file Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

prisoft válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

szekalmi írta: Jupppííí...! Fürdés, kocsimosás egyben. Tiszta Hawaii.
A hullám jöhet, ha nem bírnám a vizet, a Szaharába mentünk volna. A tengerparton igazán nem vehetem sértésnek, ha az meg néha leköp.

Ez a beszéd szekalmi! :D
Jó utat és jó fürdést!

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

szekalmi válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Jupppííí...! Fürdés, kocsimosás egyben. Tiszta Hawaii.
A hullám jöhet, ha nem bírnám a vizet, a Szaharába mentünk volna. A tengerparton igazán nem vehetem sértésnek, ha az meg néha leköp.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

prisoft válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Ilyen hullámzáskor meg nemhogy kocsival, de gyalogosan sem ajánlott kimenni a kőre
tartós hullám, tupír, hajfestésre várakozááááááááás... :D

balazsh válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

szekalmi!

Azért, ha ilyen hullámok lesznek, óvatosan integessetek, mert vizesek lesztek. :)
<!-- ia0 -->webcam.jpg<!-- ia0 -->

Honey válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Naaaahh... ők azok, akik nem integetnek, de valamit nagyon keresgélnek!

Én egyébként a PhotoScape képszerkesztőt használom. (volt már több is , de mostanában ez a nyerő). Ennek a menüjében van olyan, hogy képernyőmentés. Szóval erre kattintottam, előjön egy ablak különböző fotózási alternatívákkal... Én az ablak fotózására kattintottam, majd a kameraképre. Az adott kép, rögtön a szerkesztőasztalra kerül...átméretezés....mentés...majd a hozzászóláshoz csatolás.

Egyébként nem hagyott nyugodni a dolog és addig próbálkoztam, hogy sikerült a balázsh módszerével is a képleszedés. :örül: :Thassos-fan:

Honey írta: Sajnos nekem nem sikerült a Balázsh által megadott módon képet leszedni a kameráról. Az okát nem tudom (a PrintScreen billentyű nem csinál semmit- vagy csak nem látom?!) :shock: , de már nem is számít, mert más módon csak sikerrel jártam. A teszt topikba tettem fel képeket. :)

Nem is fogsz észrevenni semmit, csak mikor egy képszerkesztőbe beilleszted.
Mi az a más mód? Légyszives tedd közzé, mert lehet, hogy egyszerűbb.

Sajnos nekem nem sikerült a Balázsh által megadott módon képet leszedni a kameráról. Az okát nem tudom (a PrintScreen billentyű nem csinál semmit- vagy csak nem látom?!) :shock: , de már nem is számít, mert más módon csak sikerrel jártam. A teszt topikba tettem fel képeket. :)

babuci85 írta: Sziasztok!
Nézzétek, mit csíptem :D Valakik valakiknek integetnek :D majd mi is így állunk és kalimpálunk :)

Látom sikerült. :)

babuci85 válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Sziasztok!

Nézzétek, mit csíptem :D Valakik valakiknek integetnek :D majd mi is így állunk és kalimpálunk :)

balazsh írta:

babuci85 írta: Én nem tudom belőni, hogy hol van az integető hely :(
Ha az Aethrionból megyünk a part felé és ott elágazik az út ugye panagia felé, és ott lefordulunk balra akkor hanyadik kis utcán kell majd lefordulni hogy kilyukadjunk oda???? :Sirvaröhög:
Vagy végig sétálhatunk addig a parton?

Hát akkor itt a segítség.
Ha az Aethrionból elindultok a part felé, akkor a parton balra fordulva az öböl északi felén lesz az integető hely (vastag piros vonal).
Vagy az Aethrionból elindulva, a kis flik-flakot bevéve az első aszfaltos úton balra fordulva (ki is van írva, hogy Skala Panagia) addig mentek, míg tudtok, ez kb 1200 m. Az út végén jobbra fordulva bejuttok Skala Panagia központjába, és ott lementek a partra, akkor megtaláljátok, ez kb 800 m. (vékony piros vonal).

El kell dönteni, hogy a parton szerettek bokáig a vízben sétálni, vagy inkább aszfalt úton és boltokat, tavernákat nézegetni. De azt is lehet, hogy az egyik úton mentek, és a másikon jöttök. :D

<!-- ia0 -->nagy_kep_jav.JPG<!-- ia0 -->

Köszönöm a segítséget :)
sztem egyiken megyünk a másikon jövünk :D :D

babuci85 írta: Én nem tudom belőni, hogy hol van az integető hely :(
Ha az Aethrionból megyünk a part felé és ott elágazik az út ugye panagia felé, és ott lefordulunk balra akkor hanyadik kis utcán kell majd lefordulni hogy kilyukadjunk oda???? :Sirvaröhög:

Hát akkor itt a segítség.
Ha az Aethrionból elindultok a part felé, akkor a parton balra fordulva az öböl északi felén lesz az integető hely (vastag piros vonal).
Vagy az Aethrionból elindulva, a kis flik-flakot bevéve az első aszfaltos úton balra fordulva (ki is van írva, hogy Skala Panagia) addig mentek, míg tudtok, ez kb 1200 m. Az út végén jobbra fordulva bejuttok Skala Panagia központjába, és ott lementek a partra, akkor megtaláljátok, ez kb 800 m. (vékony piros vonal).

El kell dönteni, hogy a parton szerettek bokáig a vízben sétálni, vagy inkább aszfalt úton és boltokat, tavernákat nézegetni. De azt is lehet, hogy az egyik úton mentek, és a másikon jöttök. :D

<!-- ia0 -->nagy_kep_jav.JPG<!-- ia0 -->

Sziasztok!

Én nem tudom belőni, hogy hol van az integető hely :(

köszi a segítséget előre is
mi majd júliusban integetünk :)
szép napot mindenkinek

bocsika válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Balázs köszi,így biztos könyebb lesz.

Honey írta: Sajnos én nem tudom leszedni a képet,............

Egy kis segítség képleszedéshez:
1. Mikor látsz egy tetsző képet, akkor megnyomod a billentyűzeten a PrintScreen billentyűdet. Ez a vágólapra teszi a képernyő tartalmát.
2. Ezután nyitsz egy képszerkesztőt, ami a gépedre van telepítve (IrfanView, ACDSEE, Picasa, .... de a Windows-ba gyárilag bent lévő Paint is jó)
3. Szerkesztés menü / Beillesztés parancs, vagy egyszerűen CTRL+V billentyű parancs. Ezzel a vágólapról a képernyőd bekerül a programba.
4. Azt a képrészletet, amit akarsz kijelölöd. Majd kivágod a Szerkesztés/ Kivágás paranccsal (CTRL+X)
5. Nyitsz egy új képszerkesztőt, abba pedig beilleszted (CTRL+V).
5. Majd elmented a képet valahova. És ezt már be tudod illeszteni a hozzászólásodba.

Mindez, ha IfranView-el csinálod (én ezt használom évek óta), akkor PrintScreen billentyű, IView megnyitás, CTRL+V, kívánt rész egérrel kijelölés, CTRL+X, CTRL+V és már mentheted is. :)

Próbáld ki, nem nagy ördöngösség.

IrfanView letölthető ingyen innét is: www.szoftverbazis.hu/szoftver/?id=OW12 - www.szoftverbazis.hu/szoftver/?id=OW12

szekalmi írta: Balazsh!
Köszi, hogy megnyitottad az integetős oldalt.
Én máris jelentkezem jövő szombaton 6-ra, és vasárnap délre egy kis integetésre, hátha első leszek. (23-24)
Le tudja valaki lopni a képet? Mert nekem eddig csak Printsreennel sikerült, állóképet.

Biztos, hogy figyelni foglak!!!!!Már nagyon várom! Sajnos én nem tudom leszedni a képet, de abban bízom, hogy valaki megteszi és felrakja ide, hogy azok is láthassák, akik éppen az integetéskor nem tudnak a gép előtt ülni!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

cserrobi válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

balazsh írta:

cserrobi írta: Ezt én is megnézem :)

Én nem biztos, mert tervek szerint nem leszek itthon, de azért laptopot viszek, hátha......

Hát én nem viszek mert nyaralni megyek :D
Elég az amit itthon töltök a gép elött :(

cserrobi írta: Ezt én is megnézem :)

Én nem biztos, mert tervek szerint nem leszek itthon, de azért laptopot viszek, hátha......

szekalmi írta: Mert nekem eddig csak Printsreennel sikerült, állóképet.

Nekem is csak úgy megy. Más megoldás nincs. :(
Ha mozgó képet akarsz, akkor a képernyőt is fel lehet venni valamilyen programmal, de azt még nem próbáltam.

cserrobi válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Ezt én is megnézem :)

Ági válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

szekalmi írta: Balazsh!
Én máris jelentkezem jövő szombaton 6-ra, és vasárnap délre egy kis integetésre, hátha első leszek. (23-24)
Le tudja valaki lopni a képet? Mert nekem eddig csak Printsreennel sikerült, állóképet.

No, akkor összeegyeztetjük az időpontot, és együtt megyünk. megérdemled, mert az első igazi vendég leszel!!!! Még az utazási irodások sem érnek addig ide!

szekalmi válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Balazsh!

Ági válaszolt a témára: Re: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

balazsh írta: ÁGI!

Te is jelentkezz egy időponttal!
:megadós: :pompomlány: :D

Óh! Épp ma regel gondoltam rátok. Vittem a gyapju szőnyeget a Viglivel szemben levő tisztitóhoz. Jó hogy eszembe juttatad. Nem volt ott senki és csak ledobtam a batyut az ajtójukba...

ÁGI!

Te is jelentkezz egy időponttal!
:megadós: :pompomlány: :D

balazsh válaszolt a témára: Re: Ki, mikor integet a webkamerába

szekalmi ígérete:

22-én délután indulunk, 23-án szombaton dél körül leszünk ott. Ígérem 23-án, délután hatkor, itteni idő 5!! ott leszek a beton-mólón integetni, és másnap délben (11 óra) is. Ha a kocsit közel tudjuk vinni, akkor egyszerű: egy türkizszínű Vito. Ha nem, két csaj, meg egy véán gádzyó fog integetni. Oké?

balazsh létrehozta a témát: Ki és mikor integet a WEBKAMERÁBA ?

Miután lehetőség van hazaintegetni Thassosról, ezért elindítottam ezt a topicot.
Szeretettel várjuk a jelentkezőket!
Az itthon maradottak megpróbálják elkapni a pillanatot. :D

Az integetésre minden nap helyi idő szerint 12 és 18 órakor van lehetőség, amikor 30 percre megáll a kamera egy pontban.
(Ne felejtsétek, hogy otthon ez 11 és 17 óra!)

Itt áll meg a kamera képe:

A móló elhelyezkedése az öbölben:
<!-- ia0 -->nagy_kep.jpg<!-- ia0 -->

melléklet nem található

Oldalmegjelenítési idő: 0.292 másodperc
endeel