file Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Honey válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

vikso válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Nem szeretem a gyógyszereket, édesanyám példája lebeg előttem. A gyógyszerek mellékhatásaként a mája ment tönkre. Ezért is álltam rá a gyógynövényekre.

Honey ahogy írta, a kamilla virágzata sok mindenre hasznos. Langyos tea formájában, én gyulladásra szoktam használni. Érdekes módon mifelénk már nem látni az udvarokon, mezőkön.

A szőlőmagot eddig nem tartalékoltam, de ősszel megteszem.

Most éppen a diófa levelénél tartok. Szedtem, mert most van az ideje, szárítóm.
A diófa az ember legnagyobb barátja mondják akik ismerik a titkát. Biztosan van igazsága, mert például komposztként csak, 3 év letelte után szabad a földbe bedolgozni, olyan erős a hatása.

Mindezek után a temetkezési vállalatoknak annyi :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Ebbe a topikba már olyan régen írtunk, hogy éppen itt az ideje!!!

Kamillával a szépségért
A kamilla kívül-belül megszépít, csodákat művelhet az arcbőrünkkel és a hajunkkal, nyugtatja a bőrt enyhíti a bőrirritációt. Antiszeptikus tulajdonságai révén elpusztítja a baktériumokat, és fájdalomcsillapító hatással is bír.
A kamilla talán a legklasszikusabbnak nevezhető gyógynövény, gyermekkorom legismertebb gyógynövénye volt. Ittuk amikor meghűltünk, inhaláltunk, gőzöltünk vele, főzetét használtam a kis pattanásaim leszárítására , az öcsémnek pedig a gyakori kötőhártya gyulladás megszüntetésében segített. Azóta sokat olvastam róla és tudom, hogy ettől sokkal de sokkal többre is hivatott ez a növény.
Kamilla főzet készítése:
1 teáskanál kamillavirágot adj 2,5 dl vízhez, főzd kb 5 percig, majd szűrd le. A főzet fogyasztható, de ha tovább olvasol megtudhatod, hogy mire alkalmazhatod még ezt a gyógynedűt!
Kamilla alkalmazása a bőrápolásban
Főzete pl. ápolja a zsíros bőrt, de más bőrtípusoknál is bátran alkalmazható lemosóként, ugyanis segít megtisztítani a bőrt a mindennapos szennyeződésektől, miközben ápoló hatását is kifejti.
Gyulladt, duzzadt szemek borogatása
Ha időnként sötét karikásak, esetleg duzzadtak a szemeid kamillafőzettel ezen könnyedén segíthetsz!
Az elkészített főzetet enyhén hűtsd le, majd tiszta vattakorongot mártsd bele és lágy mozdulatokkal, azon keresztül ütögesd finoman a piros szem környékét. A hűvös kamillaoldatba mártott vattakorongot helyezd a csukott szemeidre és pár percig így pihenj.
Gyulladás esetén a főzetbe mártott koronggal mosogasd a szemeidet. Ügyelj arra, hogy a korongokat gyakran cseréld az esetleges felülfertőzés elkerülése végett.
Pattanásos bőr külsőleg és belsőleg történő kezelése kamillatinktúrával
A pattanásos bőrt a kamilla főzetével külsőleg is rendszeresen ecseteld, borogasd vele a gyulladt bőrfelületet természetesen a bőr alapos megtisztítása után és átgőzölését követően. Ha mindez esetleg kevésnek bizonyulna, akkor mutatok egy hatásosabb módszert is.

teljes cikk: http://biowellnatura.hu/slug/kamillaval-a-szepsegert.html

A kamillatea tartós/rendszeres fogyasztásával azonban ajánlott vigyázni, mert hosszú távon árt a bélbolyhoknak!!!!

Egy recept tanulsága!

Ahogy irtam, nekünk van egy elvadult rózsabokor aminek a vége, a csipkebogyó. Szépen leszedtem, kimagoztam, szárítottam. Erre kiderült, hogy ez a csipkebogyó nem az amiről a gyógyulás szól. Közben a kiscsaládom egyik tagja, valahol az erdőben szedett valódit, nem sokat, de nekem elég. Az előbbi receptnek ezután már neki állhattam. :D

Szépen megtisztítottam, miközben feltettem forrni az olajt. Gondoltam, jobb ha a melléképületben csinálom, mert kitudja. /jól tettem/
Forrt az olaj, beletettem az előirt mennyiségű csipkebogyót. Erre mint a vulkán elkezdett fortyogni, és az olaj kifutott az edényből, le a rezsón keresztül a betonra, jókora füst közepett. :mrgreen: Ugrottam, kikapcsolni a villanyt, aztán csak néztem, hogy terül el az olaj. /a liter olaj fele kiment/ Na, amikor minden elcsendesedett- kivéve a füst - nekiláttam mosogatószerrel a padlót és a villanyrezsót megtisztítani. Sikerrel, mert alig látszik. Ezután a többit már a recept szerint csináltam. Sötét üveg, hűtő stb.

Mára használható állapotba került a készítmény - elsősorban a körmeimre - csak azt nem tudom, hogy a megmaradt olajban van-e csipkebogyó olaj :lol: Mert ez lett volna a lényeg. :?

Csipkebogyó.

Van egy vadrózsa bokrunk /szegényke elvadult, mert nem gondoztuk/ tele volt csipkebogyóval, leszedtem megszáritottam. Ma olvastam, a teán kivüli, hasznos felhasználását.

Használható: A csipkebogyóolaj tartalmaz A-vitamint, amely segít késlelteti a bőr öregedését, segíti a sejtek regenerálódását , és elősegíti a kollagén és elasztin szint növekedését. Ennek eredménye a feszesebb, simább és fiatalosabb, rugalmasabb bőr.Nagy mennyiségű esszenciális zsírsavat és E-vitamint is tartalmaz , sikerrel alkalmazták már az alábbi bőrproblémák kezelésére:
striacsíkok
égésisérülés,pattanás,gyulladás,
öregkori,pigmentfoltok,ráncok
ekcéma,pikkelysömör
műtétihegek
törékenykörmök
száraz,károsodotthaj

A csipkebogyóolaj a száraz olaj, ami azt jelenti, hogy könnyen felszívódik a bőrbe, és nem hagy zsíros nyomot maga után. Csodálatos hidratáló, azonnal behatol a száraz vagy sérült bőrrétegekbe. Annyira gyengéd, hogy hígítatlanul lehet használni még a legérzékenyebb bőrön is. A csipkebogyóolaj biztonságos, olcsó és hatékony termék a sérült, öregedő, pigmentált bőr kezelésére. Használható önmagában is, vagy kiegészítő, tiszta illóolajokkal együtt, vagy valamilyen vivőanyagba csepegtetve

Elkészítése:

34-40 szem csipkebogyó teljes termés, megtisztítva, levágva a szőrős, fás részeket

1 liter olajat egy tökéletesen fertőtlenített serpenyőben felmelegítek, majd amikor forr, hozzáadok 35-40 szem megtisztított csipkebogyót. Ahogy a forró olaj a termés húsához ér, az összerándul és elkezdnek belőle kioldódni a hatóanyagok. Ekkor már nem kell melegíteni az olajat, hanem csak állni hagyni egy jó nagy keverés után. Amikor már nem tűzforró, beleöntöm az adagot terméssel együtt a befőttesüvegbe és beteszem a hűtőbe, ahol hagyom állni néhány napig. Mikor kész, leszűröm egy tiszta muszlinkendő segítségével és beleöntöm olyan üvegcsébe, mely nem ereszti át a fényt. Ez azért fontos, mert a csipkebogyóolaj fényérzékeny, sötét üvegben ajánlott tárolni és lehetőleg végig hűtőben.

Friss aloe vera levél belsejével pépesített arcpakolást is készíthetünk belőle 5 csepp olaj hozzáadásával. A bőrön hagyva 10-15 percig csodálatosan regenerál, simít, csökkenti a gyulladást.

Önmagában, vagy 1-2 cseppet a meglévő krémünkhöz adagolva elengedhetetlen kelléke a téli bőrápolásnak!

pamag válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Kör-email:

Csodajó információ!

Le a cipővel

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-mgFljj2ObI# - www.youtube.com/watch?feature=pl ... gFljj2ObI#

balazsh válaszolt a témára: Re: Kórház

easy írta: Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy Thassoson van-e kórház. Esetleg Kavallán, vagy Keramotiban?

Igazából elég nagy dilemmában vagyunk a lányunk miatt, aki most lesz 3 éves, és miatta akarunk olyan helyen lenni, ahol biztos van kórház a környéken.
A szigeten nyaraltam már néhányszor, de soha nem érdekelt ez a dolog.
Most viszont igen. ( változik az ember )

Köszönöm a válaszokat.
:Thassos-fan:

Üdv nálunk!

A honlapon ez van: www.thasos.hu/index.php/informaciok-a-szigetrol/jol-jon-ha-mar-megerkeztunk/135-milyen-az-egeszseguegyi-ellatas-a-szigeten - www.thasos.hu/index.php/informac ... a-szigeten

De nem értem az aggodalmat.....
Beteg a lányod? Akkor ne induljatok el!

Ha nem, akkor miért kell ilyeneken agyalni? A gondolatnak ereje van!! Az lesz, amire gondolsz.

Egyik haver is mindig azt mondja, hogy mi van, ha az autóval lesz valami?
Mire én: nem lesz, ha meg lesz, akkor majd kitaláljuk. Egyébként meg van assistance.
Én nem bírnék folyton mindig azon gondolkodni, hogy mi lesz ha.....

Nem a Himalájára megyünk, ahol nem laknak emberek.
Nyilván az ott élőknek is vannak egészségügyi gondjai, az autóval gondjai, bármilyen gondjai, amit meg is oldanak. Már 2013-at írunk!

Bocsánat, ha egy kicsit elragadtattam magam, nem akarok senkinek a lelkébe belegázolni.
Pozitív gondolkodás!!!!!

Olvasd el a 2006-os élménybeszámolóm elejét. www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/thassos-i-elmenybeszamolok/235-balazsh-2006-os-beszamoloja - www.thasos.hu/index.php/elmenybe ... eszamoloja
Lázzal érkeztünk....

easy válaszolt a témára: Kórház

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy Thassoson van-e kórház. Esetleg Kavallán, vagy Keramotiban?

Igazából elég nagy dilemmában vagyunk a lányunk miatt, aki most lesz 3 éves, és miatta akarunk olyan helyen lenni, ahol biztos van kórház a környéken.
A szigeten nyaraltam már néhányszor, de soha nem érdekelt ez a dolog.
Most viszont igen. ( változik az ember )

Köszönöm a válaszokat.
:Thassos-fan:

Ági válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Igazolva van, hogy a bélflóra befolyásolja
az érzelmeket

Először sikerült kimutatniuk kutatóknak, hogy a táplálékkal a gyomorba bevitt baktériumok hatással vannak az emberi agy működésére, s így a testi egészségre is, valamint minimum 70%al növeli az immunrendszer erősségét!!!!!!.

Egészséges emberek agyműködése megváltozott mind nyugalmi, mind érzelmi - felismerési helyzetben, ha rendszeresen fogyasztottak probiotikumokat tartalmazó ételt (savanyú káposzta, kovászos uborka), vagy kapszulát - mutatta ki a Kaliforniai Egyetem (UCLA) Los Angeles-i karának vizsgálata. A probiotikumok támogatják a bélrendszerben a hasznos baktériumok elszaporodását, a betegséget okozó káros baktériumokat pedig visszaszorítják.

A kutatók már eddig is tisztában voltak azzal, hogy az agy jelzéseket küld az emésztőrendszernek, így okozhatnak az érzelmi változások és a stressz emésztőrendszeri panaszokat (régóta mondom, hogy minden betegség az agyban kezdődik, s a gyógyulás is ott dől el!). Eddig is gyanították, ám csak állatoknál igazolták azt, hogy ellenkező irányban is folyik a kommunikáció. Egyes betegek állítják, sosem tapasztaltak szorongást vagy depressziót, míg bélrendszeri problémáik nem jelentkeztek. Tanulmányunk kimutatta, a bélcsatorna-agy útvonal kétirányú - magyarázta Kirsten Tillisch kutató.

A felfedezés jelentős hatással lehet a jövőbeni kutatásokra az emésztőszervi, mentális és neurológiai, de a daganatos betegségek megelőzésének és kezelésének terén is. Az érdekes ebben az, hogy a népi- és a természetgyógyászat már évezredek (Hipokrátész) óta tudja és alkalmazza. Erre mondják, hogy feltalálták csőben a lyukat!! Ezt a régi orvostudomány is tudta, de a gyógyszergyárak nagy nyomására „elfelejtették”, s most úgy adják elő, mintha most jöttek volna rá valami új dologra.

A szakemberek a vizsgálatba 36, 18-55 év közötti embereket vontak be. Három csoportra osztották őket, az első csoportban lévők négy héten át naponta kétszer fogyasztottak többféle probiotikummal dúsított ételeket, vagy többféle probiotikumot tartalmazó kapszulákat, a második csoport tagjai ezeket nem tartalmazó, ám ugyanolyan külsejű és ízű ételeket, a harmadik egyiket sem. A négyhetes kúrát megelőzően és azt követően is MRI-készülékkel vizsgálták meg a résztvevőket, mindkét alkalommal nyugalmi állapotban, illetve válaszadás közben. Az utóbbi úgy történt, hogy a vizsgálati alanyoknak dühös vagy rémült arcokat ábrázoló fotókat mutattak, amelyeket ugyanolyan reakciót tükröző arcok képével kellett párosítaniuk.

A feladat idején a probiotikumot fogyasztó résztvevők érzelmekkel, érzékeléssel kapcsolatos agyterületei kisebb aktivitást mutattak, míg a másik két csoport tagjainak agytevékenysége változatlan vagy erőteljesebb volt. A kutatókat meglepte az, hogy az agy milyen sok területét érintette a változás.

Emésztőszervi-, daganatos-, mentális- és neurológiai betegségek megelőzésének és kezelésének új stratégiáit kutathatjuk, mivel bebizonyosodott, a bélrendszer is küld jeleket az agynak, és a jelek étrendmódosítással, táplálékkiegészítők fogyasztásával befolyásolhatók „- jelentette ki Emeran Mayer (UCLA) orvos, pszichiáter és pszichológus, a tanulmány vezető szerzője.

A probiotikumok agyműködésre gyakorolt pozitív hatása a szakemberek szerint felveti a kérdést, vajon a sorozatos antibiotikum-kúrák ártanak-e ezeknek a folyamatoknak?. Azt, hogy ártanak, az alternatív gyógyászat már régen tudja, de az ilyen gyógyítók sem mind fogadják el, ami jómagam tapasztalatból tudok, hogy az ezüst kolloid is, hasonló hatással van a probitikumokra és az agy kapcsolataira. Az antibiotikumok dózisától és az ezüst kolloid ppm értékétől függően tehát kedvezőtlenül hatnak a probiotikumokra. Az antibiotikumok és az ezüst kolloid nem tesznek különbséget a mikrobák között, szedésükkel elpusztítjuk a hasznos mikroorganizmusokat is. Az újszülött intenzív centrumokban, illetve a gyermekkori légzőszervi fertőzések kezelésekor hosszú ideig alkalmazott antibiotikum elpusztítja a normál bélflórát, és hosszú távon károsan befolyásolja az agyműködést.

A tudósok szerint ha sikerül jobban megérteni a bél mikrobiológiája és az agy közötti összefüggést, új utak nyílhatnak a krónikus fájdalom, az Alzheimer-kór vagy az autizmus kezelésében. Ha nem is értik a „tudósok”, a természet akkor is teszi a dolgát!

Ki ne ismerné a gyomorremegés, gyomorliftezés érzését egy stresszes tevékenység (nyilvános szereplés, tárgyalás, vizsga, stb) előtt? Az agy és az utóbbi időben már második agynak nevezett bélidegrendszer közötti kapcsolatot már számos betegség esetében igazolták: az agyban és az emésztőrendszerben is vannak tünetei például a szorongásnak, a depressziónak, a gyomorfekélynek, sőt a Bechterew és a Parkinson-kórnak is.

Egyre több kutatás bizonyítja, hogy a bélrendszer az emésztésen túl is markánsan befolyásolja a szervezet működését, és még a lelki egészségre is kihat. A kapcsolat fordítva is igaz: a lelki állapottól is függ az emésztőrendszer állapota. Ez igaz a szexualitásra is.

A kapcsolatot igazoló első kísérletet még 1902-ben végezték, és macskák voltak a főszereplői. A vizsgálat megmutatta, hogy másképp halad át a béltraktuson az étel, ha a macska nyugalmi állapotban van, illetve ha emésztés közben egy kutya morog folyamatosan rá.

Az agy és a bélidegrendszer közötti legfőbb kapocs a bolygóideg, amely a tizenkét pár agyideg közé tartozik. A nyúlt-velőből kilépő bolygóideg az összes létfontosságú zsigeri szervet beidegzi, többek között a szívet, a tüdőt, a nyelőcsövet, a gyomrot, a májat, a veséket, a vékony- és vastagbelet. A bélrendszer azonban nem csak kapja a parancsokat az agyból: az utóbbi évek kutatási eredményei szerint a bélidegrendszer több információt küld fel az agyba, mint amennyit az agytól kap. A bolygóideg elektromos ingerlése csökkenti az epilepszia és a depresszió tüneteit, egy erre alapuló kezelést az Amerikai Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) már engedélyezett is. A természetes gyógymódok meg azt mutatják, hogy nem ingerelni kell az agy anyagát, hanem megadni az agynak, mint anyagnak, a működéséhez szükséges tápanyagokat, vitaminokat (EPA, DHA, E-vitamin, B-Complex vitamin, stb), valamint védeni kell az elektroszmogtól, az elektromágneses sugárzásoktól (AM, FM, digitális, stb). Ezeket az anyagokat a mai ételek már nem adják meg megfelelő mennyiségben, ezért szükséges a megfelelő pótlás szerves kötésű nyomelemekkel és természetes anyagokból dúsított vitaminokkal.

Fogyasszunk többet azon élelmiszerekből is, amelyek erősítik a probiotikumok jelenlétét, ilyenek a fűszerek (gyömbér, majoranna, kurkuma, fahéj, szegfűszeg), a zöld-, gyógy- és élvezeti teák, a vörösbor, az aszúbor, a bogyós gyümölcsök, az alma és a babfélék.

A vékony- és vastagbélben lévő megfelelő mennyiségű és összetételű mikroflóra ugyanis a gyors gyógyulás és az egészség megőrzésének záloga. Mivel a probiotikus mikrobák nem okoznak betegséget, inkább többet, mint kevesebbet vigyünk a szervezetünkbe. Ma itthon a legjobb összetételű és legjobb minőségű probiotikum kapszulák a ProbioFlora (<!-- w --><a class="postlink" href=" www.vitaminstation.hu-www.vitaminstation.hu </a><!-- w -->), ami minden bioboltban és gyógyszertárban kapható, valamint a Probio Balance (<!-- w --><a class="postlink" href=" www.calivita.hu-www.calivita.hu </a><!-- w -->), amelyhez sajnos csak mlm-es tagság esetén tudunk hozzájutni.

’Dr.Weixl Várhegyi László

bofefe válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Most, hogy elolvastam ez írásotokat biztos lettem abban, hogy a Szőlő és a Törköly pálinka is egészséges. Így hát ittam is egy kupicával az egészségetekre !!! :wink:

melus16 válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Én vörös szőlőmag őrleményt szedek. :)) Épp most kéne szelelni, darálni a következő adagot. :)
Jobb bármilyen értágítónál, mert nem tágít, hanem tisztítja az ér falát, szépen lassan lebontja, a lerakódásokat. :)

A szőlőmag őrlemény

Szüret után beáztatjuk lavorba ami a présben maradt, jól megkavarjuk, a héja úszkál egy darabig,a mag hamarabb leül az aljára.
Kiszedjük a héjat,&nbsp; szűrőn vagy szitán át
leöntjük a magról a vizet, ponyván vagy lepedőn szétterítve megszárítjuk a
magot.

Én üvegben tárolom a kamrában, és
kávédarálóban őrlöm kis tételekben. Napi néhány kávéskanál kell csak
belőle.&nbsp;
(Mellesleg, a minap láttam egy bio-árusnál szőlőmaglisztet, horribilis ára
van.
Sokan akiknek van szőlőjük, nem is gondolják,
hogy ez a &quot;melléktermék&quot; ilyen hasznos és értékes alapanyag,
és érdemes feldolgozni.
Adjátok tovább a tudást gazdálkodó
ismerőseiteknek!
Jövedelem-kiegészítő tevékenység is lehet.

Szentgyörgyi Albert neve mindenkinek ismerősen cseng, ha a C-vitaminra
gondolunk, de valójában mi is volt az első felfedezése? Először Nobel-díjas
tudósunk, Dr. Szentgyörgyi Albert írta le még 1936-ban a szőlőmag
emberi szervezetre kifejtett kedvező hatását. Ő mondta ki azt is először,
hogy a szőlőmag tartalmazza valószínűleg a legtöbb természetes antioxidánst.
Nobel díjas tudósunk a 30-as években piros szőlő és szőlőmaggal
kapcsolatos kutatásokat végzett, amikor rájött a lényegre: a szőlő és a magja egy fantasztikusan erős természetes immunerősítő és antioxidáns. &nbsp;
Mégis, miért nem hallunk erről a
fantasztikus termékről?
Talán mert túl jó a hatása (18x erősebb a
C-vitaminnál és 50x erősebb antioxidáns az E-vitaminnál), talán
mert hő hatására sem megy benne tönkre a hatóanyag, talán mert jobb
importálni növényeket a titokzatos Amazóniából, vagy esetleg mert nem akarják
egyesek, hogy ilyen egészséges dolog legyen a kezünkben. Ezt Önök döntsék el!
Ez Magyar termék és felfedezés!
A szőlőmag mikroőrleményben levő polifenolok
antioxidáns hatásuknak köszönhetően hozzájárulnak a szervezetünkben zajló
káros oxidatív folyamatok gátlásához.

A szőlőmag őrlemény hatása, összetétele
Számos kutató olyan anyagot keres, mely elpusztítja a daganatos sejteket, ugyanakkor ez
egészségesekben nem tesz kárt. Ilyen szempontból a jövőre nézve a szőlőmag kivonat igencsak ígéretes
választásnak tűnik.
A szőlőmag őrlemény segít
semlegesíteni a szervezetőnkben termelődő szabadgyököket, a nagy töménységben
jelen lévő polifenol vegyületek segítségével, melyek antioxidáns hatása a C
és E-vitaminnál húszszor erősebb.
A szőlőmag őrlemény ajánlott
fizikai munkát végzőknek sportolóknak, az erős érrendszer kiépítésére, az
ízületek védelmére, az anabolizmus serkentésére.
A városokban élőknek, a napi 8 órát irodában dolgozóknak ajánlott a stressz ellensúlyozására, a stressz tűrő képesség fokozásához, a
szabadgyökök lekötésén keresztül.
A szőlőmag őrlemény fogyasztható
krónikus ízületi bántalmakra, gyulladás gátló hatása okán, hölgyeknek,
változókori panaszokra, uraknak prosztatájuk védelmében. Külsőleg alkalmazva
a szőlőmag őrlemény keverhető
pakolásokba, ránctalanító és kisimító hatása miatt. A szőlőmag őrlemény bőrre kifejtett pozitív
hatása, rugalmassá teszi a bőrt, érvényesül akkor is ha elfogyasztjuk, mivel stabilizálja a
kollagént és az elasztint.
Fiataloknak is ajánlott a készítmény fogyasztása, élénkíti az agyműködést, erősíti az immunrendszert.
Időseknek a fogyasztása az érszűkület
és az érelmeszesedés megelőzése
céljából hasznos.
A készítmény ajánlott továbbá keringési
problémák megelőzésére, az allergiák
tüneteinek enyhítésére illetve a koleszterinszint
beállításához egyaránt. Segíthet az ízületek
egészségének megtartásában, csökkentheti a gyulladásokat.

Horribilis áron, fél kilós kiszerelésben 1350 Ft-ért, őrölten kapható.

Van aki pálinkában áztatva, elixírként, van aki mézzel-fahéjjal keverve, van
aki belesütve tésztába....

A szőlőmag őrlemény

Ime egy növény, mit a görögök salátaként nagyon ismernek és szeretnek. Örömmel fedeztem fel egy különleges magyar receptet:
divany.hu/alapkonyha/2013/05/12/pitypanglekvar_ize_mint_a_vegyeslekvare/ - divany.hu/alapkonyha/2013/05/12/ ... eslekvare/

Pitypanglekvár: íze, mint a vegyeslekváré

Soha nem ástam még bele magam a gyógynövények tudományába, úgyhogy hónapokkal ezelőtt meg is lepődtem, amikor fél füllel hallottam valahol, hogy a részemről csak gyomnövényként ismert pitypangból (avagy gyermekláncfűből) akár lekvárt is lehet készíteni. Aztán most, hogy kertem tele lett az eddig csak koszorúként hasznosított növénnyel, úgy gondoltam, próba szerencse, megfőzöm, maximum jövőre a fűnyíró végez vele, ha nem arat sikert a családban.
Gyakori tévhit, hogy a pongyola pitypang (gyermekláncfű) mérgező, pedig nem kilószám fogyasztva semmi bajunk nem lesz tőle. Koratavasszal a zsenge leveleket salátába is lehet tenni, a virágokfejekből pedig készülhet lekvár, szörp, zselé. Ami miatt gyanúba fogjuk, az a farkas-kutyatej, ami egészen máshogy néz ki, és tényleg mérgező.

ALAPKONYHA
Pitypanglekvár: íze, mint a vegyeslekváré

mikkamakka

2013. május 12., vasárnap 16:18

|

Soha nem ástam még bele magam a gyógynövények tudományába, úgyhogy hónapokkal ezelőtt meg is lepődtem, amikor fél füllel hallottam valahol, hogy a részemről csak gyomnövényként ismert pitypangból (avagy gyermekláncfűből) akár lekvárt is lehet készíteni. Aztán most, hogy kertem tele lett az eddig csak koszorúként hasznosított növénnyel, úgy gondoltam, próba szerencse, megfőzöm, maximum jövőre a fűnyíró végez vele, ha nem arat sikert a családban.
P4280563

Gyakori tévhit, hogy a pongyola pitypang (gyermekláncfű) mérgező, pedig nem kilószám fogyasztva semmi bajunk nem lesz tőle. Koratavasszal a zsenge leveleket salátába is lehet tenni, a virágokfejekből pedig készülhet lekvár, szörp, zselé. Ami miatt gyanúba fogjuk, az a farkas-kutyatej, ami egészen máshogy néz ki, és tényleg mérgező.
h i r d e t é s

Hozzávalók (kb. 1 literhez):

2 nagy marék pitypangfej
20 dkg cukor
fél citrom vagy lime leve
egy csomag 3:1 zselésítőszer
víz

1. A pitypangfejekről a zöld részt levágtam, ezt a legkönnyebb ollóval elvégezni, rögtön a virág leszedése után, amikor még szépen nyitottak a fejek.

2. Annyi vizet öntöttem a szirmokra, amennyi épp ellepi, és közepes lángon addig melegítettem, míg felforrt.

3. Fél napig állni hagytam.

4. Sűrű szűrőn átszűrtem a virágok levét (azt kell hasznosítani, a szirmok mehetnek a kukába).

5. Hozzáadtam a cukrot és a citrom (vagy lime) levét, felöntöttem még annyi vízzel, hogy közel egy liter folyadékot kapjak, és ismét főzni kezdtem.

6. Lassan belekevertem a zselésítőszert, és ismét felforraltam.

7. Alaposan kimosott, kiöblített üvegekbe adagoltam, fóliáztam, rácsavartam az üvegek tetejét.

A lekvárt kihülés után azonnal teszteltük, és meglepődve tapasztaltuk, hogy minden további nélkül fogyasztható kenyérre kenve, vagy süteményekhez. Íze olyasmi, mint a vegyeslekváré, és minimális összegből kijön az alapanyag hozzá.
Élettani hatásai
A pitypang jót tesz az epe- és májbántalmakban szenvedőknek, javítja az emésztést, illetve az emésztési zavarok miatt kialakult ekcémák és sömörök ellen is hatásos.

bocsika válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Imádom a tengerészeket,és a hajósokat!!!!

Ki ki a maga módján. Mérték esetén is elálmosodom, fejem fáj, és rossz közérzetet ad . Maradok anti!!! :D
És akkor szomorodom el ha valaki nyaralás alatt ezt a pihenési módot választja fő fő programnak.
Azt tudjátok, hogy a szállásadókat alkoholistákká teszik a vendégek.
Minden második vendéggel egy kupica. És 5 hónapon keresztül. Majd vége a szezonnak és minden szállásadó hónapokig orvoshoz jár.
A nyaralók legtöbbje, olyanok mint a tengerészek. :D

Ági írta: Ej, ej. E reklám nélkül is sok az ivó... :D

De az absztinensek se élnek sokkal tovább, mint az alkoholisták :D ... és még csak nem is élveztek semmit :D
Amúgy a kevés alkohol valóban gyógyhatású lehet egyes esetekben.

És a varázsszó mindenre : mértékkel

Ej, ej. E reklám nélkül is sok az ivó... :D

Bor, sör, pálinka :wink:

Hosszas kutatások végeredményeként állítják, hogy napi 20 grammalkohol fogyasztása
két és fél évvel hosszabbította meg a páciensek életét, azokhoz képest, akik egyáltalán nem ittak.
A sör és a bor az immunrendszer m?ködésére jótékony hatással van, magas ásványi anyag, vitamin- és
antioxidáns tartalma vírusfert?zések ellen is védelmet nyújt.

Rendszeres mérsékelt sör és borfogyasztás gátolja az artériákban a véralvadék és a lerakódások kialakulását,
ezáltal a szívinfarktus-esély 50%-kal csökkenhet, emeli a jó HDL koleszterint, csökkenti az ártalmas
LDL koleszterint és jó hatású a vérkeringésre.

Hangsúlyozni kell, hogy valóban csak a mérsékelt fogyasztásnál lépnek fel a pozitív hatások,
a túl sok fogyasztás változatlanul ártalmas!

A tanulmányok kimutatták, hogy a nélkülözhetetlen vitaminok és ásványi anyagok kombinációja éppen
az alkohollal együtt növelik a szervezet elektrolit tartalmát, az enzim aktivitást, a hormonszintet, a vérkeringést, az izom és anyagcsere folyamatokat, valamint fokozzák a vértestekképz?dését.

Ismertté vált, hogy 1 liter sörben ugyanannyi antioxidáns van, mint 4-5 adag gyümölcsben.
Naponta fél liter sör a vesek? rizikót 40%-kal csökkenti.
Egy milánói orvos-csoport a sörfogyasztást a leggazdaságosabb vesek? megel?zési módszerként javasolja.
Egy átlagos sör kevesebb, mint 140 kalóriát tartalmaz, dobozonként, kb. 4 %-os alkoholtartalom mellett,
így a mértékletes fogyasztása nem hizlal.
Kísérletek kimutatták, hogy az árpa csírázása és malátává történ? átalakulása során nagyon sok vitamin keletkezik. Különösen jelent?sek a B1, B2, B3, B6, és H mind jelen vannak, valamint az ásványi anyagok a Cu, Fe, Zn, Ph,
és a Mg.

Néhány sörfajtában a Folat (B9) olyan nagy mennyiségben van jelen, mint 100g brokkoliban,
vagy 0,5 kg paradicsomban. Ezen kívül a komló növény évszázadok óta gyógynövényként ismert.
Népi megfigyelések is azt bizonyítják, hogy a komlót a szoptató anyák is használták az anyatej mennyiségéneknövelésére, valamint az érzékeny csecsem?k nyugtatására az anyatejen keresztül.
A komló megtalálható tabletta formában és különböz? gyógytea keverékekben is, nyugtató,
altató és emésztést el?segít? hatása van.

Vörösbor fogyasztása kifejezetten mérsékli az érelmeszesedés kialakulását, naponta egy pohárnyi,
1,5-2 dl bor kb. 15%-kal csökkenti a szívinfarktus rizikóját.
A borban lév? anyagok csökkentik az inzulinrezisztenciát, kedvez? hatással vannak az anyagcserére,
csökkentik a pulzust és a szívet jó energetikai állapotba hozzák.
Ugyanakkor ennek a mennyiségnek nincs kimutatható máj- és idegkárosító hatása és nem okoz függ?séget sem.

A pálinka alkoholtartalma 40-50% körüli, hazánkban a reggeli fél kupica, illetve az étkezések el?tti,
aperitifként való fogyasztása terjedt el, mely nem túl kedvez? élettani szempontból.
Az üres gyomorra ivott pálinka, bár étvágygerjeszt? hatású, károsan hat a gyomorra.

A tömény italok fogyasztásának ideális ideje étkezés után van

Ekkor felszívódásuk, hatásuk mértéke csökken ugyan, de a szervezet ilyenkor emésztést serkent?
szerként hasznosítja.
Fert?tlenít? hatása miatt a pálinka megfázás esetén is jól jöhet.

Népi gyógymódok köhögés és rekedtség ellen az ágyas pálinkák különféle formáit és a mézes pálinkát javasolják.

A pálinka önmagában jó a magas vérnyomás ellen. A foghagymás pálinka valóságos varázsszer. :örül:

A BURGONYA GYÓGYHATÁSAI

A nyers burgonya hosszú utazásokon a skorbut gyógyszere volt, a népi
orvoslás pedig már annak előtte elfogadta, és élt is vele, mielőtt a
tudósok megerősítették volna terápiás hasznát. A burgonya napjainkban
is fontos C-vitamin-forrásunk. Salaktalanító és lúgosító hatása miatt
kiválóan alkalmas regeneráló kúrák alapjaként.

A krumpli bizony rászolgál arra, hogy gyógynövénynek nevezzük.

A skorbut ugyanis nemcsak a tengerészeket sújtotta, hanem a
szárazföldi lakosokat is. A betegség járványos előfordulása csak a
burgonyatermelés elterjedésével szűnt meg. A burgonya héja védi a
C-vitamint, elbomlását akadályozza, ezért tároláskor, télen csak
lassan csökken a vitamintartalma. Az újkrumpli fontos korai
C-vitamin-forrás. A héjában főtt krumpliban marad meg a legtöbb
belőle.

A nyers krumpli gyógyhatása
A nyers krumplit a népi orvoslás gyakrabban alkalmazza külsőleg, mint
belsőleg. Nyers krumplireszeléket tesznek például a gyulladt, gennyes
sebekre, kelésekre, sérülésekre vagy ütés következtében megdagadt
testrészekre. Sikeresen alkalmazható reumára, kötőhártya-gyulladásra,
bőrbajokra is. Fejfájás, migrén esetén nyers krumpliszeleteket
tehetünk a halántékra: &quot;kiszívja&quot; a fájdalmat, leviszi a lázat is. A
nyers krumplilé gyomorfekély, gyomorfájás ellen jó, naponta 1 dl
fogyasztandó belőle két hétig. A nyers, lehetőleg rózsaszín krumpli
leve a krónikus savtúltengés gyógyszere.

Héjában főtt, sült...
Emésztési zavarokra, gyomor- és bélbajokra kitűnő étel a héjában főtt
és sült krumpli. A sótlan vagy mérsékelten sós krumplipüré és főtt
krumpli közömbösíti a túl sok gyomorsavat, ezáltal hat a gyomorhurut,
gyomorfekély és a bélgyulladás kiváltó oka ellen is.

A főtt krumpli keményítőnek számít, mert anyagcserei végterméke sav.
Ha azonban héjában főzzük, az ásványok megmentésével lúgos végterméket
kapunk. Ilyen esetekben a krumpli nem a keményítők, hanem a zöldségek
közé tartozik.

Méregtelenítő
A krumpli szerves keményítő tartalma kitűnően párosul a benne levő sok
ásvánnyal. Olyan tulajdonsága van, amely megtisztítja a testet a nehéz
fémek lerakódásától, akár a munkahelyen történik a mérgezés, akár a
forgalom által elhalmozott levegőből jut a szervezetünkbe. Évente
néhány napos tisztító kúrát minden nagyvárosban élő lakónak kellene
tartania, hogy felszabadítsa az amúgy is terhelt májat. Naponta két
fél pohár krumpli lé elegendő, más zöldség lé ízesítésével.
Gyulladásra, gennyes sebekre
A tiszta keményítő kitűnő szer a test bármely részén előforduló
gennyes sebekre. Ha még nem fakadt ki a seb, várjunk addig, amíg
megérik. Akkor fertőtlenítsünk egy tűt, és szúrjuk ki a sárga részt,
majd az előre elkészített borogatást helyezzük a sebre. A borogatás
krumplilében áztatott ruha, amire nyers pépet is tehetünk, majd erre
ismét ruhát. Így bekötjük a sebet és várunk, míg megszárad a
borogatás. Addig ismételjük az eljárást, amíg a seb tisztán össze nem
húzódik. Mindezt nagyon tisztán végezzük, nehogy újabb fertőzést
okozzunk. Amikor kitisztult a gennytől, alkohollal, jóddal, vagy három
százalékos hidrogénnel mossuk körül a sebet és készítsük elő a végső
gyógyulásra.

Székrekedés
A krumpli kitűnő ellenszere a székrekedésnek. Ezt a finom rostjának
köszönhetjük. A főtt krumpli magas káliumtartalma serkenti a
bélműködést. A krumplipürét hatékonyan alkalmazhatjuk a téli egyhangú
ételtől kapott székrekedés megszüntetésére.

Epekő elhajtás
Alaposan mossuk meg a krumplit, hámozzuk meg, és a héját egy órán át
lassan forralva főzzük. Amikor kihűlt, a levét öntsük le, és naponta
kétszer, háromszor fogyasszunk egy fél pohárral belőle a pohár másik
felét pótoljuk ki ízesebb zöldség lével.

Gyomorfekély, bélgyulladás
A krumpli kicentrifugázott nyers keményítőjének hatása jótékony az
emésztőszervek gyulladásos megbetegedéseire. Csupán fél pohárral kell
fogyasztani étkezés után. A másik felét ajánlatos kipótolni káposzta,
vagy savanyú káposzta lével, ami ugyanazt a célt szolgálja.

Húgyhólyag-, vesegyulladás
A húgyhólyag- és vesegyulladás nagyon könnyen jelentkezhet, különösen
a téli, hideg időben, vagy felfázástól. A krumpli kicentrifugázott
nyers keményítőjét keverhetjük egyszer sárgarépalével, máskor
káposztalével, amelyek szintén a gyulladást hivatottak gyógyítani.
Vehetünk be egy kiskanál búzacsíra olajat (E vitamint) is.

Rovarcsípés
A megmosott krumplit elvágjuk, és levével bekenjük a csípés helyét. Ha
megszáradt, levágjuk a felső részt és újra krumpli léhez jutunk.
Borogatást is tehetünk a veszélyesebb csípésre krumpli pépből.

Lázcsillapítás
A legjobb, ha kettévágunk egy nagy krumplit, és a kicsi talpaira
erősítjük. Lehúzza a lázat és elalszik.

Köszvény
A nyers krumpli káliumtartalma, és a rengeteg féle ásvány, ami benne
található a köszvénytől elmerevedett végtagokra is jól hat. A kálium
tisztítja a vért, a krumpli nyers állapotban ugyanis lúgosító hatású a
vérre, ami a köszvény gyógyulásának egyik feltétele.

Elkészítési mód
A belső betegségekkel szemben gyakran nyersen hasznosítjuk a krumplit.
Ehhez a megmosott krumpli levét kicentrifugázzuk, és lehetőleg hasonló
gyógyhatású zöldségfélével kipótoljuk. Egy-egy alkalommal ne
fogyasszunk fél pohárnál és egy napon három fél pohárnál többet.
Ügyeljünk a
, hogy nyersen piros rózsa krumplit használjunk,
megtisztítva a csiráktól.

A nyers burgonyaszeletek nedve lágyítja, tisztítja a bőrt. Reszeléke
enyhíti a szem körüli duzzanatokat, hűsíti a nap égette bőrt. Pépjével
pattanásokat, aranyeres csomót kezelnek. Nedvével keléseket vagy
forrázott sebeket gyógyítanak

Messinia válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Látod Ágikám, egyre több dolog miatt kell visszamennünk Hozzátok...:)
Nem tudom pontosan még mikor, de megyünk! :)

Messinia írta: Köszönöm Ági! :)
Amugy is szeretjük a salátákat, és ezt úgy tudom salátákba is szokták pl rakni...majd megmondom a páromnak, hogy találjunk ki ilyen újdonságokat! :)
Várom a fotót! :)

Újhagymával, fetával, kaporral pitént készítünk.
Meg hal vagy csiga mellé feltétnek készítjük szintén hagyma, kapor kiséretében.
ezt főzve mindig.
A porcsinnal kevered. azt tesszük frissen is salátába, meg főzve disznó paréval, paradicsompürével húsok mellé.
Mikor itt lesztek majd készítünk közösen egy ilyet. Akkor a porcsin idénye lesz.

Messinia válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

Köszönöm Ági! :)
Amugy is szeretjük a salátákat, és ezt úgy tudom salátákba is szokták pl rakni...majd megmondom a páromnak, hogy találjunk ki ilyen újdonságokat! :)
Várom a fotót! :)

Messinia írta: A tyúkhúrral kapcsolatban...vajon merre lehet olyat találni? :)

Tudod miért nem ismered fel? Mert otthon a hó alatt még nincs.
Meg kell várnod, hogy teljes jó idő legyen, ús fűves, és azoko a szántó földeken, kiskertekben, hol fel van szántva ott van. De otthon mint mondom még nincs időtök. Gondolom áprilistól lesz majd. Isteni finom. Nálunk most van az ideje, még kb egy hónapig. Utána elvirágzik, és a virágos már nem jó. De tudod, mi egy hónappal előbbre vagyunk az idén a jó időnk miatt.

Kivégeztetett a fofógépem a télen. Tegnap vettem egyet. Majd a napokban, ha rájövök a kezelésére kattiintok én egy fotót úgy hogy látszodjon is . Rá fogsz jönni. Sanyi is meg fogja tanulni a recepteket ezzel, és nagy sikere lesz!!! Várj két három napot. Utolérem magam munkába, rájövök a gépre, és küldöm a mutatót.

joska válaszolt a témára: Re: Egészségünk megőrzése - Jótanácsok, praktikák

pamag írta:

Messinia írta: A tyúkhúrral kapcsolatban...vajon merre lehet olyat találni? :)

Minden kertben... :D
Ha akarod, ha nem... ez van, tenyészik... szeretik nagyon a tyúkok :D

Én nagyon nem akarnám, de akkor is van. És szívesen adok belőle Messiniának egy autórakománnyit. Most a leggyengébbek a friss hajtások, és olyan vastagon borítják a virágágyásaimat, hogy ha végre lenne egy kis szárazabb idő előbb ki kell nyűni, hogy kapálni lehessen, mert nem tud tőle száradni a föld

Oldalmegjelenítési idő: 0.271 másodperc
endeel