file Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Általános

Ági,Agathe,Agathi!
???????? ?' ó???? ???! Isten éltessen névnapod alkalmából! (remélem jól tudom,hogy most van a görög névnapod)
?? ????? ??? ??????? ?? ??????v ?? ?? ????????? ??? Szerintem most .Mosolyogj!??????????! :D Magyarként ha jól raktam össze nyelvtanilag akkor érthető lehet.No az is lehet ,hogy jó nagy badarság.
? ??? ? ???? !
??????? ???' ????????? : ???? ???????????? ?? ??? ??????????.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Általános

Kedves Balazsh!
??? ???????? ??????? ????. :lol:
Kicsit megkésve.Én is kívánok neked BOLDOG NÉVNAPOT!
Akkor talán görögül is:???????? ?'????? ???!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

enaszelinolatrisz válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

?? ?????? ???? ?????? :Esernyő: :örül:?- Úgy esik mintha dézsából öntenék. (Mohay szótár)
(Mint ha kis kancsóból,csuporbólöntenék.)

?????! ?? ???? ???! ??? ??????????.
Üdv! Újból itt! Üdvözlök mindenkit!
Ági Kedves! Volna egy olyan kérésem hozzád,hogy amikor hozzászólsz az írásaimhoz akkor légyszives a görögül írt szavaimat,kifejezéseimet,levezetéseimet nyelvtanilag is értékelni.Mert ok. ,hogy bizonyos szavakból mondatokat szerkesztve a görög nem érti,de azért gondolom nyelvtanilag kimondható, hogy helyesen-nem helyesen raktam össze.
Leírnám neked görögül is azokat a nem népszerű magázódási kifejezéseket:
Azt hiszem van köztük Katharevusza nyelvjárású is.
1, ????????? ??? ?????? ???.(ászpázome tasz hjírásszász) 2, ?? ???? ???.(ta szeevi mu) 3,?? ????????? ??? (tá szevázmátá mu) ??????????? (hjírofílima).

Ági! Érdekes számomra új dolgokat írtál,hogy bizonyos dolgokat egész máshoz kötünk mi magyarok és ők görögök.Nekem is van egy humoros példám:
Mosolyognivaló a következő görög kifejezés magyarra fordítása() jelbe a szabad fordítást tettem
?? ?????? ???? ??????- Úgy esik mintha dézsából öntenék. (Mohay szótár)
(Mint ha kis kancsóból,csuporbólöntenék.)
A görög csupor és a magyar dézsa közt van egy kis különbség.Amikor mi azt mondjuk ...dézsából öntenék...az azért nem kis eső.
Akkor olyan kérdésem is lenne,hogy melyik esö a nagyobb náluk.Ez, vagy:
?????? ?????. -szakadó eső.
Elmesélném nektek amit már említettem a SAVANYÚ A SZŐLŐ sztorit.
A görög kifejezés a következő:??? ?? ?????? ? ??????,?? ????? ???????????(Minthogy nem éri el a róka a kötözéssel télire eltett gyümölcsöt(szőlőt)) = tehát SAVANYÚ A SZŐLŐ. A logika szerint a nem érett szőlőszem nem potyog le. Dehát a szőlőt nem is szereti a róka.Van nálam egy Üzleti kuncsaftom aki állattartó vállalkozó és a népies dolgokban is jártas.Ö azt mondta nekem,hogy ez egy NÉPMESEI történet. Mért nem mondják csak egyszerűen így:
To ??????? ????? ????. -savanyú a szőlő. :örül:

Még a végére egy kérdés Ági. A katharevuszá nyelvjárásban is otthon vagy?Gondolom igen ,hisz a Mohay szerint a katharevuszá nyelvjárás használ ó görög szavakat is.És ugye te abban otthon vagy. A ??????szót nálatok,hogy ejtik? gy-sen. Mohay szerint ???,??? - gy ejtésű.2005-ben ????? ?????-n nyaraltunk.Az a csodás hely nincs is messze tőle.Sajnos mi ezt akkor nem tudtuk.

?????????? ?? ????. ????? ??????! ???? ??????????!

balazsh válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

Ági írta: ...És néznek rám, mint mozi a roziban.

Nem Rozi a moziban??? :D

Ági válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

enaszelinolatrisz írta: ?????????. Jóestét!
Megjegyzés: OK! Megtanultam, először köszönünk és akkor nincs félreértés.

Az elköszönésed viszont nem volt megfelelő.
A Kalispérát este belépéskor használjuk. Te ez esetben búcsúzni szerettél volna.

Ági.????? ???? ???????. Nagyon kedves vagy.
Most látom hogy email-ek feldolgozása le fog kötni egy időre.Egy pár napot kihagyok.Nem foglak zaklatni, hogy nyugottan dolgozhass.
Azt a TYÚKOSdolgot pontosítanám.Látom abból nem sokat érthettél:

??? ??????????? ??? ?? ?????.

???,?????> nem helyes. Újra próbálkozok.
???????? ????????>
???????? ?? ??? ?????. A tyúkokkal fekszik.
Én ugye ezt tilásban szeretném használni. ??????? -cselekvő,folyamatos ige =fekszek
??????? - cselekvő,beálló ige = lefekszek.Felszólítás:???????! ?????????! =feküdj le! feküdjetek le!
Valahogy Így:?? ????????? ?? ??? ????? - Ne feküdjetek(le) a tyúkokkal.
Kérdésem: Ez így helyes? ???,?????;
Természetesen ezt egy görög biztos nem értené csak akkor ha azt is hozzátennénk:A korán fekvő emberekre mondják a magyarok.
Van egy nagyon jó példám arra amikor mi nem értjük,hogy miről is van szó.Később egyszer erre is kitérek.Most csak annyit.Savanyú a szőlő.Erre van egy érdekes görög kifejezés.
Te Ági biztos tudod mire gondolok.Ha akarod te is leírhatod mit tudsz erről.
A magyar nyelvnél szebb, kifejezőbb nyelv nem létezik.
Végén még annyit. Az a bizar poulí dologról csak annyit kérdeznék: görögül két o kerül egymás mellé.Mert a pulímadár szónál az i-n van a hangsúly.
Mégegyszer nagyon köszönöm ,hogy foglalkozol velem.????? ?????? ????????? ?????.Néhány napot most kihagyok,hogy nyugodtan végezhesd a feltorlódott munkádat.
??? ?????????? . ???????????????

Láttál már magyar mesét görög felírattal? Nem tudják fordítani. A Saffit keresd elő. Ízes magyar beszéddel teli. Görögül semmit nem mond!!! Sőt szőrnyű. Elveszik minden humora. Tehát amilyen kifejezéseket mi magyarul használunk, azt görögül sokszor nem értik meg. Én magam is sokszor próbálkozom. Behelyettesítem a magyar szavakat a görögre, a nyelvtanját is megpróbálom helyesen. És néznek rám, mint mozi a roziban. Elmagyarázom... Ekkor, akik velenm élnek felderülnek, és átteszik a saját szó és képvilágukba. Értsd: Mi ugye amikor mozdulatlan a víz, azt mondjuk: Tükrös. Ők azt mondják: olajos. vagy. Mi beszedjük a gyógyszert, ők isszák. A tablettabvételre is azt használják, hogy idd meg!
Vannak persze azonos kifejezések is. A közmondások is szinte azonosak. De beszélgetve németekkel, osztrákokkal mexikóiakkal, náluk is azonosak a közmondások.

enaszelinolatrisz írta: Bocsi!

Hjirofilima ta szevazmata mú ta szevi mú aszpazume tasz hjerasz szas

Ezt még megkérdezném.Hogy ezek jók e? :lol: No most azért vigyorgok rajta,mert ott kint görögben ezt sosem tudtam leellenőrizni mert viccesen mondva azért voltak mérgesek azok görög hölgyek gondolom ,hogy miért magázom őket.Mindig csak azt mondogatták. já szu, já szu, já szu.Tolakodónak éreztem magam :oops:Pedig csak azt akartam tudni jól mondom e.
Nagyon kevés helyen és csak teljesen hivatalos körökben magázódnak. Egyéb esetekben felfújt hólyagnak tartanak, ha magázódsz. Tegeződve is meg tudják adni a tiszteletet. És ezzel azt fejezik ki, hogy elfogadnak téged, tehát ezt neked is illik viszonozni.

Most már nem maradt időm görögül is leírni.Van benne ??????????? káthárevuszá nyelvjárású is. Az Ó görög-höz hozzá sem tudok szagulni.A káthárevuszával annyit ismerkedtem amennyit a görög szótár foglalkozott vele.
????????? !

Bocsi!

Hjirofilima ta szevazmata mú ta szevi mú aszpazume tasz hjerasz szas

Ezt még megkérdezném.Hogy ezek jók e? :lol: No most azért vigyorgok rajta,mert ott kint görögben ezt sosem tudtam leellenőrizni mert viccesen mondva azért voltak mérgesek azok görög hölgyek gondolom ,hogy miért magázom őket.Mindig csak azt mondogatták. já szu, já szu, já szu.Tolakodónak éreztem magam :oops:Pedig csak azt akartam tudni jól mondom e.

Most már nem maradt időm görögül is leírni.Van benne ??????????? káthárevuszá nyelvjárású is. Az Ó görög-höz hozzá sem tudok szagulni.A káthárevuszával annyit ismerkedtem amennyit a görög szótár foglalkozott vele.
????????? !

?????????. Jóestét!
Megjegyzés: OK! Megtanultam, először köszönünk és akkor nincs félreértés.

A Kalispérát este belépéskor használjuk. Te ez esetben búcsúzni szerettél volna.

Ági.????? ???? ???????. Nagyon kedves vagy.
Most látom hogy email-ek feldolgozása le fog kötni egy időre.Egy pár napot kihagyok.Nem foglak zaklatni, hogy nyugottan dolgozhass.
Azt a TYÚKOSdolgot pontosítanám.Látom abból nem sokat érthettél:

??? ??????????? ??? ?? ?????.

???,?????> nem helyes. Újra próbálkozok.
???????? ????????>
???????? ?? ??? ?????. A tyúkokkal fekszik.
Én ugye ezt tilásban szeretném használni. ??????? -cselekvő,folyamatos ige =fekszek
??????? - cselekvő,beálló ige = lefekszek.Felszólítás:???????! ?????????! =feküdj le! feküdjetek le!
Valahogy Így:?? ????????? ?? ??? ????? - Ne feküdjetek(le) a tyúkokkal.
Kérdésem: Ez így helyes? ???,?????;
Természetesen ezt egy görög biztos nem értené csak akkor ha azt is hozzátennénk:A korán fekvő emberekre mondják a magyarok.
Van egy nagyon jó példám arra amikor mi nem értjük,hogy miről is van szó.Később egyszer erre is kitérek.Most csak annyit.Savanyú a szőlő.Erre van egy érdekes görög kifejezés.
Te Ági biztos tudod mire gondolok.Ha akarod te is leírhatod mit tudsz erről.

Végén még annyit. Az a bizar poulí dologról csak annyit kérdeznék: görögül két o kerül egymás mellé.Mert a pulímadár szónál az i-n van a hangsúly.
Mégegyszer nagyon köszönöm ,hogy foglalkozol velem.????? ?????? ????????? ?????.Néhány napot most kihagyok,hogy nyugodtan végezhesd a feltorlódott munkádat.
??? ?????????? . ???????????????

enaszelinolatrisz írta: A?????? Ági ! ????? ???.
Magyar mondás szerint:éjszakai bagoly.Tudom a puli szó madarat jelent.A görög talán nem határozza meg a tipusát.
Bocsi nem elbúcsúzni akartam.Csak beköszönni.

Később egy magyar mondást is próbáltam görögül leírni. Ne menjetek a tyúkokkal aludni

Fontos kimondanom.Én nem is gondoltam,hogy ???????? tanár is akarok lenni.De természetesen magyar kiírásban benne vagyok.Én inkább kerestem a tanárt inkább úgy mondom tanítót.Azt hiszem a szó is inkább arra utal.A tanárra van egy másik szavuk.

Nagyon örülök,hogy itt vagy,de sajnos nekem munkába kell mennem.(tehát nem kölcsönözni!)
Arra a holdas dologra még visszatérek ebédidőben vagy este.

Adió.Hjere. és nem Hjirofilima ta szevazmata mú ta szevi mú aszpazume tasz hjerasz szas

Görögországban nagyon sok éjszakai madár van. Ezt ne az átvitt értelemben értsétek. (Persze úgy is igaz!) A legtöbbje gyönyörű hangú éjszakai madár. Főleg tavasszal,- márciustól- június elejéig, a nagy meleg beálltáig trilláznak éjszakánként.
Tehát görögül nem kifejezetten a bagolyra értjük.
A bagoly: koukouvália. Ógörögül pedig glavkosz.

A holdnak meg a harmadik kifejezése: SAOS ejtsd: szaosz. Ez szintén ógörögül van. A Sanmoutráki szigetén a hegyet nevezték el a holdról.

Nem tudom mi az árnyalatbeli különbség a 3 hold szó között. Nincs rá szabály, hogy mikor melyiket kell használni. Nekem is tetszenek ezek a szavak.

Meg Vikivel, aki szintén próbálkozik a görög nyelv tanulással, azon filóztunk, hogy a tengerre is nagyon sok szavuk van. De nem igazából tudom mikor melyik tenger szó a kifejezőbb.

Mivel írod, hogy te nem tanár szeretnél lenni, hanem tanárt keresel, ezért írtam ezeket. Bár én is sokszor tanárra szorulok. A nyelvtanom nagyon helytelen. És minél többet vagyok veletek, annál nagyobb hibákat ejtek a görögök felé. Tehát csak akkor fogok tudni neked segíteni, ha biztos vagyok abban amit mondok.
Valakitől hallottam, hogy interneten keresztül is tudnak görögül tanulni. De nem jegyeztem, meg...

Búcsúzóul, azt tudod, hogy mire mondjuk a pouli szót?

Ne mond ki, mert lehet, hogy kiskorúak is olvassák.
Pouli -ja van a férfiaknak.
Pouláki -ja van a kisfiúknak. :oops: :Sirvaröhög: :oops:

A?????? Ági ! ????? ???.
Magyar mondás szerint:éjszakai bagoly.Tudom a puli szó madarat jelent.A görög talán nem határozza meg a tipusát.
Bocsi nem elbúcsúzni akartam.Csak beköszönni.

Később egy magyar mondást is próbáltam görögül leírni. Ne menjetek a tyúkokkal aludni

Fontos kimondanom.Én nem is gondoltam,hogy ???????? tanár is akarok lenni.De természetesen magyar kiírásban benne vagyok.Én inkább kerestem a tanárt inkább úgy mondom tanítót.Azt hiszem a szó is inkább arra utal.A tanárra van egy másik szavuk.

Nagyon örülök,hogy itt vagy,de sajnos nekem munkába kell mennem.(tehát nem kölcsönözni!)
Arra a holdas dologra még visszatérek ebédidőben vagy este.

Adió.Hjere. és nem Hjirofilima ta szevazmata mú ta szevi mú aszpazume tasz hjerasz szas

enaszelinolatrisz írta: ?'?' ???? ! ????? ???.???????? ??? ?? ?????????? ??? ???????. ????????? ???!

??? ??????????? ??? ?? ?????.??? ?????! ??? ?????????? :örül:
(Ne aludjatok el a tyúkokkal! Hol vagytok?)

Frankó itt magammal társalogni. Thassosi Ági Neked tudnod kellene görögül. Ide vetődhetnél már.
Egyre csak gyűlik a javítani való. Egy kicsit uncsi így. :kosaras:

Te éjszakai madár!
Örülünk, hogy itt vagy. Milyen filmet béreltél ki?
Tehát a két mód helyesebb:
Kalinixta szasz! Ezzel mindenkinek jó éjszakát kívánsz búcsúzóul.
Vagy egy általános búcsúzó, amit minden napszakban használhatunk.
Adió.
Persze itt is teheted a szasz szót.
Ha egy személynek mondod a szasz-t, akkor magázod.
Ha sok ember felé, akkor érthetik magázódva is, de ti nektek.re is ezt mondjuk.

Tökéletes a helyesírásod.
És én megértelek, de a többiek addig, míg nem tanítod őket, addig nem értenek meg. Ha továbbra is csak görögül írsz, akkor legelőször a görög ABC-vel kell kezdened.
És a szójátékokban valamint a bemutatkozáson írtam neked.
Ahhoz, hogy görögül válaszoljanak neked, legalább szavanként taníts!!!

És most én jövök.
Mondj egy még egy görög szót a holdra!

Nekik 3 szavuk van rá. Kettőt már tudtok. Érdekesnek találom. Valószinüleg az ókorban az égiek segítségét kérve adtak több nevet rá.
Az égbolt napra viszont csak egy szavuk van: Ilios.

?'?' ???? ! ????? ???.???????? ??? ?? ?????????? ??? ???????. ????????? ???!

??? ??????????? ??? ?? ?????.??? ?????! ??? ?????????? :örül:

Frankó itt magammal társalogni.Thassosi Ági Neked tudnod kellene görögül.Ide vetődhetnél már.
Egyre csak gyűlik a javítani való.Egy kicsit uncsi így. :kosaras:

Kedves Balazsh! ??????? ??? ???? Ez van most. Egy pillanatra vagyok itt. Köszi! Most már tudom,hogy mire számíthatok nálad.Valaki majd csak ide vetődik.
Este lehet,hogy itt tudok lenni. ????? ??! ??? ???? ??????? ????? ! :örül: hajrá! hajrá!

balazsh válaszolt a témára: Re: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

enaszelinolatrisz írta: ?,?????? ??? ????????? ?? ????.?????! :lol:

?em ébredtetek időben .Most magatokra vessetek elmentem dolgozni.Nekem akkor lenne jó hétvégém ha sokan jönnének.De ez csak egy ??????

K??? ??? ??r? ! Kérném valakitől ennek a többesét.Sejtem,de nem akarnék nagy hülyeséget írni. :örül: hajrá!hajrá!

Tőlem ebben ne várj segítséget! :(

?,?????? ??? ????????? ?? ????.?????! :lol:

?em ébredtetek időben .Most magatokra vessetek elmentem dolgozni.Nekem akkor lenne jó hétvégém ha sokan jönnének.De ez csak egy ??????

K??? ??? ??r? ! Kérném valakitől ennek a többesét.Sejtem,de nem akarnék nagy hülyeséget írni. :örül: hajrá!hajrá!

Magamról írtam bemutatkozásomnál:

Nyelvtudásom:minimális-autodidakta:2 év-2x4cm vastag görög szótárból az elsőtől
az utolsó betűig-kb 25ezer felütés-5 spirál füzet jegyzet.
Nyelvi memóriám:gyenge (oka: sok X)
Megjegyzés: Olyan sokat már nem várhatok el magamtól.(oka: sok X)
Egyéb nyelvtudásom:8 évi orosz után ......osztályjelentés.

Fontos még:Nem tudok meglenni jegyzeteim nélkül.Sok minden nem ugrik be.De ,hogy hol találom a jegyzeteimben azt legtöbbször tudom.
Csak a lelkesedésem nagy,amelyet mostanában egyéb helyen próbáltak letörni.

Mégegyszer fontosnak tartom.Csak lazán,játékosan,és értsük meg a másikat aki kezdő és csak az végtelen nagy görögimádata hajtja.

enaszelinolatrisz létrehozta a témát: Görög nyelv/csak lazán,játékosan.

?? ???????????! ?? ????? ??? ??????? ?????.????? ????????.

?? ????? ????? ??????????? ?? ????????.

???? ??????????????! :örül:

Oldalmegjelenítési idő: 0.194 másodperc
endeel