file Nyaralások más helyszíneken

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Nekem is tetszett Balázs a "beszámolód".Jó megszervezted /mint mindig/ .
Junius 18.-án egy hétre visszamegyünk Lefkadára, olyan sok hely van amit nem láttunk, hála Istennek Egremit csak víz felől lehet megközelíteni , két éve nagyon dűhös voltam magamra hogy nem voltam képes 300 lépcsőn lemenni mert féltem a visszafelé úttól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Balázs, a beszámoló nagyon jól sikerült. Mindig élmény olvasni az írásaidat. (Persze, nem most olvastam el, hanem még akkor, amikor ígértem, csak nem reagáltam rá valamiért.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

A melanomám miatt igy is "korán" megyünk de szeptemberre már nem volt hely csak a végére, az Uági akkor jön , jó lett volna találkozni,, Veletek is

Honey válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

balazsh írta: Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

Este (nyugiban, csöndben) el fogom olvasni. Alig várom!!!!!!!

lovas zsuzsa írta: Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

De jó, h mentek Zsuzsi. Örülök :) Mehetnétek Thassosra hamarabb 1 héttel, így sajnos nem fogunk találkozni. ;)

Június 18-tol Lefkada de augusztus 18-tól Thassos, sajnos csak egy hét, de muszáj kipihenni a házépítés rém napjait.Júniustól decemberig 5 x bukott meg a kéményünk

balazsh válaszolt a témára: Akik hűtlenek Thassoshoz - nyaralások más helyszíneken

Dobpergés....... tárám.
Elkészültem: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/469-balazsh-rhodos-2017

Jó munkához idő kell, aztán még lehet, hogy nem is jó. :)

kiflic válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

csatlakozom,szuper képek :) én azért kicsit sajnálom,hogy nekünk most kimaradt Rodosz-persze Evia is gyönyörü volt :)

Honey válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Szuper képek. Jó felvételek. Sok emlék. Köszönjük :)

balazsh válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Eddig jutottam a Rhodosi képekkel. Felirat még nincs.

Album 1.: photos.app.goo.gl/YGwr1bvI0EA9JF1o2
Album 2.: photos.app.goo.gl/zmpabsNNSCjpFrRy2

Csak ha van időtök! Több mint 850 db kép. :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Köszönjük! Rajta leszünk.

lovas zsuzsa írta: Pénteken indulunk Toroniba,

Jó utat!
Jó evezést!
Jó pihenést!

pamag válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

lovas zsuzsa írta: Pénteken indulunk Toroniba, .....................................
A kéményeinket újra építették .........................................

Zsuzsa, jó utat, jó pihenést!

A kéményekhez meg keressetek előbb egy kéményseprőt, megfogni a gombját, hogy szerencsét hozzon! :lol:

Pénteken indulunk Toroniba, azt írták akik most ott vannak hogy minden rendben! A kéményeinket újra építették reméljűk átmennek a vizsgán.Már mindet kicseréltek az új kéményen, de ha közben változtak a szabályok??? mert eddig is úgy történtek, a német Wismann kazánokat a hazájukba és az EU.-ba műanyag csövekkel szerelik kis hazánkba kötelező eldobni a hozzájuk járó csöveket, és fém csövekkel kell felszerelni.

ifuley írta: .......................

Akit érdekel, megírtam az idei görög nyárról a hosszabb beszámolót, fotólabummal .

:taps:
Köszönjük, köszönjük!
Jó volt olvasni-nézni a képeket... nosztalgiázni...
Természetesen jövőre is kérünk ilyet !!! :igen:

<!-- ia0 -->görögzászló.gif<!-- ia0 -->

ifuley válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

ifuley írta: Valamikor az ideiről is lesz hasonló.

Akit érdekel, megírtam az idei görög nyárról a hosszabb beszámolót, fotólabummal .

lovas zsuzsa írta: Ez találtam most!
www.google.com/maps/d/viewer?mid=1_hWishHOBMcg_gbIKdJFNsvjkG0&ll=40.08444957504104%2C23.846211014315486&z=11-https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 15486&z=11

Ehhez kapcsolódva küldte Zsuzsa:

melléklet nem található

<!-- ia0 -->Sithonia_strandjai_felsorolas.jpg<!-- ia0 -->

Honey írta: ....................... sztem ez nem lenne kivitelezhető a mi esetünkben. ..................

Azóta épültek újabb utak is.
Pl. autópályán lehet elérni Ionnaninát, onnan délre Atra (ha jól írom...) érintésével a Rio-Antirio híd ha nem is autópályán, de főúton érhető el (? most nem néztem meg térképen...) , erre mindenképpen rövidebb, mint a Thessaloniki-Athén autópálya.

A kulturális látnivalók honlapja: odysseus.culture.gr/index_en.html - odysseus.culture.gr/index_en.html

Hűha, nem semmi út volt! Na én ilyet azért nem mernék tervezni, mert sztem ez nem lenne kivitelezhető a mi esetünkben. Ámbár????? Erdélyi utazásunk is egy körút volt tulajdonképpen. Ha jól emlékszem a 10 nap vagy 4 szállással (Torockó, Szováta, Gyimesbükk, Székelyudvarhely) oldódott meg.
Pár éve olvastam Vojáki-Nagy Andrea: Hellasz rabságában c. könyvét. Nem tudom, h lehet-e még kapni. De anno nekem nagyon tetszett és pont a peloponnészoszi utazásairól szól jórészt.
Talán itt: https://www.antikvarium.hu/konyv/vojaki-nagy-andrea-hellasz-rabsagaban-745677?utm_source=moly.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=moly.hu

pamag írta: ....................................................

Elkezdtem utólag összeszedni térképre az akkori utazásunk helyeit :D ha kész leszek vele, majd megmutatom... csak gondolatébresztőnek.

Tényleg csak gondolatébresztőnek.
Mi erre jártunk.
Térkép: drive.google.com/open?id=19_adsSlCO8d8blQCKrAuDdw0ze0&usp=sharing-https://drive.google.com/open?id=19_ads ... sp=sharing
Pirossal jelöltem azokat a helyeket, ahol jártunk, sárgával azt, ami ugyan szóba jött, de nem mentünk oda.
És bepöttyöztem az útvonalunkat is. Tkp. a Peloponnészosz keleti oldalán mentünk dél felé, majd a nyugati oldalán északnak.
Az odafele utat sárga pöttyökkel jelöltem, de mivel a műholdas kép volt előttem, azon jól látszik, a sima térképi oldalon nem annyira... A visszafele tartó részt meg zölddel.
Hát mi úgy mentünk, hogy most az egyszer az életben a Jóisten megadta a lehetőséget, talán máskor nem lesz ilyen, nézzünk meg minél többet, ami csak belefér. (Ugye nem minden tud beleférni egy utazásba.) A valós cél egyrészt a Tajgetosz volt, másrészt minél többet látni a nyílt tengert.
Végülis láttuk az Olymposzt, a Tajgetoszt és a Parnasszust.
Láttuk Athént és láttuk Olympiát.
Igazából az útvonal is látnivaló volt. A tenger látványa meg a szerpentinek a hegyek között.
A beszámoló: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/3-gorog-korut-2004-ben - thasos.hu/thassos/elmenybeszamol ... t-2004-ben

Az akkor talált linkek persze már nincsenek meg.
De van honlapja a görög országos idegenforgalmi szervezetnek, meg minden tájegységnek. Van honlap országosan a kulturális látnivalókról, információkkal. (Egy útvonal összeállításánál szempont az is, hogy a múzeumok meg egyebek mikor vannak nyitva, nehogy épp ne találjuk nyitva.)
Rengeteg egyéb látnivaló van ott, nekünk ennyi fért egy útba.

Miért nem Szamothraki?????? Sziget, ismeretlen, nincs annyira délen,titokzatos, kevesen vannak, van történelmi multjaÁg segít /azt ígérte/, egy mikróbusz átvitele nem nagy költség.

pamag írta: Elkezdtem utólag összeszedni térképre az akkori utazásunk helyeit :D ha kész leszek vele, majd megmutatom... csak gondolatébresztőnek.

Ez engem is érdekelni fog. ;)
Már én is régóta szemezgetek Peloponnészosszal, de mindig más lett belőle.
Meg a gyerekek mindig szigetre akarnak menni. Hiába mondom nekik, hogy Peloponnészosz is sziget, hiszen a Korinthoszi csatorna elkészült. :) :oops:

Akartam még írni az előző hozzászóláshoz, csak már nem engedte a rendszer szerkeszteni a mondandómat. Az árakról akartam írni annyit, hogy én a szállásfoglalás előtt meg voltam arról győződve, hogy Sartin milyen baráti árakkal fogok találkozni. Hát, nem találkoztam. A szállások árait kifejezetten soknak találtam. Igaz, én mindig a főszezoni árakat nézem, mert akkor tudunk utazni. Alkudozni sem tudtam. Az éttermekben 40 euro alatt/3 fő nem jött ki a fogyasztás és a szupermarketek is a szokásos árakkal dolgoznak, bár erős szórásban- elhelyezkedéstől függően.

Én örülök a tippeknek, nyugodtam írj és írhattok ötleteket. Ugye, én is szándékosan így írtam, hogy a közeljövő nyarak egyikén... pont azért, mert komoly előkészítést igényel. Én nem szeretem a csillagtúrákat, de néha jó, ha nem nagy távolságokat kell megtenni. A körútra viszont kapható volnék, de kb. 2 éjszakákkal egy helyen és egy-kétszer meg több, hogy ténylegesen tudjunk pihenni. Nagy falat a Peloponnészosz, sok látnivalóval. Mi max 2 hétre tudnánk elmenni összesen itthonról. Ez nem sok, de nem is kell mindent egyszerre akarni.

Oldalmegjelenítési idő: 0.224 másodperc
endeel