file Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

kiflic válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Nekünk Tolo lesz :) Régóta készülök,mindig elvetettem,de most sikerült a férjemet is rávenni,az uj kocsival hajlandó meszebbre menni.
Kréta régi vágyam,2 éve majdnem eljutottunk,de sajnos a csöd miatt meghiusult..majd egyszer.. biztos nagyon jól fogjátok érezni magatokat

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

joska válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Négyszer utaztam irodával. Először 2002-ben az Eurotoursal. Következő évben csődbe ment.
2006-ban az 5 kontinenssel. Két év múlva csődbe ment.
2014ben, és 15-ben az Anubisszal, mondtam is a lányoknak, hogy kezdjenek körülnézni a munkaerőpiacon.
Azóta nem utazom irodával, nem akarom veszélyeztetni senki munkahelyét.
Nem olyan veszélyes a magánszervezés. Figyelni kell a repülőjegy árakat. Ha kötött az időpont beállitod az árfigyelést és naponta kapsz infót. A szállást meg megoldja a Booking.com, vagy az airnbn. Autót rendelni a repülőtérre, és oda mész ahova akarsz. Jó esetben olcsóbban jössz ki, mint ha irodával utaznál, és kötetlen vagy.
Nem tudom hol lesztek Nyugat-Krétán, de ha béreltek autót feltétlen menjetek el a Botanikus-kertbe Fournes után. Csodás hely. És Argiropolinál van egy gyönyörű völgy, amit érdemes bejárni.
thasos2012.blogspot.com

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

joska válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Köszönöm szépen Magdika.
Természetesen nem élheti át senki más érzéseit. És biztosan nem "hiszti" az ahogy valaki úgy éli át.
Én a 60-as évektől kezdve repülök, még az öreg IL-18-asokkal is szálltam (sőt a LI-2-vel is. Ejtőernyőztem fiatal koromban), tehát nálam nem okoz gondot.
Mostani párom félt az első repüléstől. 2014-ben repült először velem Krétára, mára megszokta, már otthonosan mozog a repülőtereken. Már nem izgul, hogy időben érjünk ki, hogy eldugul a füle leszálláskor.
A nemzetközi autókölcsönzők valóban mindenféle külön díjakkal terhelik meg a bérlőt az alapdíjon kívül. Én mindig helyi kölcsönzőket kerestem. Krétán béreltem már a Mevisnél, a Traffic-nál az Annacars-nál, azori-szigeteken a Go rent a car-nál. Volt amelynek a honlapján szerepelt életkorkorlát, de még soha nem kértek felárat a magasabb életkor miatt. És mindenhol teljes Casco szerepelt az árajánlatban. Önrész nélkül. És mindenhol korrektek voltak. Pedig Sao Miguelen sikerült leamortizálnom egy felnit, abronccsal együtt. De megnézte az átadáskor szerződést, és mondta, hogy "no problem".
Várnak a repülőtéren, 40-50 perccel az indulás előtt odaérhet az ember, leadja a kocsit, és mehet a biztonsági ellenőrzésre. Mire megissza az utolsó kávét, már nyitják is a beszállókaput.

pamag válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Jóska!
Isten éltessen! Boldog névnapot!

De ahogy böngésztem az autókölcsönzők oldalait, mindenhol csúnya felárakat jelöltek meg. Aztán lehet, hogy a valóságban mégsem kérik el. Vagy csak nem néznek annyi idősnek :)

Nem, nem szeretném kipróbálni, tényleg rosszul leszek-e a repülőn. (Akinek nincs ilyen egyensúlyi gondja, nem érti, hogy a másik mit érez és miért "hisztizik". Elég energia itthon kivédeni a hullámvasút-szerű országutakat.) Az egésznek a lefolyása nem szimpatikus - órákkal korábban kidöcögni a reptérre, stb... Persze, ha mondjuk muszáj lenne elmennem Amerikába, az más helyzet...
A vasútállomások is közelebb vannak a lakott részekhez, autóval meg háztól-házig lehet közlekedni és a terepszinten látom, merre járok.

De, pontosan fogalmaztam: utoljára elbúcsúzni.
Nem egyformán kopunk.
De érzem, hogy ezt nem szabad erőltetnem, ha talpon akarok maradni.

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Legfőképpen az ismeretlentől félünk.
Magdika alapból autós utazó, valószínűleg azért is ódzkodik kissé a repülőtől.
Mi már sokszor (legalábbis jó párszor) utaztunk repülővel, de ezek az utak más által szervezettek voltak. Sok utánajárással, önálló döntéssel nem jártak.
De pl. magánszervezésben még mi sem repültünk, ámbár sokszor gondoltunk már rá. Pedig tudjátok, amúgy elindulunk simán autóval (majdnem) bárhová. Igaz, ahhoz is évek kellettek, hogy az autós magánszervezős utakat abszolváljuk. :)
Tfildi, a Pelion biztos szép lesz. Nagyon kíváncsi vagyok a beszámolótokra, légy szíves részletesen megírni mindent. A Pelionnal is úgy jártunk, mint az idén a Peloponnészosszal. Addig nézegettem, hogy a végén más lett :) :)
Magdika, a szívem szakadt meg, ahogy azt írtad: "még egyszer utoljára el kéne mennem Thassosra - elbúcsúzni." Nem, nem, nem!!! Nem elbúcsúzni! De el kéne menned!!! Tényleg.

Krétára nagyon-nagyon régóta vágyom. Igazából se nem az idénre, se nem szeptemberre és nem is 1 hétre terveztem- amikor azon gondolkodtam, hogyan kéne megszervezni. De ha ennyi lesz most, akkor ez is jó. Ráadásul ősszel még kinéz egy olaszországi kirándulás is ;), szóval igazán nincs okom panaszkodni.

Ahova csak lehet mindig repülővel utazom. Internetes bechekkolással elég, ha 40 perccel előbb érsz ki a repülőtérre. Ha autót bérelsz szinte semmit nem kell várakozni. 72 évesen még soha nem kellett többet fizetni az autóért, mint ha 40 éves lennék.

pamag válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Aranyosak vagytok!
De...
Néztem már a repülőt, már tavaly is... autóbérlés 65 felett dupla áron :(
Meg akárhol olvasok bármilyen beszámolót repülőutakról, mind arról szól, hogy az indulás előtti két óra különböző helyeken történő hosszas ácsorgással telik... az se jobb a hosszas egyhelyben ülésnél.
(Meg a napokban olvastam egy fórumon, hogy valaki a repülőútjánál olyasmire panaszkodott, amitől én is félek: rosszul érezte magát a hirtelen helyváltoztatástól, azt hitte, elájul. Én körülbelül ugyanezt érzem csúszdán, meredek úton lefelé stb. Rosszul van beállítva az egyensúlyozás a szervezetemben. Nem hányinger jelentkezik, hanem agyi rosszullét. Ugyanakkor vízen semmi bajom a hullámoktól.)
Na majd meglátjuk. Amennyit és amilyen messze még el tudok menni, megyek, amíg bírok. De már inkább csak emlékezés lesz belőle, egyedül...

tfildiko válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Kréta volt a terv idénre, de mivel egy hirtelen ötlettől vezérelve vettünk év végén egy új autót és csak meg kéne neki is mutani Görögországot , így Pelion félsziget .
Magdika !
Zsuzsi jól írja, Thesszaloniki repülővel és onnan már biztos segít Ági is.Kívánom ,hogy váljon valóra !
Úgy ,mint Zsuzsának Samothraki és igen lássátok és utazzatok amennyi csak lehetséges és amíg csak lehetséges !

Kréta jó hely. És mindenüt ott a látnivaló.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Autobussszal megyünk az albán kőrútra a határőr szakszervezet szervezi, . A középső ajtónál lévő lépcsőnél nagy a lábnak a hely oda foglalunk helyet mert ott ki tudom nyújtani a bal beteg lábam , .Thassost meg ne ad fel egy héten kétszer megy Theszalinikibe repűlö, esetleg ha ott bérelsz egy autot és mész azzal?

Egy-két éve én is terveztem Albániát. Csodálatos tájak. De az olaszországi út után azzal szembesültem, hogy az albán hegyeket - ott minden látnivaló hegyen van... - sem én, sem ez az autóm nem bírná, így kitöröltem a vágyaim közül.
Bennem nagyon mocorgott az a gondolat, hogy még egyszer utoljára el kéne mennem Thassosra - elbúcsúzni.
Sajnos, most a napokban jelez a lábam, hogy nem szereti az autóban a kényszertartást, és ha nem kapom össze magam (gumiharisnya elhanyagolás beszüntetve, gyógyszer rendesen bevéve), ő bizony trombózist fog kapni... pedig most csak egészen rövid utakat tettem meg, de begörcsölt és fáj.
Úgyhogy Görögországig semmiféleképpen nem merek elindulni, útitárssal sem, nemhogy anélkül. El kell engednem a gondolatot.
Talán közelebb valahova és talán tömegközlekedéssel. Triesztbe megy busz, vonat nem (illetve igen, de átszállással és annyi idő alatt másfélszer odaérek Thassosra...) ... de körbe kell járnom a dolgot, mekkora lábtér van valójában a buszon, akármit nagyzolnak a reklámban. Ott voltunk utoljára nyaralni (leszámítva a lengyel utakat, mert azok kirándulások, nem nyaralások). Ott még láthatom a Földközi-tenger vizét. (Tényleg... palackpostát küldhetnék a görög partokra...) De majd meglátom.
Vonattal elmegyek júniusban Varsóba pár napra. Szállás lefoglalva.

balazsh válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Honey írta: Így aztán pár hete egy huszárvágással Nyugat-Kréta mellett döntöttünk :) Ez is régóta tervben volt. :) :)

Peloponészosszal én is így vagyok. Már sokszor nézegettem, tervezgettem, de még nem sikerült. De ami késik, az jön. :)

Kréta jó hely!
Csak munkás. Sokat kell menni a látnivalókért!
Jó tervezgetést!

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Már oktoberbe lefoglalva Thassos /szeptember eleje/ Azután jött Samotraki végre megyünk, már alig várom! Most egy új útra lehetőség Macedonia, Albánia, Montenegró kilenc napos körút, amit ott mutatnak!!!vénségemre halmozom a látnivalókat? augusztus elején megyünk Vlorában a tengerparton van a szállás,napközben a hegyek között fedezzük fel Albánia csodáit este a tengerparton pihenünk.

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

balazsh írta: Ciprus...........
Egy hét kettesben, de a második hétre utánunk repülnek az ifjak is. Pedig tavaly azt mondták, többet nem jönnek velünk. :)

Igen, nálunk is volt egy átmeneti időszak (3-4 év), de aztán újra jött velünk 2017-ben, sőt tavaly ugye a barátnő is jött>>> és azt mondhatom, hogy igazán jó nyaralás volt!!!
Én hónapok óta a Peloponnészoszt nézegettem és tervezgettem. De aztán nem tudtam úgy összeszervezni, hogy mindkettőnk teljes mértékben elégedett legyen. Meg talán jobb lenne ide is négyesben menni a gyerekekkel.
Így aztán pár hete egy huszárvágással Nyugat-Kréta mellett döntöttünk :) Ez is régóta tervben volt. :) :)

balazsh válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Ciprus.

A szállások megvannak.
A repülőjegy még drága.
Az autóbérlést is csak nézegetem.
De alakulgat.

Egy hét kettesben, de a második hétre utánunk repülnek az ifjak is. Pedig tavaly azt mondták, többet nem jönnek velünk. :)

Ide írom, mert lehet többen vannak/vagyunk , akik már tervezik vagy tudják, hová lesz az idei nyaralás.
Bár még csak március van, de már valószínűleg többünknek forog a fejében az idei nyaralás gondolata -esetleg már le is van foglalva, vagy csak tervezgetés szintjén tart.
Kedves Fórum Olvasók,
Hová készültök az idén?Mik a tervek, konkrét célok?

balazsh írta: Nem igazi nyaralás, de más hely.

Szombaton "hirtelen felindulásból" elmentünk még sós levegőt szívni.
..................................................

:wink2:
Igazság szerint én nem is ettem fánkot Trojanéban... nem volt hozzá kedvem... az éttermükben akartunk normális kaját enni, de tele voltak, úgyhogy nem ettünk - viszont kávé meg ilyesmi az gyorsan megy, és egy kulturált pihenőhely ingyenes és tiszta vécével, ami szintén nem utolsó szempont.
Bled - hááát... utánagondolva tényleg nem villámlátogatásra való. Mi egy hétig voltunk ott, a szélén laktunk, nem is jutott eszembe, hogy parkolni nem is lehet a tó partján.
Lipica - pedig jó hely :)

Ennyi időre Trieszt is jó hely ám :) - bár a fürdés ott azért problémás.

tfildiko válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Hiába,akit a tenger szele megcsap.....az aztán mindig oda vágyik.Én tavaly decemberben éreztem erős késztetést, hogy lássuk télen is a tengert. Nem is csalódtam , mert a tenger , az tenger!

Nem igazi nyaralás, de más hely.

Szombaton "hirtelen felindulásból" elmentünk még sós levegőt szívni.
Szombatra Szlovénia jutott.
- Trojane a híres fánk - nekünk nem jött be.
- Vintgar szurdok - nagyon tetszett
- Bled - jó,jó, de tömegnyomor, parkolás csak messze. Vacsi a Trippadvisor-ról kinézett Gostilna Pri Planincu étteremben, ami finom és sok volt. Így a híres bledi krémesből csak elvitelre vettünk (finom volt).
- Szállás a másnapra készülve Divacában a Hotel Malovecbe. Egy éjszakára kitűnő volt, a reggeli is bőséges.
Másnap:
- Skocjan Barlang - lélegzetelállító, nekünk nagyon tetszett.
- Elindultunk Lipica felé is, a méneshez be is kanyarodtunk, de végül (miattam) nem álltunk meg.
Utána irány Rovinj, de nem az autópályán, mert olvastam, hogy a határ ott majdnem Röszke. Így a hegyekbe főúton mentünk át kb. 5 perc alatt. Google Map szerint Szlovéniában 208-as út, Horvátországban 201-es. Socerga - Buzet - Cerovlje útvonal. (A lipicai kitérő miatt egy kicsit Olaszországban is voltunk. :) )
A rovinji szálláshoz (Villa Allegria) fél 5 körül érkeztünk, ahol elfoglaltuk a szobánkat. Tiszta szoba, fürdővel, terasszal és mini hűtővel. Akár egy hotelszoba is lehetett volna. A háziak nagyon kedvesek voltak. Kicsit összeszedtük magunkat és elindultunk az Ó városba vacsizni, persze előtte körbesétáltuk a félszigetet. A séta nem esett túl jól,, mert nagyon meleg és párás volt a levegő, persze légmozgás nélkül.
Vacsorát a kikötőben egy Copacabana Grill nevű helyen fogyasztottuk. Az előzetesen kinézett helyek dugig voltak. A felszolgált étel átlagos volt.
Vacsi után visszasétálás a kocsihoz és irány a szállás pihenni, mert a két nap elég fárasztó volt.
Másnap fürdés a Loney Bay-tól még északra, a félsziget csücskénél. A part természetesen sziklás, kavicsos. Ja és mindezért kb. 1 km-t kellett sétálni, mert parkolni csak mesze lehetett. A víz viszonylag tiszta, belül egy medúzával is találkoztam (fotó később).
Napozás, pihenés után haza, majd ismét irány az Ó város. Most kivártuk a sorunkat, kb. 20 perc az étterem előtt, hogy a kinézett helyen együnk. Ez a Rovinj Mali Raj volt. Nem csalódtunk mi sem. A felszolgált étel, egy 2 személyes haltál, kitűnő volt. Vacsi után séta, majd haza.
Másnap újra fürdés, de most a félsziget másik oldalán. Neve nincs, itt: www.google.hu/maps/place/Beach+Bar/@45.0963513,13.637841,18z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x477a8e1dd7139961:0x400f81c823fec50!2s4260+Bled,+Szlov%C3%A9nia!3b1!8m2!3d46.3683266!4d14.1145798!3m4!1s0x477cbf7133f28e59:0xeabf1ec82ee8b5b9!8m2!3d45.0972208!4d13.640549
A víz hát, megerőszakolva volt csak tiszta. Két másik család beszélgetett és halljuk, hogy dícsérik, milyen tiszta a víz. Persze mi csak összenéztünk, és megállapítottuk, hogy Görögországba még nem voltak. Mindegy, ha már ott voltunk, "kibírtuk" és napoztunk. Igazából úgyis csak pihenni akartunk. Este séta, vacsi egy pizzériában, majd alvás.
Reggel még vásároltunk ezt-azt az itthon maradottaknak, majd indultunk haza ugyan azon az úton mint mentünk. Szlovéniában még letértünk a Predjama várhoz, de azt is csak kívülről néztük meg.
Ennyi volt a nyár végi 4 éjszakás kiruccanásunk a sós levegőért.

Horvátországról nem változott a véleményem. A "lehúzás" megy mindenhol, az árak magasak, a partjaik hát, ő, izé, hogy is mondjam.... Persze mindez Görögországhoz viszonyítva.
Rovinj szép lehet tavasszal vagy ősszel, de most a sok turista miatt zsúfolt volt. Szerintem kinőtte a város a lehetőségeit.

uagi52 válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Tegnap az esti órákban értünk haza Zakynthos-ról.Szállásunk Agios Sostis -on Laganastól 1/2 órai séta volt, az Ibéria.Berendezése a szokásos, TV nem volt, helyette ingyen széf. Emeletről látni a tengert, noha nem közvetlenül a parton található, 10 percnyi séta ,rövidebb erősen meredek szakasszal. A strand valóban finom-homokos, de elég keskeny.A kikötő tuloldalán,-ami nincs messze- van egy másik strand is.A tenger lassan mélyülő, ajánlható úszni nem tudóknak és kisgyermekeseknek. Az időjárás a főszezonban elvárhatóan kiváló, 30 fok, a tenger jó meleg, eső egy csepp se. A hely a csendes, nyugalmat kedvelőknek való.A busz út 24 óráig tartott Szegedig, a Grand Turs ami rajta múlt, mindenben megfelelő volt. A határátkelés, visszafelé, szerb-magyar,4 és fél órás volt, Kirándulás: szigetkörbe busszal, templom,borkostoló, olajmúzeum és feldolgozó,roncshajó, kézműves bolt, 2000 éves olajfa.Archeológia nincs, 1953-as nagy földrengés mindent megsemmisített.Kék barlangok,-tényleg szenzációs.a Voltunk a kikötőben teknős-etetésen, a természetvédelmi területen teknősfészket néztünk,és fürdés meg motorcsónakáztunk a sziget szigetére. Jó volt, csak rövid, az utazás meg hosszú,1500 km.

Ez a helyes link: www.facebook.com/media/set/?set=a.1975495372485150&type=1&l=acb036319e

Ezt pedig nem tudtam a boltban hagyni: :)
Mellékletek:

balazsh írta: Ide töltögetek képeket, ha valakit érdekel, és nem ismerősöm.
m.facebook.com/story.php?story_fbid=1974800565887964&id=100000741207078
(Remélem jó a link, mert még csak mobilozok....)

Egyelőre csak a szállásotokról feltöltött 2 fotó látható a megadott linken. A kompos képek nem.

El bizony. :)
Köszönjük!

Az út eseménytelen és gyors volt.
A szállás elsőre szuper.

Ide töltögetek képeket, ha valakit érdekel, és nem ismerősöm.
m.facebook.com/story.php?story_fbid=1974800565887964&id=100000741207078
(Remélem jó a link, mert még csak mobilozok....)

Balázsék meg úgy elillantak, hogy csak na..... Jó nyaralást Nekik/Nektek!!!!!!! Jó időt, élményekben gazdag időtöltést!

Megérkeztünk! Az ut odafelé és hazafelé is rémes volt /28és 30 óra. Lefkada még mindig sőt még gyönyűrübb. A szállás nagyon jó, közel a központ , a tenger, kikötő, de mégis nyugis csendes. A kórságom miatt a hajókirándulásokon vettünk részt, Kassos. Kalamos, 3 beach Egremi, Porto Katsiki, Vörös Sziklák öble, és egy olyan túrán Egremi Porto Katsiki,Kefalonia,Ithaka
, Skorpions sziget kikötés..Nagyon szép volt.A Pityu újra elment a vízeséshez.A Kassos szigeten voltunk négy évvel ezelőtt, nagyon nagyot változott vannak éttermek,épült egy csodálatos múzeum, találtak egy bálna tetemet a szigetnél az preparálták és telerakták minden féle tengeri élőlényekkel ami azon a vidéken megtalálható még zakintosi teknős is volt .

Oldalmegjelenítési idő: 0.373 másodperc
endeel