file Időjárás itt a szigeten és máshol

prisoft válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

cserrobi írta:

prisoft írta: Az a bajunk, hogy a képhez nem látjuk a hőmérsékletet, páratartalmat :)

Szia Prisoft!!!

Itt van páratartalom is meg minden ami kell : www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|GR|GR023|THASOS|&u=1 - www.accuweather.com/world-index- ... HASOS|&u=1

Üdv:Robi

Efhariszto poli! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

cserrobi válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

prisoft írta: Az a bajunk, hogy a képhez nem látjuk a hőmérsékletet, páratartalmat :)

Szia Prisoft!!!

Itt van páratartalom is meg minden ami kell : www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|GR|GR023|THASOS|&u=1 - www.accuweather.com/world-index- ... HASOS|&u=1

Üdv:Robi

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

prisoft válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

Az a bajunk, hogy a képhez nem látjuk a hőmérsékletet, páratartalmat :)
Így a párás idő kamerán keresztül sokszor úgy látszik, mintha hűvös esős idő lenne, nem látszik a szikrázó napsütés.

Ági válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor és itt a szigeten is

Mi az hogy az idő nem valami fényes?! Éppen,hogy amikor ilyen párában látjátok akkor a nagy melegtől kipárologtatás van. Május 5.vel kezdődött a jó idő. Akkor még az éjszakákat hűvös párásnak éreztem. Ma éjszaka nyitott ablaknál a kistakarót félre dobva aludtunk. Ma csütörtöktől mondják a teljes hőgutát vasárnapig. 90%os páratartalommal és rekkenő meleggel. Ez az amit vártam. Emlékeztek, hogy írtam, szükséges 10 napos folyamatos jó idő egy kis kánikulával. Attól átmelegszik a tenger. Én úgy gondolom, 23 fokra felcsúszik e napokban a víz hőmérséklete. Innentől kezdve az tartja majd magát akkor is, ha egy zavatar becsúszik majd a későbbiekbe. A Viktória hajósok a már megérkezett csoportokkal minden másnap kint vannak a vizen. Ezen a héten élvezkedhetett minden vendég a tengerben is.

Ági válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

Sziasztok! Mára virradóra leesett az első 20cm-es havunk Panagia-Potámia-Rahoni és Prenos-ban :)
Mivel nincs hideg gyorsan elfog olvadni. :?

Ági válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

Gyerekek az időjárás teljesen meg van bolondulva. Nincs rá szabály. Ami még a régi megfigyelésekből igaz, az csak a következő.
Április itt is bolond. Hol 50 fokos hőség, hol havazás, hol vihar, tehát minden minden bekever.
Májusban már megnyugszik az idő. Ez szokott lenni az előnyár. Ilyenkor beáll a déli szél, ami rettenetes sebességgel tudja fújni a sivatag meleg levegőjét. Mivel a természet ilyenkor tobzódik, ill. a föld és a tenger ekkor kezd melegedni, a pára nagyon nagy és a nap mikor nem süt igen hideg érzetet ad. Amikor viszont a nap süt, és hozzá jön a különféle erősségű déli szél, az nappalra rettenetes melegeket jelenthet. És 80 %-ban a déli szél igaz erre az időszakra. Ami viszont megint okoz egy bonyodalmat, a déli szél mindig esőt is hoz, ami ilyenkor vihar formájába szokott lecsapódni, ami után szikrázó napsütés megint hozza a meleget.
Egy hónappal lehetünk itt előbbre ebben az időszakban, mint otthon. Tehát mindenféleképpen gyönyörű. A tenger hőmérséklete eső és erőteljes hullámzás után közben csípős hideg lehet, de ilyenkor is lehet találni sekély, hullámmentes öblöket, ahol kellemes a fürdés. És ha belegondoltok, hogy otthon még épp csak zöldell a természet, itt meg már nyár van, a hosszú szürke szmogos ég után fantasztikus ebben az időben a nyaralás. Egyaránt alkalmas fürdésre és kirándulásra az idő. Júniusban már beállhat a teljes hőség, amikor a légkondik rabjai nem igen szeretik a kirándulásokat.
Ősszel azért szerettem idejárni mert egy utolsó átmelegedést tankolkoltam fel. Akik elő és utószakaszokban mennek nyaralni, érdemes kinyújtaniuk a nyaralás időtartalmát, mert így belefér jó idő, rossz idő.
Az biztos, hogy én a főszezont nem szeretem. A sok meleg és a tömeg mindenhol, fárasztó. Az árak is magasak, sokszor ideges és összecsapott a kiszolgálás. Az utószezonban az rossz, hogy akik megszedték magukat, bezárnak ezzel kiélté, színtelené téve a környéküket. Tehát mindenképpen az előszezon a legkedvezőbb. De ez ízlés és munkahelyi lehetőségek kérdése.

kondidi válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

cserrobi írta:

kondidi írta: szia mindenki B.Ú.É.K. szeretném megkérdezni milyen az időjárás május25-junius8 körüli idő valumban thassos szigetén ? viz illetve levegő

Hát szerintem senki sem jós :roll:

ja csak én a szokásos évi átlagos levegő és viz hőfokra gondoltam.

cserrobi válaszolt a témára: Re: időjárás máshol-máskor

kondidi írta: szia mindenki B.Ú.É.K. szeretném megkérdezni milyen az időjárás május25-junius8 körüli idő valumban thassos szigetén ? viz illetve levegő

Hát szerintem senki sem jós :roll:

kondidi létrehozta a témát: Időjárás itt a szigeten és máshol

szia mindenki B.Ú.É.K. szeretném megkérdezni milyen az időjárás május25-junius8 körüli idő valumban thassos szigetén ? viz illetve levegő

Oldalmegjelenítési idő: 0.271 másodperc
endeel