file Általános

pamag válaszolt a témára:

Pedig még akartam írni a görög emberekről.

A görögök -általánosságban- nagyon kedvesek és segítőkészek. (Kivétellel sajnos találkoztunk, de kevéssel.) De csak addig, amíg a talpuk a földön van. Mihelyt közlekedni akar és maga alá rak valamilyen járművet, elemi erővel tör ki belőle az individualizmus. ÉN jövök, ÉN vagyok a fontos, ÉN, ÉN ...
Valószínűleg e tulajdonságuk miatt nem tudtak igazán államot és birodalmat alkotni már az ókorban sem. Róma reggelire bekapta őket.
Az a benyomásom támadt, hogy a közlekedő görögben mindben ugyanaz a típuscselekvés működik, mint Oidipusz történetében. Ugye, úgy szól a történet, hogy Oidipusz apjának, Laiosznak megjósolták, hogy a fia meg fogja ölni őt és feleségül veszi a saját anyját. Ezért, mikor a gyermek megszületett, parancsot adott egy alkalmazottnak (pont mint a Hófehérke-mesében), hogy vigye el és pusztítsa el a gyermeket. De az megkönyörült rajta, végül egy másik királyi udvarban nőtt föl, és nem ismerte a származása titkát. Mikor egy jóindulatú egyén pletykájából gyanút fogott, világgá ment. Ugyanakkor ment az apja is Delfoiba jóslatért. Egy hármas keresztútnál összetalálkoztak. Nem ismerték fel egymást persze. Mindkettő többre tartotta magát a másiknál, egyik sem volt hajlandó félreállni, összeverekedtek, és a fiatalabbik simán agyonütötte az idősebbet. Aztán Théba felé menet megölte a várost sanyargató szörnyet, ezért a megmentőhöz jutalomból feleségül adták az özvegyen maradt királynét... és csak évek múlva derült ki az igazság.
Nos, a görög autós valahogy ugyanígy viselkedik. Még véletlenül sem engedi el udvariasságból a másikat, vagy mert a forgalmi helyzetből úgy jobban lehetne kijönni. Nem. NEKI KELL előbb elmenni. Nem engedi el a másikat. És lehetőleg MEG KELL ELŐZNI a másik autót. Úgyhogy, kedveseim, ha egyszercsak az úton haladva valami szörnyű hangot hallotok - ne essetek kétségbe, hogy a saját autótok most mondta fel a szolgálatot. Sokkal valószínűbb, hogy egy görög, a tarkótokhoz tapadva, mindenáron meg akar előzni, még azon az áron is, hogy szétmegy alatta a tragacsa.
De ha kiszáll, akkor megint szeretetreméltó ember lesz belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Biztos olvassák, csak nem jelentkeznek be hozzászólni. Pedig több szem többet lát...
:roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára:

Hát úgy látom nem lettünk többen. :( :cry: :cry:

Reméljük, a ma kiküldött hírlevél egy kicsit felpezsdíti a fórumot is.
Az oldallátogatottságra jó hatással szokott lenni.
360 ember kapja meg.

noriga válaszolt a témára:

Sziasztok!
Köszönöm a közbenjárásotokat. Szeretnék megnyugtatni minden bátortalant, nekem is folyamatosan vannak kisebb gondjaim, mert, mint már említettem, nem vagyok virtuóz, de addig kattintgatok, amíg egyszer csak sikerül. Egyébként tényleg meg lehet szokni, csak gyakorolni kell.
Azért, még várunk Deribenmagdi! :)

pamag írta: Megpróbáltam becserkészni és a lelkére beszélni. De neki túl sok a kis keret-nagy keret-kezdő fórumozó-haladó-angolul- ...stb. Úgy látom, nem tudom meggyőzni, sajnos. A férje egyébként regisztrált, de hogy hozzá is fog-e szólni...?
(Tényleg kicsit körülményes megfejteni a használatát. A fejlesztők csak a frissen végzett informatikusokra gondoltak a menü összeállításánál.)

Padig egy kis használat után rájönne mindenre.
Nem olyan bonyolult ez.
Nem is kell mindent használni. Lehet egyszerűen csak írni is. :)
A képbeillesztés sem egy ördöngösség (nem, mintha az index-en egyszerűbb lenne).
Azért még próbálkozz!

balazsh írta:

noriga írta: Sziasztok!
Miután sikeresen túléltük a húsvéti megpróbáltatásokat, kérdezem, tud-e valaki deribenmagdiról (remélem jól írtam a nicknevét) Nekem úgy hiányzik erről a fórumról, a másikon jókat beszélgettünk Vele is.

Pamag! Erre nem válaszolsz? Ha jól tudom, Te tudod. Vagy nem jól tudom?

Megpróbáltam becserkészni és a lelkére beszélni. De neki túl sok a kis keret-nagy keret-kezdő fórumozó-haladó-angolul- ...stb. Úgy látom, nem tudom meggyőzni, sajnos. A férje egyébként regisztrált, de hogy hozzá is fog-e szólni...?
(Tényleg kicsit körülményes megfejteni a használatát. A fejlesztők csak a frissen végzett informatikusokra gondoltak a menü összeállításánál.)

noriga írta: Sziasztok!
Miután sikeresen túléltük a húsvéti megpróbáltatásokat, kérdezem, tud-e valaki deribenmagdiról (remélem jól írtam a nicknevét) Nekem úgy hiányzik erről a fórumról, a másikon jókat beszélgettünk Vele is.

Pamag! Erre nem válaszolsz? Ha jól tudom, Te tudod. Vagy nem jól tudom?

Sziasztok!

Verus válaszolt a témára:

Eszt írta:

balazsh írta: Én is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket, sok sonkát, és a hölgyeknek sok-sok locsolót kívánok! :D

Nem kelett volna ennyi locsoló! :D

Irány a fürcsi!! A víz oldja a pacsulit !! Szerencsére , hihi... :lol: :lol: :lol:

Eszt válaszolt a témára:

balazsh írta: Én is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket, sok sonkát, és a hölgyeknek sok-sok locsolót kívánok! :D

Nem kelett volna ennyi locsoló! :D

...és én is köszönöm... :mrgreen:

Köszönöm, Balázs!
:lol: :P :twisted: :D :) :lol:

pamag, amarandos !
Kijavítottam a hozzászólásaitokat!
Majd készítek egy leírást, hogy hogyan kell képet feltőlteni.

Bocs, hogy nem írok sokat, de dolgozom, és innét bentről inkább csak olvasni tudok, mert valamiért nem nagyon akar elmenni a hozzászólásom. Csak úgy megy el, ha sokszor kattintok az elküldre, de akkor is a végén kidob. :cry: :( :cry:

Én is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket, sok sonkát, és a hölgyeknek sok-sok locsolót kívánok! :D

Szia Eszt!
Nagyon tetszik a kis képed!
Képzeld a gyerekeim mindig kinevetnek érte, de nekem a delfin a kedvenc állatom.

pamag írta: Hát bocsánat.... ez kép akart lenni! :cry:

Pamag, Cserpak ! részemről köszi:-)
Látom a kép beillesztést nem csak nekem kellene megtanulnom, hehe..:-P :-P

Hát bocsánat.... ez kép akart lenni! :cry:

Javítottam. balazsh

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!
:lol:

http://www.wunderground.com/wximage/viewsingleimage.html?mode=singleimage&handle=twinietwo06&number=481&album_id=189&thumbstart=0&gallery=#slideanchor

cserpak válaszolt a témára:

Sziasztok!

Mindenkinek Boldog és Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok.

Sziasztok, a Cserpák

...csak még egy, és eltűnök, mert velem van már megint tele a fórum:
A helyesírási hibák félreütések -dupla mássalhangzók- hű de ciki, pedig 2x ütöttem le, de csak 1 lett belőle...!!!

..nyaa akkor pápá.... :lol: :lol:

...hát a lényeget látjátok, és még le is buktam, honnan lopikáztam... :oops:

Sziasztok! Csatlakozom Norigához: Mindannyiótoknak nagyon boldog húsvétot kívánok.
Lasan kezd kialakulni itt egy kis család!

Pamag: Teljesen igazad van, hagyjuk őket! Mi itt -egymásnak köszönhetően -minden információt megkapunk.

Na, de akor még egyszer: Az egész kedves Thassos-családnak :-)
nagyon boldog húsvéti ünnepeket kívánok !

www.sarti-info.cjb.hu/fotogaleria/smileyk/husvet.gif - www.sarti-info.cjb.hu/fotogaleri ... husvet.gif ( hű most ez e szmájli nemtom sikerül-e...?! :roll: ...bocsi, ha nem!)

Ez lett volna:

balazsh

Szia Pamag!
Köszönöm válaszod, természetesen én értem!

Kedves Mindenki!

Szerettek kívánok Mindnyájatoknak Boldog Húsvéti Ünnepet!
Aki szereti, annak pedig sok locsolót. :wink:

Na, ezt nem sikerült válaszként megjeleníteni - Noriga szövege nem jelent meg keretben. De azért tudjátok, mire válaszoltam...
:cry:

Javítottam. balazsh

Nekünk az idei, a második Görög utunk lesz. Eddig bizony más volt a fontosabb, s beértük kisebb kirándulásokkal itthon, és végtelen örömmel tölt el, hogy idén újra megtörténik a csoda.
Természetesen főzni is fogunk, ezért megragadom az alkalmat és megkérdezem S.Potamiaban merre lehet friss halat kapni. Ha jól emlékszem említetted, Ti is vettetek.

Mi fent vettük Potamiában, szerintem az a falu közepe. Kell lenni halas boltnak lent a parton is, valahol a központban. Az a baj, hogy a párom lába nincs rendben, és tavaly tavasz óta csak romlott, és ezért egész minimálisat mentünk csak gyalog, és én sem fedeztem fel olyan helyeket, ahova különben feltétlen elkíváncsiskodtam volna. Éppen ezért nem vagyok megbízható forrás az ilyen információkhoz, hogy mi hol van, sajnos.[/quote]

Oldalmegjelenítési idő: 0.235 másodperc
endeel