file Általános

Verus válaszolt a témára:

vandaba írta: Szia Pamag!
Hát igen szerintem is ,mindenki a saját centiével van elfoglalva! Majd nézd meg ,mikor már indulás előtti hetek lesznek.Özönleni fognak a kérdések.
Merre lesz a messze messze? :D
Balázs is nagyon csöndben van.

Üdv.:vandaba

Valaki itt az én ruhámban díííszeleg!!??? :-P :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

vandaba válaszolt a témára:

Szia Pamag!
Hát igen szerintem is ,mindenki a saját centiével van elfoglalva! Majd nézd meg ,mikor már indulás előtti hetek lesznek.Özönleni fognak a kérdések.
Merre lesz a messze messze? :D
Balázs is nagyon csöndben van.

Üdv.:vandaba

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

pamag válaszolt a témára:

De nagy a csönd......

Mindenki vágja a centit? Már április van...
(Mi sajnos csak szeptemberben utazunk, az naaaagggyyyooon messze van...) :cry:

vandaba írta: Ez az amit Ági megadott nekünk.Aranyosan jött szinte minden reggel mondta a programokat kérdezte nincs -e valami gond ,van-e kérdés, tud-e segíteni.Adta a jó tanácsokat. Segített .............

Hát igen. Maximálisan egyetértek Veled.
Nekünk is nagyon ki kell számolni -most is, hogy végre el tudunk jutni külföldre is - , hogy mire mennyit költhetünk. És hát sokszor bizony inkább benzinre költöm, hogy minél többet lássak az idegen helyen, mint hogy folyton vendéglátóipari egységben üljek. Persze azt is muszáj néha, az is hozzátartozik.

És igen, Ági nekünk is megkereste azt a szobát, ami a mi igényeinknek éppen a legmegfelelőbb volt : az ára alacsony volt (igaz, két hétre), nem szeretjük a franciaágyat, és KILÁTÁS volt a vízre... és sok-sok levél megfordult, mire mindent lefixáltunk... és odafigyelt minden hasfájásunkra.

Úgyhogy innen is biztatom a csak olvasó érdeklődőket, hogy bátran keressék meg Ágit a szállásigényükkel, mert előfordulhat, hogy a feltüntetettnél olcsóbban sikerül kialkudni a szobát - de ha nem, akkor is minden sajátos igényüket figyelembe veszi.

vandaba válaszolt a témára:

Sziasztok!

Pamag az előzőekben olyan szépen leírtak a dolgokat ,hogy muszály volt az elismerésemet kinyilvánítani.Én is Görög imádó vagyok ,12 alkalommal jártam már az ország külömböző tájain.Kaptam hideget -meleget egyaránt de valami mindig vissza vitt. Imádom a Balatont évekig úgy jártunk nyaralni, hogy 1 kicsi Balcsi és utánna mentünk Görögbe.
Már nem gondolkozom rajta,hogy megosszam a nyaralást.A főzésekhez én is hozzá fűzném mi is főző turista társasághoz tartozunk.Természetesen bemegyünk az étterembe is megkóstolni a helyi gasztronómiát is ,na meg persze a búcsú vagyik.Mi a tervezgető ,spórolósgató réteghez tartozunk, pénzünket szeretjük észszerűen elkölteni és fontos ,hogy törödjedek velünk. Ez az amit Ági megadott nekünk.Aranyosan jött szinte minden reggel mondta a programokat kérdezte nincs -e valami gond ,van-e kérdés, tud-e segíteni.Adta a jó tanácsokat. Segített egyéni programjaink megvalósításához is.Fakultatív programokon is maximálisat hozta ki magából.Emlékszem mikor Allikiben voltunk kirándulni és látta bátortalanságunkat az étteremben a nyelvi nehézségek miatt ,rögtön felpattant és a segítségünkre volt az étel rendelésnél . Később már egy kissebb terülj terülj asztalka volt előttünk.Mindenki Örömére ! Figyelt arra ,hogy a gyerekeknek mit javasoljon és hogy több féle ételbe is bele kóltolhassunk.Igy a kirándulásunknak egy szép emléke maradt amit közös fényképezéssel zártunk Ági segítségével mert még ebben is kellett neki segíteni,hogy mindenki rajta lehessen végre 1-2 képen. Nem mindig a hely meg az adott körülmény a behatárolója egy jó nyaralásnak . Ha megérkezésed után csak azt érzed ,hogy léptem nyomon a pénzed akarják lenyúlni ott már eleve nem fogod magad jól érezni.Sajnos ez utóbbit tapasztaltam meg itthon.A szíveslátás a vendég fogadás titka. :)

Szia Ági!

Igazad van!

Itthon az is a baj, hogy mindig valami drága beruházással akarnak vendéget fogni, és a kispénzűekre nem gondolnak. Sokszor kevesebbe kerül Görögországba (egyéb tengerhez) menni nyaralni, mint itthon egy gyógyfürdőbe - még az orvosi beutalóval is kell fizetni.
Pedig sok gyönyörű hely van a mi kis hazánkban is.

De most Görögországba vágyunk! Ott van tenger és jobban süt a nap!

...hű előléptem profivá... :oops:

Hát ha a gr zene a mindened, méneeem nézel be hozzám,vár ott rád még meglepi! Balázs! Ez rád is vonatkozik! :wink:

noriga válaszolt a témára:

Hát igen.
Én azt érzem (bár még nincs sok személyes tapasztalatom), azért is vagyunk beleszerelmesedve Görögországba, mert ott még megtaláljuk azokat az értékeket, amiket itthon sokszor csak elvétve.
Nekem a zene az egyik mindenem. Hihetetlenül szeretem a görög zenét. Érzem benne a szenvedélyüket az örömüket és amit nagyon irigylek a hagyományukat, hogy a pop zenében is a legtöbb szám nem valami igénytelen stílus majmolása, hanem az autentikus zene beleépül a mai könnyűzenébe.
Bár, erről Te Amarandos sokkal szakavatottabban tudsz írni. Én meg Neked köszönhetem ezirányú zenei ismeretemet!

A kulturánk, a múltunk,- ami nagyobb a görögöknél- ha szabadon lenne
hirdetve, ha az iskolában tanítanák a valóságot a valóságos történelmünkel... Nekünk is vannak olyan természeti csodáink, mint ami itt van. De addig, mig magunkat nem szeretjük méltóképpen, ezt nem tudjuk átadni másoknak. a örög a saját szemével szeretette megh magát.
Ez kellene nekünk is.
Úgy örülök, hogy ezt írtad! Igen, itt a probléma gyökere. És akkor még hozzáfűzném, hogy a görögök nem csak a nemzetükre büszkék, hanem a családjukra is .
A család szent a görög embernek. Példaképnek tekintik a szülőket, áploják a családi hagyományokat, ami természetesen a görög kultúrát is hordozza. Egy társadalom öntudatának alakulása ebben a legapróbb társadalmi csoportosulásban bontakozik ki, szinte az anyatejjel beszívva.

Nálunk itt is nagyon sok probléma van. A mi családjaink ugyan ápolnak hagyományokat, de sajnos a család szerkezetének a sérülése is gyakoribb. Mások a gondok, mások a törekvések, elenyészik a kultúra. A mai politikai viszonyok is aknamunkát végeznek a szelemi értékek ellen. A kultúra szeretetet szélső jobb, vagy nacionalista bélyeggel címkézik fel. Nyugati szellemi bóvli beáramlása pedig visszafordíthatatlan.

Igen kár így elszúrnunk az idegenforgalmunk helyzetét. Egy ország legnagyobb bevételét az idegenforgalom jelenti -valamikor ezt tanultam....

Ági válaszolt a témára:

Átfutottam a leveleket.
Bocsánat, hogy eltüntem ilyen hosszú időre, de teljes a bolondokháza itt nálunk .
Március 1.- óta sztájkol mindenki.
Az állam kiárulta magántulajdonba majnem az tulajdonát.
Áramszolgáltató, posta, kikötők, nemzeti bank, meg a jó ég tudja mi mindent. A társadalom biztosítási rendszer padig a magánszférának nem a legjobb. A nyugdijat is kiakarják tólni, főleg a nők és a veszélyeztetett munkában dolgozók számára. Ami azt jelenteni, hogy nincs kedvezményes nyugdij korhatár.
az egész ország olyan mint egy megbolydult méhkas.
Mindenki sztájkol és mindenki őrjöng.
Az áramszolgáltató okozza a legnagyobb gondot. Közvetve közvetlenül mindenkit megbénít.
A kormány viszont bekeményített, nem enged a csőcselék lázadásának.
Ezért nem jelentkeztem tehát idáig, mert az e mail kapcsolatommal is gond van, az állandó áram ki be kapcsoplás miatt.

Mi a gondolatom amiről írtok?
A görög kivétel nélkül a vendéglátásból él.
Nagyon kevés az aki, bár ebből él, megtudott maradni szűznek.
Szűznek, vagy tisztának.
Ez olyan, mint amikor azt mondjuk, a sok pénz sok mindenkit elront.
A természet valóban gyöny9örű. Amit én leginkább becsülök bennük, hogy szeretik magukat, és büszkék magukra. Itt van minden titok.
Hozzánk is ugyan igy jönnének a turisták, ha ezzel az identitással rendelkeznénk.
A kulturánk, a múltunk,- ami nagyobb a görögöknél- ha szabadon lenne
hirdetve, ha az iskolában tanítanák a valóságot a valóságos történelmünkel... Nekünk is vannak olyan természeti csodáink, mint ami itt van. De addig, mig magunkat nem szeretjük méltóképpen, ezt nem tudjuk átadni másoknak. a örög a saját szemével szeretette megh magát.
Ez kellene nekünk is.

noriga írta:

pamag írta: Az ügyeletes bölcseknek általában két területen van kifogásuk a lenézett tömeggel szemben.
Egyrészt: miért akar bármilyen szervezett segítséget igénybe venni a nyaralásához?
Másrészt : miért nem ájuldozik az adott helyen fellelhető koszttól, és miért akar esetleg magának főzni , miért nem eszik meg valamit?
Miért nincs annyi pénze, mint neki? az bűn.

Mintha egy ország, egy vidék kultúrája csak ebből állna.

Jelentem, Görögország fertőző.
Teljesen függetlenül utazási irodától, nem ízlő ételtől, esetleges átverésektől (már sajnos akad ilyen is), Görögország megfogja az embert és nem ereszti !!! Aki járt itt, visszavágyik. Aki ide jön, jól érzi magát. A görögök örülnek, ha gyarapodnak a turizmusból, örülnek a vendégnek, és nem néznek le, ha nyelvtudás híján kézzel-lábbal akarsz kommunikálni.
Európa kultúrájának bölcsője itt volt. Lépten-nyomon belebotlunk a nyomaiba, a szó szoros értelmében.
Viharos történelme volt, nyomait mindenhol megnézhetjük.
Az ókort felváltó kereszténység meghatározó szerepet játszott a nemzetük fennmaradásában, a helyszín látványában ma is meghatározók a templomok, kápolnák.
Gyönyörű tájai vannak - hegyek és tengerpartok, henteregni csábító homokos starndokkal.
Ne hagyjuk, hogy elvegyék a kedvünket tőle !
:lol: :lol: :lol:

Jaj Pamag, ezt olyan szépen írtad, hogy könnybe lábadt a szemem!
Bizony nem hagyjuk kedvünket szegni. Az enyémet biztosan nem.
Nekünk az idei, a második Görög utunk lesz. Eddig bizony más volt a fontosabb, s beértük kisebb kirándulásokkal itthon, és végtelen örömmel tölt el, hogy idén újra megtörténik a csoda.
Természetesen főzni is fogunk, ezért megragadom az alkalmat és megkérdezem S.Potamiaban merre lehet friss halat kapni. Ha jól emlékszem említetted, Ti is vettetek.

Ági válaszolt a témára:

Ha felveszem a szemüvegem, akkor igen!
De ha nem veszem, akkor is tudom, hogy eluntad apu tevékenykedését a gép körül és be kérted te is magad!
Jól tetted.
A kendő miért nincs a fejeden?
Nem csak a motorra praktikus, hanem a hajón is el kell.

Puszi Eszternek is!

Gergő írta: Szia Ági!

Megismersz? :shock:
Találd ki, hogy ki vagyok!

:lol:

balazsh írta:

pamag írta: Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!
Részben örülök, hogy mégsem mi vagyunk ennyire pechesek - részben elkeseredtem, hogy ilyen kicsi az esély...

A videókra : most teljesen meglepődtem, hogy ennyire közel jöttek a hajókhoz! Kár, hogy dátum nincs rajta, hogy legalább azt lehetne valószínűsíteni, hogy melyik hónapban nagyobb az esélye a találkozásnak.

Teknősök : (az még 3 éve volt) : Serres után Thesszaloniki felé haladva az országúton baktatott át egy teknős koma - sikerült kikerülni!

Ha idén nem lesz delfin, akkor többet nem megyük Thassosra. :)

Húúúha, de nagy szavak, ugye csak viccelsz?! :lol:

balazsh válaszolt a témára:

pamag írta: Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!
Részben örülök, hogy mégsem mi vagyunk ennyire pechesek - részben elkeseredtem, hogy ilyen kicsi az esély...

A videókra : most teljesen meglepődtem, hogy ennyire közel jöttek a hajókhoz! Kár, hogy dátum nincs rajta, hogy legalább azt lehetne valószínűsíteni, hogy melyik hónapban nagyobb az esélye a találkozásnak.

Teknősök : (az még 3 éve volt) : Serres után Thesszaloniki felé haladva az országúton baktatott át egy teknős koma - sikerült kikerülni!

Ha idén nem lesz delfin, akkor többet nem megyük Thassosra. :)

Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!

Az idén Thassosról hazatérve delfinekről szóló beszámolót szeretnék írni !!!!!!!!!!!!

Kilencszer voltunk eddig Görögországban, tizenöt hetet töltöttünk el összesen Görögországban, de még sosem találkoztun dlfinekel.
Tavaly mi is csak tekit láttunk Zantén ( norigát egy zante fórumról ismerem), de annyira nem voltunk szerencsések, mint noriga. Mi cak egyet láttunk reggel a halászkikötőben Agios Sostisban

részlet az élménybeszámolómból a tekilesésről:

Teknősles:
Agios Sostis kikötőjében találkoztunk a Caretta carettával, a cserepes teknőssel, Zakhyntos védett, és szimbólummá vát állatával.
Olvastam a Zayinthos G-portálon, hogy a tekik minden reggel, amikor befutnak a halászhajók a laganasi kikötőbe jönnek reggelizni. Ígyhát összeszedtük magunkat, és reggel 8-ra ott is voltunk , kamerával fényképezővel felszerelkezve.
És tényleg egyszercsak ott volt!!! Kidugta a fejét a vízből, középen úszkáélt, nézett kifelé a tenger felé, minta várakozna. Hatalmas levegőt fújt ki-érdekes hangja volt-aztán lebukott megint a víz alá. Eltelt néhány perc, mikor meghallottuk a halászhajó motorjának a berregését.
A kikötőbe érve a halász lejjebb kapcsolta a motort, és nagyon óvatosan jött befelé kikötni, mintha vigyáznia kellene valakire a vízben...
A hajót pont előttünk kötötte ki, majd nekilátott a hálóba szorult halak kiszabadításába. Ekkor ismét megjelent a teki! De akkor már ott, a lábunk előtt. Hatalmas volt-később tudtuk mrg, hogy 100 kilót nyom egy ilyen teki. A halászhajó alatt úszkált fel, le, kereste a vízbe hulló finom falatokat. Még válogatott is! Képzeld! A páncéljára volt szerelve egy nyomkövető antenna, úgy nézett ki, mintha autó hátulján lenne :-)) Szegény sokszor beleakadt vele a hajókötelekbe.
Aztán még egy alkalommal láttunk tekit, őt is a laganasi kikötőben, mikor hajóval kifutottunk a Keri barlangokhoz való kirándulásra. Akkor már csak rövid ideig láttuk, pedig a hajó motorját leállították, és igyekezett a kapitány a hajót a megfelelő irányba fordítani. Mégis csak annyit láttuk, hogy kidugta a fejét, aztán alámerült megint, többet nem volt hajlandó megmutatni magát.

(thalassa -ez a nevem azon a fórumon)

pamag írta: Közvéleménykutatás !!!

Kedves Thassos-társak !

Ki látott már nyaralásai közben Görögországban delfint ???

Úgy érzem, nekem már annyiszor megígérték! és még egyszer sem sikerült látni... :cry:

Tanulság : addig kell oda járni, amíg nem sikerül látni! :D
De akkor is, annyira szerettem volna... :cry:

Sajnos még mi sem láttunk. :cry: :cry: :cry:

De volt aki látott, itt a bizonyíték: http://www.youtube.com/watch?v=nb6uoR2THR0
Meg Keramitinál is: http://www.youtube.com/watch?v=MFKqqYx1_ro&feature=related

Egyszer majd remélem nekünk is szerencsénk lesz.

Szia Pamag!
Hát még nekünk is vissza kell mennünk Görögországba, mert delfint sajna még nem láttunk.
Viszont, tavaly Zakin kishajós kiránduláson láttunk pontosan 9 hatalmas teknőst. Némelyiket egész közelről. Ahogy mentünk a part mentén egyszer csak felkiáltott valaki: ott egy fóka! És tényleg a sziklák mellett lapult. A hajó rögtön megállt, de a fóka úgy döntött tovább nem mutatja magát. Amikor visszafelé hajóztunk a parttól távolabb, akkor is úszkált egy teki és két nagyon bátor középkorú hölgy kis csónakkal követték. Az egyikük egyszer csak hopp, beleugrott a vízbe és búvár szemüveggel próbálta víz alatt nézni a szegény riadt állatot. Tudjuk, hogy sós vízben fejünket víz alá dugva úszni elég mulatságos, mert a hátsónk bizony kiemelkedik a vízből. No, a társaságnak nem is kellett jobb szórakozás fényképezőgéppel a kezünkben találgattuk, melyik popót is fényképezzük a tekiét, vagy a hölgyét, s közben kajánul majd megfulladtunk a nevetéstől!
Nagy élmény volt!

Aki úgy tervezi a nyaralását, hogy belefér Thassoson kívül más is, kultúra is - nevezetesen nem csak a szombati piacra akar Xanthiba menni :

a fesztivál saját honlapja :
http://www.deax.gr/index.php?lang=en

Sajnos, még mindig csak a 2007-es adatok vannak fent a honlapon, hogy idén pontosan mikor lesz, azt nem tudni. Általánosságban említik csak mindenhol, hogy szeptember első tíz napja.

Közvéleménykutatás !!!

Kedves Thassos-társak !

Ki látott már nyaralásai közben Görögországban delfint ???

Úgy érzem, nekem már annyiszor megígérték! és még egyszer sem sikerült látni... :cry:

Tanulság : addig kell oda járni, amíg nem sikerül látni! :D
De akkor is, annyira szerettem volna... :cry:

KicsiÁgi !

Te az a kicsi Ági vagy?

pamag írta: Amarandos, köszi! Nagyon jók!

szívesen :-)

Amarandos, köszi! Nagyon jók!

ezek közt is akad Thassos :-)

-
... re=related

-
... re=related

-
... re=related

-
... re=related

Oldalmegjelenítési idő: 0.402 másodperc
endeel