file Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Honey írta:

Ági írta:
Azt mondják, a jobbik még nem bizonyított, de valószinüleg, ha a Fidesz nem váltja be az igéreteit, akkor a Jobbik lesz soron.
No, de itt már a mély víz felé evezünk...

Szerintem a Jobbik erősödése nem lesz olyan mértékű, hogy ő legyen soron. Talán nem is baj. ( De ezt itt tovább nem taglalom.) Az már a ló másik oldala lenne. Én csak egy egészséges nemzeti politikára,öntudatra, összetartásra vágyom, mint ahogyan írtam már. Arra, hogy merjük vállalni egyre jobban és büszkék legyünk a magyarságunkra.
Nemrégiben olvastam egy ismert újságíró tollából szárzmazó cikket a Spanyolországi nyaralásáról, ahol ő pl. nem olvas magyar nyelvű könyveket a strandon (se), nehogy felismerjék az ő magyarságát , esetlegesen honfitársaink meg találják szólítani. Ha ezt egy újságíró így gondolja, akiről vélelmeznénk, hogy a magyar nyelv szolgálatában áll, mit is várhatunk....????? Ez is elég siralmas :cry:

Hát tudod ez egy nagy mértékű sznobság és NAGYON NAGYON BUTA AZ AZ EMBER!!!!!Szánalomra és sajnálatra méltó! Nekem is annak idején voltak olyan ismerőseim, akik kijártak Bécsbe, és szándékosan vettek olyan termékkkeket, hogy a pénzttárnál ne jöjjenek rá, hogy ők magyarok. Ezek a szegény, szánalmas emberek szintén az új gazdagak köréből származnak.
Nagyon mély napom volt ma. Bocsikáék megjöttek, vidáman de fáradtan. Gáborékkal is összefutottam.( Üdvözölnek mindannyiotokat!!!!!)
Bocsikáékkal is beszélgettem, és akarva nem akarva a politikára fordult a sor. Nem szabad belegondolnunk ezekbe. Oly fejgörcsel mentem utána haza. Se szálláslátogatásra nem volt erőm. Otthon csináltam Bocsika által hozott finom túróból tepertős turóscsúszát, majd egy kicsit szundítottam, hogy erőre kapjak, és lemenjek a szállásokhoz. Ott ha valaki közelített politikával megkértem, egy kicsit most tereljük más szóra a témát, mert ma már több terhelést nem viselek. Így jó volt. NAGY SÁNDORommal gondolatban bebarangoltuk az egész szigetet. Hihetetlen bácsi! Sajnos nem fog felénk írni, mert nem jártas a kompjuter világába. Az ő világa más, és gyönyörű. Elbeszélgettem a szállásokon mindenkivel. Nagyon jó esett. Én úgy érzem mindenhol, mindenki nagy nehézségekkel küzködik. És KELLmagunkat egy kis derülátással időnként felvidítani. Örülök, hogy lassan-lassan, kitöltitek majd a napjaimat.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági írta:
Azt mondják, a jobbik még nem bizonyított, de valószinüleg, ha a Fidesz nem váltja be az igéreteit, akkor a Jobbik lesz soron.

Szerintem a Jobbik erősödése nem lesz olyan mértékű, hogy ő legyen soron. Talán nem is baj. ( De ezt itt tovább nem taglalom.) Az már a ló másik oldala lenne. Én csak egy egészséges nemzeti politikára,öntudatra, összetartásra vágyom, mint ahogyan írtam már. Arra, hogy merjük vállalni egyre jobban és büszkék legyünk a magyarságunkra.
Nemrégiben olvastam egy ismert újságíró tollából szárzmazó cikket a Spanyolországi nyaralásáról, ahol ő pl. nem olvas magyar nyelvű könyveket a strandon (se), nehogy felismerjék az ő magyarságát , esetlegesen honfitársaink meg találják szólítani. Ha ezt egy újságíró így gondolja, akiről vélelmeznénk, hogy a magyar nyelv szolgálatában áll, mit is várhatunk....????? Ez is elég siralmas :cry:

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Honey írta: Ági!
Ez egyszerre vicces, de méginkább szomorú! Fáj a szívünk trianon miatt...nagyon sajog....
Igazságtalan béke, igazságtalan revans! Miért mindig a magyar húzza a rövidebbet, mások meg nyernek rajtunk? MIÉRT?????
De! A szlovákok erősíteni próbálják a nemzeti öntudatunkat, nem is kicsit (igaz, a mi rovásunkra). Sajnos ez Magyarországon nem jellemző: hol van az általánosságban vett magyar nemzeti öntudat? A régi rendszer nem igazán tartotta fontsnak, ezért is tartunk itt, ahol tartunk. Én bízok a változásban, szükségünk van a nemzeti összetartásra és arra, hogy büszkék legyünk magyarságunkra!

Igen, ezért nem az általános és nem a vicc oldalba tettem. És ezért Pánossal viseltetem az ilyen politikai jellegű bluzokat. Ő, ha behúznak neki egyet, könnyebben visszaüt!
Gyerekek, ha valaki olvas, akkor kérnék szépen egy XXl-os méretű polót. Azért nem a Tratába teszem ki, mert ott ellenséget nem szeretnék, viszont Pános széles hátán jól mutatna.
Ha már kaptam egyett, megírom felétek, mert elég egy belőle.
Tudod ahogy beszélgetek a vendégekkel, sokan így gondolkoznak.

Honey válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági!
Ez egyszerre vicces, de méginkább szomorú! Fáj a szívünk trianon miatt...nagyon sajog....
Igazságtalan béke, igazságtalan revans! Miért mindig a magyar húzza a rövidebbet, mások meg nyernek rajtunk? MIÉRT?????
De! A szlovákok erősíteni próbálják a nemzeti öntudatunkat, nem is kicsit (igaz, a mi rovásunkra). Sajnos ez Magyarországon nem jellemző: hol van az általánosságban vett magyar nemzeti öntudat? A régi rendszer nem igazán tartotta fontsnak, ezért is tartunk itt, ahol tartunk. Én bízok a változásban, szükségünk van a nemzeti összetartásra és arra, hogy büszkék legyünk magyarságunkra!

A Trata taverna főbejárata felé a magyar vendégeknek ismetetőül egy agyonkopott, napszívta EDDA POLÓ van.
Mit gondoltok, le lellene cserélnem?
Azon is gondolkoztam, hogy kérek tőletek egy ilyen polót, és Pánossal viseltetem.
Megmutattam neki is a képet. A szövegét fordítása után jót nevetett. Mondta, nem szégyenled magad, még agyon is veretnél? De mondtam neki, hogy ha az eddigi magyar történelem témájú viseletért nem kaptál verést, akkor ez után se lehet gondod. Meg különben is, valahogy a felgyülemlett feszültséget le kell vezetni!

vihar66 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Réges-régi múltban a pusztán hadak jártak,
Volt egy vitéz horda, dicsőségre vágytak.

Közülük egy harcos a többi elé állott,
Kardját kirántotta, és nagyot kiálltott:

Erős mindkét karom, a lábam is táncos,
Győzhetetlen vagyok, megáldott a táltos.

Egyedül levágok kilenc alabárdost,
Sudár szűzek raknak fejem alá vánkost.

Fonott hajam csillog, délceg a járásom,
Tizenhét rabszolga az udvartartásom.

Rókaprém a kucsmám, selyem a nadrágom,
Isten úgy segéljen, tenger ingóságom.

Messze földön híres az én vitézségem,
Hét határon zengik nevem, dicsőségem.

Új csatákat vívni egyra hajt a vérem,
Cimborám az ördög, tőle sem kell félnem.

Kevély szavaimat soha meg nem bánom,
Dicsekvésnek hangzik, de én másnak szánom.

Szilaj lovam, íjam, minden gazdagságom,
Testem és a lelkem népemnek ajánlom.

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

-

Ági írta:

balazsh írta:

Ági írta: Rákérdeztem egy magyar rendőrtissztől. Majd mondom a választ...
Kiváncsi vagyok én is rá!!!!

Én nem azt mondtam, hogy nem hallgatnak le, hanem, hogy ez a hír nem Magyarországra vonatkozik.

Egyébként belegondoltatok, hogy ez mekkora adathalmazt generál(na)? Hol őrzik azt???

Az Ipa egyik magyar megyei elnöke, egy rendőrezredes válasza:

Igen ez magyar és nem csak magyar törvény is!
A telefontársaságok eddig is 6 hónapig megőrizték a híváslistákat.
Most csak nagyobb nyilvánoságot kapott a jogszabály.
És ez így helyes is!

És arra a kérdésre, hogy hol tárolják:
A kérdésedre a válasz: A telefon adatokat kizárólagosan a szolgáltató
tárolja, a nyomozó hatóságnak pl.a rendőrségnek csak kérésre adják ki ,
konkrét ügyben .

A lehallgatást csak kizárólag súlyos bűncselekmény alapos gyanúja miatt
és csak kizárólag bírói engedéllyel lehet végezni ,sehogy máshogy.

vihar66 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Remélem, hogy csillapodik a helyzet mire a túristák odaérnek.

balazsh írta:

Én nem azt mondtam, hogy nem hallgatnak le, hanem, hogy ez a hír nem Magyarországra vonatkozik.

Egyébként belegondoltatok, hogy ez mekkora adathalmazt generál(na)? Hol őrzik azt???

Az Ipa egyik magyar megyei elnöke, egy rendőrezredes válasza:

Igen ez magyar és nem csak magyar törvény is!
A telefontársaságok eddig is 6 hónapig megőrizték a híváslistákat.
Most csak nagyobb nyilvánoságot kapott a jogszabály.
És ez így helyes is!

pamag válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Hm. Mindennek két oldala van.
Azon is morgunk, ha az országhatáron föltartanak és beletúrnak a csomagjainkba.
De ha kábítószer vagy valami egyéb csempészett áru kerül az országba és bajt okoz, akkor kérdezgetjük, hogy hogyan engedték át a határon?
Egyik oldalról: mi a túrónak vesznek el tőlem ennyi sok adót? Másik oldalról: miért olyan kevés pl. a tanítónő fizetése és miért nekem kell az óvodába a vécépapírt bevinni?
Csak hát akinek ennek a megállapítása a dolga, nem mindig találja meg a jó arányokat. :wink:

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

balazsh írta: Valami itt sántít!!!!

Ez megjelent már 2009-ben is.
http://hungaryfreedom.blogspot.com/2009/02/rogzitik-hivasainkat.html

Meg ha rákeresek a barátunkban, akkor egy csomó román oldal jön fel.
http://www.google.hu/search?source=ig&hl=hu&rlz=&=&q=r%C3%B6gz%C3%ADtik+a+h%C3%ADv%C3%A1sainkat&meta=lr%3D&aq=0&oq=r%C3%B6gz%C3%ADtik+a

Itthon egyébként xxx év. XLM (római számmal) törvény a törvények hivatalos számozása!
A rendeleteké pedig szám/év (dátum) kiadó.

pl: 2004. évi XXVIII. törvény
12/1997. (VIII. 14.) MüM rendelet

Rákérdeztem egy magyar rendőrtissztől. Majd mondom a választ...

Valami itt sántít!!!!

Ez megjelent már 2009-ben is.
http://hungaryfreedom.blogspot.com/2009/02/rogzitik-hivasainkat.html

Meg ha rákeresek a barátunkban, akkor egy csomó román oldal jön fel.
http://www.google.hu/search?source=ig&hl=hu&rlz=&=&q=r%C3%B6gz%C3%ADtik+a+h%C3%ADv%C3%A1sainkat&meta=lr%3D&aq=0&oq=r%C3%B6gz%C3%ADtik+a

Itthon egyébként xxx év. XLM (római számmal) törvény a törvények hivatalos számozása!
A rendeleteké pedig szám/év (dátum) kiadó.

pl: 2004. évi XXVIII. törvény
12/1997. (VIII. 14.) MüM rendelet

Honey írta: Szerintem ez nagyon durva. Ámbár, lehet, hogy ez nálunk is így történik, csak nem publikus a dolog. Nem tudunk róla. Mégis mélyen felháborít, hogy ennyire visszaélnek az emberek privát szférájával. Néha keringenek rémtörténetek a műholdas (lakáson belüli) megfigyelésekről és hasonló dolgokról.
Az biztos, hogy amikor 2 éve egy abberrált ba..om napokig zaklatott telefonon, a rendőrség azt mondta, hogy tehetetlenek az ilyen ügyben, mivel le volt tiltva a zaklató telefonszáma, kinyomozhatatlan a hívás. Ez laikusként eléggé meglepett, főleg annak tükrében, hogy tudjuk, mindenkor mindenki lenyomozható!

EZ MAGYARORSZÁGI TÖRVÉNY!!!!!!! NÉZD MEG AZ ALÁÍRÁST!
DÖBBENET!!!

Szerintem ez nagyon durva. Ámbár, lehet, hogy ez nálunk is így történik, csak nem publikus a dolog. Nem tudunk róla. Mégis mélyen felháborít, hogy ennyire visszaélnek az emberek privát szférájával. Néha keringenek rémtörténetek a műholdas (lakáson belüli) megfigyelésekről és hasonló dolgokról.
Az biztos, hogy amikor 2 éve egy abberrált ba..om napokig zaklatott telefonon, a rendőrség azt mondta, hogy tehetetlenek az ilyen ügyben, mivel le volt tiltva a zaklató telefonszáma, kinyomozhatatlan a hívás. Ez laikusként eléggé meglepett, főleg annak tükrében, hogy tudjuk, mindenkor mindenki lenyomozható!

Ez nem semmi!

2009. január 21. szerda, 01:10
Mától kezdve minden földi és drót nélküli telefontársaság köteles rögzíteni és fél évig tárolni ügyfelei összes hívását, a beszélgetések időtartamát, az előfizető címét, valamint üzeneteit: mikor, kinek, honnan, hová küldött szöveges üzenetet.

A 2008/298-as törvény szerint az emígy rögzített adatokat a telefontársaságok kötelesek az ügyészek rendelkezésére bocsátani (sürgősségi esetben bírói jóváhagyás nélkül is), ha valami bűntény gyanúja merül fel, vagy az uniós tagállamként ránk háruló kötelezettségek teljesítése a tét.

És ez még nem minden: március 15-től a számítógépen folyó levelezésünket és a világhálón való barangolásaink címeit is eltárolják, ezúttal az internetszolgáltatók, vélhetően szintén bűnmegelőzésképpen.

_____________________________________________________-

Üdvözlettel:
Erdei István

szabadeuropa.shp.hu/hpc/web.php?a=szabadeuropa&o=heti_tema_2010_03_05_ZJKO - szabadeuropa.shp.hu/hpc/web.php ? ... 03_05_ZJKO

A napokban újból sok riport van a görög Tv műsoraiban egy új fajta incidens sorozatról.
A nagyvárosokban, a nagy üzletáruházak környékén történnek.
20 személy a bolt előtt. 10 bent az üzletben, nagy bevásárló kocsit tolva, hihetetlen gyorsasággal megtömik élelmiszerrel a kocsikat. Kint a 20 személy elszámol kb 100-ig. Majd ők is berontanak az üzletbe segíteni kijönni a megrakott kocsikkal fizetés nélkül. Majd a 30 főnyi társaság az üzlet előtt épp jelenlévő egyéb emberek között hirtelen szétosztják az élelmiszert, és hirtelen elszívárognak a jótékony tolvajok.
Ez a jelenség kb fél éve kezdődött, és egyre gyarkoribb.
A rendőrség tehetetlen.
Senki semmit nem látott, nincs szem és fűltanú...

Ági válaszolt a témára: Re: Kaptam egy kör e-mail-t, megosztanám veletek

EZT KAPTAM.
KIEMELEM VASTAGGAL SZEDVE, HOGY EZEKBŐL MI IGAZ A GÖRÖG HELYZETRE.
Azért beszélünk tervről, mert – hogy lényegét, a drasztikus megszorításokat enyhítse – Bajnai és csapata a megszorítócsomagot egyéves cselekvési tervre keresztelte át. Az interneten olvasható anyag legfőbb jellemzője, hogy tele van ellentmondásokkal. Az alapvető ellentmondás a válságkezelés céljaként megfogalmazott munkahelyteremtés, valamint a tervezett megszorítások munkanélküliség-növelő hatásai között feszül.

Abból kell kiindulnunk, hogy a magyar gazdaság mély válságban van. Ezt mutatja a szűkülő nemzeti jövedelem és a növekvő munkanélküliség. A nemzetgazdaság zsugorodásának jele az ipari termelés 25 százaléknál nagyobb csökkenése, és a kilenc százalékot meghaladó munkanélküliség. Ezek a rossz gazdasági-társadalmi adatok csak részben köszönhetők a nemzetközi gazdasági válságnak. Nagyobb szerepet játszott kialakulásukban a rossz gazdaságpolitika és a 2007-től folyamatosan alkalmazott megszorítások. Az újabb, az eddigieknél durvább megszorításoktól ezért nem a munkahelyek megmaradását és számának növekedését, hanem éppen a munkanélküliség fokozódását várhatjuk. Nézzük akkor a bejelentett változtatásokat!

Áfaemelés: Magyarország már a jelenlegi húszszázalékos áfakulcsával is a legmagasabb fogyasztói adójú országok egyike. Az áfa 25 százalékra emelése csökkenteni fogja a fogyasztást, és növelni az inflációt. Ez rossz a lakosságnak, de a hazai piacra termelő magyar kis- és közepes cégeknek is, mivel csökkenő keresletre számíthatnak. A csökkenő kereslet hatására pedig elbocsátásokra kényszerülnek, ami növelni fogja a munkanélküliséget. Az alapvető élelmiszerek áfájának kétszázalékos csökkentésétől nem várható a szegények helyzetének javulása. A 18 százalék ugyanis még mindig nagyon magas. Ráadásul valószínű, hogy a kétszázalékos áfacsökkentést a kereskedők fogják majd zsebre rakni. NÁLUNK ÁFA EMELÉS LESZ.

A munkaadói járulék csökkentése: ez a lépés elvileg hozzájárulhatna a munkahelyek megőrzéséhez, de egyrészt hatása nagyon sokára fog jelentkezni, másrészt pedig nem is vonatkozik mindenkire. Ugyanis csupán a minimálbér kétszerese alatt keresők esetén csökken majd a járulék öt százalékkal. Ez azt jelenti, hogy a magasabban kvalifikált szakemberek foglalkoztatása továbbra sem lesz érdeke a munkaadóknak. Ez a megoldás azt igazolja, hogy Bajnaiék sem becsülik a tudást.

Egyébként mindez újabb adóelkerülési hullámhoz is vezethet, mivel arra ösztönzi a munkaadókat, hogy maximum a minimálbér kétszeresének megfelelő bért fizessék ki hivatalosan, a többit pedig zsebbe adják. Végül a magyar kis- és közepes vállalkozásokon ez a lépés semmit sem segít, mivel rájuk a jelentősen csökkenő fogyasztás miatti keresletkiesés erősebb hatást gyakorol.

A személyi jövedelemadó alsó sávhatárának minimális – évi kétszázezer forinttal történő – felemelése csak jövőre várható, de ennek kedvező hatását is lerontja a tervezett szuperbruttósítás, vagyis az adóalap összes járulékkal való megemelése. Ez ugyanis adóemelést jelent.

Az összes többi tervezett lépés: az ingatlanadó, a nyugdíj- és bérbefagyasztás, a tizenharmadik havi bér elvonása a közszférában, ami valójában nyolcszázalékos életszínvonal-rontást jelent, a családi pótlék befagyasztása,/EZ ITT SZINTE NINCS IS!/ a lakáshitelek állami támogatásának megvonása, a gyes és a gyed időtartamának csökkentése, a gázár-kompenzáció csökkentése, EZEK SINCSENEK. NEM LÉTEZTEK SOHA! a munkabéren kívüli juttatások EZ SINCS!megadóztatása mind életszínvonal- rontó és fogyasztást csökkentő lépés, ezért a hazai piacra termelő magyar cégek túlélési lehetőségeit rontja. A lakáshitelek támogatásának megvonása az építőipar piacát szűkíti. A jövedéki adó emelése a szállítási tevékenységet drágítja, ezért árfelhajtó hatású. Ezek az intézkedések egyértelmű, hogy gátolják a gazdaság válságból való kilábalását, ezért nem munkahelyteremtő, hanem munkahely felszámoló lépések.
NÁLUNK A VÁLTOZÁSOK UTÁN MÁSFÉL, KÉTHAVI FIZETÉSSEL FOG CSÖKKENI MINDEN DOLGOZÓ JÖVEDELME. EHHEZ HOZZÁJÖN AZ ÁFA ÉS EGYÉB EMELÉSEK, AMINEK SUMMÁJA CSALÁDONKÉNT KB 4 HAVI FIZETÉSSEL LESZ KEVESEBB AZOKNAK, AKIKNEK LESZ MUNKÁJUK. A MUNKANÉLKÜLIEK A NYUGDÍJASOKNÁL MÉG ROSSZABB LESZ A HELYZET.

Fel kell figyelni arra is, hogy a Bajnai-terv nemcsak amiatt tudásellenes, mert a kvalifikált, nagy tudású szakembereket foglalkoztató cégeket és intézményeket kizárja a munkaadói járulék csökkentésének a lehetőségéből. Ez az értékrend a családipótlék-jogosultság 23 éves korról húszra való csökkentésénél is tetten érhető. Ez ugyanis a felsőfokú tanulmányokat végzők életét nehezíti meg. Visszaköszön benne Bokros és a Reformszövetség azon véleménye, hogy minek annyi diplomás, tanult ember Magyarországon!

A cselekvési terv alapos tanulmányozása után nyilvánvalóvá válik, hogy Bajnaiék ismét a külföldi nagytőkének akarnak kedvezni. Erre utal, hogy a munkaintenzív, azaz a tudást nem igénylő, tömeggyártást megvalósító külföldi cégeket akarják továbbra is kedvezményekkel hazánkba telepíteni. Igaz, arra is utal az anyag, hogy a nagy hozzáadott értéket termelő iparágakat is támogatni kell, azonban az anyagot összeállítók nincsenek tisztában azzal, hogy szakértők szerint melyek ezek az iparágak. Ugyanis az anyag nagy hozzáadott értéket termelő ágaknak nevezi az összeszerelő munkahelyeket teremtő járműipart – valószínűleg így akarja igazolni az autógyáraknak, közöttük legújabban a Mercedes cégnek adott jelentős költségvetési támogatást – és a környezetszennyező, nem tudásalapú logisztikát. (Egyes Kecskemétről származó híresztelések szerint gyanúsan nagy a csend és a suskuss a leendő Mercedes-gyár körül. Annak ellenére, hogy a gyár helyének szolgáló telket már kifizették a városnak, könnyen lehet, hogy az egészből mégsem lesz semmi, mivel a német kormány részéről a gépjárműipar visszaesése miatt ésszerű döntésnek az látszik, hogy támogatást fog adni a Daimler cégnek, hogy a gyártást ne telepítse ki Magyarországra, hanem inkább tartsa otthon. Emiatt a Gyurcsányék által harsányan ünnepelt szerződés és a beharangozott kecskeméti gépkocsigyártás a jelen helyzetben könnyen füstté válhat. A megvásárolt telken egyébként mindeddig egy kapavágást nem végeztek - a szerk.)

Összefoglalva: a Bajnai-terv család- és magyarvállalkozás-ellenes intézkedésegyüttes, amelynek legfőbb célja valójában a külföldi nagytőke és a pénzvilág érdekeinek kiszolgálása a magyar családok és vállalkozások kárára. Ez a terv nem is próbálja megoldani a gazdaság alapvető szerkezeti problémáit. Ezért hiteltelen és nem számíthat a magyar társadalom támogatására.

Csath Magdolna közgazdász

Kiegészítés : Kiderült, honnan jött a Bajnai - csomag, ami nem is az övé

Bárki is lesz a Magyar Köztársaság következő miniszterelnöke, már egy aláírt, az EU felé bevállalt és április 3-a óta hatályban lévő megszorítási csomag rendelkezései szerint kell irányítania Magyarországot. Veres János pénzügyminiszter március 10-én írta alá a most Bajnai-csomagként emlegetett megszorító csomagot, különben az ország nem kapta volna meg az IMF-EU hitel soron következő részletét. Információink szerint az elmúlt hetekben többször is járt a fizetésképtelenség határán az ország.

Az április 2-i Magyar Közlönyben megjelent, így már hatályban van a Bajnai-csomagként megismert kormányzati intézkedéssorozat. Bajnai Gordon tehát utólag veheti a nevére a csomagot, amely ezek szerint még a Gyurcsány-kormány alkotása. A kormányrendeletet Gyurcsány Ferenc is ellátta kézjegyével. A rendelkezés szerint a dokumentum kihirdetése után 1 nappal, vagyis április 3-ától hatályos.

Az elmúlt év novemberében aláírt 6.5 milliárd euró uniós hitel harmadik részletét csak akkor kapja meg Magyarország, ha eleget tesz az Egyetértési Megállapodást kiegészítő gazdaságpolitikai kritériumoknak. Az ezeket tartalmazó kormányrendeletet hirdette ki április 2-án a Magyar Közlöny. A kiegészítő megállapodást március 10-én írta alá Veres János pénzügyminiszter és Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, és márciusi 11-i brüsszeli keltezéssel látta el kézjegyével Joaquín Almunia, az Európai Unió pénzügyi biztosa.

UGYAN EZ A POLITIKAI KÉP IGAZ A GÖRÖGRE IS!!!!!!
EZEKHEZ HOZZÁJÖNNEK A TERMÉSZETI KATASZTRÓFÁK:TÜZEK, FÖLDRENGÉS. HOZZÁJÖN A TERÜLET DOMBORZATÁBÓL, TENGERI TAGOLTSÁGÁBÓL ADÓDÓ NEHÉZSÉGEK.
SZIGETEKEN, HEGYI FALVAKBAN EGYÁTALÁN NINCS ORVOS, NINCS ISKOLA.
AZ ISOLAI OKTATÁS AHOL VAN OTT AZ IGEN GYENGE, ÉS A SZÜLŐK ÁLTAL KOMOLY PÉNZEKKEL MEGFIZETETT MINDEN GYERMEK ALAPTANÍTATÁSA.
LÁTJÁTOK? MÁS A NYARALÁS ÉS MÁS A VALÓS ÉLET.

(Inforádió)

Ne csodálkozzon senki, ha szeptembertől merőben új szabályokkal szembesülnek az óvodákban. Ne nézzenek furcsán, ha az óvónéni rosszalló pillantást vet önökre, amiért kislányunk hajába rózsaszín masnit kötöttek, a hozzáillő bársonyszoknyáról és lakkcipőről már nem is beszélve. Ne lepődjenek meg, ha egy alapos feddés után arra kérik önöket, a jövőben ne forduljon elő hasonló eset, a gyermek nemiségét hangsúlyozó öltözék ugyanis szöges ellenétben áll az óvodák pedagógiai programjával.

Nem baj, ha a kisasszony eleinte tiltakozik, hogy vége a csipkés-fodros korszaknak, idővel hozzászokik a kevésbé csinos öltözékhez is. A hosszú fürtös hároméves járjon inkább nadrágban. Természetesen abból sem ajánlott a nőies szín, legyen inkább semleges, például szürke.

Arra az eshetőségre gondolni sem merek, hogy nem a lányok öltözködését igazítják a fiúkéhoz, hanem fordítva, és a kis Bencék a rózsaszín tüllszoknyában motoroznak majd eszeveszetten az udvaron.

A fent vázolt jövőkép sajnos nem utópia, hanem a közeljövő valósága. A Bajnai-kormány ugyanis – a szakmai szervezeteket megkerülve – titokban módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjáról szóló jogszabályt. Ennek értelmében a következő nevelési év kezdetéig úgy kell módosítani az óvodai nevelési programokat, hogy a jövőben az intézményekben tudatosan kerüljék a nemi sztereotípiák erősítését.

A baloldali elit hatalomgyakorlásának utolsó pillanataiban is azon dolgozik, hogy Magyarország anyagi kifosztása után a lehető legnagyobb erkölcsi és szellemi pusztítást vigye véghez. Szakemberek szerint az óvodai program átalakításával, a nemi szerepek háttérbe szorításával egy világszerte terjedő, életveszélyes világnézetet, a gender ideológiát akarják beépíteni a hazai oktatásba. A radikális genderfeministák és a melegszervezetek zöme szerint nem férfinak és nőnek születünk, csupán a család és társadalom elvárásai nevelnek minket férfivá és nővé. Az ember valamiféle semleges lényként jön a világra, és mindenkinek alapvető joga, hogy maga határozza meg nemét, szexuális kapcsolatainak formáját, az utódok létrehozásának pedig nem egyetlen útja a hagyományos házasság. A gender ideológiának megfelelő kormányzati intézkedés volt a gyes és a gyed lerövidítése is, hiszen a szélsőséges világnézet szerint a gyermek rabszolgává teszi az anyát.

Az egyházak kézzel-lábbal tiltakoznak az új ideológia oktatásba történő beépítése ellen. Papp Kornél, a református zsinati oktatási iroda vezetője szerint a nemi sztereotípiák kerülése a gyakorlatban többek között azt jelenti, hogy a mesét olvasó óvónőnek egyes szülőnek és kettes szülőnek kell hívnia az apát és az anyát. Be kell avatkozni a gyerekek játékába is: ha például a kislány túl sokat babázik, meg kell próbálnunk rávenni, játsszon inkább a markolóval. Az egyházi szakértő szerint a kormány tudatos támadást indított a család ellen, a hagyományos anya- és apakép lerombolására törekszik. Ez végzetes következményekkel járhat, hiszen egyre több lesz a nemi identitását kereső, hagyományos családon kívül élő felnőtt, a magányos ember pedig sokkal jobban manipulálható.

A baloldali oktatási kormányzat már évek óta folytatja gyermekeink tudatos, tömeges butítását. Elég csak az iskolabezárásokra, az érettségi nevetségessé tételére vagy a buktatás megszüntetésére gondolni. A cél: gondolkodni képtelen embermasszává alakítani a jövőbeli szavazóbázist. A fentről vezényelt népbutítás ellen egyetlen fegyver létezik: a család. A szülőktől kapott értékrend és erkölcs az egyedüli, amely ellenállóvá tehet minket a manipulációval szemben. Földig kell hát rombolni azt is. A fiúból ne váljon határozott elképzelésekkel, szilárd jellemmel bíró apa, a lányból pedig ki kell irtani az anyai ösztönt. Teszik mindezt akkor, amikor minden évben több tízezerrel fogy a magyar lakosság száma. Ha nem állunk ellen, belátható időn belül írmagja sem marad a magyar nemzettudatnak.

Farkas Melinda
mno.hu

www.hunnianet.net/hirek?page=details&oldal=1&news_id=33&parentID=850 - www.hunnianet.net/hirek?page=det ... rentID=850

Hétfőn elfogadta az Országgyűlés a holokauszt tagadásáról szóló törvénymódosítást. Az eset egyaránt kiváltotta az emberek ellenszenvét és félelmét, mondhatjuk célba talált.

A törvény - amelyet Mesterházy Attila, az MSZP miniszterelnök-jelöltje nyújtott be - három évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti azt, aki nagy nyilvánosság előtt tagadja a holokauszt tényét, illetve kétségbe vonja, vagy jelentéktelen színben tünteti fel azt – írja a sajtó idézve a módosítvány szövegét. Már az időzítés is üzenetértékű, hiszen a parlament utolsó ülésén egy bűnnel terhelt, aljas korszak lezárásaként nyújtotta be az idegen hatalmak előtt hason csúszó párt éppen aktuális hülyegyerek mosolyú miniszterelnök jelöltje. Kérdezhetnénk, hogy miért pont ő? Mert ő ilyen, erre is kapható, semmi másért. Azért azt ne gondoljuk, hogy éjjelente Mesterházy forgolódik álmában és reggelre kisírt szemmel ébred, felidézve a világháború borzalmait, inkább arra tippelünk, hogy ez egyrészt választási húzás, másrészt gesztus külföldi gazdái felé. Hogy beválik-e a kampányban, arra nem vennék mérget, mert a választóknak legkisebb gondjuk is nagyobb, mint a holokauszt megítélése és amúgy is tele van a bugyruk az egésszel, kiváltképpen, ha ezt egy bukott párt tapasztalatlan tacskója erőlteti.

A kifelé szóló üzenetet érdemesebb analízis alá vetni. Az Európai Unió már régóta nyaggatja külső és belső válságokkal terhelt hazánkat, hogy még mindig nem iktattuk be ezt a „nemes” rendelkezést joggyakorlatunkba, lám a szocialisták ezt is megtették…
Bogár László találó eszmefuttatása ötlik az eszembe, mely szerint a „globalogazdi” megtiltja azt a kurzust, mely őt magát megnevezhetné, illetve fenntartja a bűnös nemzet fogalmát, mert addig is másról szól a diskurzus (nem pontos az idézet, de lényegileg erről van szó). Ebbe beleillik a holokauszt tagadása is, mert ugyan eddig is rá lehetett sütni valaki(k)re annak vádját, de büntetni nem lehetett, mostanáig. Ezentúl félelem uralkodik el minden olyan megnyilvánulón (legyen az újságíró, történész vagy vendég a kocsmában), akinek a véleménye nem feltétlenül egyezik a mainstream világnézettel, elkezdődhet a feljelentések, besúgások, gyanakvások kora.
A történelmet a győztesek írják – így szól a mondás, ez pedig már sokadszor bebizonyosodott. A törvény megtagadja a kételkedés jogát, így az objektív kutatást és az eredmények publikálását is, legyen a végeredmény bármi, bármennyi. Mert azért azt is tudni kell, hogy a holokausztról máig nincsenek hitelt érdemlő adatok. Érdekes momentum az is, hogy a napokban nyújtott be irdatlan összegű keresetet százegynéhány holokauszt-rokon a MÁV ellen, de ezen már nem is csodálkozunk, annyira átlátszó.

Most vesézzük ki az elfogadott törvénymódosítást, így szól:

„A holokauszt nyilvános tagadás a
269/C. § Aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”

Művelt, mások szenvedéseire érzékeny ember nem vonja kétségbe a holokausztot, ahogy tudomása van a holodromról, az örmény, kurd népirtásokról, a palesztin civilek lemészárlásáról, az afgán lakosság elleni támadásokról és még folytathatnám a sort, hogy csak a jelen illetve a közelmúlt történéseiről ejtsünk szót. Bátran kijelenthetjük, hogy a faji alapon történt, történő tömeges gyilkosságok egyidősek az emberiséggel. A gond a „jelentéktelen színben tüntet fel” szövegben keresendő. Mit is jelent ez pontosan, hogyan mérhető, ezáltal hogyan büntethető? Ezt még Mesterházy sem tudná megmondani, de hát nem is az a dolga, hiszen ő csak benyújtotta. A „jelentéktelen” szó a magyar nyelvben viszonyítást feltételez, nem pedig abszolút fogódzót, etalont, innentől fogva tehát nem értelmezhető. Az Alkotmány előbbre helyezi a szólásszabadságot, mint az ilyen tiltó rendelkezéseket, ezért ráadásul még a léc is rezeg a törvény alkotmányossága alatt.

Végül egy érdekességre hívnám fel a figyelmet, ez pedig a törvénymódosításkor tartózkodó 142 képviselő. Minden valószínűséggel a Fidesz padsoraiból kerültek ki a tartózkodók, ez viszont arra enged következtetni, hogy nem merték nyíltan ellenezni ezt a gyanúsan alkotmányellenes, a magyarság elleni nyílt provokációt. Az egész szánalmas, de ez talán még elszomorító is.

Törőcsik Attila

Én sajnálom őket! Itt jobban megfizetettek lennének!

Feritől kaptam ezt a levelet, miben ajánlást küld, hogy barátja dalait hallgassuk meg.

Fiatal barátom, Varga B Tamás, aki büszkén vallja, hogy palóc, kissé elvonult a globalizált világtól.
Visszavonult Őrhalomra, egy kis „határmenti” faluba.
Itt írja dalait, melyeket énekel és hangszerel is.
Elkészítette az első „demo” CD-t, nekem minden dala tetszik.
Egyiket csatolom, fogadjátok szeretettel, ha tetszik, terjesszétek.
Szívesen vállal fellépéseket, de még kevesen ismerik, ha alkalom adódik, ajánljátok.
A youtuben fent van mind a 8 dal:

www.youtube.com/user/vbt69#p/c/D4E24477666F6396 - www.youtube.com/user/vbt69#p/c/D4E24477666F6396

Most kevésbé értem rá, csak két új települést tettem fel mostanában:
A www.erdely-szep.hu - www.erdely-szep.hu –n: Görgényszentimre
A www.magyarorszag-szep.hu - www.magyarorszag-szep.hu –n: Pécs / A pécsi képek még korábbi hagyományos fotók, albumokból szedegettem ki, szkenneltem, de talán így is tűrhetőek./

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek: Horváth Feri, „nagyapó”

NEHEZEN SZÉTVÁLASZTHATÓ A TÖRTÉNELEM ÉS A POLITIKA. DE MIVEL FÁJÓ TÉMÁRÓL SZÓL AZ ÉNEK, INKÁBB A POLITIKA OLDALÁRA HELYEZTEM BE.
KINT AZ UTCÁN ITT NÁLUNK POTÁMIÁBA DIONISZOSZI KARNEVÁLI, VIDÁM, PAJZÁN NÉPI ÉNEKEK ZENGNEK A FŐTÉRRŐL.
A VENDÉGSÉG ELTÁVOZOTT TÖLÜNK ÉS GONDOLTAM LEFEKVÉS ELŐTT BEKUKKANTOK MÉG A LEVELEIMRE.

MINDEN DAL TETSZETT, DE EZT KIEMELNÉM.
-

KÖSZÖNÖM JÓ KÍVÁNSÁGOD. TOVÁBBÍTOM A TÖBBIEK FELÉ.
NEKED IS VISZONT KÍVÁNOM.
BÁR EZ A HONLAP FŐ CÉLJA A HELYI NYARALÁS, DE ÚGY ÉRZEM AHHOZ, HOGY VALAKI NYARALNI TUDJON, OTTHON IS RENDBEN KELL MINDENT HAGYNI.

Oldalmegjelenítési idő: 0.338 másodperc
endeel