file Nyaralások más helyszíneken

balazsh válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Honey írta: azt gondoltam, h még maradtok.

Maradtunk volna, de holnap után már melózni kell menni.

Honey írta: De mi is volt az a sejtelmes megjegyzés a fb-on, hogy nem kell egy évet várni, h ismét görög tengerparton lehessetek??? Figyelek ám! :wink:

Hát ebben nincs semmi sejtelmes, csak az optimizmus szólt belőlem. :)
Mivel most már 2006 óta mindig júnuis utolsó hétvégéje körül indulunk nyaralni, ezért július 10-én már nincs egy év (365 nap) a következő nyaralásig. :D
Sajnos semmi olyan nincs tervben, mint amire elsőre gondoltál.... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

balazsh írta: ....Rhodos szép, de nem fogott meg. Persze fájt a szívünk, hogy már haza kell jönni, de nincs az az érzésem, hogy ide még egyszer el kell menni.
A szállásunk jó volt. A felkeresett strandok tetszettek. A látnivalók szépek. A kaják finomak. De valami mégis hiányzott.
...

Üdv itthon. Én épp azon csodálkoztam, hogy eltelt az idő.... azt gondoltam, h még maradtok.
De mi is volt az a sejtelmes megjegyzés a fb-on, hogy nem kell egy évet várni, h ismét görög tengerparton lehessetek??? Figyelek ám! :wink:
A megállapításodat illetően, nekünk is hasonló érzéseink voltak. Jó, hogy ott voltunk, örülünk nagyon, h láthattuk a szigetet, de nem tervezzük a visszatérést.
Mondjuk számomra Faliraki volt az egyik elrettentés, bár próbáltam túllépni az élményen. Akkor azt mondtam, nem akarok többet olyan helyre menni, ahol túristagyár van. Nem akarok tömeget és túrista-legeltetést látni (bár mi nem fakultatívozunk már vagy nem is tudom hány éve). Aztán mi lesz idén? Túristagyár. De remélem egyszer eljön az én időm is :) Most ez a Párocskám kérése.
Ezért is szemeztem a Pelion fsz-tel még a télen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Messinia írta: Szegény idegenvezetőt be kellene iratni egy gyorstalpaló mitológiai tanfolyamra - én simán kijavítottam volna, nem bírtam volna megállni. :)

Ha már idegenvezető.
Symi-re egyénileg foglaltunk helyet. A leszálláskor észrevettünk egy kisebb magyar csoportot, akik követtek egy idegenvezetőt.
Az idegenvezető a következőket mondja:
Mindenki vigyázzon, mert az autósok és a robogósok itt nem figyelnek senkire, simán elütnek bárkit.
Majd elkezdett még valamit a szivacsokról, hogy tudják-e hogy azok nem is növények, hanem szivacsállatkák......és bevezette a csoportot a hajótól kb. 100 m-re egy árushoz, hogy itt akkor lehet vásárolni.....

Mi behúztuk fülünket, farkunkat és tovább álltunk.

Mi is hazaérkeztünk Rhodos-ról.

A két hét alatt felhőt sem láttunk, itthon meg vihar fogadott minket. Hazafele az autóba alig láttam, úgy szakadt az eső.
A repülővel is szerencsénk volt, még éppen időben érkeztük, hogy le tudjunk szállni. A következő gépet a repülőből néztük, amint átstartol..... (A sztyuárdeszek fogadást kötöttek, hogy leteszi-e a pilóta vagy tovább repül, illetve emlegették a szerencsét, hogy ne Bécsbe kell éjszakázni.) Mivel a wizzair nem csápra áll, ezért mi a repülőben vártuk, míg csillapodik a vihar.

Rhodos szép, de nem fogott meg. Persze fájt a szívünk, hogy már haza kell jönni, de nincs az az érzésem, hogy ide még egyszer el kell menni.
A szállásunk jó volt. A felkeresett strandok tetszettek. A látnivalók szépek. A kaják finomak. De valami mégis hiányzott.
Lesz majd a szokásos részletes beszámoló is, de most még egy kicsit ülepednak az élmények.

Messinia válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Szia Zsuzsa, akkor jól érzem, hogy nem voltál elájulva Zakynthostól? :)

Szegény idegenvezetőt be kellene iratni egy gyorstalpaló mitológiai tanfolyamra - én simán kijavítottam volna, nem bírtam volna megállni. :)

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Megjöttem! Zakintos szép sziget, de éjjelente Ibizán éreztem magam, Laganasba volt a szállás, sokat nem aludtam, angolul nem érdemes tanulni, nem lesz kivel beszélgetni,a legújabb cucc, habszifon gáz lufiba töltve azzal árasztják el az agyukat.Legális 1 E. egy lufi. 20-30 fős horha 14,16 éves gyerekek, vizetekükbe, hányásukba fetrengnek az utcán. Viszont a fakultativ utam során megtdtam amit eddig rosszul tudtam/idegenvezetőtől!!!! Athos sziget Köztársaság: A Peleponészosz félszigeten van! Odüszeusz Zakintosz szigeten élt, Peleponé Zakintoszon várta haza, a Zakintoszi nemesek zaklatták.Zakintos egyik jellegzetes borát a zöld bort éretlen még zöld szőlő leszüretelésével nyerik.

Remélem,hogy ez az újabb utazási iroda csőd egyikünket sem érintette!

Messi, igen, ezzel biztatnak most többen. Vagyis, h akkor majd/már hétköznap (hétfő) nem lesz gond az átlépéssel ill. a torlódással. Visszafelé meg már majd visszajutunk valamelyik átkelőn. Az biztos, hogy nem akarunk órákat várni a határon a kilépéskor. Éjszakai indulunk majd, szval most kicsit bizakodóbb is vagyok.

pamag válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Honey írta:

balazsh írta: Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?

.....................
.....................
Mi erősen Tompában gondolkodunk.

Balázs!
Regisztráció nélkül is látszik.
Szép helyek! :D

Honey!
Augusztus elején, hétköznap már nem lesz erős forgalom Röszkén. Nem kell elkerülni. (A rövid fizetős szakasz miatt meg nektek talán érdemes megyei matricát venni, talán év közben többször is használható, pláne, ha Szegeden amúgyis megfordultok többször.)
Visszafelé már inkább tele lehet Röszke, de az is inkább hétvégén, pénteken-szombaton.

balazsh írta: Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?

Bocs, h én válaszolok, de ha nem vagyok bejelentkezve a fb-ra, csak a linkre kattintok, akkor is látom a képeiteket. Szval szerintem mindenki látja, akár van regisztrálva, akár nem, akár ismerős, akár nem.... Amúgy szuper képek. Különösen az éjjeli Rodosz városiak tetszenek.
A hőség nem semmi. Nekünk tavaly augusztusban sem volt ilyen forróságban részünk.További jó pihenést.

Ui. (kicsit off téma ide): A tegnapi röszkei kimenő határforgalom katasztrofális volt: 4-5 órás várakozásról írtak :( Mi erősen Tompában gondolkodunk.

balazsh írta: Akkor jöjjön a szokásos link: www.facebook.com/media/set/?set=a.1574424209258937&type=1&l=fc0d0ff993-https://www.facebook.com/media/set/?set ... fc0d0ff993
Elvileg nyilvános.......

Aki nem ismerősöm, vagy nincs regisztrálva az látja az albumot?
Ma megint töltöttem fel pár esti-éjszakai képet.

vikso válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

lovas zsuzsa írta: Júni 29.-én repülők Zakintosra, a barátnőm Marika betegsége miatt lemondta, Irénke egyedül utazott volna így átvettem a helyét, sajnos István nélkül megyek, felkészületlenül, ami nekem nagyon rossz azt sem tudom mit kéne megnézni, hova kéne elmenni, olvasni sincs időm a fórumon, még ki sem pakoltam a Thassosi út kacatjait már lehet újra cuccolni,mérni,/ ettől idegrohamot kapok/ ezért nem szeretem a repülőt. No nem rinyálok tovább majd csak alakul.Még egy nyűves térképem sincs, oda adtam nekik, majd az indulásnál talán elhozzák, érkezés után jön az idegenvezető és rögtön kell választani a fakultativ utak közül.Jajj!

Sajnálatos :D Remélem azért lesz kárpótlás, érezd jól magad.

Most indulok a reptérre.Sziasztok!

Köszönjük!

Akkor jöjjön a szokásos link: www.facebook.com/media/set/?set=a.1574424209258937&type=1&l=fc0d0ff993-https://www.facebook.com/media/set/?set ... fc0d0ff993
Elvileg nyilvános.......

Balázs jó nyaralást :) Érezzétek jól magatokat!
???? ??????!

Köszönöm Balázs!
Elolvastam a beszámólókat, próbáltam megjegyezni neveket, helyeket,remélem ott eszembe jutnak.

lovas zsuzsa!
Ez most olyan egyik szemem sír, a másik nevet érzés lehet.
Sír, mert István nem mehet veled, de nevet, mert Görögországba leszel ismét.

Egy kis Zakynths-i olvasni való itt nálunk:
Verus: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/5-zakynthosz-2007-verus - thasos.hu/thassos/elmenybeszamol ... 2007-verus
Honey: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/271-levante-viraga-avagy-zakinthosi-nyaralasunk-emlekei - thasos.hu/thassos/elmenybeszamol ... nk-emlekei
balazsh: thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/406-balazsh-zakynthos-2015 - thasos.hu/thassos/elmenybeszamol ... nthos-2015

Júni 29.-én repülők Zakintosra, a barátnőm Marika betegsége miatt lemondta, Irénke egyedül utazott volna így átvettem a helyét, sajnos István nélkül megyek, felkészületlenül, ami nekem nagyon rossz azt sem tudom mit kéne megnézni, hova kéne elmenni, olvasni sincs időm a fórumon, még ki sem pakoltam a Thassosi út kacatjait már lehet újra cuccolni,mérni,/ ettől idegrohamot kapok/ ezért nem szeretem a repülőt. No nem rinyálok tovább majd csak alakul.Még egy nyűves térképem sincs, oda adtam nekik, majd az indulásnál talán elhozzák, érkezés után jön az idegenvezető és rögtön kell választani a fakultativ utak közül.Jajj!

kiflic válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Honey írta: Kiflic, fő a pozitív hozzáállás. Faliraki olyan amilyen, de a jót igyekezzetek meglátni. Autót béreljetek, ha lehet előre a neten. Az a biztos. Mikor indultok?

Augusztus 17-én hajnalban indul a gép...remélem :) a kocsibérlésen még gondolkodom,néztem a busz hálózatot,elég jónak tünik :) Rodosz nem olyan nagy,mint Kréta,kisebbek a távolságok,meglátjuk.Itthon a férjem naponta több száz kilométert vezet,nyaralás alatt pihenhetne-de majd ott kiderül :)
Elolvastam a leirásaitokat-köszönöm! :)-meg Balázs térképét is szorgalmasan böngészem:) Van amit lehet,hogy gyalogosan közelitünk majd meg,Pl Ladiko Beach,Antoni Quin öböl-leléptem a kis emberrel,a szálloda Faliraki szélén van,innen gyalogosan is el lehet menni talán,amugy meg mi nagyon szeretünk sétálni a nyaralás alatt.Rodosz városba busszal megyünk,lehet,több alkalommal is .) Lindos van tervben még mindenképp-bár nem tudom,mennyire való egy izgága 4 évesnek-gondolok itt a felvezetö útra-korlát nélkül?mennyire veszélyes?Mátrában 8-10 km-t lenyom velünk,de ott ugye nincs tüzö napsütés..
Hétforrás és a Pillangó völgye kérdöjeles még,meg jó lenne valamelyik monostort is megnézni..,Kalithea...még próbálok mazsolázni,de nem egyszerü

Kiflic, fő a pozitív hozzáállás. Faliraki olyan amilyen, de a jót igyekezzetek meglátni. Autót béreljetek, ha lehet előre a neten. Az a biztos. Mikor indultok?

kiflic válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

bocsika írta: Kiflic!
Nagyon jó lesz Rodosz is ! Mi nagyon jól éreztük magunkat én speciel jobban mint Krétán! De tudom mikor készülsz valahová és nem sikerűl az nagy csalódás! Ha lehet javaslat akkor Rodosz városára essen a választás!

remélem jó lesz :) amugy Krétára egész télen készültem,minden kinézve,interaktiv térkép telóra letöltve stb.
most kezdhetem ujra Rodosszal...Kréta meg majd sorra kerül valamikor,nem adom fel :)
Falirakiban lesz a szállás,félpanzios,a krétai is az lett volna,a kisfiunk miatt igy kényelmesebb :) Az utazási irodás pasi mindenáron 5 csillagos török all in szállodát akart ránk beszélni,nem értette,miért választom a rodoszit :) de az nem nekünk való lett volna,szeretünk menni meg szétnézni,nem csak heverni és enni egész nap..

bocsika válaszolt a témára: Re: Nyaralások más helyszíneken

Kiflic!
Nagyon jó lesz Rodosz is ! Mi nagyon jól éreztük magunkat én speciel jobban mint Krétán! De tudom mikor készülsz valahová és nem sikerűl az nagy csalódás! Ha lehet javaslat akkor Rodosz városára essen a választás!

Honey írta: Ráadásul Balázsék is oda készülnek, tehát eleve rossz nem lehet :D .

Na azért ez nem garancia semmire. :D :lol:

kiflic írta: .....Az iroda pedig valamiért idén nem indít chartert Krétára...

Ezt amúgy nem hiszem el!!!! Nem csak 1 iroda utasaival van tele egy charter gép.Vagyis több iroda foglal 1-1 gépen. Sztem inkább túlfoglaltak és (bocs) szanálni kell az utasok között...
Kréta mindig igen népszerű célpont. Kizárt, hogy ne indítanának utakat pont oda....

Kiflic, értetlenül állok a helyzetetek előtt!El tudom képzelni a döbbeneteteket. Én is piszkosul dühös lennék!!!!!! Persze, sajnos nem igazán tehetsz többet, mint mérgelődsz, aztán eldöntöd, mi lenne a legjobb. Az egyik ismerősöm szintén a fekete pénteken foglalt, de Törökországba és nagyon-nagyon olcsón. Szval el tudom képzelni, hogy nagyon kedvezően sikerült nektek is Kréta és az is biztos, hogy még szuper last minute-ban se tudnátok olyan olcsón kiutazni Krétára (se és máshová se).
Vigasztaljon az, hogy Rodosz is nagyon jó hely. A tavalyi beszámolóm fent van itt a beszámolók között ( http://thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/433-rodosz-2016 ) és a bocsika leírása is ( http://thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/280-nyaralas-az-igazi-okori-gorogorszagban-rodoszon ).
Ráadásul Balázsék is oda készülnek, tehát eleve rossz nem lehet :D .

Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc
endeel