file Általános

Ági válaszolt a témára:

Ha felveszem a szemüvegem, akkor igen!
De ha nem veszem, akkor is tudom, hogy eluntad apu tevékenykedését a gép körül és be kérted te is magad!
Jól tetted.
A kendő miért nincs a fejeden?
Nem csak a motorra praktikus, hanem a hajón is el kell.

Puszi Eszternek is!

Gergő írta: Szia Ági!

Megismersz? :shock:
Találd ki, hogy ki vagyok!

:lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

noriga válaszolt a témára:

balazsh írta:

pamag írta: Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!
Részben örülök, hogy mégsem mi vagyunk ennyire pechesek - részben elkeseredtem, hogy ilyen kicsi az esély...

A videókra : most teljesen meglepődtem, hogy ennyire közel jöttek a hajókhoz! Kár, hogy dátum nincs rajta, hogy legalább azt lehetne valószínűsíteni, hogy melyik hónapban nagyobb az esélye a találkozásnak.

Teknősök : (az még 3 éve volt) : Serres után Thesszaloniki felé haladva az országúton baktatott át egy teknős koma - sikerült kikerülni!

Ha idén nem lesz delfin, akkor többet nem megyük Thassosra. :)

Húúúha, de nagy szavak, ugye csak viccelsz?! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára:

pamag írta: Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!
Részben örülök, hogy mégsem mi vagyunk ennyire pechesek - részben elkeseredtem, hogy ilyen kicsi az esély...

A videókra : most teljesen meglepődtem, hogy ennyire közel jöttek a hajókhoz! Kár, hogy dátum nincs rajta, hogy legalább azt lehetne valószínűsíteni, hogy melyik hónapban nagyobb az esélye a találkozásnak.

Teknősök : (az még 3 éve volt) : Serres után Thesszaloniki felé haladva az országúton baktatott át egy teknős koma - sikerült kikerülni!

Ha idén nem lesz delfin, akkor többet nem megyük Thassosra. :)

pamag válaszolt a témára:

Hát köszönöm a delfinekre írt válaszokat!

Verus válaszolt a témára:

Az idén Thassosról hazatérve delfinekről szóló beszámolót szeretnék írni !!!!!!!!!!!!

Kilencszer voltunk eddig Görögországban, tizenöt hetet töltöttünk el összesen Görögországban, de még sosem találkoztun dlfinekel.
Tavaly mi is csak tekit láttunk Zantén ( norigát egy zante fórumról ismerem), de annyira nem voltunk szerencsések, mint noriga. Mi cak egyet láttunk reggel a halászkikötőben Agios Sostisban

részlet az élménybeszámolómból a tekilesésről:

Teknősles:
Agios Sostis kikötőjében találkoztunk a Caretta carettával, a cserepes teknőssel, Zakhyntos védett, és szimbólummá vát állatával.
Olvastam a Zayinthos G-portálon, hogy a tekik minden reggel, amikor befutnak a halászhajók a laganasi kikötőbe jönnek reggelizni. Ígyhát összeszedtük magunkat, és reggel 8-ra ott is voltunk , kamerával fényképezővel felszerelkezve.
És tényleg egyszercsak ott volt!!! Kidugta a fejét a vízből, középen úszkáélt, nézett kifelé a tenger felé, minta várakozna. Hatalmas levegőt fújt ki-érdekes hangja volt-aztán lebukott megint a víz alá. Eltelt néhány perc, mikor meghallottuk a halászhajó motorjának a berregését.
A kikötőbe érve a halász lejjebb kapcsolta a motort, és nagyon óvatosan jött befelé kikötni, mintha vigyáznia kellene valakire a vízben...
A hajót pont előttünk kötötte ki, majd nekilátott a hálóba szorult halak kiszabadításába. Ekkor ismét megjelent a teki! De akkor már ott, a lábunk előtt. Hatalmas volt-később tudtuk mrg, hogy 100 kilót nyom egy ilyen teki. A halászhajó alatt úszkált fel, le, kereste a vízbe hulló finom falatokat. Még válogatott is! Képzeld! A páncéljára volt szerelve egy nyomkövető antenna, úgy nézett ki, mintha autó hátulján lenne :-)) Szegény sokszor beleakadt vele a hajókötelekbe.
Aztán még egy alkalommal láttunk tekit, őt is a laganasi kikötőben, mikor hajóval kifutottunk a Keri barlangokhoz való kirándulásra. Akkor már csak rövid ideig láttuk, pedig a hajó motorját leállították, és igyekezett a kapitány a hajót a megfelelő irányba fordítani. Mégis csak annyit láttuk, hogy kidugta a fejét, aztán alámerült megint, többet nem volt hajlandó megmutatni magát.

(thalassa -ez a nevem azon a fórumon)

pamag írta: Közvéleménykutatás !!!

Kedves Thassos-társak !

Ki látott már nyaralásai közben Görögországban delfint ???

Úgy érzem, nekem már annyiszor megígérték! és még egyszer sem sikerült látni... :cry:

Tanulság : addig kell oda járni, amíg nem sikerül látni! :D
De akkor is, annyira szerettem volna... :cry:

Sajnos még mi sem láttunk. :cry: :cry: :cry:

De volt aki látott, itt a bizonyíték: http://www.youtube.com/watch?v=nb6uoR2THR0
Meg Keramitinál is: http://www.youtube.com/watch?v=MFKqqYx1_ro&feature=related

Egyszer majd remélem nekünk is szerencsénk lesz.

noriga válaszolt a témára:

Szia Pamag!
Hát még nekünk is vissza kell mennünk Görögországba, mert delfint sajna még nem láttunk.
Viszont, tavaly Zakin kishajós kiránduláson láttunk pontosan 9 hatalmas teknőst. Némelyiket egész közelről. Ahogy mentünk a part mentén egyszer csak felkiáltott valaki: ott egy fóka! És tényleg a sziklák mellett lapult. A hajó rögtön megállt, de a fóka úgy döntött tovább nem mutatja magát. Amikor visszafelé hajóztunk a parttól távolabb, akkor is úszkált egy teki és két nagyon bátor középkorú hölgy kis csónakkal követték. Az egyikük egyszer csak hopp, beleugrott a vízbe és búvár szemüveggel próbálta víz alatt nézni a szegény riadt állatot. Tudjuk, hogy sós vízben fejünket víz alá dugva úszni elég mulatságos, mert a hátsónk bizony kiemelkedik a vízből. No, a társaságnak nem is kellett jobb szórakozás fényképezőgéppel a kezünkben találgattuk, melyik popót is fényképezzük a tekiét, vagy a hölgyét, s közben kajánul majd megfulladtunk a nevetéstől!
Nagy élmény volt!

Aki úgy tervezi a nyaralását, hogy belefér Thassoson kívül más is, kultúra is - nevezetesen nem csak a szombati piacra akar Xanthiba menni :

a fesztivál saját honlapja :
http://www.deax.gr/index.php?lang=en

Sajnos, még mindig csak a 2007-es adatok vannak fent a honlapon, hogy idén pontosan mikor lesz, azt nem tudni. Általánosságban említik csak mindenhol, hogy szeptember első tíz napja.

Közvéleménykutatás !!!

Kedves Thassos-társak !

Ki látott már nyaralásai közben Görögországban delfint ???

Úgy érzem, nekem már annyiszor megígérték! és még egyszer sem sikerült látni... :cry:

Tanulság : addig kell oda járni, amíg nem sikerül látni! :D
De akkor is, annyira szerettem volna... :cry:

KicsiÁgi !

Te az a kicsi Ági vagy?

pamag írta: Amarandos, köszi! Nagyon jók!

szívesen :-)

Amarandos, köszi! Nagyon jók!

ezek közt is akad Thassos :-)

-
... re=related

-
... re=related

-
... re=related

-
... re=related

Pszipszina (jól írom?) Hellászban

Még egy szent állat

A görögök szent állata - egy

amarandos írta: pamag! Gyönyörűek a képeid! Köszönjük!
A naplementés kép, az pontosan hol készült? Az olyan igazi görög romantikus darab ! :-)
Én is akarok ülni olyan széken, olyan asztalnál, a tengerparton a naplementét nézve !!!! :roll:

Ezek nem saját képek, a wunderground.com-ról mazsoláztam őket, ott a naplementésre csak annyi infó található, hogy Thassos. Hát ehhez a nyugati parton kell valahol vacsorázni... vagy eldögleni a homokon romantikázni...
Skala Potamián napfelkeltében lehet részünk - ha fel tudunk kelni korán, és nem felhős az ég. :D

pamag! Gyönyörűek a képeid! Köszönjük!
A naplementés kép, az pontosan hol készült? Az olyan igazi görög romantikus darab ! :-)
Én is akarok ülni olyan széken, olyan asztalnál, a tengerparton a naplementét nézve !!!! :roll:

Keramoti

Limenas holdfényben

Naplemente Thassosról nézve

Genna-tó Mariesz fölött

Pedig még akartam írni a görög emberekről.

A görögök -általánosságban- nagyon kedvesek és segítőkészek. (Kivétellel sajnos találkoztunk, de kevéssel.) De csak addig, amíg a talpuk a földön van. Mihelyt közlekedni akar és maga alá rak valamilyen járművet, elemi erővel tör ki belőle az individualizmus. ÉN jövök, ÉN vagyok a fontos, ÉN, ÉN ...
Valószínűleg e tulajdonságuk miatt nem tudtak igazán államot és birodalmat alkotni már az ókorban sem. Róma reggelire bekapta őket.
Az a benyomásom támadt, hogy a közlekedő görögben mindben ugyanaz a típuscselekvés működik, mint Oidipusz történetében. Ugye, úgy szól a történet, hogy Oidipusz apjának, Laiosznak megjósolták, hogy a fia meg fogja ölni őt és feleségül veszi a saját anyját. Ezért, mikor a gyermek megszületett, parancsot adott egy alkalmazottnak (pont mint a Hófehérke-mesében), hogy vigye el és pusztítsa el a gyermeket. De az megkönyörült rajta, végül egy másik királyi udvarban nőtt föl, és nem ismerte a származása titkát. Mikor egy jóindulatú egyén pletykájából gyanút fogott, világgá ment. Ugyanakkor ment az apja is Delfoiba jóslatért. Egy hármas keresztútnál összetalálkoztak. Nem ismerték fel egymást persze. Mindkettő többre tartotta magát a másiknál, egyik sem volt hajlandó félreállni, összeverekedtek, és a fiatalabbik simán agyonütötte az idősebbet. Aztán Théba felé menet megölte a várost sanyargató szörnyet, ezért a megmentőhöz jutalomból feleségül adták az özvegyen maradt királynét... és csak évek múlva derült ki az igazság.
Nos, a görög autós valahogy ugyanígy viselkedik. Még véletlenül sem engedi el udvariasságból a másikat, vagy mert a forgalmi helyzetből úgy jobban lehetne kijönni. Nem. NEKI KELL előbb elmenni. Nem engedi el a másikat. És lehetőleg MEG KELL ELŐZNI a másik autót. Úgyhogy, kedveseim, ha egyszercsak az úton haladva valami szörnyű hangot hallotok - ne essetek kétségbe, hogy a saját autótok most mondta fel a szolgálatot. Sokkal valószínűbb, hogy egy görög, a tarkótokhoz tapadva, mindenáron meg akar előzni, még azon az áron is, hogy szétmegy alatta a tragacsa.
De ha kiszáll, akkor megint szeretetreméltó ember lesz belőle.

Biztos olvassák, csak nem jelentkeznek be hozzászólni. Pedig több szem többet lát...
:roll:

Oldalmegjelenítési idő: 0.280 másodperc
endeel