcske, hanem sáska! És szerintem nőstény, mert gonoszul nézettJ és azt egy hím nem tud genetikailag. Szerintem, ha majd megnézed a videót, többet nem mész a Chalkidikire! Az a jó, hogy nem tud repülni és nagyon lassan mászik. Megpróbálok majd a videóból kivágni egy képet és azt elküldöm! Egyébként a videótól meg fogsz lepődni! Akkora dög volt, hogy kocsiból 2-300 méterről kiszúrtuk, ahogy ment át az úton.

Majd megmutatom.

Ági:

Sáskák

Sáskák (Acrididae) az Egyenesszárnyú rovarok rendjének mezőgazdaságilag legfontosabb családja. Négy szárnyuk van. Az első pár keményebb, mint a hátsó s az utóbbi számára fedőül szolgál. Hallószervük az első potrohszelvény két oldalán foglal helyet. A lábfej 3 ízből áll, hátsó lábaik ugrólábak. Külön ciripelőszerv nincs, a hang úgy jön létre, hohy a hím hátsó combjának belső oldalát a szárnyfedő hosszanti eréhez dörzsöli. A csáp a testhossz felénél rövidebb. Kizárólag növényi táplálékon élő nappali állatok.
Tartózkodási helyük a talaj szintje. Zavarva ugyancsak, miközben kiterjesztett szárnyaikat rezegtetve ejtőernyőül használják. Ősszel elpusztulnak, csak a talajba rakott petéik telelnek át. Ezekből tavasszal kelnek ki a nimfák, melyek a kifejlett állathoz hasonlítanak. Fejlődésük félátalakulás: többszöri vedlés után fejlődik ki szárnyuk és érik el az ivarérettséget.
Magányosan vagy csapatban élnek. Legveszedelmesebben a csoportosodásra hajlamos fajok (pl. a marokkói sáska, Dociostaurus maroccanus). Némelykor tömegesen elszaporodva csapásszerű pusztítást okoznak.
Hazánkban a vízszabályozások és a szikes területek művelésbe vétele óta jelentőségük csökkent. Kártevő fajok: csíkos pofájú keresztes sáska, marokkói sáska, cifra sáska, vándorsáska.

(Acrididae) Hungarisa Acridica Tehát csak magyar sáska van Görögországban.
A görög a szöcskét és a sáskát azonos névvel illeti, mert egy családfaj. Rokonság, és fajta alapján van más és más név. De külön hogy szöcske vagy sáska nem illeti. Hiába a magyar nyelv sokkal szélesebb skálájú.Ha tengerről beszélünk, ott nekik van több szavuk rá. Nekünk a szöcskéinkből van több és ezért különíthetjük el hogy sáska vagy szöcske. (Ez csak az én reggeli kitalációm. )
A görög meghatározó azt írja, hogy egész ország területén a Hungarica van csak, kivéve Kréta, hol másik 4 faj él a világon ismert több ezer fajból.
Lássuk hát azt a szörnyet. Hozzáteszem, hogy én is irtózom minden ilyentől.

A kora ősszel fent voltunk gombászni közvetlen a falunk felett. egy birka és kecske farm felett, hol jó humuszos talaj van, ott keresgettünk.
Én meg ott haltam majdnem meg. Egy erika bozótos alatt barnálott messziről valami. Távolra nem jól látok, csak a megszokottól eltérő közegben egy idegen, gombához hasonló állományt láttam. Hogy nem fogtam meg, milyen sugallat mondta inkább egy vastag ággal piszkáljam meg a mélyedésben levő barnás kocsonyás valamit. 25-35 cm egybeálló tömb volt. Alányúltam az ággal, hogy a földből kiemeljem. Az út szélén voltam 3 méter meredek magaslatban a szakadék magaslatán a szélétől 2 méterre. Az a valami felugrott azaz kiugrott és egy ívvel lezuhant az útra. Pános valahol a hegyen keresgette a gombát. Normál esetben nem hallott volna ha kiáltok. A kocsonyás barna tömb ívelt ugrásától azonban olyan indián üvöltés jött ki a torkomból, mintha támadás ért volna. Mikor magamhoz tértem lefutottam az immár megint egy homokos lyukba bújt óriási szörnyet. Néztem megint hogy mi lehet, mert bár az ugrás közben láttam a lábait, ekkora példány láttán egy felfújt balon volt. Most is egy hatalmas összerohadt nyálkás gomba tömbnek néztem volna. Béka volt. Egy béka. Mint egy 3 literes lábas akkora nagyságú. Életemben még ilyen hatalmasat nem láttam. De nem is szeretnék. A gombázáshoz szerencsére mindig kesztyűt és botot is használok. A hegyen veletek is legyen mindig legalább egy ott talált sétáláshoz is használható ág. Soha nem lehet tudni mire jó. Ha egyedül vagytok ez kötelező. Ha többen vagytok és hangos a csapat, akkor az első kezében legyen a bot. :vívó:

Alma Kft írta:

A múltkor hivatkozott óriás fekete sáskáról van egy húsz perces videóm, amit Sartin készítettem. Nagy a mérete, ezért nem tudom átküldeni, de majd elviszem neked egy lemezen. A hideg ráz tőle akkora nagy. Biztos nem növényevő, mert akkor a Chalkidiki már kopár lenne. (Szerintem embereket eszik.) Félelmetes.

Utána néztem a görög írásokban.
el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BA%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B1 - el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE% ... E%B4%CE%B1
? ???? ?????? (???? ?????) ??????????????? ??? ??? ????? ????????? ?????? ???? ??? ??? ?? ???? ??? ?????? ?????? (Acrida). ?? ????? ?????? ????????????? ???? ?????? ?? ??????? ????.[1] ??? ???? ?????????? ???? ?? ????? Acrida ungarica (?????? ??? ?????????) ???? ??????,[2] ??? ??? Acrida turrita ???? ???? ?????, ???? ??? ????????.[3]
?? ?????? ????? ??????? ?????????? ??? ?? ????????. ????????????????? ?? ???? ??? ????? ??????? ????? ??????? ? ???????.
?? ???? ??? ???????? ?? ????? ???? ??? ?? ??????????? ???? ??? ???????????? ???? ????? ???????? ??? ??????? locusts. ???? ???? ?? ??? ????? ???? ????????, ???? ???????? ????? ??? ???? ???????, ???????? ?? ?????? ?????
??????? ?? ????????? ??????? (Kevan 1982, Günther, 1980, 1992 ??? Otte 1994-1995) ???????? ??????????? ??? 2.400 ???? ??? ?????????? ??? ??????? 11.000 ????????????? ???? ???????. ????? ???? ??? ????? ????? ??????????.

Lássuk csak mit ír:

A kifejezés ( egyes szám) használják a szigorú biológiai értelemben csak minden faj szöcske ( Acrida ) . A szöcske nemzetség képviseli Európában a négy faj . [1 ] Ezekből találunk egyetlen fajta Acrida ungarica ( szöcske Magyarország) Görögországban , [2] és Acrida turrita csak Krétán , de nem endemikus . [3 ]
A nőstények általában nagyobbak, mint a hímek. Propagált tojás és általában zöld vagy barna .
A faj , hogy a változás színe és viselkedése , és megjelennek a klaszterek nevű angol sáskák . Élnek az első fázisban magányos megváltoztatása után a szín és a csoportokban élnek , repülő nagy állományokban
A legutóbbi felmérések több mint 2400 nemzetség és mintegy 11.000 szöcske faj. Sok faj még nem írták le.

Kedves Alma Kft!
Valami ritka fajtát láthattál!És tuti hím volt.
Egyéb zizzenés: Acrida ungarica fajta Görögországban.
Ijesztő méretű és színű?
Nos, néha néha egyetértek vele...

www.facebook.com/ajax/sharer/?s=2&appid=2305272732&p%5B0%5D=100003789596018&p%5B1%5D=1073742258&profile_id=100003789596018&share_source_type=unknown-https://www.facebook.com/ajax/sharer/?s ... pe=unknown
04.01.2014. Egy sziklás öblünkben egy sérült remete fókát találtak a halászok. Emlékeztek egy írásomból, hogy a párzások és születések időszaka van most. Az 1,90 méter nagyságú hím fókán harapás nyomok voltak. A fóka védő társaság elvitte az állatot a fóka menhelyre. Onnan értesítést kaptunk, hogy kettő nap után láthatóan gyógyulásnak indult. Örülünk a jó hírnek.
> fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/p480x480/1499665_387740278028955_90916901_n.jpg-https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 6901_n.jpg

pamag válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

vikso írta: Disznót vágtunk. Már ez sem olyan mint régen :wink:
...........................

Az élményért irigyellek! :D
A melóért nem... :(

Nekem csak gyerekkori emlékeim vannak a disznóölésekről...

vikso válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Disznót vágtunk. Már ez sem olyan mint régen :wink:
Annak idején feladatom a bélmosás volt, most meg a főzés, tálalás, mosogatás. Annak idején vidám vacsora zárta a napot, ma meg másnapi ebédre hivatalos a társaság. Annak idején ki főtt a hurka, és akkor ültünk le vacsorázni, miközben gondosan bezártuk az ajtót, ahol a hurka hűlt. A vicces barátok ilyenkor szokták ellopni , majd beöltözve rigmust szavalva visszahozták, volt hogy éjfél körül. Ma is bezárjuk a tolvajok elöl, mert Ők is elviszik, csak nem hozzák vissza :D

balazsh válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Ági!

A többiek nem tudják, hogy miről írsz!
Történet:
Beszéltünk Ágiékkal Skype-on, és ott kérdeztem meg, hogy milyen hal az a dorades (dorado), mert a Zsuzsa azt evett Krétán és nagyon ízlett neki.
Ekkor derült ki, hogy a dorades franciául, dorade angolul és dorado spanyolul. Görögül pedig Tsipoura. Magyarul durbincs.

www.sydna.gr/default.asp?id=13&mnu=13&LangID=Greek_Iso&ACT=5&content=6 - www.sydna.gr/default.asp?id=13&m ... &content=6

Egyet kifelejtettél most a felsorolásból.
CIPOURA= ????????

Hogy is van...
Cipővel a cipóért.
A cipurával a cipurót!

Így jegezd hát meg mi Zsuzsi kedvenc hala.
Mivel a faszénen elkészített tengeri sügérként is nevezett halat sokan szeretitek, de a tavernában elfelejtitek hogy hogyan is hívják. Ezt a fabrikált versikét, ha eszetekbe juttatjátok, akkor már könnyű lesz!

balazsh válaszolt a témára: Re: Általános

Eszter megint rátalált eme csodás számra.
-
(jobb klikk, megnyitás új ablakban)
(Eszter válogatott egy cd-nyi MP3-at az útra.)

Ez volt az idei krétai út nagy slágere!
Többször meghallgattuk autózás közben..... napfény, zene, Görögország... mi kell még? :D :lol:

A legjobb mondat:
Aj tink disziz ö bigining of a butiful frencsip. :D

A másik csodás találmánya ez volt:
-
(jobb klikk, megnyitás új ablakban)

Karácsony és havazás...
Mióta az utolsó vendég eltávozott a szigetről, azóta én Pánossal egyfolytában úton vagyunk. Hol Alexandropoli, hol Kréta, hol Thesszaloniki. Nem észleljük az idő múlását, egy helyen sem tudunk igazán megmelegedni. Hogy a nagy ünnepi körhöz értünk, azt csak a vitrinek és a falvak, városok főterein felállított karácsonyi díszletekből észleltük.
Thasszoszon lehettünk 3 napot.Majd Újra megérkeztünk Thesszaloniki egyik elő falvacskájába. Esteledett. Autónat leparkoltunk, Efit útbaigazítottam a nagyvárosba menő helyi járatához. A busz távoztával Pános szomorkodik. Kicsiny Efi a hosszú út után egyedül a utazik tovább, este? Telefonon hívom. A végállomáson várj be bennünket. Rajta leszünk a következő járaton. Az autónkat lezárva arra leszek figyelmes, hogy az útszélén parkoló járművünk melletti kettő nagy fa tövében össszetolt hó van. Döbbenten nézzük Pánossal. Magaslaton vagyunk, de nem indokolt az ilyen nagy hó- Fél méteres lehet. Beletaposok, és morgok. Az Ypsáriót nem volt időm megnézni, volt-e ott hó. Híreket jó ideje nem hallgattunk.Filiró, hol vagyunk, szintén magaslat. Kitudja. Árnyékos hely ez, ide tolták a térről a havat, és megfagyhatott. Nappal is 5 fok körül mutat az utcai hőmérő. Pános kezembe nyom egy zacskót. Szedd teli hóval. Lepjük meg Efit, hogy hoztunk neki otthonról a hegyünkről egy kis hazai havat. Teli lapátolom a táskát. A buszmegállóban várakozva, úgy döntök, ott hagyom a váróban. A buszban meleg van, kellemetlen lenne, ha tócsát hagynék a hosszú buszúton magam körül. Így csak a mesénk adtuk Efi felé, hogy míg innen távol voltunk, itt havazott. Késő este mikor visszaértünk Filiróba, leszállva az autóbuszról, kerestem a havat. Nem volt. Vendéglátónkat Mérit és Nikost az Ostriából, így nem vallattuk a hóról. kicsit furcsállottam, hogy olvadt nyoma nem látszott. Ki vette el a táskányi havunkat?
Másnap kora reggel, újra a buszmegállónál vagyunk Pánossal. Ahogy odaértünk, egyszerre kezdtünk nevetni. A váró előtt egy kicsiny tér. Fenyőfák fellámpázva karácsonyi fényekkel. Majd fák körül olvadt jég labdák, miből tintahal lábak, szardella maradékok csillantak fel.
Ó, a gyermekek voltak a tolvajok...Megörültek az év első havának! Hógolyóztak a fenyőfák körül. Otthon biztos csillogó szemmel mondták, hogy a téren találtak, havat, és hógolyózhattak is.
A szülők, hogy mit gondoltak, mikor a gyermekek halszagú ruhájukat száradni tették...Ki tudja?
Vajon a gyerekek észre vették-e a játékuk örömében, hogy a heti piac halasai által kiszórt jég van a talált táskában?

Hát ezt megcifráztuk!
Július 29, 30, 31 Potámia_ Skála Potámia Anavroxáris
Ez kellett volna hogy legyen.
29.- én meg volt tartva itt a faluban.
30. - án a szamár futó verseny kellett hogy legyen. ez elmaradt, mert mennydörgött, és Keramotiban esett.
31.-e PANAGIA eső kérő ünnepet tartott. Most elsőként. Sehol nem lett meghirdetve. Talán a kettő falu közti kontra hatására tettek egy rögtönzött szervezést. Nem tudtam meg. Akit tudtam elküldtem rá, de csak késő este tudtam meg én is. Míg előző este magyar vendégeim sokaság várta lent a Tarsanánál meghirdetett programot, mi a mennydörgés miatt elmaradt.
Ma este csodálkozva hallgattam a kevésbé mulatós nép zenét. Új jellegű, mint amit eddig ismertem.
No mit talált ki a falunk.
TRIGOS ÜNNEPE.
A szüreti bál!
Ez eddig Theologos feladata volt. Vajon ott elmaradt és át vette a mi falunk, vagy mind két helyen próbálkozunk?
A szüret Sotirosban épp egy hónapja fejeződött be. Itt meg szeptember közepétől szoktuk kezdeni.
Ám legyen. Jó szüretet és jó cipurót.
Apropo. Cipouró ünnep lehet a mai rendezvény pontos megfelelője. Mert hogy itt szőlő pálinkát készítenek. Nem a mi falunk, hanem Panagia.
Hogy is van? Az egész országban október közepén van a cipuró ünnep...
Itt Panagiát illetné meg.
De hát egy kis mulatság miatt zsőrtölödni?
Benézek rá...

Andriska válaszolt a témára: Re: Anekdoták, vidám, kedves történetek

Csenge lányunknak bővül a szókincse:

- Na Csenge, megyünk fagyizni?
- Nem
- Miért nem?
- Megyünk Thásszosra most, páncsizni! :D :D

Oldalmegjelenítési idő: 0.303 másodperc
endeel