file Nyaralások más helyszíneken

ifuley válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

kiflic írta: Kirándulások,amiket tervezek:Rovies, Agia Kyriaki ,Drymona vizesés,Saraniko beach,Kria Vrisi,Elinika,meg Kavosból kishajóval Lichasra.A komp Agiokamposba megy,elsö nap a szállás elfoglalásáig ott maradunk fürdeni.Nagyon sok segitséget Kaptam Melustól :) köszönöm itt is Neki! :) Eredetileg mi Krétára mentünk volna,majd nem indult a járat,át tették Rodoszra,végül becsödölt az iroda :( a pénzüket vagy visszakapjuk,vagy nem :( ez a 3.sziget az idén,aminek utánna nézek,remélem,ide már eljutunk

Na, ezért megyünk mi mindig a saját szakállunkra nyaralni. Persze mindennek megvan az előnye és hátránya, mi mindig nagyjából leszervezzük magunknak az utazást, és hagyunk benne egy kis ahogy esik úgy puffan tényezőt is, mint például szálláskeresés a helyszínen, vagy kirándulások kitalálása.
Amiket írtál, kirándulások, mind jók. Ha Rovies-be mentek, akkor Limni is kötelező. Rovies egy csendes kis falu szép parttal, Limni pedig egy gyönyörű kisváros (a legszebb, amit Évián láttam.) A vízesésben augusztusban nem lesz víz :), de ettől még jól fog esni az erdei séta a szép környezetben, szépen ki van építve a sétány. A Kria Vrisi nagyon különleges, Ellinika pedig gyönyörű és a part is szuper, főleg kisgyerekkel. Ennél már csak a Lichas jobb, oda 10 euróért visznek-hoznak. Kisgyerekkel egyedül a Sarakiniko necces, elsősorban megtalálni, másodsorban lemászni oda (csak gyalog lehet), de ha lenn vagytok, akkor azt fogjátok mondani, hogy megérte :)
(azt hiszem, a beszámolók közt fenn van a tavalyi éviai útunk, ha esetleg érdekel, és nem találkoztál vele, akkor itt olvashatod . Valamikor az ideiről is lesz hasonló.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

kiflic válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

ifuley írta:

kiflic írta: Nahát,ha jól látom nagyon közel hozzá foglaltunk mi is a bookingon :) 123Armonia studios :) ugyanaz a part :) abban tudnál segiteni,hogy itt a napernyök az étteremhez tartoznak és fizetösek vagy fogyasztásért lehet használni?Bolt van a közelben,ami gyalog elérhetö és nagyobb vagy csak a Galaxis a városban?pékség?
Augusztus 20-26ig leszünk ott,akkor már remélhetöleg megint nyugisabb lesz :)
Kocsival megyünk,négyéves eleven kisfiuval,de azért pár kirándulást beterveztem

Igen, ez ugyanaz a part. A napernyőket fogyasztésrt lehet használni, ajánlom a Loca club-ot, beach bárt, és a tsipurójukat :) De a kávéjuk is finom.

Vásárlás: a sarkon van egy kisbolt, ez gyalog 1 perc, ha többminden kell, akor Galaxias Edipsou, vagy a legegyszerűbb első nap elmenni a Lidl-be (Istiaia, kb. 20km) és előre megvenni a fontosabb dolgokat. Magatokkal semmit ne vigyetek itthonról (ételt, italt), mert ott is ugyanazt meg tudod venni a Lidl-ben, ugyanazon az áron. Az út mentén meg sok zöldséges-gyümölcsös van, ahol 1 eur/kg-ért frissen vehetsz bármit.

köszönöm! :) a Lidl-röl nem is tudtam :) nagyon nem akarok kaját vinni,max rágcsákat a gyereknek.
Kirándulások,amiket tervezek:Rovies, Agia Kyriaki ,Drymona vizesés,Saraniko beach,Kria Vrisi,Elinika,meg Kavosból kishajóval Lichasra.A komp Agiokamposba megy,elsö nap a szállás elfoglalásáig ott maradunk fürdeni.Nagyon sok segitséget Kaptam Melustól :) köszönöm itt is Neki! :) Eredetileg mi Krétára mentünk volna,majd nem indult a járat,át tették Rodoszra,végül becsödölt az iroda :( a pénzüket vagy visszakapjuk,vagy nem :( ez a 3.sziget az idén,aminek utánna nézek,remélem,ide már eljutunk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

kiflic írta: Nahát,ha jól látom nagyon közel hozzá foglaltunk mi is a bookingon :) 123Armonia studios :) ugyanaz a part :) abban tudnál segiteni,hogy itt a napernyök az étteremhez tartoznak és fizetösek vagy fogyasztásért lehet használni?Bolt van a közelben,ami gyalog elérhetö és nagyobb vagy csak a Galaxis a városban?pékség?

Igen, ez ugyanaz a part. A napernyőket fogyasztésrt lehet használni, ajánlom a Loca club-ot, beach bárt, és a tsipurójukat :) De a kávéjuk is finom.

Vásárlás: a sarkon van egy kisbolt, ez gyalog 1 perc, ha többminden kell, akor Galaxias Edipsou, vagy a legegyszerűbb első nap elmenni a Lidl-be (Istiaia, kb. 20km) és előre megvenni a fontosabb dolgokat. Magatokkal semmit ne vigyetek itthonról (ételt, italt), mert ott is ugyanazt meg tudod venni a Lidl-ben, ugyanazon az áron. Az út mentén meg sok zöldséges-gyümölcsös van, ahol 1 eur/kg-ért frissen vehetsz bármit.

ifuley írta: Örvendek, hogy tetszettek a képek, én is szívesen fotóztam volna még, ezért eldöntöttük, hogy jövőre hosszabb időre megyünk. :) Hogy hova, az még természetesen nyitott kérdés, de 95%, hogy valamelyik görög szigetre. Vagy kettőre...

kiflic írta: Hol volt a szállásotok?Mi Loutra Edipsouban-pontosabban a központtól kb 1.5 km-re találtunk egy csendes,jó kis apartmant.Tényleg ilyen nyugi van a szigeten,mint a képek alapján átjön?

Mi itt laktunk , de a helyszínen foglaltuk, most találta meg nekem a Google őket a Bookingon :)
Mi a tavaly és idén is július első két hetét Évián töltöttük, így nagy biztonsággal állíthatom, hogy a július első hete nagyon csendes, majd a második héttől fokozatosan kezd egyre nagyobb forgalom lenni. Mivel a szigeten nincs reptér, ezért a turisták jelentős része görög, ezenkivül sokan jönnek Szerbiából, illetve a külföldiek jó része bérelt autóval jár (gondolom az athéni reptéren bérelnek). Ez egy hagyományos görög (gyógy)fürdőhely (mármint Loutra Edipsos), ezért rengeteg a nyugdíjas, akik gondolom sok éve visszajárnak ide. A helyiek szerint a tömeg fokozatosan nő az aug. 15.-i hétig, ekkor teltház van a szigeten, majd utána kezd újra lecsendesedni az élet. Mi pont ezért választottuk ezt a korai időpontot, mert szerettük volna elkerülni a nagy tömeget.

Nahát,ha jól látom nagyon közel hozzá foglaltunk mi is a bookingon :) 123Armonia studios :) ugyanaz a part :) abban tudnál segiteni,hogy itt a napernyök az étteremhez tartoznak és fizetösek vagy fogyasztásért lehet használni?Bolt van a közelben,ami gyalog elérhetö és nagyobb vagy csak a Galaxis a városban?pékség?

Örvendek, hogy tetszettek a képek, én is szívesen fotóztam volna még, ezért eldöntöttük, hogy jövőre hosszabb időre megyünk. :) Hogy hova, az még természetesen nyitott kérdés, de 95%, hogy valamelyik görög szigetre. Vagy kettőre...

kiflic írta: Hol volt a szállásotok?Mi Loutra Edipsouban-pontosabban a központtól kb 1.5 km-re találtunk egy csendes,jó kis apartmant.Tényleg ilyen nyugi van a szigeten,mint a képek alapján átjön?

Mi itt laktunk , de a helyszínen foglaltuk, most találta meg nekem a Google őket a Bookingon :)
Mi a tavaly és idén is július első két hetét Évián töltöttük, így nagy biztonsággal állíthatom, hogy a július első hete nagyon csendes, majd a második héttől fokozatosan kezd egyre nagyobb forgalom lenni. Mivel a szigeten nincs reptér, ezért a turisták jelentős része görög, ezenkivül sokan jönnek Szerbiából, illetve a külföldiek jó része bérelt autóval jár (gondolom az athéni reptéren bérelnek). Ez egy hagyományos görög (gyógy)fürdőhely (mármint Loutra Edipsos), ezért rengeteg a nyugdíjas, akik gondolom sok éve visszajárnak ide. A helyiek szerint a tömeg fokozatosan nő az aug. 15.-i hétig, ekkor teltház van a szigeten, majd utána kezd újra lecsendesedni az élet. Mi pont ezért választottuk ezt a korai időpontot, mert szerettük volna elkerülni a nagy tömeget.

Ifuley,gyönyörü képek :) ide készülünk augusztusban.Hol volt a szállásotok?Mi Loutra Edipsouban-pontosabban a központtól kb 1.5 km-re találtunk egy csendes,jó kis apartmant.Tényleg ilyen nyugi van a szigeten,mint a képek alapján átjön?

Honey válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Ifuley, néztem volna még a képeket. :lol:
A körbeforgós képek nagyon szuperek. Sok szép helyre eljutottatok úgy látom.

gyurbal válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Kedves Ifuley! Ez egy nagyon szuper nyaralás lehetett a képek magukért beszélnek. Nos igen mindíg ha ilyet látok erősödik az érzés a vágy,hogy induljak Görögországba

pamag válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

ifuley írta: Sziasztok, néhány napja érkeztünk haza 2 hetes (egész pontosan: 17 napos) görögországi útunkról. .......................
......................................
Egy fotóalbum, a képek mellett rövid leírással.

Jaaaaaajjjjj de jó képek, de szép képek...
Jaj de jó lenne ott lenni...
Köszönjük szépen a beszámolót és a képeket is!
(Máskor is kérünk! :D )

<!-- ia0 -->görögzászló.gif<!-- ia0 -->

Sziasztok, néhány napja érkeztünk haza 2 hetes (egész pontosan: 17 napos) görögországi útunkról. Az első napokat az Olümposz közelében töltöttük (szállás Litochoróban, airbnb), a 9 éves fiammal felmásztunk a 2100 méteren levő menedékházig, ami a 38 fokban (nem túlzás) maradandó élmény volt. Bár reggel 6-kor indultunk neki a hegynek, a menedékházig felérve (3 óra kapaszkodó) úgy döntöttünk, hogy a csúcstámadást a következő alkalomra halasszuk :) Szóval ide még visszatérünk majd, életem egyik legszebb és legnehezebb túrája volt - ez utóbbi elsősorban a meleg miatt.
A hegyekből a tengerpartra mentünk, 2 teljes hetet töltöttünk Évián. Itt semmi nem volt előre foglalva, de odaérve kedvező áron sikerült nagyon hamar szállást találnunk (mivel szezon eleje volt, és előny volt az is, hogy 12 éjszakát szándékoztunk maradni). A 2 hét alatt a tavaly megismert strandok, helyszínek mellett igyekeztünk minél több új helyre is elmenni, így jutottunk el a Sarakiniko-öbölbe, áthajóztunk Alonnisosra és Skopelosra, vasárnap elautóztunk Athénba (ez a tavaly kimaradt, mert a gyerekek még túl kicsik voltak), egy napot voltunk a Parnasszosz környékén (Arahova, Delphi, Itea), sétáltunk a kis kedves Észak-éviai falvakban-városokban (Rovies, Limni, Oreoi) és szerveztünk magunknak egy kis dzsip-túrát is, ahova saját autóval mentünk, de szép volt, és jól sikerült.
Összesen autóztunk majd' 3800 km-t, ebből kb. ezret a szállásunktól induló csillagtúrákon, változó számú résztvevővel :) (2 család voltunk közösen, így a társaság egy része néha otthon maradt beachelni.)
Jól telt, de sajnos nagyon hamar eltelt, és még hosszú a nyár.
Egy fotóalbum, a képek mellett rövid leírással.

Nahát uagi! Nagyon jó, hogy el tudtatok utazni még egyszer :) Bizonyára szép helyeken jártatok ismét. Ha lenne időnk mi is elmennénk arra kirándulni, ha kint leszünk. Persze, tervek vannak, de az 1 hét oly kevés. '15.ben nem voltunk Görögországban, '16-ban is csak 1 hétre tudtunk menni, mert a Párom nem érzi magát nyugodtan a méhek miatt. Talán még a szeptember 2. fele lehetne jó időpont számunkra a nyaraláshoz, de akkor meg már eléggé délre kellene menni, a biztos(abb) jó idő reményében.
Lassan mindenki hazafelé jön, de mi még mindig várakozunk a nyaralásunkra. Fura, hogy a nyár fele már oda van.

uagi52 válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Mi is megérkeztünk a Last Minut utunkról. Kassandra, Nea Potidea,Georgeos apartman.Különleges hely, 3 oldalról veszi körül a tenger, a legkeskenyebb rész, az ókori csatorna partján. Szállásunk a földszinten, egy focipályára néző terasszal. Tengerpart közel, a sétánytól 1 háztömbnyire. A szállás tiszta, rendezett, érdekes díszítésekkel, nemrég felújított régebbi épület. A tulajdonos nem ott lakik, ha valami kánya van telefonon, idegenvezetőn keresztül érhető el. A tengerpart inkább apró-kavicsos, néhol homokos. A tenger gyorsan mélyülő, a parttól 2-3 méterre már nem ért le a lábunk. A strand egy kb. 3 kilóméter hosszú öböl. A tenger fincsi meleg. Boltok közelben is, nagyobb boltok kicsit messzebb, egy aluljárón keresztülmenve találhatók. Ap.-an felszereltsége a szokásos, légkondícionálás nélkül nagyon meleg, idegenvezetőnél is befizethető,7éj/ap. 3000 forint. Én nagyon jól éreztem magam, végig jó idő volt. Két fakultatív kiránduláson voltunk,-piacnézés, másnap Petralona. Piac nagy, zöldség-gyümölcs, olaj, méz, bor, ruha, és irtó meleg- Neo Mudanyában, szerdai napon. Petralona, cseppkőbarlang, és előember koponyája. Idegenvezető kedves, segítőkész. mindennel meg voltunk elégedve, ár-aránynak megfelelő, jószívvel ajánlható Last Minut utazás. Hazafelé 4 órás várakozás a Magyar határon, (törökök) egyébként a határokon sima átlépés. Mindenkinek jó utat:üdv,U.Ági.

balazsh írta: Mi is hazaérkeztünk Rhodos-ról.

A két hét alatt felhőt sem láttunk, itthon meg vihar fogadott minket. Hazafele az autóba alig láttam, úgy szakadt az eső.
A repülővel is szerencsénk volt, még éppen időben érkeztük, hogy le tudjunk szállni. A következő gépet a repülőből néztük, amint átstartol..... (A sztyuárdeszek fogadást kötöttek, hogy leteszi-e a pilóta vagy tovább repül, illetve emlegették a szerencsét, hogy ne Bécsbe kell éjszakázni.) Mivel a wizzair nem csápra áll, ezért mi a repülőben vártuk, míg csillapodik a vihar.

Rhodos szép, de nem fogott meg. Persze fájt a szívünk, hogy már haza kell jönni, de nincs az az érzésem, hogy ide még egyszer el kell menni.
A szállásunk jó volt. A felkeresett strandok tetszettek. A látnivalók szépek. A kaják finomak. De valami mégis hiányzott.
Lesz majd a szokásos részletes beszámoló is, de most még egy kicsit ülepednak az élmények.

Már hazajöttetek?Hamar eltelik 2 hét!Azért nézegettem ám a képeidet,gyönyörü helyeken jártatok,én sajnálom,hogy idén nekünk ez kimarad.Majd egyszer még tervbe lesz véve,meg Kréta is,ha már mindkettö szigetnek olyan lelkiismeretesen utánna néztem :) Nekünk valószinüleg Evia lesz,de az idei kalandos foglalásaink miatt ezt sem venném 100%-ra,csak majd ha tényleg elindulunk.Mindenesetre szállás lefoglalva..

balazsh válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Honey írta: azt gondoltam, h még maradtok.

Maradtunk volna, de holnap után már melózni kell menni.

Honey írta: De mi is volt az a sejtelmes megjegyzés a fb-on, hogy nem kell egy évet várni, h ismét görög tengerparton lehessetek??? Figyelek ám! :wink:

Hát ebben nincs semmi sejtelmes, csak az optimizmus szólt belőlem. :)
Mivel most már 2006 óta mindig júnuis utolsó hétvégéje körül indulunk nyaralni, ezért július 10-én már nincs egy év (365 nap) a következő nyaralásig. :D
Sajnos semmi olyan nincs tervben, mint amire elsőre gondoltál.... :(

balazsh írta: ....Rhodos szép, de nem fogott meg. Persze fájt a szívünk, hogy már haza kell jönni, de nincs az az érzésem, hogy ide még egyszer el kell menni.
A szállásunk jó volt. A felkeresett strandok tetszettek. A látnivalók szépek. A kaják finomak. De valami mégis hiányzott.
...

Üdv itthon. Én épp azon csodálkoztam, hogy eltelt az idő.... azt gondoltam, h még maradtok.
De mi is volt az a sejtelmes megjegyzés a fb-on, hogy nem kell egy évet várni, h ismét görög tengerparton lehessetek??? Figyelek ám! :wink:
A megállapításodat illetően, nekünk is hasonló érzéseink voltak. Jó, hogy ott voltunk, örülünk nagyon, h láthattuk a szigetet, de nem tervezzük a visszatérést.
Mondjuk számomra Faliraki volt az egyik elrettentés, bár próbáltam túllépni az élményen. Akkor azt mondtam, nem akarok többet olyan helyre menni, ahol túristagyár van. Nem akarok tömeget és túrista-legeltetést látni (bár mi nem fakultatívozunk már vagy nem is tudom hány éve). Aztán mi lesz idén? Túristagyár. De remélem egyszer eljön az én időm is :) Most ez a Párocskám kérése.
Ezért is szemeztem a Pelion fsz-tel még a télen.

Messinia írta: Szegény idegenvezetőt be kellene iratni egy gyorstalpaló mitológiai tanfolyamra - én simán kijavítottam volna, nem bírtam volna megállni. :)

Ha már idegenvezető.
Symi-re egyénileg foglaltunk helyet. A leszálláskor észrevettünk egy kisebb magyar csoportot, akik követtek egy idegenvezetőt.
Az idegenvezető a következőket mondja:
Mindenki vigyázzon, mert az autósok és a robogósok itt nem figyelnek senkire, simán elütnek bárkit.
Majd elkezdett még valamit a szivacsokról, hogy tudják-e hogy azok nem is növények, hanem szivacsállatkák......és bevezette a csoportot a hajótól kb. 100 m-re egy árushoz, hogy itt akkor lehet vásárolni.....

Mi behúztuk fülünket, farkunkat és tovább álltunk.

Mi is hazaérkeztünk Rhodos-ról.

A két hét alatt felhőt sem láttunk, itthon meg vihar fogadott minket. Hazafele az autóba alig láttam, úgy szakadt az eső.
A repülővel is szerencsénk volt, még éppen időben érkeztük, hogy le tudjunk szállni. A következő gépet a repülőből néztük, amint átstartol..... (A sztyuárdeszek fogadást kötöttek, hogy leteszi-e a pilóta vagy tovább repül, illetve emlegették a szerencsét, hogy ne Bécsbe kell éjszakázni.) Mivel a wizzair nem csápra áll, ezért mi a repülőben vártuk, míg csillapodik a vihar.

Rhodos szép, de nem fogott meg. Persze fájt a szívünk, hogy már haza kell jönni, de nincs az az érzésem, hogy ide még egyszer el kell menni.
Lesz majd a szokásos részletes beszámoló is, de most még egy kicsit ülepednak az élmények.

Messinia válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Szia Zsuzsa, akkor jól érzem, hogy nem voltál elájulva Zakynthostól? :)

Szegény idegenvezetőt be kellene iratni egy gyorstalpaló mitológiai tanfolyamra - én simán kijavítottam volna, nem bírtam volna megállni. :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Megjöttem! Zakintos szép sziget, de éjjelente Ibizán éreztem magam, Laganasba volt a szállás, sokat nem aludtam, angolul nem érdemes tanulni, nem lesz kivel beszélgetni,a legújabb cucc, habszifon gáz lufiba töltve azzal árasztják el az agyukat.Legális 1 E. egy lufi. 20-30 fős horha 14,16 éves gyerekek, vizetekükbe, hányásukba fetrengnek az utcán. Viszont a fakultativ utam során megtdtam amit eddig rosszul tudtam/idegenvezetőtől!!!! Athos sziget Köztársaság: A Peleponészosz félszigeten van! Odüszeusz Zakintosz szigeten élt, Peleponé Zakintoszon várta haza, a Zakintoszi nemesek zaklatták.Zakintos egyik jellegzetes borát a zöld bort éretlen még zöld szőlő leszüretelésével nyerik.

Remélem,hogy ez az újabb utazási iroda csőd egyikünket sem érintette!

Messi, igen, ezzel biztatnak most többen. Vagyis, h akkor majd/már hétköznap (hétfő) nem lesz gond az átlépéssel ill. a torlódással. Visszafelé meg már majd visszajutunk valamelyik átkelőn. Az biztos, hogy nem akarunk órákat várni a határon a kilépéskor. Éjszakai indulunk majd, szval most kicsit bizakodóbb is vagyok.

pamag válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Honey írta:

balazsh írta: Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?

.....................
.....................
Mi erősen Tompában gondolkodunk.

Balázs!
Regisztráció nélkül is látszik.
Szép helyek! :D

Honey!
Augusztus elején, hétköznap már nem lesz erős forgalom Röszkén. Nem kell elkerülni. (A rövid fizetős szakasz miatt meg nektek talán érdemes megyei matricát venni, talán év közben többször is használható, pláne, ha Szegeden amúgyis megfordultok többször.)
Visszafelé már inkább tele lehet Röszke, de az is inkább hétvégén, pénteken-szombaton.

balazsh írta: Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?

Bocs, h én válaszolok, de ha nem vagyok bejelentkezve a fb-ra, csak a linkre kattintok, akkor is látom a képeiteket. Szval szerintem mindenki látja, akár van regisztrálva, akár nem, akár ismerős, akár nem.... Amúgy szuper képek. Különösen az éjjeli Rodosz városiak tetszenek.
A hőség nem semmi. Nekünk tavaly augusztusban sem volt ilyen forróságban részünk.További jó pihenést.

Ui. (kicsit off téma ide): A tegnapi röszkei kimenő határforgalom katasztrofális volt: 4-5 órás várakozásról írtak :( Mi erősen Tompában gondolkodunk.

balazsh írta: Akkor jöjjön a szokásos link: www.facebook.com/media/set/?set=a.1574424209258937&type=1&l=fc0d0ff993-https://www.facebook.com/media/set/?set ... fc0d0ff993
Elvileg nyilvános.......

Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?
Ma megint töltöttem fel pár esti-éjszakai képet.

vikso válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

lovas zsuzsa írta: Júni 29.-én repülők Zakintosra, a barátnőm Marika betegsége miatt lemondta, Irénke egyedül utazott volna így átvettem a helyét, sajnos István nélkül megyek, felkészületlenül, ami nekem nagyon rossz azt sem tudom mit kéne megnézni, hova kéne elmenni, olvasni sincs időm a fórumon, még ki sem pakoltam a Thassosi út kacatjait már lehet újra cuccolni,mérni,/ ettől idegrohamot kapok/ ezért nem szeretem a repülőt. No nem rinyálok tovább majd csak alakul.Még egy nyűves térképem sincs, oda adtam nekik, majd az indulásnál talán elhozzák, érkezés után jön az idegenvezető és rögtön kell választani a fakultativ utak közül.Jajj!

Sajnálatos :D Remélem azért lesz kárpótlás, érezd jól magad.

Oldalmegjelenítési idő: 0.303 másodperc
endeel