file Kempingek Thassos - on.

Norcsi válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Szia noriga!
Nagyon tetszett az élménybeszámolód,többször is végig olvastam.Én sajnos még nem jártam a szigeten,de jövőre szeretnék eljutni.Azt kérdezném meg tőled,hogy a Golden beach-i kempingben maradtak-e a honlapon is rajta lévő árak/2008/ ? A másik kempingben milyen árakkal kell számolni?/két felnőtt,nagy sátor, egy autó,áram, két gyerek(10 és 14 évesek)Szeretném ha bármilyen infóval tudnál nekem szolgálni!Előre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Ági írta : (valamiért nem tud belépni)

A vadkempingezés szabad is meg nem is. Amikor már nincs sehol szabad szállás, főleg az olaszok lakókocsiztak itt az Aranypart középső részén. A rendőrök addig nem zavarják szét őket, míg valaki fel nem jelenti őket. Akkor eltűnnek, de egy rövid idő után megint ugyanott vannak a kocsik. Aliki környékén viszont állandó sátrak vannak a parton felállítva seresi és drámai fiataloktól. Ebből úgy ítélem meg, hogy a tűzrakás kivételével engedélyezett, kivéve ha közterületen vannak, ill. ha a magánterületet nem zavarják. Ez thassosi gyakorlat.
Krétán a Chrissi szigeten ill. Preveli oázisban én is vadkempingeztem anno. Én úgy gondolom, ott is a fent írt szabályok szerint.
Az egyéb helyekről nem tudok.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

noriga válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Szia Fdunddy!
Tavaly Ági nekünk azt mesélte egy-egy éjszakáért még nem szólnak. Nyilván más a helyzet egy sátoros napokig tartó vadkempingezésnél. Nekünk szerencsénk van, mert csigamódra visszük a hátunkon a teljes kényelmünket, így vadkempingezésnél sem okozunk semmi kárt a természetben.
Egyébként a szigeten úgy jött ki, hogy csak kempingben aludtunk. Két kamasz gyermekünk szereti a nyüzsit és a nyaralások egyenlőre róluk szólnak. S.Panagiában voltunk hét éjszakát kettőt pedig Prinosban. Tripiti környékén szerettem volna eltölteni egy éjszakát, de ott meg nem találtunk erre alkalmas helyet, így jutottunk Prinosba. Ez utóbbi kemping olyan mint egy őserdő, nagyon jó levegővel, de a tisztálkodási rész eléggé lepukkant. Bár van melegvíz és egész tiszta.

fdunddy válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

noriga írta:

fdunddy írta: Remélem nem nevettek ki, de megfordult a fejünkben az is, hogy mivel mi a Peugeot Partnerünket hálófülkéssé tudjuk alakítani, mi lenne, ha abban aludnánk. Megengednék e ezt a kempingekben? Nem lenne e ciki? Körül járhatnánk az egész szigetet hol itt, hol ott aludhatnánk.

Szia fdunddy!
Ez remek kaland lenne, hidd el! Az idén mi is kempinglakók voltunk, láttunk sokféle megoldást az alvásra.
Abban biztos lehetsz, senki az égvilágon nem nevetne ki. Emlékszem, pont egy görög házaspár ugyanígy oldotta meg. Megálltak egy helyen (ott, ahol mi is) kivették a műanyag kempingasztalt, széket és békésen megvacsiztak. Láttam a kocsi hátuljában már megvolt ágyazva.
A kempingekben meg a kutya sem nézi, milyen az autód. A tiéteket valószínű campernek fogják mondani és tényleg jó áron lehet helyet kapni. Thassoson viszont nyugodtan meglehet állni bárhol, tényleg biztonságos. Csak a vízvételre és egyéb szükségletre kell figyelni. Mi nagyon élveztük a nyaralásnak ezt a formáját.
A szigeten körbe vannak kempingek.
Ha még van valami, nyugodtan kérdezz.

Kedves Noriga!

Köszönjük megnyugtató válaszodat!
Valószínűleg ez lesz. Azért a vadkemingezéstől tartunk. Esetleg a helyi yard megbüntetne, vagy bevinne bennünket. Ti több kempingben voltatok?

noriga válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

fdunddy írta: Remélem nem nevettek ki, de megfordult a fejünkben az is, hogy mivel mi a Peugeot Partnerünket hálófülkéssé tudjuk alakítani, mi lenne, ha abban aludnánk. Megengednék e ezt a kempingekben? Nem lenne e ciki? Körül járhatnánk az egész szigetet hol itt, hol ott aludhatnánk.

Szia fdunddy!
Ez remek kaland lenne, hidd el! Az idén mi is kempinglakók voltunk, láttunk sokféle megoldást az alvásra.
Abban biztos lehetsz, senki az égvilágon nem nevetne ki. Emlékszem, pont egy görög házaspár ugyanígy oldotta meg. Megálltak egy helyen (ott, ahol mi is) kivették a műanyag kempingasztalt, széket és békésen megvacsiztak. Láttam a kocsi hátuljában már megvolt ágyazva.
A kempingekben meg a kutya sem nézi, milyen az autód. A tiéteket valószínű campernek fogják mondani és tényleg jó áron lehet helyet kapni. Thassoson viszont nyugodtan meglehet állni bárhol, tényleg biztonságos. Csak a vízvételre és egyéb szükségletre kell figyelni. Mi nagyon élveztük a nyaralásnak ezt a formáját.
A szigeten körbe vannak kempingek.
Ha még van valami, nyugodtan kérdezz.

fdunddy válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Remélem nem nevettek ki, de megfordult a fejünkben az is, hogy mivel mi a Peugeot Partnerünket hálófülkéssé tudjuk alakítani, mi lenne, ha abban aludnánk. Megengednék e ezt a kempingekben? Nem lenne e ciki? Körül járhatnánk az egész szigetet hol itt, hol ott aludhatnánk.

vihar66 válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Dézsé írta: Köszi vihar66 :) . Hát elsősorban én is inkább ruhákra, hűtőtáskákra stb gondoltam :-)

A kaják hűtését hogy szoktátok megoldani? Van árammal működő hűtőládátok? Mert ezek a sima jégakusok nem tartják sokáig a hideget :wink:

Csak a legszükségesebb hűteni való élelmiszert (sör :koccintás: ) visszük. 4 éve vettünk egy 24 literes elektromos hütőládát, talán a legolcsóbbat ez csak szivargyújtóról működött. Vettünk hozzá egy áram átalakítót (220 V-ról 12V-ra) na ez hűt nekünk már 4. nyara folyamatosan indulástól - érkezésig, éjjel - nappal 2 hétig megállás nélkül. Vannak nagyon jó élelmiszer tárolási praktikák, melyeket alkalmazva hűtés nélkül is sokáig eláll az élelmiszer.

Dézsé válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Köszi Norcsi :-) Valami ilyesmire gondoltam én is :-) Azért előbb körbekérdezem az ismerőseimet, van-e valakinek :-)

Ma vettem a vaterán egy naaaagy sátrat :-) Teljesen új, nem volt használva. 3 fülkés :D Így egy beszerzendő dolgot kipipálhatok :örül:

Dézsé!
Mi tavaly a Metróban vettünk 24 literes hűtőládát 11 vagy 12 ezer forintért.Ez volt a legegyszerűbb,de a célnak megfelelt.A napi szalámit,tejet,vajat,egy két liter folyadékot beletudtunk tenni.Éjjel nappal ment,nekünk ez bevált.Egyébként lehet bérelni is fagyasztórekeszt néhány kempingbe,napi pár euroéer(4-5).Norcsi

Köszi vihar66 :) . Hát elsősorban én is inkább ruhákra, hűtőtáskákra stb gondoltam :-)

A kaják hűtését hogy szoktátok megoldani? Van árammal működő hűtőládátok? Mert ezek a sima jégakusok nem tartják sokáig a hideget :wink:

Dézsé írta: Köszönöm a fogadtatást :)

vihar66
Te mint nagy kempingező biztos tudsz nekem segíteni. Mennyire biztonságosak a kempingek? Értem ez alatt, ha elmegyünk a sátortól, lehúzzuk a zipzárakat, ott lehet hagyni a ruhákat, és egyéb cuccainkat? Na nem a pénzre, vagy a leptopra gondolok, hanem az egyebekre.

Remélem nem kérdezgetek butaságokat. :mrgreen:

Nálunk idáig nem történt ilyen dolog, pedig , ha valaki tőlünk akart volna vinni valamit, akkor vihetett volna. Kávéfőző, hűtőládák, főzőlapok, száradó ruhák, cipők, ABC felszerelések, stb. Ezeket mi mind a sátor előtt tároljuk. Az értékesebb dolgokat általában a kocsiba bezárjuk, De nem egyszer fordult elő, hogy a kamera, fényképező és a kocsi kulcsa is ott maradt egész nap a sátor előtt az asztalon és a kutya nem nyult hozzá. Szóval ez nagy felelőtlenség ilyet ne tegyetek az ördög nem alszik. Kérdezz bátran, ha tudok válaszolok. Üdv vihar66

Köszönöm a fogadtatást :)

vihar66
Te mint nagy kempingező biztos tudsz nekem segíteni. Mennyire biztonságosak a kempingek? Értem ez alatt, ha elmegyünk a sátortól, lehúzzuk a zipzárakat, ott lehet hagyni a ruhákat, és egyéb cuccainkat? Na nem a pénzre, vagy a leptopra gondolok, hanem az egyebekre.

Remélem nem kérdezgetek butaságokat. :mrgreen:

Dézsé írta: sziasztok

A bemutatkozós topikban már írtam, most ide is beköszönök, mert hacsak nem nyerünk addig a lottón, akkor már biztos, hogy kempingbe megyünk a szigeten. Ez nem baj, a férjemmel sokat sátoroztunk, igaz még a motoros korszakunkban, ami 15 éve volt, de azért nem rettenünk meg, legalább a gyerekek is kipróbálják ezt a fillinget is :-)
Egy kicsit csak attól tartok, hogy Dorka lányunk még csak 3 éves lesz a nyáron, szóval nagyon kell majd rá figyelni, el ne kószáljon :?
Még csak egyszer voltunk Görögországban, Asprovaltán, buszos szervezésben. Most nekivágunk kocsival, és kempingbe....fő a változatosság :-)

Üdvözöllek Dézsé!
Gratulálok a kempinges választáshoz, remélem, hogy a nosztalgia és a filing visszatérít benneteket a sporolós, izgalmas, kempinges kirándulásokhoz, nyaralásokhoz. Én és kis családom közel 20 éve kempingezünk. Néha - néha becsúszott 1 - 2 apartman is. Megjegyzem, hogy a mi lányunk is 3 éves volt, amikor először kempingezett. Sok sikert és élményeket kivánok.

Verus válaszolt a témára: Re: Kempingek Thassos - on.

Szia Dézsé, örülünk Neked! Mi drukkolunk!

Dézsé írta: sziasztok

A bemutatkozós topikban már írtam, most ide is beköszönök, mert hacsak nem nyerünk addig a lottón, akkor már biztos, hogy kempingbe megyünk a szigeten. Ez nem baj, a férjemmel sokat sátoroztunk, igaz még a motoros korszakunkban, ami 15 éve volt, de azért nem rettenünk meg, legalább a gyerekek is kipróbálják ezt a fillinget is :-)
Egy kicsit csak attól tartok, hogy Dorka lányunk még csak 3 éves lesz a nyáron, szóval nagyon kell majd rá figyelni, el ne kószáljon :?
Még csak egyszer voltunk Görögországban, Asprovaltán, buszos szervezésben. Most nekivágunk kocsival, és kempingbe....fő a változatosság :-)

sziasztok

Norcsi írta: Szia vihar 66!
Köszi hogy írtál.Tényleg csak ez a két kemping az, ami elfogadható minden szempontból? És a többi?Ismeteim szerint még van kemping a következő helyeken is:Skala Panagias(Chrissi Ammoudia),Nystery(Limenas),Potos városában a Paradisos kemping,A Perfefs kemping (Skala Rahoniouban),a Prinos kemping, a Daedalos kemping(Skala Sotiros).Ezeknél jártatok? Hagytam ki valamelyiket a felsorolásból? A többi tényleg csapnivaló? Azért nagyon fontos nekünk is, hogy jó legyen a part,de azért a vizeshelyiségek is fontosak! Te jövőre melyiket fogod választani?Minden apró szöszenet érdekel!Tényleg nem lehet telefonon sem foglalni előre? Te melyik időpontban mentél? Mikor érdemes menni?Július eleje vagy inkább vége ? A víz kb.-ra milyen ilyenkorra?Várom válaszod!!
Norcsi

Kedves Norcsi!

Lehet, hogy nem voltunk mindegyikben, de sokat megnéztünk köztük azokat is amiket említettél. A már említett 2 kemping tetszett nekünk a legjobban. Előre foglalni kempingekben szerintem nem nagyon lehet. Szerintem nem is szükséges. Mi több éve kempingezünk a családdal soha nem foglaltunk még előre és mindig találtunk jó helyet magunknak. Biztosan fogtok találni helyet 2 - 3 kemping közül valamelyikben. Mi jövőre is a Pefkari kempingbe fogunk menni, szerintem. Mindig főszezonban szoktunk menni július közepe 2 hét. Az idén volt először, hogy augusztusban voltunk. A víz szerintem egész nyáron langyos. Mi az aprókavicsos partokat kedveljük inkább, valahogy tisztább mint a homok és a sátort sem kell állandóan kiseperni. Ha még nem voltatok ilyen parton szerintem érdemes kipróbálni. Nekünk eddig ez volt a legjobb kempingezésünk. Ha eszedbe jut még valami kérdezz bátran, ha tudok válaszolok.

Szia vihar 66!
Köszi hogy írtál.Tényleg csak ez a két kemping az, ami elfogadható minden szempontból? És a többi?Ismeteim szerint még van kemping a következő helyeken is:Skala Panagias(Chrissi Ammoudia),Nystery(Limenas),Potos városában a Paradisos kemping,A Perfefs kemping (Skala Rahoniouban),a Prinos kemping, a Daedalos kemping(Skala Sotiros).Ezeknél jártatok? Hagytam ki valamelyiket a felsorolásból? A többi tényleg csapnivaló? Azért nagyon fontos nekünk is, hogy jó legyen a part,de azért a vizeshelyiségek is fontosak! Te jövőre melyiket fogod választani?Minden apró szöszenet érdekel!Tényleg nem lehet telefonon sem foglalni előre? Te melyik időpontban mentél? Mikor érdemes menni?Július eleje vagy inkább vége ? A víz kb.-ra milyen ilyenkorra?Várom válaszod!!
Norcsi

Norcsi írta: Kedves Vihar66 !

Nagy örömmel olvastam rövid beszámolódat !Az én családom is kedveli a kempingezést , jövőre az uticélunk nekünk is valamelyik thassosi kemping lenne.Szeretnék tőled infókat kérni az általatok látott kempingekről(melyiknél jártatok,melyik volt bezárva,lehet-e szerinted angolul előre telefonon foglalni stb..)Minden érdekel ezzel kapcsolatban!Nekem fontos lenne az is, hogy a part homokos és sekély legyen mivel két gyermekem van.Kérlek ha van időd írj nekem (hajdú-bihari vagyok én is )
Norcsi

Kedves Norcsi!

A sziget szinte összes kempingjét bejártuk. Mi főleg a vizes blokkok higiéniai, állapotát tartottuk a legfontosabbnak és 2 ilyet találtunk.
1. a sziget déli részén Potos és Limenária között a Pefkari kemping. Tökéletes, viszont a partja apró kavicsos 10 - 15 méter után már mély a víz. A kemping szerintem olcsó a területén van vegyesbolt és étterem, Magyarokkal búvárkodhatsz és az 1 km - re lévő Potosban szinte hazai árakon vásárolhatsz élelmiszert, innivalót.
2. a sziget keleti részén Scala Potamia fölött a Golden Beach sajnos ide este érkeztünk itt teltház volt és szétnézni sem tudtunk annyira. Ez drágább volt valamivel és azt hiszem, hogy a partja homokos. Ez a legnagyobb kemping a szigeten.
3. Keramotiban is volt egy klassz kis kemping rengeteg homokkal, sekély partszakasszal, mintha sivatagban jártam volna. Itt viszont fital fák voltak és kevés volt az árnyék.
Jövöre valószinű, hogy mi is visszamegyünk.
Ha van kérdésed szivesen válaszolok. Üdv vihar66

Kedves Vihar66 !

Nagy örömmel olvastam rövid beszámolódat !Az én családom is kedveli a kempingezést , jövőre az uticélunk nekünk is valamelyik thassosi kemping lenne.Szeretnék tőled infókat kérni az általatok látott kempingekről(melyiknél jártatok,melyik volt bezárva,lehet-e szerinted angolul előre telefonon foglalni stb..)Minden érdekel ezzel kapcsolatban!Nekem fontos lenne az is, hogy a part homokos és sekély legyen mivel két gyermekem van.Kérlek ha van időd írj nekem (hajdú-bihari vagyok én is )
Norcsi

vihar66 válaszolt a témára:

Azzal kezdem rövid beszámolómat, hogy először voltam A szigeten de már tudom, hogy 2009 nyarán ismét Thassos lesz az úti cél. Természetesen ezt nem egyedül döntöttem el, hanem közösen a Család.
Szóval augusztus 7 - én 19 óra 15 perckor indultunk és a fórumban leírt útvonalon haladtunk egészen Keramotiig. A fórumon az útvonal leírása tökéletes és nagy segítséget jelentett számunkra (3 autó, 3 család) A röszkei átkelőre az éjszakai órákban értünk a várakozás max: 1/2 óra volt. Szerbiát hatalmas viharban szeltük át. A villámok a szó szoros értelmében mellettünk 50-100 méterre csaptak bele 1 - 1 magas feszültségű vasoszlopba. Keramoti kikötőjébe 8 - án 12 - 13 óra körül érkeztünk meg. Olyan sokan vártak a kompra, mintha Görögország összes lakója Thassosra igyekezett volna. Az autósor 4 utcából közeledett a komp felé. A forgalmat rendőrök irányították ők is akkor érkeztek meg, amikor mi. Sajnos kiálltunk a sorból körülnéztünk Keramotiban és több órás vita után úgy döntöttünk, hogy mégis átmegyünk a szigetre. Keramotiban egy kempinget megnéztünk, ami nagyon tetszett. Hatalmas homokos part, a vizesblokkok modernek, tiszták, 4 felnőtt 1 autó 1 sátor + az áram 25 euró/nap egy gond volt csak vele, hogy a kempingben lévő fák fiatalok, kicsik kevés árnyékot adtak. Délután 16 óra körül áltunk vissza a sorba és 19 óra körül érkeztünk meg a szigetre. A szigeten kb. 5 kempinget néztünk meg. Ezek között volt olyan is, ami be volt zárva és volt olyan is, ahol teltház volt (Golden Beach) itt 30 euró/nap az ár a fent említett 1 családnak. Végűl 8 - án éjszaka 23 órakor rátaláltunk a számunkra ideális helyre Potos és Limenária között a Pefkari kempingre. az ár 10 napra, 4 felnőttnek, autóval, pavilonnal, nagy sátorral, árammal 225 euróba került. A hely vizesblokkjai tiszták. A kempingben van étterem és vegyesbolt. A partja aprókavicsos, tiszta és látványos. A part 15 –20 méter után hirtelen mélyül. Van lehetőség nagyobb csónakok vízrebocsátására, vízi sportra. A helyi búvárkodást Magyarok is irányítják. A kemping utcájában több étterem, szórakozóhely és apartmanok is vannak. A kempingtől 1000 méterre Potosban viszonylag olcsó árban lehet vásárolni innivalót, élelmiszereket, gyümölcsöket. Itt az éttermek is olcsóbbak mint a kemping környékén. Aktív pihenés volt ez a 10 nap (napozás, fürdőzés, sörözés, alvás) nagyon jól éreztük magunkat a szigeten. Nem sok látványosságot néztünk meg, bár a szigetet 3 - szor körbejártuk. Ezért is megyünk vissza jövőre. Jelzem, hogy az itthon vállalt kötelezettségeim miatt jöttem csak haza, ha azok nem lennének Thassoson tengetném további nyugdíjas éveimet. Esetleges kérdéseitekre, ha tudok szivesen válaszolok.

pamag válaszolt a témára:

Isten hozott itthon, vihar66!

Várjuk a beszámolótT

balazsh válaszolt a témára: Re: Kemping kontra apartman

vihar66 írta: Sajnos nekünk is haza kellett jönni. Röviden Pefkari kemping 10 nap nagy sátorral, pavilonnal, árammal, autóval 4 felnőttnek augusztus 9-19-ig 225 Euró. A 200000 forintból mi is kijöttünk, minden benne van. A részletes beszámoló fogalmazás alatt áll.

Üdv. itthon. Várjuk a beszámolót.

Verus válaszolt a témára: Re: Kemping kontra apartman

vihar66 írta:

mia írta:

vihar66 írta: ... én már meg is írom kedves Mia, Hogy mi a kempingben a fent említett időpontban, időben és fővel maximum 60.000 ft - ot költünk el, vagy szoktunk elkölteni. ...

nekünk idén 1 hét szállás + kaja + költőpénz + utiköltség Görögországban 2 főre általában 200 000 ft. ebben MINDEN költségünk benne van.

a költségektől eltekintve természetesen mindennek van előnye és hátránya is, ha nem így lenne, akkor minden ember ugyanazt választaná. :)

nagyon jó utat Nektek! (mellesleg szegről-végről földik vagyunk, újfaluban laknak a nagymamámék 8) )

Sajnos nekünk is haza kellett jönni. Röviden Pefkari kemping 10 nap nagy sátorral, pavilonnal, árammal, autóval 4 felnőttnek augusztus 9-19-ig 225 Euró. A 200000 forintból mi is kijöttünk, minden benne van. A részletes beszámoló fogalmazás alatt áll.

Isten hozott újra itthon!

vihar66 válaszolt a témára: Re: Kemping kontra apartman

mia írta:

vihar66 írta: ... én már meg is írom kedves Mia, Hogy mi a kempingben a fent említett időpontban, időben és fővel maximum 60.000 ft - ot költünk el, vagy szoktunk elkölteni. ...

nekünk idén 1 hét szállás + kaja + költőpénz + utiköltség Görögországban 2 főre általában 200 000 ft. ebben MINDEN költségünk benne van.

a költségektől eltekintve természetesen mindennek van előnye és hátránya is, ha nem így lenne, akkor minden ember ugyanazt választaná. :)

nagyon jó utat Nektek! (mellesleg szegről-végről földik vagyunk, újfaluban laknak a nagymamámék 8) )

Sajnos nekünk is haza kellett jönni. Röviden Pefkari kemping 10 nap nagy sátorral, pavilonnal, árammal, autóval 4 felnőttnek augusztus 9-19-ig 225 Euró. A 200000 forintból mi is kijöttünk, minden benne van. A részletes beszámoló fogalmazás alatt áll.

mia válaszolt a témára: Re: Kemping kontra apartman

Oldalmegjelenítési idő: 0.293 másodperc
endeel