file Nyaralások más helyszíneken

pamag válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

balazsh írta: Nem igazi nyaralás, de más hely.

Szombaton "hirtelen felindulásból" elmentünk még sós levegőt szívni.
..................................................

:wink2:
Igazság szerint én nem is ettem fánkot Trojanéban... nem volt hozzá kedvem... az éttermükben akartunk normális kaját enni, de tele voltak, úgyhogy nem ettünk - viszont kávé meg ilyesmi az gyorsan megy, és egy kulturált pihenőhely ingyenes és tiszta vécével, ami szintén nem utolsó szempont.
Bled - hááát... utánagondolva tényleg nem villámlátogatásra való. Mi egy hétig voltunk ott, a szélén laktunk, nem is jutott eszembe, hogy parkolni nem is lehet a tó partján.
Lipica - pedig jó hely :)

Ennyi időre Trieszt is jó hely ám :) - bár a fürdés ott azért problémás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

tfildiko válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Hiába,akit a tenger szele megcsap.....az aztán mindig oda vágyik.Én tavaly decemberben éreztem erős késztetést, hogy lássuk télen is a tengert. Nem is csalódtam , mert a tenger , az tenger!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

balazsh válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Nem igazi nyaralás, de más hely.

Szombaton "hirtelen felindulásból" elmentünk még sós levegőt szívni.
Szombatra Szlovénia jutott.
- Trojane a híres fánk - nekünk nem jött be.
- Vintgar szurdok - nagyon tetszett
- Bled - jó,jó, de tömegnyomor, parkolás csak messze. Vacsi a Trippadvisor-ról kinézett Gostilna Pri Planincu étteremben, ami finom és sok volt. Így a híres bledi krémesből csak elvitelre vettünk (finom volt).
- Szállás a másnapra készülve Divacában a Hotel Malovecbe. Egy éjszakára kitűnő volt, a reggeli is bőséges.
Másnap:
- Skocjan Barlang - lélegzetelállító, nekünk nagyon tetszett.
- Elindultunk Lipica felé is, a méneshez be is kanyarodtunk, de végül (miattam) nem álltunk meg.
Utána irány Rovinj, de nem az autópályán, mert olvastam, hogy a határ ott majdnem Röszke. Így a hegyekbe főúton mentünk át kb. 5 perc alatt. Google Map szerint Szlovéniában 208-as út, Horvátországban 201-es. Socerga - Buzet - Cerovlje útvonal. (A lipicai kitérő miatt egy kicsit Olaszországban is voltunk. :) )
A rovinji szálláshoz (Villa Allegria) fél 5 körül érkeztünk, ahol elfoglaltuk a szobánkat. Tiszta szoba, fürdővel, terasszal és mini hűtővel. Akár egy hotelszoba is lehetett volna. A háziak nagyon kedvesek voltak. Kicsit összeszedtük magunkat és elindultunk az Ó városba vacsizni, persze előtte körbesétáltuk a félszigetet. A séta nem esett túl jól,, mert nagyon meleg és párás volt a levegő, persze légmozgás nélkül.
Vacsorát a kikötőben egy Copacabana Grill nevű helyen fogyasztottuk. Az előzetesen kinézett helyek dugig voltak. A felszolgált étel átlagos volt.
Vacsi után visszasétálás a kocsihoz és irány a szállás pihenni, mert a két nap elég fárasztó volt.
Másnap fürdés a Loney Bay-tól még északra, a félsziget csücskénél. A part természetesen sziklás, kavicsos. Ja és mindezért kb. 1 km-t kellett sétálni, mert parkolni csak mesze lehetett. A víz viszonylag tiszta, belül egy medúzával is találkoztam (fotó később).
Napozás, pihenés után haza, majd ismét irány az Ó város. Most kivártuk a sorunkat, kb. 20 perc az étterem előtt, hogy a kinézett helyen együnk. Ez a Rovinj Mali Raj volt. Nem csalódtunk mi sem. A felszolgált étel, egy 2 személyes haltál, kitűnő volt. Vacsi után séta, majd haza.
Másnap újra fürdés, de most a félsziget másik oldalán. Neve nincs, itt: www.google.hu/maps/place/Beach+Bar/@45.0963513,13.637841,18z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x477a8e1dd7139961:0x400f81c823fec50!2s4260+Bled,+Szlov%C3%A9nia!3b1!8m2!3d46.3683266!4d14.1145798!3m4!1s0x477cbf7133f28e59:0xeabf1ec82ee8b5b9!8m2!3d45.0972208!4d13.640549
A víz hát, megerőszakolva volt csak tiszta. Két másik család beszélgetett és halljuk, hogy dícsérik, milyen tiszta a víz. Persze mi csak összenéztünk, és megállapítottuk, hogy Görögországba még nem voltak. Mindegy, ha már ott voltunk, "kibírtuk" és napoztunk. Igazából úgyis csak pihenni akartunk. Este séta, vacsi egy pizzériában, majd alvás.
Reggel még vásároltunk ezt-azt az itthon maradottaknak, majd indultunk haza ugyan azon az úton mint mentünk. Szlovéniában még letértünk a Predjama várhoz, de azt is csak kívülről néztük meg.
Ennyi volt a nyár végi 4 éjszakás kiruccanásunk a sós levegőért.

Horvátországról nem változott a véleményem. A "lehúzás" megy mindenhol, az árak magasak, a partjaik hát, ő, izé, hogy is mondjam.... Persze mindez Görögországhoz viszonyítva.
Rovinj szép lehet tavasszal vagy ősszel, de most a sok turista miatt zsúfolt volt. Szerintem kinőtte a város a lehetőségeit.

uagi52 válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Tegnap az esti órákban értünk haza Zakynthos-ról.Szállásunk Agios Sostis -on Laganastól 1/2 órai séta volt, az Ibéria.Berendezése a szokásos, TV nem volt, helyette ingyen széf. Emeletről látni a tengert, noha nem közvetlenül a parton található, 10 percnyi séta ,rövidebb erősen meredek szakasszal. A strand valóban finom-homokos, de elég keskeny.A kikötő tuloldalán,-ami nincs messze- van egy másik strand is.A tenger lassan mélyülő, ajánlható úszni nem tudóknak és kisgyermekeseknek. Az időjárás a főszezonban elvárhatóan kiváló, 30 fok, a tenger jó meleg, eső egy csepp se. A hely a csendes, nyugalmat kedvelőknek való.A busz út 24 óráig tartott Szegedig, a Grand Turs ami rajta múlt, mindenben megfelelő volt. A határátkelés, visszafelé, szerb-magyar,4 és fél órás volt, Kirándulás: szigetkörbe busszal, templom,borkostoló, olajmúzeum és feldolgozó,roncshajó, kézműves bolt, 2000 éves olajfa.Archeológia nincs, 1953-as nagy földrengés mindent megsemmisített.Kék barlangok,-tényleg szenzációs.a Voltunk a kikötőben teknős-etetésen, a természetvédelmi területen teknősfészket néztünk,és fürdés meg motorcsónakáztunk a sziget szigetére. Jó volt, csak rövid, az utazás meg hosszú,1500 km.

balazsh válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Ez a helyes link: www.facebook.com/media/set/?set=a.1975495372485150&type=1&l=acb036319e

Ezt pedig nem tudtam a boltban hagyni: :)
Mellékletek:

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

balazsh írta: Ide töltögetek képeket, ha valakit érdekel, és nem ismerősöm.
m.facebook.com/story.php?story_fbid=1974800565887964&id=100000741207078
(Remélem jó a link, mert még csak mobilozok....)

Egyelőre csak a szállásotokról feltöltött 2 fotó látható a megadott linken. A kompos képek nem.

El bizony. :)
Köszönjük!

Az út eseménytelen és gyors volt.
A szállás elsőre szuper.

Ide töltögetek képeket, ha valakit érdekel, és nem ismerősöm.
m.facebook.com/story.php?story_fbid=1974800565887964&id=100000741207078
(Remélem jó a link, mert még csak mobilozok....)

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Balázsék meg úgy elillantak, hogy csak na..... Jó nyaralást Nekik/Nektek!!!!!!! Jó időt, élményekben gazdag időtöltést!

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Megérkeztünk! Az ut odafelé és hazafelé is rémes volt /28és 30 óra. Lefkada még mindig sőt még gyönyűrübb. A szállás nagyon jó, közel a központ , a tenger, kikötő, de mégis nyugis csendes. A kórságom miatt a hajókirándulásokon vettünk részt, Kassos. Kalamos, 3 beach Egremi, Porto Katsiki, Vörös Sziklák öble, és egy olyan túrán Egremi Porto Katsiki,Kefalonia,Ithaka
, Skorpions sziget kikötés..Nagyon szép volt.A Pityu újra elment a vízeséshez.A Kassos szigeten voltunk négy évvel ezelőtt, nagyon nagyot változott vannak éttermek,épült egy csodálatos múzeum, találtak egy bálna tetemet a szigetnél az preparálták és telerakták minden féle tengeri élőlényekkel ami azon a vidéken megtalálható még zakintosi teknős is volt .

Lovas Zsuzsi,
Nagyon várom ám a Lefkadás beszámolódat!!!

Messinia válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Köszi Ildikó, Lelle mellett Zamárdit is belevettem már a kalapba, mindjárt jobban utánanézek a szállásoknak. Na arról fogalmam sincs, hogy miféle szállás legyen...nem vagyunk egy nagy szállodások, szóval talán az apartman jobb lenne, csak nem tudom mennyire zavaró összezárva több idegen család. :) Tudom, hogy Görögországan is vannak szomszédok, de ott mindent hajlandó vagyok elviselni. :)
Én eddig Almádian voltam sokat gyerekként, Füreden, illetve Györökön.

tfildiko válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Amíg a lányok kicsik voltak minden nyarat Zamárdiban töltöttük és nagyon szerettük.
Déli part, közelebb, mint Lelle.
Nagy szabad strand, kajáldálkkal, játszóterekkel, nagyon gyerekbarát .
Gyönyörű ,mert szemben a Tihanyi -félsziget van este az Apátság fölött bukik le a nap.
Zamárdi fölött a szőlőhegyen van egy kilátó ahonnan szintén csodás a panoráma .
Mellettte van a szántódi rév , jó kiindulópontja egy kirándulásnak , az északi part felé.
Nagyon közel van Siófok .
Sok kiadó apartman van , de szóba jöhet szálloda és a kemping is.
Mi anno még a Démász üdülőbe jártunk, de tavaly májusban eltöltöttünk itt néhány szép napot :D
www.balatontourist.hu/hu/balatoni-kempingek-szallashelyek/mirabella-ex-autos-

Hiába ha Balaton akkor nekem az Zamárdi ! ( a szívem egyik csücske )

Jó tervezgetést a nyárra mindenkinek, hiszen ez már a nyaralás része :D

Messinia válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Sziasztok!
Idén elmarad a külföldi nyaralásunk, több ok miatt is, főleg, mert új autót vettünk, emiatt kissé megcsappant a büdzsé. :) Szóval csak pár nap Balaton lesz. Itt kérnék tanácsot, mivel ezer éve nem voltam a Balcsin, tudnátok ajánlani szállást, helyet, bármit? :) Biztosan vagytok páran, akik szoktak menni a magyar tengerhez.
Tudom, hogy ez sem olcsó - sőt - de az utazás miatt inkább belefér most, és csak pár nap lenne. Lellét néztem, az elég nyüzsis is, gyerekkel talán jobb a déli part, de amúgy fogalmam sincs...
Fura itt a Thassos fórumon a Balcsit látni, de hát végül is ez csupán egy más hely... :)
Mondjatok pár okos dolgot, teljesen tanácstalan vagyok! :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Nekem is tetszett Balázs a "beszámolód".Jó megszervezted /mint mindig/ .
Junius 18.-án egy hétre visszamegyünk Lefkadára, olyan sok hely van amit nem láttunk, hála Istennek Egremit csak víz felől lehet megközelíteni , két éve nagyon dűhös voltam magamra hogy nem voltam képes 300 lépcsőn lemenni mert féltem a visszafelé úttól.

Balázs, a beszámoló nagyon jól sikerült. Mindig élmény olvasni az írásaidat. (Persze, nem most olvastam el, hanem még akkor, amikor ígértem, csak nem reagáltam rá valamiért.)

A melanomám miatt igy is "korán" megyünk de szeptemberre már nem volt hely csak a végére, az Uági akkor jön , jó lett volna találkozni,, Veletek is

balazsh írta: Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

Este (nyugiban, csöndben) el fogom olvasni. Alig várom!!!!!!!

lovas zsuzsa írta: Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

De jó, h mentek Zsuzsi. Örülök :) Mehetnétek Thassosra hamarabb 1 héttel, így sajnos nem fogunk találkozni. ;)

Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

kiflic válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

csatlakozom,szuper képek :) én azért kicsit sajnálom,hogy nekünk most kimaradt Rodosz-persze Evia is gyönyörü volt :)

Honey válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Szuper képek. Jó felvételek. Sok emlék. Köszönjük :)

balazsh válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Eddig jutottam a Rhodosi képekkel. Felirat még nincs.

Album 1.: photos.app.goo.gl/YGwr1bvI0EA9JF1o2
Album 2.: photos.app.goo.gl/zmpabsNNSCjpFrRy2

Csak ha van időtök! Több mint 850 db kép. :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Köszönjük! Rajta leszünk.

balazsh válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

lovas zsuzsa írta: Pénteken indulunk Toroniba,

Jó utat!
Jó evezést!
Jó pihenést!

Oldalmegjelenítési idő: 0.307 másodperc
endeel