file Időjárás itt a szigeten és máshol

Honey válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

balazsh írta: ...
Néztem a nyaralásunkkori előrejelzést, és 25-26 fokokat jósolnak Skopelosra. De ahogy néztem egész júliusra ez várható.
Napos lesz, de nem meleg....
No, majd meglátjuk. ;)

Sztem meg nem is tudják előre annyi napra. Még egy hétre előre is csak nagyjából. Kizártnak tartom Skopeloson a 25 fokot mondjuk júliusban. :shock: Én meg azon aggódom (persze, annyira azért mégsem :wink: ), hogy lent délen majd hogy fogjuk bírni augusztusban a hőséget.
Az meg már csak a személyes tapasztalatom, hogy eddigi görög nyaralásainkkor mindig melegebb volt, mint amit az előrejelzésben mondtak. Mert pl. Kefalónián sohasem mondták, hogy 41 fok várható. Márpedig ott annyi volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Valami Görögországba sem gömböyű. :(
Néztem a nyaralásunkkori előrejelzést, és 25-26 fokokat jósolnak Skopelosra. De ahogy néztem egész júliusra ez várható.
Napos lesz, de nem meleg....
No, majd meglátjuk. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Messinia válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Vikso, errefelé egész jó idő volt, sütött a nap gyönyörűen egész délelőtt, egészen mostanáig. Beborult, rendesen fekete az ég, nem tudom lesz-e belőle valami, de gyanús, hogy nem ússzuk meg eső nélkül a mai napot.
Végül is én nem vágyom 35 fokra, mert akkor a lakásban nem lehet megmaradni... :)

vikso válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Globális felmelegedés? Hát még van rá pár hónap, de pillanatnyilag pulóverben ülők, és fázik a lábam :wink:

De legalább Skala Potamiabán fürődnek, süt a nap. Hétvégére még jobb időt jósolnak. (itthonra is melegebbre számíthatunk :örül:

Ági válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

gyurbal írta: Nézem a web kamerát..... Annyira gyönyörű az idő ott, emberek fürdenek a tengerben.
Itt esik borongós az idő és az emberek is, hiányzol Thassos!

Igen! Nemcsak látszatra, hanem valóban kezd beállni a hőség. a tengervíz is beállt emberi hőmérsékletre, és nagyon szép tiszta atmoszféránk van. Még bírjuk a kirándulásokat ebben a hőfokban, de már igen pamut lenge ruhákat kell viselni. De már itt van június. Tudjátok a középidőszakától szoktuk kezdeni az éjszakai fürdőzéseket. Annak feltétele, hogy beálljon az egyenletes nappali hőség és az éjszaka is melegbe menjen át, meg a nyugodt éjszakai tenger. Ehhez most már a tartósság hiányzik. Az esték is melegek már, de kicsit engedjük még azt melegedni. Az elmúlt időszak esői megnövelte párát, mi még hűvös érzetet ad. Az ha felszárad, akkor lesz minden igazán tökéletes ahhoz a nyaraláshoz, hol a teljes meleget kívánjuk mindenben és mindenhez. Majd, ha már panaszkodom, hogy nem bírom hogy már éjszaka sem tudok aludni a hőségtől, akkor lesz a tökéletes. :D
Vigaszként az otthoni időjáráshoz azt mondanám. Ha otthon is hőség lenne, a szíve szakadna meg annak, kiknek munkahelyre kell bejárni, és nem tud itt lenni velünk. Látjátok, ez az érem másik oldala.

gyurbal válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Nézem a web kamerát..... Annyira gyönyörű az idő ott, emberek fürdenek a tengerben.
Itt esik borongós az idő és az emberek is, hiányzol Thassos!

uagi52 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Dehogy! Senki sincs büntiben Pamag már szombat este tett fel néhány sort és 2 képet. Vasárnap mi is átküldtünk 2-őt, már a finom túrós süti recept is megérkezett du.-án. BÁRMIKOR szivesen látlak Vikikém, amikor te ráérsz, vagy amikor neked érdekes rendezvény lesz.(sörfesztivál, szabadtéri, utóbbira már néha tavaszra elfogy minden jegy) ne érezd hogy bármiből ki akarunk hagyni! Most nem beszéltük meg, hol lesz az őszi találkozó, én B.P.-et szoktam preferálni,mert minden irányból jól megközelíthető,(te vagy a kivétel) igazán nagyon sajnálom hogy mégse tudtál eljönni.Az idő valóban kegyes volt hozzánk, sehol egy felhő. (ha már az időjárási topikba vagyok.) A következő találkozásunkig száz virtuális ölelés, puszi:U.Ági.

pamag válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

vikso írta: .......................Csak azt nem tudom, hogy volt-e találkozó, vagy sem. uagi 52 nem irsz róla. Netán büntiben vannak, akik nem voltak jelen :?: :D

A találkozós topikban írtunk egy-két hozzászólást hazaérkezés után is.
A beszámoló azért nem nyilvános még, mert még vártam képeket, de most már megkaptam, majd fölteszem azokat is a többi közé. Pici türelmet kérek :D

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

vikso írta:

uagi52 írta: Meghallgatták az égiek imáim, tegnap gyönyörű idő volt itt Szegeden, úgy néz ki ma is ilyen lesz. Ilyenkor már szép, virágos a belváros, mindig van valami túrista-csalogató rendezvény, ma Hidi-vásár, rengeteg kézműves az ország minden tájáról, borfesztivál. Aki teheti, jöjjön el egy nyári hétvégén, szivesen elkalauzollak benneteket! Üdv:U.Ági Szegedről.

Igen, jó idő volt /végre/. Csak azt nem tudom, hogy volt-e találkozó, vagy sem. uagi 52 nem irsz róla. Netán büntiben vannak, akik nem voltak jelen :?: :D

Ne itt keresd a találkozóról az élménybeszámolót! Fényképek is vannak a Fotok forumon.

uagi52 írta: Meghallgatták az égiek imáim, tegnap gyönyörű idő volt itt Szegeden, úgy néz ki ma is ilyen lesz. Ilyenkor már szép, virágos a belváros, mindig van valami túrista-csalogató rendezvény, ma Hidi-vásár, rengeteg kézműves az ország minden tájáról, borfesztivál. Aki teheti, jöjjön el egy nyári hétvégén, szivesen elkalauzollak benneteket! Üdv:U.Ági Szegedről.

Igen, jó idő volt /végre/. Csak azt nem tudom, hogy volt-e találkozó, vagy sem. uagi 52 nem irsz róla. Netán büntiben vannak, akik nem voltak jelen :?: :D

uagi52 válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Meghallgatták az égiek imáim, tegnap gyönyörű idő volt itt Szegeden, úgy néz ki ma is ilyen lesz. Ilyenkor már szép, virágos a belváros, mindig van valami túrista-csalogató rendezvény, ma Hidi-vásár, rengeteg kézműves az ország minden tájáról, borfesztivál. Aki teheti, jöjjön el egy nyári hétvégén, szivesen elkalauzollak benneteket! Üdv:U.Ági Szegedről.

lovas zsuzsa írta: Mi eddig május végén vagy szeptember elején nyaraltunk, mert akkor elvilhetöbb volt a napon, két éve junius elején voltunk Thassoson az Ypsarion olyan szélviharos jeges esőt kaptunk ki, hogy majd odafagytunk a beíró füzethez, a hegy másik oldalán útban Kastro felé meg olyan banga hőség volt hogy na.

Hát tegnap az égieknek valami baja volt velünk.
Nem tudom ma mennyi vendégeknek hasogat a feje a náthától, úgy mint nekem ma.
Hideg és eső. Ma nem esik, de borult és hideg van. ORSZÁGOS IDŐJÁRÁS.
Hétfő estére mondják, hogy visszajön a jó idő...
Nem normális ez, de ez van...

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Mi eddig május végén vagy szeptember elején nyaraltunk, mert akkor elvilhetöbb volt a napon, két éve junius elején voltunk Thassoson az Ypsarion olyan szélviharos jeges esőt kaptunk ki, hogy majd odafagytunk a beíró füzethez, a hegy másik oldalán útban Kastro felé meg olyan banga hőség volt hogy na.

mjuditta válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Ági írta: Akárki, akár mit is mond, én ennek az időszaknak a nyaralási időszakát semelyik időszakkal le nem cserélném. De én is ilyen különc vagyok, mint te. Nyáron a nagy melegben a tömegben, sem utazni, sem kirándulni nem szeretnék. Májust viszont , ha tehetném az egész világot bejárnám! Eső ide, eső oda...

Egyetértek!! Thasos is májusban a legszebb. Annyi virágot, természeti szépséget, vízesést, kivirágzott rétet, gyógynövényt nem láttam még mint, amikor májusban voltunk. Nekünk a fürdéssel sem volt gondunk, szépen meg is égtünk akkor. Ha már minden munkán túl leszünk visszavezetjük a májusi utazást is. :D

Drága Viki! Valóban te vagy nekem a tökéletes vendég példa képe. Ha esik, ha fúj, te sétákat teszel még az esőben is és élvezed a természeti jelenségeket! Sőt, hol, a hegyek közt a viharban. Emlékszem, mikor szegény Mária agyon imádkozta magát, hogy szerencsésen haza kerülj.
Holnap sajnos országos hűvöset és esőt mondanak. Ennek nyoma nincs még ma. Talán a páratartalom erősebb a normálnál.
Limenasban tegnap bent voltam majd egész nap. Legalább 10 busz török kis gyermekes turista autóbusz volt. Az idő jó volt. Limenas nem annyira a strandolás, mint a vásárlás, bazár, archeológia városkája.
Itt is egy hete látjuk a gyalogos, biciglis, túra bakancsos sétáló vendégeket. Az Yprárión biztos többen gyalogolnak mostanság, mint az öblünk fürdőzői.
Akárki, akár mit is mond, én ennek az időszaknak a nyaralási időszakát semelyik időszakkal le nem cserélném. De én is ilyen különc vagyok, mint te. Nyáron a nagy melegben a tömegben, sem utazni, sem kirándulni nem szeretnék. Májust viszont , ha tehetném az egész világot bejárnám! Eső ide, eső oda...

Ági írta: Mit mondjak...Nem a legnagyobb kánikula van itt sem. Kiránduló időnek mondanám. Vasárnapig ezt mondják.
Hozzatok melegebb pamut holmit magatokkal!!!
Indulok az irodába.
Búvárprogram lehetőségről hallottam kezdőknek. Azt tudom sokan szeretnétek. Ezt szeretnék az idén kirándulás bővítésnek. Sikerülni fog....

Ágikám én kabátot is vinnék, csak mehetnék. :D Egyébként látom fürödnek, ha nem is sokan. Limenasban egész nyáriasan öltözve, fürdés csoportosan, pedig a viz kicsit sem barátságos szerintem :oops:

A holnap induló Apollon buszos első csoportnak üzenem, nincs rossz idő nyaraláskor, legfeljebb rossz a kedvem tőle, de ott vannak a kedves vendéglátók. Jó utat, és jó időt :!: :!: :!:

Mit mondjak...Nem a legnagyobb kánikula van itt sem. Kiránduló időnek mondanám. Vasárnapig ezt mondják.
Hozzatok melegebb pamut holmit magatokkal!!!
Indulok az irodába.
Búvárprogram lehetőségről hallottam kezdőknek. Azt tudom sokan szeretnétek. Ezt szeretnék az idén kirándulás bővítésnek. Sikerülni fog....

Tényleg...a három fagyos :), eszemben sem volt. :)
Attól mondjuk még baromira idegesit, hogy egész nap csak fáztam, fáztam és fáztam.
A népi megfigyeléseknek mindig van alapja, néha pontosabbak az időjósoknál is. :)

De május végére már nagyon jó időt mondanak szerencsére. (mondjuk ha már meleg lesz, akkor meg azért fogok nyüszögni, hogy a másodikon nem lehet megmaradni, amikor éjjel is 27 fok van... :D )

pamag válaszolt a témára: Re: Időjárás itt a szigeten és máshol

Messinia írta: Nálatok is ilyen borzasztóan vacak idő van?
.....................

Hááát.... fagyosszentek. Nem tagadják meg magukat. Május 12-13-14., Szervác-Pongrác-Bonifác - de nem mindig szorítkoznak erre a három napra, hanem csak úgy körülbelül. De gyakorlatilag minden évben van ilyenkor lehűlés, ha konkrét fagy nem is.
:Esernyő:

Nálatok is ilyen borzasztóan vacak idő van?
Katasztrófa komolyan..
Eljöttünk anyósomékhoz, de a gyereknek konkrétan nem pakoltam elég (meleg)ruhát, mert erre azért nem számítottam, hogy 11 fok lesz...ráadásul egész nap esik az eső, búcsúba akartunk menni, hát annak is annyi.
Fázok május közepén, nagyon utálom. :evil:

Érdekesen alakult az idei tavasz itt a szigeten, meg az országban általánosan.
Közel egy hónapja írtam, nyár, nyár, nyár.
A nyár valós volt, de nagyon korai. Szerencsére az időjárás meggondolta magát és kettő hétre beköszöntött a normális áprilisi időjárás. Napsütés, zivatarok, csendes kisebb viharok. Esti és kora reggeli lehűlés közepes volt e kettő hétben. 10 C körüliről, a nappali 20 C fok körüli felmelegedés még a leghűvösebb esős napon is. Szomjazta ezt a természet és magához tértek az erdők növényei, és a már kiszáradásra ítélt aljnövényzet lágy szárra kapott és virágba borult, nagy örömére a méhészeknek. Még egy kettő napig tart ez az idő, de hét közepétől újra kezdődnek a déli szelek. E hétvégére a 3. kis kánikulai napok elé nézünk. Tehát a 16.át követő hét a visszamelegedés időszaka lesz. Az irodás vendégek bizonyosan örömmel veszik majd az üde zöld, virágos természetet, a mély fűszerillattal és az ég kék tengerszínnel és a nappali nagy melegekkel.
Az öbölbeli békáink azt jelzik nekem, hogy ez a nyári idő kitart majd egész május végéig.
Június első hetében fogunk majd várni nagyon rövid, szórványos hangos viharokat, és június második hetétől megszűnik az éjszakai hűvös, és elkezd beállni a teljes nyári kánikula.
Ami biztos a szezon kezdők élvezni fogják majd a tengeri fürdést!

Nyár, nyár, nyár.
Lehet ápilis közepét írjuk a naptár szerint, de minden május közepi időszakra emlékeztet.
E napoktól kezdődik az első nyárelői kánikulai szakasz.
Az eltelt hétvégén a jó időt megérezve, mint a csigák eső után, úgy bújtak elő a szigetre érkezett autóbuszos turisták. Szerb, bulgár és román vendégekkel teli autóbuszok köröztek a szigetünkön. Mindenki élvezte a csodálatos időt. Fürödni még nem fürödtek a vendégek, de ha a webkamerákat figyeltétek, nagy mozgás látszódott a partunkon.
A híradó egy előre jelzése szerint folytatódik a nyárias idő. A hétvégéig 32 fokokat is mondanak nappali felmelegedésként. Hosszabb távú előrejelzés szerint ez év nyarának melege rekordot fog dönteni. Hosszú forró nyarat várunk a meterológiai jósok szerint. Ez korai kánikulai jelenség a tengervíz gyors felmelegedését is okozza majd. Lehet, hogy hétvégén fürdőző vendégeket fogunk majd látni itt az öbölben?
A partunk még nincs felkészülve a napágyakra. A szállásoknál lázas munkálatok folynak, hogy húsvétra minden szállás elkészüljön. Nem lesznek teli, de az akkor ideérkező vendégek sétái során szeretik nézegetni a csábos szállásokat,, hogy legközelebbi útjukon esetleg majd az eredetitől eltérő szálláson laknak majd. A szomszédos országokból érkező autós vendégek tehát kedvükre válogathatnak majd a szezon első nyaraló időszakjában.
Az idén hozzám érkező húsvéti vendégek most nyári arcot látnak majd. És fogunk fürödni a kellemes hőfokú tengerben!

Csodálatos időszakát éli a sziget e hónapban. A március közepén hazaérkezett a költöző madarak immár a fészkükön ülnek. A különleges tengeri madaraink is a melegebb tavakról visszatértek öbleinkbe halászni.

www.facebook.com/agnes.onodi.7505?fref=ts-https://www.facebook.com/agnes.onodi.7505?fref=ts

A szaraz foldon vagyunk kedd ota. El nem tudom mindani milyen csodalatis minden.Csak ugy isszuk a latvanyt es az elmenyeket.A napi programjaink Kavala-Seres-Theszalonikiharomszogben van.Itt mas a klima.MINED ZOLDBEN,VIRAGBAN.MADARCSICSERGES NAPPAL, BEKA KONCERT ES EJSZAKAI MADARAK TRILLAJA. Voltunk piacon .Isteni izekkel olcso arakkal minden termek. Oly szep es jo minden.Azokbol mit mondanak mostmar csak neha a hirekben,semmit sem latni,sem hallani nem lehet. . Mindenki eli a nyugodt eletet.

Az otthoni húsvét napján annyira locsoltátok a szigetet is, hogy még hó is lett belőle. Mindenki örömére. Keddtől 25 fok várható. De húsvét napján hóember készítettünk.

Oldalmegjelenítési idő: 0.238 másodperc
endeel