file Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

joska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

joska írta:

Ági írta: Elkezdődtek az idei kérdezésetek a menekült témáról.
Szeretnek mindenkit megnyugtatni, hogy bár a hírek bizonyosan nagy igazság tartalmúak, AZOK CSAK EGY-EGY TERÜLETRE IGAZAK. Hogy hova, én magam sem tudom, HOGY az hol és mikor van. Írom ezeket az miatt, mert a tapasztalat az, hogy nem látni őket. Minden hírforrás túloz, ill. csak egy-egy kinagyított adat. Ennek igazolására, a mostani esetem tökéletes képet ad. Országos mezőgazdasági, orvosi, hajózási sztrájkok vannak. Én otthonról a híradásokat követve aggódva néztem kötelező Thesszaloniki utunk elé. Meghirdettek blokádokat reptér, kavalai csomópont, és többi csomópont. Utunk előtt egész nap telefonáltam, hogy vajon felborul-e programunk, és nem jutunk célpontunkig. Mint kiderült, a meghirdetések ellenére orvos, hivatali szervek, hajó mind mind a megszokott kielégítő rendben dolgoztak. Kerestük szemünkkel a menekült személyeket és az arra utaló nyomokat is. Ha valamikor, akkor most hittem, hogy látunk majd vagy ebből, vagy abból. Mi a valóság. SEHOL SEMMI ZAVAR, VAGY ARRA UTALÓ JELENSÉG. SEM SZTRÁJK, SEM BLOKÁD, SEM FORGALOM, SEM DUGÓ, SEM MENEKÜLT,SEM IZGALOM,SEM SEM SEM. Krétáról autóbusszal várok csomagot Thesszalonikibe. Az is rendre érkezik. Ott voltam mindenhol, hol a gondoknak kellett jelentkezni. Sehol nem találkoztam semmivel a közölt hírekből. Ugyanakkor, ha híreiket hallgatom, ott mondjak, mutatják. Pedig ugyan olyan normál napjaink vannak, mint máskor.
Nagyon kérek minden vendégemet, legyen nyugodt és bízzon az információimban. Állandóan tesztelve vannak a híreim, és bár hitelesek a negatív hírek is, azok teljesen biztos, csak egy rövid időszakra és egy bizonyos területre lehetnek valósak. A többi terület nem befolyásolt attól. SŐT MEG KERESVE SEM MEGTALÁLHATÓK.

Bocsánat ez a technika ördöge volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

joska válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ági írta: Elkezdődtek az idei kérdezésetek a menekült témáról.
Szeretnek mindenkit megnyugtatni, hogy bár a hírek bizonyosan nagy igazság tartalmúak, AZOK CSAK EGY-EGY TERÜLETRE IGAZAK. Hogy hova, én magam sem tudom, HOGY az hol és mikor van. Írom ezeket az miatt, mert a tapasztalat az, hogy nem látni őket. Minden hírforrás túloz, ill. csak egy-egy kinagyított adat. Ennek igazolására, a mostani esetem tökéletes képet ad. Országos mezőgazdasági, orvosi, hajózási sztrájkok vannak. Én otthonról a híradásokat követve aggódva néztem kötelező Thesszaloniki utunk elé. Meghirdettek blokádokat reptér, kavalai csomópont, és többi csomópont. Utunk előtt egész nap telefonáltam, hogy vajon felborul-e programunk, és nem jutunk célpontunkig. Mint kiderült, a meghirdetések ellenére orvos, hivatali szervek, hajó mind mind a megszokott kielégítő rendben dolgoztak. Kerestük szemünkkel a menekült személyeket és az arra utaló nyomokat is. Ha valamikor, akkor most hittem, hogy látunk majd vagy ebből, vagy abból. Mi a valóság. SEHOL SEMMI ZAVAR, VAGY ARRA UTALÓ JELENSÉG. SEM SZTRÁJK, SEM BLOKÁD, SEM FORGALOM, SEM DUGÓ, SEM MENEKÜLT,SEM IZGALOM,SEM SEM SEM. Krétáról autóbusszal várok csomagot Thesszalonikibe. Az is rendre érkezik. Ott voltam mindenhol, hol a gondoknak kellett jelentkezni. Sehol nem találkoztam semmivel a közölt hírekből. Ugyanakkor, ha híreiket hallgatom, ott mondjak, mutatják. Pedig ugyan olyan normál napjaink vannak, mint máskor.
Nagyon kérek minden vendégemet, legyen nyugodt és bízzon az információimban. Állandóan tesztelve vannak a híreim, és bár hitelesek a negatív hírek is, azok teljesen biztos, csak egy rövid időszakra és egy bizonyos területre lehetnek valósak. A többi terület nem befolyásolt attól. SŐT MEG KERESVE SEM MEGTALÁLHATÓK.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Elkezdődtek az idei kérdezésetek a menekült témáról.

Ági válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Thassosi draxma

Ábrányi Emil a múlt század elején élt és írt , Cyrano fordítása tette híressé .. Ezt a verset 100 éve írta és ma talán aktuálisabb, mint valaha - de azóta is élünk!

Él a magyar

Fessétek bár sötétre a jövőt,
Mondjátok, hogy már torkunkon a kés,
Beszéljetek közelgő, hosszú gyászról,
Mély süllyedésről, biztos pusztulásról:
Engem nem ejt meg gyáva csüggedés!
Szentül hiszem, akármit mondjatok,
Hogy a magyar nem vész el s élni fog!

Többet ki küzdött és ki szenvedett?
Hiszen vértenger, temető a múlt!
Vetettek rá halálos szolgaságot,
Irtották szörnyen.. ámde a levágott
Törzsek helyén még szebb erdő virult.
Ezért hiszem, akármit mondjatok,

Ki a saját pártos dühét kiállta,
Annak nem árthat többé idegen!
Hányszor harsogták kárörömmel: Vége!
S csak arra szolgált minden veresége,
Hogy még kitartóbb, még nagyobb legyen.

Szükség van arra nemzetem, hogy élj!
Mert bár hibád sok s bűnöd sorja nagy,
Van egy erényed, mely fényt vet te rád,
S melyért az Isten mindent megbocsát -
Hogy a szabadság leghűbb véde vagy!

Ha minden nemzet fásultan lemond,
S a szent rajongás mindenütt kiég,
S a büszke jognak minden vára megdől:
A te szabadság-szerető szívedtől
Új lángra gyullad Európa még!
Hogy a magyar örökre élni fog!

Bízom s hiszek, míg Isten lesz fölöttünk,
Ki trónusán bírói széket ül!
És hogyha minden búra, bajra válik,
Romok között is hirdetem halálig,
Erős, nagy hittel, rendületlenül:
Legyen bár sorsunk még oly mostoha,
Él a magyar s nem veszhet el soha!

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Bizony, bizony :D

balazsh írta: index.hu/gazdasag/2015/11/12/leallt_az_elet_gorogorszagban_altalanos_sztrajk_kezdodott/

Ági!
Lehet, hogy hiába mentetek?

Bazsi, itt a szigeten soha nincs sztrájk. Lehet, mi nem Görögország vagyunk? :D
A gyerekek itt voltak iskolába. A hajóink is közlekednek,mert Efi épp az nap jött meg Mákissal Athénból. Efiáék sem mondtak semmit, hogy valami hír lett volna...
Marci felsőbb iskolába jár már és Krétán. Ő 10 órára ment iskolába az nap. Előtte még beszélgettünk a facén keresztül. Fotót küldött, de semmit nem mondottról, hogy ott lenne valami. Azóta sem. Pedig ha én itt lakatlan béke szigeten vagyok, ő Iraklionban a Morosini kút főtere mellett lakik, az Iskolája meg a Kornárou terén van. Ha sztrájk lett volna,ezeken az utakon mennek az emberek. Semmi jót nem tesz az új kormány ez már biztos. időnként eljár Amerikába ott kapja gondolom az útmutatást mit kell tennie. Nem sok szimpatizánsa van.
Egy sztrájkot a szakszervezetek meghirdethetnek. De azt mindenki úgy tartja be, ahogy az érdeke. Nagyon kicsi az állami szféra. Egy mostani kimutatás azt mutatta ki, hogy a 11 millió lakosból 3 millió a dolgozó. Annak 10%-a az állami dolgozó. Azok a fele, ha nem tartja be a kiírt szrájkot?
Vagy bizonyos módon tartja azt be. vannak annak is kötelező szabályai.
1. Bejelentés egy hónappal előtte és országos jóváhagyás.
Orvoshoz és kórházba is mehetsz. Aznapra randevút valóban nem kérhetsz. De a beteget mindig el kell látnia az orvosnak, és el is látja. Hogy él a sztrájk? Receptet nem írhat fel az elektromos szisztemával az nap. Viszont minden patikus odaadja a gyógyszert, mert az is mindig van nyitva. Leveszi a tikettet a gyógyszer dobozáról, a gyógyszer vagy a teljes áron fizeted, vagy egy nagyobb előleget adsz oda. Majd a hó végéig vinned kell az elektromosan kiállított receptet, és akkor visszakapod a járulékosan kiállított összeg után a visszajárót. Gyermekek, itt kapitalizmus van már nagyon sok éve. A magán szféra nem engedhet meg magának munkaszüneti napot. minden sztrájk alatt bent kell lennie minden dolgozónak a munkahelyén, és ügyeletes ellátást tart. Ha posta, nincs, akkor van magán kourier gyors posta. 10 %-kal nagyobb költséggel jár, és gyorsabb, mint az állami. Tehát az a kevés állami mi létezik, látjátok e rendszer által nem tud blokkolni. Bár tudna... ezt azért mondom, mert egy valós sztájk megoldhatna dolgokat. De ezek a fel fel röppenő hírek mindig csak a médiának ad témát, a valóságban soha nem tud létezni. Nem kiskapuk, hanem nagy kapuk élnek annak kiküszöbölésére.
Most jut eszembe tavaly kifogtunk egy ilyen általános sztrájknapot a repülőtéren. Az érdekes volt. Marcihoz készültünk Thesszalonikibe. Már előtte 3 nappal értesítettek, mivel előre volt jegyfoglalásunk. Kérdezték, hogy a sztrájknap előtt vagy után szeretnénk utazni. Mi mondtuk utána. Tehát nem kedden, délután, hanem szerdán 8 órakkor repültünk. Döbbenet volt számunkra a tömeg. Meg is ijedtünk tőle. De javunkra vált. Aznapra besűrítettek extra járatokat. Az ellenőrzés képleges volt. így a hatalmas táskáinkat látszatra ellenőrizték, és fizetés vagy észrevételezés nélkül vihettük a gépre. / A csomagjaimról híres vagyok, hogy mindig túl lendülök a megengedetten./ A normál idő a repülésre Thesszaloniki Iraklion közt egy óra és egy negyed. Ehelyett azt vettük észre, hogy felszálltunk, majd nem világítódott ki, hogy kikapcsolhatjuk az övet. épp kidugult a fülünk, éreztük, leszállás van. 35 perc alatt ott voltunk. Marci még el sem indult értünk otthonról, mi már nyomtuk neki a kapucsengőt. A fotón azt láttátok egy ember üldögél. Ez azért van, mert előtte kiértesítik az utast. Tehát, ha valós lenne a gond, akkor ott kiabáló embereket látnátok. Tehát az a mostani sztrájknap is ha 30000 -15 000ember sztrájkolt az sokat jelent nektek egy országra vonatkoztatva?
Azt még meg kell említenem, hogy tudjátok itt az emberek hivatalosan májustól október végéig tudnak dolgozni. Minden a turizmushoz van kötve. Nyáron tehát nem tudnak politizálni. Azt októbertől májusig kell tenni, és van, hogy próbálkoznak, a fentiekben említett módon.
Van még egy gondolatom. Az újságírók sok mindent feltupíroznak, és azt is mondom, hogy sokszor nem akarunk mögéje nézni, mi a valóság. De ha azt mind komolyan vennénk, akkor itt az ország már kiürülhetett volna, mint olyan ország, hol nem lehet élni. És ha magatokba belegondoltok, azért sokan cserélnének az itt élőkkel a rossz hírek ellenére is. Ez látszatra jó ötlet is lehet. De az itteni életvitel megértése hosszú idő, és csak azután, ha azt magadévá is tudod tenni, akkor vezet céloz.
Minden országnak meg van saját életvitele. Mindenhol van jó is és rossz is. És mindig ott boldogulnak az emberek, hol beleszülettek, vagy ha nagyon nagyon sokáig gyakorolják azt. Én magam is lázadok sok minden ellen, és próbálom változtatni. Csak a saját bezárt világomban tudok kis rendet tenni, ha onnan kilépek, a helyiek higgadt segítsége elengedhetetlen ahhoz, hogy létezzek. Amikor a magán életemről van szó, akkor van az az Én. Ez soha nem működhet magában. Ehhez jön a közösség, melytől a MI lép életbe.
Otthon nálatok sok éve tapasztalom az Én féle bezárkózást. Itt ez nem működhet. Sem egy faluban, sem egy szigeten. Az elszigeteltség már önmagában az ént hozza. Elszigetelt egy kis falu az ország bármely területén. Ezért hogy az egyensúly törvénye működjön, a teljes közösség széthúzása, összetartása, íratlan öntörvénye, de teljes körű együttműködésére van szükség. Az vagy kizárja a sztrájkokat, vagy a megoldásokat adja. Akik otthon nálatok csak nagy városban éltek és élnek, talán nehezebben értik meg amit itt próbálok magyarázni. De ha belegondoltok otthon egy kisvárosi életbe, akkor megértitek. Egy kis városban élhet otthon egy sztrájk? Nálatok is biztos vannak rá megoldások, hogy ne szűnjön meg az élet.
Kedden megyünk majd Thesszalonikbe kettő napra.
Bazsi, nagyon szépen köszönöm okos kérdésed.

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

vikso válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ez van, miközben több szó esik a bevándorlókról, mint az itt élőkről. Az is, ez is, nagyon szomorú. :(

index.hu/belfold/2015/10/30/ennel_meg_a_halal_is_jobb_merenyi_pszichiatria_gyilkossag/ - index.hu/belfold/2015/10/30/enne ... yilkossag/ @indexhu által

Végül is 50% nem akart elmenni szavazni. Kik mentek, és hogyan a szavazásra?
Egy szavazónk: Ezzel szeretné mutatni, hogy bár megy a szavazásra, de a véleménye a politikusokról?

Gyerekek, tegnap volt az első nap este, mikor láttam, hogy férfiak összeültek és beszélgettek a politikáról.
Tegnap a parlamentben vérnek kellett volna hogy omoljon. Azoknak a vére, kik igent szavaztak az ország átadásához. Az egész kormány egy hangulag elárulta a népet. Felvették a milliárdokat, mely összeg már szét van osztva . ODAADTÁK A KULCSOT AZ ORSZÁGHOZ. Mindent mindent... Az Égei tengeri szigeteket, a kikötőket. Megtörtént a teljes gyarmatosítás. A pénzügyminisztert elzavarták. Egy amerikai bérenc került a helyére. A kormány letolta a nadrágját és elárulta a népet. Tönkretették a mezőgazdaságot, az állattartás, az azokhoz kapcsolódó ágazatokat, a könnyűipart. A bányászatot már 50 éve eladták. Ami maradt, az a turizmus és a tengerészet vagyis a kikötők. Ez volt az utolsó kulcs az országhoz. Ez is átadatott...Sír a nép és velük könnyezek én is. Mint egy kopár élettelen szikla sziget lesz az ország, melyen a szél és a tenger vad habjai kedvükre söpörhet végig.
??????????? ????????? ??? ?????? ??????? Grexit ??? ?????????? ??????????
Ezért kellett neki menni...
Helyre hozhatatlan lett a baj.
Elsőként tették a hírverésükkel az turizmusunk megbénítását. Semmi, de semmi nem volt igaz itt azokból, mit otthon írtak. De ők a víz csapból elárasztva nyomták hozzátok azokat.
Majd látjuk, hogy mi lesz ezek után. Egy újfajta Trianon történt meg.

A békeszerződés az 1921. július 26-i becikkelyezést követően, 1921. július 31-én emelkedett törvényerőre.
1921. évi XXXIII. törvénycikk
az Északamerikai Egyesült Államokkal, a Brit Birodalommal, Franciaországgal, Olaszországgal és Japánnal, továbbá Belgiummal, Kínával, Kubával, Görögországgal, Nikaraguával, Panamával, Lengyelországgal, Portugáliával, Romániával, a Szerb-Horvát-Szlovén Állammal, Sziámmal és Cseh-Szlovákországgal 1920. évi június hó 4. napján a Trianonban kötött békeszerződés becikkelyezéséről...

FIX TV | Enigma - Trianon nem lezárt ügy | 2015.06.16.

Következő dátuma.:
2015. évi július 13.

Aledi válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

No, végre be tudok jelentkezni! :)
A szigeten nem sikerült, ezért Ágit kértem meg tegye közzé a véleményemet.
Most meg szeretném erősíteni, hogy Thassos szigetén nyoma sincs a válságnak. Mi júni. 28.-júli. 6. között voltunk, amikor már nagyban tombolt a politika, ott tartozkodásunk alatt tartották a népszavazást. DE MI EBBŐL SEMMIT NEM ÉREZTÜNK! A szigeten nyugi van, és minden a békés nyaralásról szól. Jövet- menet rendben volt az út is. Mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, hogy ha eltervezte menjen! Nem fog csalódni, gyönyörű hely!
Ági, neked meg mindent köszönünk! Biztos vagyok benne, hogy még találkozunk :)

uagi52 válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Sziasztok! Végre be tudok lépni és elmondani: juni.12-28 között töltöttünk két gyönyörű hetet a szigeten.Semmit nem érzékeltünk a politikai-banki helyzetből.Autót béreltünk, tankoltunk,boltok tele a megszokott árúkkal, a megszokott árakon.(Egymás után 4.-szer jártunk a szigeten.)Minden nagyon klassz volt, nem utolsósorban Ági igyekezetének, nehogy unatkozzunk. Ági álltal feltett fotón én is ott vigyorgok sárga pólóban. Házigazdánk, Sofia, pont olyan kedves volt mint tavaly, mindenben segített. Remélem azóta sem változott a helyzet, szerintem nyugodtan induljon el, akinek szándéka.Üdv:B.-né U.Ági.

lovas zsuzsa válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Ma reggel elmélkedtünk az ellátáson ha kimegyünk Görögországba, és szerényebb körülmények fogadnának, arra jutottunk negyven évvel ezelőtt azért volt kedvenc célpont például Kréta mert amikor elmentünk a hegyek közé és megéheztünk egy tükörtojás piritossal és tzatzikival mennyei étel volt.Most mi lehet? Hal van, feta van, paradicsom uborka van, oliva olaj van, és ott a tenger mi kell még?Itthon vagyonokat költünk velnes központokban hogy ilyen kaját egyél.

Mivel folytatódnak felölettek a kérdések, szeretnék egy újabb megerősítést küldeni, hogy itt az országban, és az idevezető utakon minden rendben van. A média igazán abbahagyhatná már az ellenpolitikát, hisz az ideérkező vendégek teljes százaléka az ellenkezőjéről adnak vissza jelzéseket.
SEMMI NEM IGAZ A RIOGATÁSBÓL. Jó magam minden napos kapcsolatban állok: HIOSZ, ÉVIA, SAMOTHRAKI, KORFU, KRÉTA, THESSZALONIKI területekkel.
Most egy hazautazott vendégem küldött számomra egy linket, hogy ő is megpróbáljon meggyőzni benneteket. A média túlkapását kérem ne vegyétek figyelembe.
Nagyon szépen köszönöm ezt mindenkinek. De a legnagyobb köszönet jár a hazaérkező vendégeknek, hogy segítenek bennünket a valós helyzet leírásáéban, és a megnyugtatásábanan az ezután következő vendégek felé.
Egy utazási iroda szintén küld felétek üzenetet..

www.aeolus.hu/ujdonsag/gorog-krizis-idegenvezetoink-jelentik/ - www.aeolus.hu/ujdonsag/gorog-kri ... -jelentik/
Kedves Utasaink!

Az alábbi helyzetjelentéseket kaptuk helyi képviselőinktől a görög népszavazás után úticéljainkon uralkodó hangulatról:

Krétai képviselőink, Janka és Attila: Krétán abszolút nyugalom van. A népszavazás után semmi sem változott. Igazi üdülési kedv uralkodik itt. A szállodák és apartmanházak teljes töltöttséggel működnek, a tavernák, bárok, tele vannak emberekkel. Az utasaink továbbra is érdeklődnek az autókölcsönzés után és kirándulni is szeretnek. Semmi gond sincs az üzemanyaggal, élelmiszerekkel, gyógyszerekkel. A bankautomaták előtt néhány helyi áll, de nem hosszú sorokban. Az utasaink jól fel vannak készülve elegendő készpénzzel. Minden úgy működik, mind az előző években.

Rhodosi képviselőnk, Attila: Vasárnap óta nem érzékelhető semmilyen drámai változás. A hotelek és az apartmanok gond nélkül működnek, mindenhol tudunk fizetni kártyával, a reptér tele van emberekkel, számtalan repülőjárat van Rhodosra idén is, nem csökkent a mennyiség tavalyhoz képest. Szombaton vettem fel pénzt a bankautomatából – gond nélkül, annyit, amennyit akartam. A görögök már várják, hogy megnyissanak a bankok. Más kollégától sem kaptam negatív visszajelzést. Üdvözlet Rhodosról.

Korfuról Erika képviselőnk írt: Szidariban a vendégek csak a médiából tudnak a görög krízisről. A helyiek a turizmusnak élnek, mindent megtesznek annak érdekében, hogy a vendégek maximálisan meg legyenek elégedve. A boltokban van elég élelmiszer, a benzinkutakon üzemanyag. A gyönyörű strandok semmit sem vesztettek vonzerejükből.

Sartiról helyi képviselőnk, Ivana jelentkezett: Sartin a helyzet a népszavazás után sem változott – továbbra is ideális üdülőhely. Kellemes és jó itt a hangulat. A boltokban van elég áru, a bankautomatákban van pénz, az autókölcsönzés is zökkenőmentesen folyik, a helyiek sok szeretettel várják a vendégeket.

Pargai képviselőnk, Olivia: A népszavazás után sem változott semmi. Minden úgy működik, ahogy ennek lenni kell. Az utasok korlátozás nélkül vehetnek fel pénz a bankautomtákból és nyugodtan fizethetnek kártyával. A benzinkutakon van üzemanyag, az utasok gond nélkül kölcsönöznek autót és élvezik a nyaralást. Pargán semmilyen krízis sem érezhető.

Thassosi képviselőnk, Viktor: Thassoson semmi sem változott a népszavazás után. Az egész szigeten nyugalom van, a hotelekben is minden oké. A szupermarketek tele vannak áruval. Bízom benne, hogy ez így is marad. Az utasaink, akikkel tegnap beszéltem, nem érzékelnek semmilyen válsághelyzetet, amiről gyakran a médiák informálnak.

Paraliai képviselőnk, Alzbeta: A népszavazás után a helyzet változatlan. Továbbra is csak a helyieket érinti a készpénzkorlátozás, a turisták ebből semmit sem érzékelnek. A médiák rosszul tájékoztatnak, mert mindenhol van elég élelmiszer, a gyógyszertárakban van elég gyógyszer, a benzinkutakon üzemanyag... Minden rendben van. Az egyik utasunk is épp tegnap kérdezte, hogy miért fújják fel a médiák ennyire ezt a helyzetet, mert itt semmi probléma nincs. A vendégeink nyaralása gondtalanul telik. Szeretettel várom az új vendégeket Paraliara.

Kefalóniai képviselőnk, Blanka: Itt Kefalónián minden úgy működik, ahogy annak lennie kell. Az üzletekből, hotelekből, éttermekből semmi sem hiányzik. Üzemanyag is van. A médiák állítási nem tükrözik a valóságot, csak fölösleges feszültséget okoznak. Az érkező utasaink kiválóan fel vannak készülve elegendő készpénzzel és élvezik a nyaralásukat. Üdv Kefalóniáról, mindenkit szeretettel várunk.

Kalymnosi képviselőnk, Szilvia: Kalymnoszon üdülési kedv uralkodik. A politikai helyzettel senki sem foglalkozik. A bankautomatákban van pénz és már harmadik napja ingyen járnak a városi buszok az aprópénz hiánya miatt. Jöjjön mindenki Kalymnoszra.

Zakynthoszi képviselőink, Angelika és Lenka: a szigeten nyugalom van és nyaralási jókedv. A bankautomaták többségében van pénz, egy-két automatából azonban már valóban nem lehet készpénz felvenni. Utasaink viszont kiválóan fel vannak készülve elegendő készpénzzel és élvezik az üdülésüket ezen a csodálatos szigeten.

Hogyan telnek napjaink?
Nekünk van igazunk?

balazsh válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Az üzenő falon olvasható most. Kimásolom onnan, hogy maradjon:
Utolsó üzenet:
5 óra, 57 perce volt
Ferenc Györ : Kedves Útitársak! Egy rövid beszámolóval szeretnék mindenkit biztatni arra, hogy nyugodtan jöjjön Thassosra. Június 20.-án érkeztünk meg. Az úton minden rendben volt. Az egyetlen fura látvány a közel-keleti menekültek voltak, de ők békésen igyekeztek nyugat felé. Sajnos már csak két napunk maradt hátra a nyaralásból. Fájó szívvel fogjuk itt hagyni ezt a gyönyörű szigetet! Ági vendégszeretetére is örökre emlékezni fogunk! Az elmúlt közel két hétben csak
Ferenc Györ : ... Az elmúlt közel két hétben csak szépet láttunk. Nem volt semmiben sem hiányunk. A görög nehézségekről csak a tévében látunk. Itt a szigeten minden békés. Van bőven élelem, üzemanyag. Sehol sincs jele a válságnak. Ami fontos, hozzatok elegendő készpénzt, mivel a kártyát nem mindenhol fogadják el. A hazafelé útról majd vasárnap írok. Addig is induljatok el bátran! Mindenkinek csodás nyaralást kívánunk!

Györgyiék első hetüket nálunk, majd a sziget déli részén töltik.
Györgyi, ma este ne aludjatok el hamar.
Még tart a telihold.
Az éjszaki fürdés lesz a fürdések csúcsa!
Megígéritek, hogy megismétlitek a a Loutru fürdőzést, immár nélkülem!
Én is párommal este 10 után a tengerbe vetem magam egy nagy fürdőzésre.

Szia Ági,

Sajnos nem megy más böngészőből sem. Majd otthon megnézzük a cookie-t meg a többit, amit írtatok, most nem akarom ezzel tölteni az időt.
Átküldöm, amit gyorsan szeretnék hozzászólni:

Üdvözlet Skala Potamia-ból!
Mi 29.-n érkeztünk a szigetre. Otthon kicsit aggódtunk a válság miatt, így írtam Áginak, aki megnyugtatott, hogy itt minden rendben, és én bíztam benne. Jól tettem! :) A szigeten semmi nyoma a válságnak, őszintén szólva nem is tudom mi a helyzet, nem nézünk híreket. A táj, az idő, a víz fantasztikus. A görögök nagyon kedvesek. Gondtalan üdülés zajlik, nyoma sincs semminek, ami aggodalomra adna okot. Mi Macedóniában tankoltunk (kicsit átvágtak, mert érdekes módon nem fogadta el a kártyánkat a terminál, holott mindenütt máshol igen, így Euróban kellett fizetnünk, amit pocsékul váltottak, tehát lehet jobban jártunk volna ha a inkább görög kútnál tankolunk), de van üzemanyag, van pénz az automatákban, az üzletek tele vannak élelemmel. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki tervezte, hogy jöjjön nyugodtan.
Részünkről, bármit hoz a jövő e kedves ország számára, vissza fogunk járni. Az, hogy EU tag marad vagy sem, szerintem semmiben sem befolyásolja majd az üdülőhelyek működését.

Ma a márvány parton voltunk, és picit sétáltunk, ebédeltünk Potámiában, ma estére csak kártyázást terveztünk :)

Adél

Messinia válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Köszönjük a tájékoztatást kintről, jól jönnek ezek a hirek! :)

Mikei Péter válaszolt a témára: Re: Ha már nem bírod tovább - politikát szigorúan csak ide!

Sziasztok,egy hete vagyunk itt Thassoson,kétes érzésekkel indultunk el,de mikor megérkeztünk kiderült hogy nem lesznek problémák.A mai napig tudunk bankkártyával fizetni,autómatából minden gond nélkül tudunk pénzt felvenni.Higgyétek el a túristaövezetekben nem érzünk semmit.Elhülve hallgatjuk az otthoni híreket Görögországról.Induljatok bátran útnak,csak annyit tudok mondani.A görög emberek ugyanolyan vendegszeretőek akár sok sok évvel ezelőtt.
Útra fel magyarok,üdv mindenkinek.

Nem szól semmiről az egész, csak a hatalomról...............

kettosmerce.blog.hu/2015/06/29/europa_tamadasa_a_gorog_demokracia_ellen#comments - kettosmerce.blog.hu/2015/06/29/e ... n#comments

Athénban biztos nagy a nyüzsgés. Az ország lakossága 11 milló.
Athénban 4 és fél millió ember él.
Thesszalonikit kettő millió ember lakja. A képek miket láttok, és a hírekből ott a kettő fővárosban sok igazság lehet. DE SEMELYIK FALU, SEMELYIK SZIGETEN NINCS SEMMI GOND!
Tegnap nagyon sok vendéggel beszélgettem. Senki semmit nem észlel abból, miket a hírek mondanak. És nagyon jól eső érzés volt hogy együtt voltam a vendégeimmel. Beszélgettünk mindenről. Nagyon logikusan gondolkoztak, és mindenki azt mondta, hogy ők is aggódva indultak útnak. Üzemanyagként olcsóbban tankoltak a makedon részen, mint magyar kutaknál. Több, mint fél tank üzemanyag itt maradt nekik.
Sehol sem sorban állás nincs. Azok a képek miket láttok Athénra vonatkozik. És minden a régi megszokott árban. A nyaraltatok még a híreket sem látják. Teljes a jókedv és a béke. Szól a görög zene a tavernákban és tömve van minden nyaraló. És maradjon is ez így.
Minden vendég egyértelműen azt kéri tőletek, hogy teljes nyugalomba induljatok meg. Itt egy csodálatos nyaralásban lesz részetek. Ahogy ők hazaérnek, majd írnak ők is. Most nyaralnak és szép élményeket gyűjtenek.

Hahó, itt Zakynthos. :)

Itt sincs baj! Van minden. Ma kártyával fizettem a boltban, azt is elfogadták. Viszont tankolnom is kellett, és a benzinkutas azt mondta, inkább cash-t adjak, így azt kapott. Vagyis benzin is van.

Semmi extrát nem tapasztalunk.
Ma reggel mondta a házi néni, hogy nem lesznek egy hétig bankok, de ne izguljunk, lesz minden. :)

Próbálom követni a híreket.
Ezt ajánlom mindenkinek: privatbankar.hu/szemelyes_penzugyek/most-utazol-gorogorszagba-itt-van-10-jo-tanacs-282979 - privatbankar.hu/szemelyes_penzug ... acs-282979
Kiemelném az 1. pontot: Senkit ne riasszon el az utazástól a jelenlegi helyzet.
LEGYEN MINDENKI NYUGODT, HOGY A TURIZMUST SEMMI NEM ÉRINTI A HALLOTT HÍREKBŐL.

Egyébként ma olyat tettünk, amit eddig még nem. Béreltünk egy motoros csónakot 4 órára és bejártuk a Maratonisi sziget és a Keri barlangok környékét. NAGYON NAGY ÉLMÉNY VOLT!

Ilyen volt a hajó:
<!-- ia0 -->hajo.jpg<!-- ia0 -->

pár új kép van a pofakönyvben....

Örömömre lenne, ha az itt nyaraló vendégek írnának felétek, hogy ők jól érzik magukat. Jelen pillanatban csak itt az öbölben több 100-an vannak. De mivel jól telnek napjaik, nem is szeretném zavarni őket olyan témával, mi felhőt hozhatna nyaralásukra.
Az, hogy igazat mondok , azt a Web- kameráról lehet követni. NYARALÓ, FÜRDŐZŐ, VIDÁM EMBEREK SOKASÁGA VAN MINDENHOL!
Az üzletek ellátása tökéletes. Nincs sem felvásárlás, sem az árak nem emelkednek. ÉS NEM FOGNAK VÁLTOZNI! Szuper market árai az otthonival azonosak. Az éttermek adagjai az otthoni éttermek adagjainál nagyobbak, és olcsóbbak.
A bankautomaták is folyamatosan vannak töltve, és a turisták részére nincs korlátozás az összeg felvételre sem
Bank kártyával eddig sem lehetett szinte semmilyen egységben fizetni, viszont a falvak rendelkeznek bank automatával, ahonnan mindenki fel tud venni összegeket.
A benzinkutainknál sincs semmi gond.
Többen emlékeztek amikor létezett benzinkút sztrájk.
SOHA SEMELYIK SZIGETÜNKÖN LEVŐ vendég nem maradt üzemanyag nélkül. Még a sztrájk idején sem.
Most sem, hisz ráadásul sztrájkról sincs szó.
Még sztrájk esetén is egy évre való üzemanyag ellátása van az országnak. Az akkori sztrájk idején a hadsereg szállította a szigetünkre heti 3 alkalommal az üzemanyagot, és teljes zavartalanság volt. MOST MÉG ERRE SINCS SZÜKSÉG!
A pénznem továbbra is marad Euró. Még ha majd egy év múlva már esetleg más pénznem lesz, akkor is.
Amikor egy pénznemre való váltás történik, 2 évig él mindkettő pénzegység.
Megköszönöm, hogy mindenki ezt a hírt a helyzet legintelligensebb módján fogadja.
Elsőként új pénznemet kell gyártani. Majd annak bevezetési ideje kettő év.
[
Az árak nem emelkednek. Az üzemanyag ellátás zavartalan. A bankautomaták működnek és a fizető pénznem az Euró.

Ha bárki itt nyaralónak bármi gondja lett volna, az már az összes fórumon jelezte volna.
Ezért kérem minden majd érkező vendégem teljes nyugalmát.
Úgy az úton , úgy a kint léte alatt zavartalan nyaralása lesz.
Köszönöm mindenkinek, hogy erre a témára nem tesz fel erre a fórumra otthoni híreket.
Az itteni visszajelzéseket örömmel veszem, bármi nemű annak jellege.
Az itteni tapasztalatokról : IGEN, kérem, hogy írjatok!

Nagyon köszönöm mindenki higgadtságát e témával kapcsolatban.

Oldalmegjelenítési idő: 0.226 másodperc
endeel