file Könyvajánló

Ági válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Honey írta: Egy kicsit történelem, egy kicsit irodalom. Olvasmányos családregény. Az évszázad regénye szlogen nem úgy értendő, hogy ebben az évszázadban a legjobb regény, hanem a XX. századot végigölelő társadalmi korrajz.
Kepes András ír a II. világháború előtti időkről, a világháborúról, a zsidóság sorsáról, a parasztok életéről, a munkásmozgalmakról és az '56-os történésekről.
Számomra mindez történelem, nem éltem meg, csak tanultam róla. Bár annak idején, a mi tananyagunk a II. világháborúval véget ért (1991). Érdekes könyv. Néha szívet tépően fájdalmas, néhol humoros. Életszerű. Százezrek sorsa van a könyvben. Mindenkinek ajánlom.

Vastag könyv????
Szeretem a családi regény formában írodott történelmi könyveket.
És szeretem, ha bő tarttalommal teszik. Biztos jó könyv lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Panajoti válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Honey írta:

Panajoti írta: .........
Korfu hozzá képest csalódás.

Ezt sajnálattal olvasom. De a könyv nekem is nagyon tetszett!!!

Sajnos tényleg így volt. Persze, mire számítottam: a '30-as évek Korfuját nehéz reálisan összevetni a '90-es évek szigetével. :) :?
Szóval, Paradicsom helyett a Pokol... :lol: (Tényleg, az a film is zseniális Depardieu-vel, nézzétek meg alkalomadtán: A Paradicsom... és a Pokol). De azért visszamentünk még egyszer a gyerekekkel ... nem kellett volna. Részeg, randalírozó olasz és angol fiatalok, ugyanaz nekik, mint a németeknek Ibiza. Ott csapott be egyedül Görögországban pincér, majdnem elgázoltak robogóval... Nem sorolom. Turistagyár.
Amikor újból elmentünk a thassosi békességbe, éreztem, hogy azok az élmények büntetések voltak a hűtlenkedő másholnyaralásunkért. :mrgreen:

Ja, és hogy ne offoljak tovább, én is előhozakodnék egy könyvajánlással:
A középkori magyar inkvizíció.
www.magyarvagyok.com/media/konyvtar/Kozepkori-magyar-inkvizicio-20920.jpg - www.magyarvagyok.com/media/konyv ... -20920.jpg

www.magyarvagyok.com/konyvtar/Kozepkori-magyar-inkvizicio-20920/ - www.magyarvagyok.com/konyvtar/Ko ... cio-20920/

Semmiképpen nem strandolvasmány, de jó szívvel ajánlom azoknak, akiket elszántan érdekel :D a magyar történelem. Nem a közismert inkvizíciós borzalmakról szól, inkább nagyon színesen és érdekesen beszél a középkori magyar társadalomról, gyógyítókról, sámánokról, hogy mennyire nem volt keresztény István után sem Magyarország. Lenyűgöző dolgokat lehet megtudni a korabeli orvostudományról, gyógyításról, természetgyógyászatról, közgondolkodásról. Szóval, szerintem izgalmas.

Kérjük, hogy Belépés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Honey válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Egy kicsit történelem, egy kicsit irodalom. Olvasmányos családregény. Az évszázad regénye szlogen nem úgy értendő, hogy ebben az évszázadban a legjobb regény, hanem a XX. századot végigölelő társadalmi korrajz.
Kepes András ír a II. világháború előtti időkről, a világháborúról, a zsidóság sorsáról, a parasztok életéről, a munkásmozgalmakról és az '56-os történésekről.
Számomra mindez történelem, nem éltem meg, csak tanultam róla. Bár annak idején, a mi tananyagunk a II. világháborúval véget ért (1991). Érdekes könyv. Néha szívet tépően fájdalmas, néhol humoros. Életszerű. Százezrek sorsa van a könyvben. Mindenkinek ajánlom.

bocsika válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Ez tényleg így van.De ha előbb láttad Korfut mint olvastad a könyvet vagy láttad a filmet azért a látvány felé billen a mérleg!

Panajoti írta: .........

Ezt sajnálattal olvasom. De a könyv nekem is nagyon tetszett!!!

Panajoti válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Sziasztok!

Én is nagyon ajánlom elolvasásra (ha ez számít valamit? :) )! Olyan fajta könyv, amit buszon/villamoson nem olvasunk...! :D

balazsh válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Honey!
Olvastam. Tényleg jó! :)

Gerald Durell nagyszerű könyve egy görög szigeten, Korfun játszódik, ahová a 10 éves Gerald 3 testvérével és édesanyjával költözik a tervek szerint hosszabb időre.
A könyv nagyszerű, humoros, lebilincselő, néha mulatságosan önironikus.

Mit lehet tenni, ha Angliában mindig esik az eső, köd van, mindenki náthás, és Margo pattanásai nemhogy elmúlnának, hanem egyre sokasodnak?... A megoldás: át kell költözni melegebb ég alá, pontosabban a görög szigetvilág paradicsomi fészkébe: Korfura. A nem is kissé excentrikus Durrell család tagjai - a gondterhelt konyhaművész mama, és gyermekei: a kiterjedt baráti körrel rendelkező és rosszkedvű író, Larry, a fegyvergyűjtő és -szakértő Leslie, a szerelmes hajlandóságú Margo, végül pedig - de nem utoljára! - minden rendű és rangú élőlény szenvedélyes barátja: Gerry - mind megtalálják a hajlamaiknak legjobban megfelelő éghajlatot és elfoglaltságot ezen a gyönyörű szigeten, ahol csodával határos módon mindig sikerül emberi és nem emberi állatseregletüket újabb, egyre érdekesebb pédányokkal gyarapítani...

cserrobi válaszolt a témára: Re: Könyvajánló

Walter Pedrotti - A szépítő, gyógyító méz, propolisz és társaik (2009)

A méhtermékek a természet csodái. Különleges táplálékok, kiemelkedő szerepet játszanak az egészség megőrzésében, kimeríthetetlen energiaforrások.

Egy ismerősöm ajánlotta figyelmembe ezt a könyvet (az ajánlóban olvasottak ellenére nem gyerekkönyv):
Hihetetlen, felemelő. Mese mégis valóság....a végén magad sem tudod eldönteni...
Pi Patel különös fiú. Egyesek szerint (közéjük tartoznak a szülei is) bogaras. Tizenhat évesen elhatározza, hogy nemcsak hindu akar lenni (születésénél fogva az), hanem keresztény és moszlim is. És keresztül is viszi az akaratát: nemcsak hogy megkeresztelkedik, de beszerez egy imaszőnyeget is. Hősünknek már a neve is furcsa: keresztnevét - Piscine Molitor - egy párizsi uszodáról kapta. Iskolatársai persze Pisisnek csúfolják, mire ő lerövidíti a nevét, és a gyengébbek kedvéért felírja a táblára: ?=3,14.

Az is furcsa, hogy egy állatkertben lakik Pondicherry városában, amelynek apja a tulajdonosa és vezetője. És éppen itt kezdődnek a bajok: az állatkert nem jövedelmező - a család úgy dönt, hogy eladja az állományt, s átköltöznek Kanadába. Az Észak-Amerikába szánt példányok egy része velük utazik a Cimcum nevű teherhajón. A hajó egy éjszaka valahol a Csendes-óceán kellős közepén elsüllyed. Az egyetlen túlélő Pi Patel - valamint egy mentőcsónak-rakományra való állat: egy zebra, egy orangután, egy hiéna - és egy bengáli tigris!

Kezdetét veszi a jámbor, vallásos és vegetáriánus Pi több mint kétszáz napos hányódása a végtelen vizeken. Vajon mennyi és miféle leleményességre van szükség ahhoz, hogy egy kamasz gyerek meg egy két és fél mázsás tigris kialakítson valamiféle békés egymás mellett élést? S ha ez sikerül is, honnan és hogyan szereznek ételt-italt ilyen hosszú időn át? Egyáltalán: mivel telhet ilyen hosszú idő a végtelen, de korántsem kihalt tengeren? Milyen kalandok, milyen élmények várnak rájuk? Meg lehet-e úszni ép ésszel az ilyesmit?

A Spanyolországban született, Kanadában élő Yann Martel egy csapásra világhírű lett ezzel a lebilincselően izgalmas és fájdalmasan szép könyvvel, amellyel elnyerte a Booker-díjat.

Nagyon örülök ennek a topiknak. :örül: Nem is értem, miért nem jutott eszünkbe hamarabb, de a fő, hogy már létezik.

cserrobi létrehozta a témát: Könyvajánló

Igaz Én ma 3000-ért vettem meg,de mindenkinek ajánlani tudom,aki ebbe a szakmába tevékenykedik.Jeeeeeeeeeeeeee :D
Bocsánat,a kedvesem vette meg nekem!
Nagyon jónak igérkezik.

http://www.rocky.hu/kep.php?image_id=216323&image_size=200

www.rocky.hu/termek/216323/luxushotel-hungary.php?gclid=CODJobvL6a8CFYrP3woddALI0w - www.rocky.hu/termek/216323/luxus ... 3woddALI0w

Oldalmegjelenítési idő: 0.236 másodperc
endeel